Audiohobby.pl

Resurrector

konto_usuniete

  • 56 / 5430
  • Użytkownik
12-01-2009, 11:34
>> XYZPawel, 2009-01-12 11:27:06
Moja ciekawość skupia się na rzeczach, które mają sens, szkoda czasu na astrologię, parapsychologię i audiofilię.

Sensowne są bezpośrednie odsłuchy sprzętu a nie czytanie o nich.
Wolisz np bezpośrednie doświadczenia z kobietami czy może wystarczy ci tylko czytanie o nich :)

Pawle. Uważam, że masz klapy na oczach  a brak chęci poszerzenia sobie poglądów o audio w oparciu o własne doświadczenia jest, najnormalniej w świecie, głupie.

konto_usuniete

  • 56 / 5430
  • Użytkownik
12-01-2009, 11:43
Po drugie, psychologia już dawno te zjawiska zbadała, m.in. występuje tu "efekt snoba": wystarczy zwiększyć cenę pewnych rzeczy, żeby zwiększyć na nie popyt...
Mylisz pojęcia, Pawle. Efekt snoba nie działa w taki sposób jak opisujesz.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_snoba

majkel

  • 7476 / 5904
  • Ekspert
12-01-2009, 11:45
@lancaster, Ty to masz cierpliwość. Od ponad dwóch miesięcy jest wiadome, że:

1) XYZPawel oprócz parametrów RLC nie wie z fizyki kabli nic.
2) Rzeczony twierdzi, że THD nie słychać poniżej 0,1%, ale zmiana głośności na poziomie 0,1dB jest percepowana
3) XYZPawel nie rozumie, dlaczego nie da się zrobić sensownego testu ABX na sprzęcie audio.
4) Propozycja udziału w powyższym teście jest kwitowana przez XYZPawla zbytnim lenistwem.
5) XYZPawel ani razu nie poruszył tematu zniekształceń IMD i TIM, pewnie o nich nie słyszał.
6) XYZPawel deklaruje rozwalanie wątków (patrz stronę wcześniej)
7) Do XYZPawla nie docierają te same, powtarzane argumenty, sam powtarza w kółko te już obalone
8) XYZPawel ma misję
9) XYZPawel posługuje się pojęciami spoza zakresu jego edukacji - zakończył ją na poziomie średnim technicznym, ale nie przeszkadza mu to w porównywaniu się do naukowców z tytułami
10) Odzywki XYZPawla poza światem wirtualnym wywołują u niektórych natychmiastowy rękoczyn - czytaj: są chamskie i prymitywne ("do budy" jako najczęstsze).

Myślę, że to wystarczający powód, aby nie dysktuwać z XYZPawlem, dla którego niewątpliwie lepszym miejscem są fora fryzjerskie, i tam może błysnąć gadaniem o czymś, czego sam nie rozumie. Czekam na sensowną decyzję moderatorską, bo jestem serdecznie znudzony tym powracającym bałaganem. Znacznie zabawniejsze trolle zostały wycięte, a XYZPawel został. Guzik mnie obchodzi ta niewielka dawka mizernej merytoryki przewijącej się w jego wypowiedziach, bo jego bilans jest i tak mocno ujemny, ani mnie nie uteresuje jak się jego posty mają do regulaminu. Netykieta obowiązuje na wszystkich forach.  

konto_usuniete

  • 56 / 5430
  • Użytkownik
12-01-2009, 11:45
>> XYZPawel, 2009-01-12 11:44:49

25 lat.

stefanB

  • 166 / 5905
  • Aktywny użytkownik
12-01-2009, 11:53
a ja tam chętnie w gazetce bym go poczytał,...bo pisze lepiej od niejednego gazeciarza audio



"Wszystko powinno być zrobione maksymalnie prosto, ale nie prościej"-A. Einstein

konto_usuniete

  • 56 / 5430
  • Użytkownik
12-01-2009, 11:56
>> stefanB, 2009-01-12 11:53:45
a ja tam chętnie w gazetce bym go poczytał,...bo pisze lepiej od niejednego gazeciarza audio


