Audiohobby.pl

Resurrector

antos

  • 104 / 5864
  • Aktywny użytkownik
11-01-2009, 19:28
 podłączyłem Resurrectora do płytek Petera z LM 3875 czyli drugiej wersji GC w moim składzie ganclonów wykonanego na dwóch zwykłych trafach200VA 2x22V +4X BC 1000uF przy chipie i diodach bez typowych rezystorów gdyż układ z Rez. wymaga innych wartości.
Jako fantomy Alphard i Emience Alpha8.

Porównując orginalnego dobrze zrobionego GC i GC z Rez. moge powiedzieć że zmiany są duże, dotyczy to zwłaszcza lepszego wypełnienia  średnicy i basu a także wycofania góry czyl zmiana całego pasma.
Ogólne wrażenie bardziej naturalnego zrównowazonego dzwięku dotyczy to zwłaszca wokali które brzmią naturalniej bez odchudzenia czy wyostrzeń. Przejscie z jednego na drugi wymaga jakby przestawienia percepcji z Rez. jest cieplej nic nie drazni, nagrania które kuły w uszy są trzymane w ryzach i pomimo pewnej utraty mikrodynamiki czy rozdzielczości góry wszystko jest na swoim miejscu. Duże zmiany wnosi sam typ głośnika fantomowego. Układ dostosowuje się do jakby do jego charakterystyki odciskając swoje piętno na pracy głośnika głównego.
Pukając palcem w Fantoma słyszymy pukanie w głosnku głównym zupełnie jak stukanie w mikrofon...ciekawa sprawa.

Narazie jestem w trakcie oswajania się z zupełnie nowym brzmieniem, nie wiem czy wszystko w tym dzwięku odpowiada moim upodobaniom, wiem że wielu osobom taki sposób prezentacji wyda się bardziej prawdziwy.
Poprosiłem konstruktora układu o pomoc w dostosowaniu układu do moich preferencji z powodu własnie utraty detalicznosci góry, usunęlismy jedne rezystory...jest lepiej , Pan Marek sugerował także uzycie 2,2uF tak aby układ nie wpływał na wysokie....to jeszcze przedemną...narazie zamówię dwa dodatkowe LM w celu montazu na desce do dalszych prób.
W każdym razie wynalazek Pana Marka powoduje że GC z resurrektorem gra jak silna końcówka mocy GC ani razu się nie wyłozył przy skokach dynamiki na perkusyjnym samplerze Mangera co niestety miało miejsce na bardziej wypasionej wersji GC...układ cały czas kontroluje głosniki i co ciekawe wogle się nie grzeje.

Przepraszam za chaotyczny zbiór mysli ale nie sposób w jednym zdaniu opisać ten wynalazek>

Dodam jeszcze że z Rez. nie jest wymagana zwrotnica poza odfiltrowaniem niskich od "gwizdka" układ kontroluje resztę.....
 :-)

pawcio

  • 167 / 5891
  • Aktywny użytkownik
11-01-2009, 21:44
>Skutecznie Ci to uniemożliwię :)))

Skutecznie to byłeś ignorowany przez wszystkich na AS i nawiałeś :D

konto_usuniete

  • 56 / 5429
  • Użytkownik
11-01-2009, 22:05
>> XYZPawel, 2009-01-11 21:31:58
A jeśli, w co głęboko wątpię, jesteś takim frajerem, to Ci współczuję... Dałeś się równo wydymać...

Dać wydymać to się raczej mogą frajerzy kupujący kolumny tylko na podstawie opisów w internecie.

shark700

  • 36 / 5903
  • Użytkownik
11-01-2009, 22:52
Cóż, mogę tylko potwierdzić to co napisał Antoś na temat wad i zalet Resurrectora.
Res.. pozwala cieszyć się muzyką, wprowadzane przez niego zmiany są raczej rewolucyjne, po włączeniu go do systemu uzyskujemy nową jakość i nie da się tego opisać w kilku słowach, a nawet jest to bezsensowne, tego trzeba posłuchać.
System opart o Res... gra raczej dźwiękiem "tam" w przeciewieństwie do wyczynowego systemu typu NOS, pasywka, GC który gra bardziej "tu" ale nie przepuszcza źle zrealizowanych płyt, czyli niestety większości.

Bardziej podobał mi się dźwięk z Pre nr 3 i Alphardem w roli phantoma fortepianik był ciężki, aczkolwiek takie połączenie wprowadzało za dużo ciepła i taką nienaturalnośc w męskich głosach, ale cóż z tego.

Ze spraw technicznych
To lekkie przesłonięcie góry, a raczej pewna utrata blasku było słychać także na systemie konstruktora, może jest to spowodowane zastosowanymi przetwornikami typu NOS, które w tej aplikacji nie do końca się sprawdzają i wady ich mamy jak na dłoni, a może czym innym, przecież nie jestem konstruktorem Res.
Sprawa doboru Phantoma jest tutaj kluczowa, potrafią one bardzo mocno zmienić odbiór muzyki.