Owszem, ale ciągle to samo.

lancaster

  • Gość
12-01-2009, 12:00
Pawel, a dlaczego to niby ma wystarczyc dla CAŁEGO pasma ????
Kto tak załozyl ?
Tylko dlatego ze metoda jest ulomna i nie miarodajna mamy ja stosować bo jest "naukowa" ?:P

Wexmy hipotetycznie ze urządzenie slabsze wypadnie lepiej niz gdyby ustawienia byly obiektywne czyli poiedzmy identycznie jak lepsze. I co wtedy ?

Czy to jest jasne ?

konto_usuniete

  • 56 / 5430
  • Użytkownik
12-01-2009, 12:01
>> XYZPawel, 2009-01-12 11:58:42
a ja 28


Chłopie, nie bądź śmieszny.
Dyskutuję z dzieciakiem z przedszkola czy z dorosłym facetem ?

lancaster

  • Gość
12-01-2009, 12:11
Pawel, krtko i na temat.

MAm kolejne zgloszenie w Twojej prawie ze na okrąglo pomimo prosb, żądań itp wchodzisz w niezalożone przez siebie wątki i wklejasz wiecznie znane Tobie i uznawane przez ciebie "prawdy naukowe"
Prośba jest o usuniecie twojego konta, ktorej naturalnie nie zadosćuczynie bo nei widze takiej potrzeby w tej chwili.
Ze swojej strony przy tego typu zgloszeniach Twoje wpiy beda modrowane.
wszyscy juz znaja twój poglad na audio i wiedza ze uwazasz ze CD graja tak samo, wzmaki grają itp.
Nie mam nic przeciwko temu zebys otwarl sobie tutaj watki temu poswięcone, ale prosze nie wrzucac swoich wszystkim znaych przemyśleń do niemal każdego nowo pwstajacego wątku.
Takie wpisy beda uuwane.
Kazda dyskusja konczy sie tym ze saesy na opa to najlepsze zesatwy na swiecie, a cala rezta elektroniki jest bez znaczenia.
JUZ WSZYSCY WIEDZĄ ZE UWAZASZ NIEDOSKONALA NAUKE NIE POTRZEFIACA WYJASNIC PROCESOW ZACHODZACYM W LUDZKIM MOZGU ZA SEDZIEGO OSTATECZNEGO W TYM TEMACIE.

Reszta za takowego uwaza wlany zmysł sluchu i nie czuje potrzeby niczego udowadniac w teście abx :)
To i tak uwazam rozsadniejsze niz stosowanie metod testowych o ktrych z gory wiadomo ze są bezuzyteczne....no ale za to jedyne w tej chwili jakby nie patrzeć :)


SERIO.

lancaster

  • Gość
12-01-2009, 13:32
Paweł, nie odróżnisz w teście abx 2 urządzen bez zapenieniu odpowiedniego reżimu.....ktory jest nie do zapewnienia w praktyce.
Już to tłumaczylem.
Zbyt wiele zmiennych w zlożonym sygnale audio.
Natomiast w dłuzszej perspektywie rózne urzadzenia w konkretnych systemach zapewniają "oczekiwany" komfort odsluchu na dluzszą metę.
Ciezko to zdefiniowac, ale zmieniasz czasami urzadzenia i slyszysz ze cos jest nie tak, albo ze wręcz przeciwnie coś co trochę drażnilo nagle nie drażni....piszesz Paweł trochę tak jakbyś egzaminował malartza z technik malarskich w trakcie malowania obrazu - to jest własnie abx.
Moim zdaniem do bani we wselkich konkurencjach "artystycznych"

Nauka czesto stawia sie we wygodnej dla siebie pozycji....oto odkryliśmy co i jak a nawet jezeli nie odkryliśmy to z braku lepszych metod stosujemy szycie tęczówki w oku nicmi do szycia butów.
.,...tyle ze zaden malarz, poeta, muzyk nnie potrzebuje w pewnym momencie weryfikacji - weryfikuje go to co tworzy.
Tak jak człowieka szukajacego dobrego brzmienia nie uda sie wpakowac w "naukowe" ramki....coś jak miość, przyjaxń,
Są dyscyplny w ktorych nauka rzondzi rulezem, są takie w których jest jedynie pomocna, a są takie w ktorych jest zwyczajnie za cienka póki co.
Jedną z tych ostatnich jest badanie percepcji ludzkiego mózgu....a Ty mi tu Pawel sorki z testem abx....a jezeli slychac różnice tylko wowczas gdy człowiek szuka przyjamności (bo nie ze względów badawczo naukowych sucha muzyki przeciez :P) ?
Test abx moze dla kogoś przyjamnoscią nie być i znacznie ograniczy w zwiazku z tym postrzeganie.

Paweł, serio im więcej myślę o tym abx tym bardziej dochodze do przekonania ze nie jest odpowiedza. Żadną.
 


Nie zalezy mi też na tym zebys sobie poszedł....tylko wyluzuj nieco, bo są ludzie ktrzy podchodzą do tematu inaczej i  w świetle niedoskonalości testu abx oraz jego mozliwości wskazania urzadzsń jako grających rożnie mają do tego pelne prawo.
Nie bedac jednoczesnie "uswiadamiani" na okrągło.
Twoje zdanie na temat jest znane i tak jak pisalem mozesz przeciez otworzyc poświecone mu watki.

Pozdrawiam

lancaster

  • Gość
12-01-2009, 13:40
hmmmm.Pawel moze odnośnie testow abx.....

Ogolnie większosci ludzi zakladam ze sex sprawia frajdę....ale czy poddani skrupulatnej ocenie naukowej w jakimś teście byliby tak dobrzy jak wowczas gdy robią to dla przyjemności ?

Taki test sam w sobie jest swoim wlasnym ograniczeniem i przyczyną zafalszowania wyniku.

lancaster

  • Gość
12-01-2009, 13:43
Paweł, dokladnie tak jak utopia pisze.
A jak chcesz pogadac o abx(bo temat mi sie spodobal, ale oczywiscie nie poddam sie takiej procedurze bo "mi sie nie chce" :)) to otworz watek i już tam jestem :)))

konto_usuniete

  • 56 / 5430
  • Użytkownik
12-01-2009, 13:49
>> XYZPawel, 2009-01-12 13:31:23
ale zupełnie nie przeszkadzją Ci posty pawcia, sabora i Gustawa,

Rozumiem, że tobie moje posty przeszkadzają ?
Jeżeli tak to o to właśnie chodzi, drogi Pawle. Upierdliwy gość komentujący brak logiki w twoich postach to właśnie ja :)
Jaka konkluzja ? Nie pisząc swoich prawd objawionych w każdym z wątków pozbywasz się z niego dwóch troli jednocześnie.
Przyznam, że czasami jestem trolem ale ty w porównaniu ze mną jesteś prawdziwym, że tak powiem...... trolejbusem. :)

konto_usuniete

  • 56 / 5430
  • Użytkownik
12-01-2009, 14:11
>> XYZPawel, 2009-01-12 14:07:21
A jak już zaczyna o tym gadać, to trzeba go uświadomić, że niestety często tylko mu się WYDAJE, że coś słyszy.


Tak tak. Oczywiście, twoim zdaniem, jest bardziej sensownym nie słuchanie tylko czytanie o odsłuchach w internecie. Wystarczy, że "guru" to napisze.
Tutaj nic się nie wydaje, bo "guru" faktycznie napisał, że coś gra albo nie gra  :)

konto_usuniete

  • 56 / 5430
  • Użytkownik
12-01-2009, 14:12
>> XYZPawel, 2009-01-12 14:09:49
w tym wątku wyraziłem swoją opinię na tema Resurrectora, koledzy rozszerzyli wątek na całe audio.

Spowodowałeś, że autor wątku już nic nie napisał. Groziłeś, że rozwalisz wątek.