W ostatnim czasie słucham na Aleph 5, buforku na BUF634 z pasywką i NOS PD plus raczej ciepławe kable i Resurrectora w tym systemie nie widzę.

pawcio

  • 167 / 5891
  • Aktywny użytkownik
12-01-2009, 00:06
:D rozbawiasz mnie do łez
przed elbem uciekłeś, z AS uciekłeś... lubisz uciekać po prostu kłamczuchu :)

Sabor

  • 278 / 5707
  • Zaawansowany użytkownik
12-01-2009, 00:09
>> pawcio, 2009-01-11 21:44:29
Skutecznie to byłeś ignorowany przez wszystkich na AS i nawiałeś :D

Dokładnie rzecz biorąc, za chamskie trolowanie dostał bana, po którym już się na AS nie pojawił. Wypłynał tutaj i teraz tu się realizuje ))

:)

konto_usuniete

  • 56 / 5429
  • Użytkownik
12-01-2009, 00:10
>> XYZPawel, 2009-01-11 23:56:33
Guciu, kup sobie Resurrector. Spraw sobie przyjemność :))


Człowiek wpada na forum i próbuje coś opisać a ty go "z buta".
A jak ci zrobi z wątku o Orionach "jesień średniowiecza" ?

konto_usuniete

  • 56 / 5429
  • Użytkownik
12-01-2009, 00:11
Innymi słowy, Pawle. Nie rozwalaj proszę kolejnego wątku.

konto_usuniete

  • 56 / 5429
  • Użytkownik
12-01-2009, 00:14
>> XYZPawel, 2009-01-12 00:13:38
to jest jedyny wątek, który mam zamiar rozwalić, chyba że się przeniesie do audio-salonu.

Dlaczego sądzisz, że to sprzedawca ?

Sabor

  • 278 / 5707
  • Zaawansowany użytkownik
12-01-2009, 00:23
>> XYZPawel, 2009-01-12 00:19:27
Poza tym, jest to jawna kpina z rozumu, którą należy obśmiać i wysłać tam gdzie jej miejsce: na AS

I któż mialby to zrobić, jak nie ostoja nasza i duma - XYZPawel. Co byśmy bez niego zrobili...
:)

konto_usuniete

  • 56 / 5429
  • Użytkownik
12-01-2009, 00:23
>> XYZPawel, 2009-01-12 00:19:27
coś mi karze tak myśleć, ta epidemia równocześnie na AS...

No.... to trochę słaby argument.

>Poza tym, jest to jawna kpina z rozumu, którą należy obśmiać i wysłać tam gdzie jej miejsce: na AS

Też jest to dla mnie jakieś "wudu" ale .... chmm.....kto to wie.

pawcio

  • 167 / 5891
  • Aktywny użytkownik
12-01-2009, 00:36
kiedyś na AS miałem taki mały przebłysk, że xyz nie jest takim znowu trollem, chciałem normalnie pogadać. no i jak jeszcze napisał, że ma więcej wiedzy i doświadczenia od większości forumowiczów to już myślę - wypas. w końcu ktoś pomoże mi rozgryźć pewne zagadnienia. i co? zadałem na poważnie kilka pytań, liczyłem na pomoc obeznanego z audio kolegi. dupa blada! nasz mędrzec odparł: poczytaj. :D:D:D
troliku i kłamczuchu ucieknij też stąd, co?
kpiną z rozumu są twoje ciężkie wypociny.

Zdzislav

  • 256 / 5902
  • Zaawansowany użytkownik
12-01-2009, 00:56
>>Audio interesuję się już ponad 25 lat. Byłem "audiofilem", ale ślepe testy mnie wyleczyły.


To cytat z Pawłowego o mnie.  Wyleczyły go ślepe testy o których wyczytał na internecie. Dobre. Szkoda, że nigdy nie brał udziału w podobnych testach. Może niedługo wynajdą takie lekarstwo na raka - też będzie dostępne na necie?

titan

  • 299 / 5905
  • Zaawansowany użytkownik
12-01-2009, 02:49
Pod całym tekstem założyciela wątku powinien być umieszczony wykaz części do zbudowania urządzenia, wraz z cenami i kosztem wysyłki...

Molibden

  • 1906 / 5906
  • Ekspert
12-01-2009, 04:01
Nie wiem czy to dobrze że Ressurector oddziałuje na wysokie tony. O ile rozumiem to działa on podobnie do MFB (Motional Feedback) a fantomowy głośnik jest tu mikrofonem - czujnikiem przyspieszenia działającym głównie w zakresie niskotonowm i rezonansu niskotonowca. Zebrany sygnał po wzmocnieniu służy do różnicowej korekcji sygnału zasilającego głośnik poprzez włączenie go w obwód ujemnego sprzężenia wzmacniacza. Wydaje się więc korzystne ograniczenie filtrem np. 12 dB/okt. jego pasma przenoszenia gdzieś do kilkuset Hz. W ten sposób uniknie się wpływu sygnału z zakresu, ktorego ten głośnik nie może prawidłowo przetworzyć na pozostałą część odtwarzanego spektrum częstotliwości. Jednocześnie rozszerzeniu ulega pasmo przenoszone od dołu.
 
_________________________________
Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!