Audiohobby.pl

Co zagra z Jamo i nie ograniczy?

reekz

  • 20 / 4140
  • Użytkownik
31-01-2013, 17:59
wroc, MARANTZ PM-7200 ?

reekz

  • 20 / 4140
  • Użytkownik
03-02-2013, 17:27
??

reekz

  • 20 / 4140
  • Użytkownik
12-02-2013, 21:10
Nie wiem czy kogos to interesuje, ale moze kiedys ktos bedzie mial podobny problem i bedzie szukal. Wybor padl na DENON PMA-1315r. Słuchałem:
Sony f220 - posiadany dotychczas. (w porownaniu do Denona - mniej basu, rozlatana góra, sklejony dźwięk)
Rotel RA-971 (jak dla mnie był zbyt ostry) wole bardziej ciepłe brzmienie.
Yamaha AX-900 - był moim faworytem wiele opinii na + i napewno to dobry klocek lecz nie mialem możliwości odsluchu.
Marantz PM 7200 - bardzo dobry wzmak, ciepły wyrazisty dzwiek, scena, szczegóły pilot.

Jednak wygrał Denon PMA-1315r. Na duży plus pilot, więcej szczegółów niż w Rotelu i Marantz\'ie. Gabarytowo duży i ciężki ok 18kg. Dzwięk Denona jest leciutko ostrzejszy niż Marantza lecz bez natarczywości, dużo szczegółów, bas jest bardzo dobrze kontrolowany, wyrabia przy numerach z wolnym i dlugo ciągnącym się basem, lecz najlepiej czuje się w kawałkach gdzie jest dobrze zarysowana perkusja, szybki rytm. Bębny i stopa to poprostu to czego szukałem (koncertowego uderzenia bębna), gitary i vocale także brzmią znakomicie- nie ma tutaj mowy o sklejeniu dzwięku. Do Rocka jak znalazł (chociaż podobno Rotel to mistrz rocka, jednak on był dla mnie zbyt ostry ponieważ czasem aż ucho zabolało). Podsumowując Denon sprawdza sie i przy spokojnych ciepłych Chilloutach i przy Rockowym brzmieniu. Myślę, że zostanie u mnie na długo. Zmianę jaką przewiduję w przyszłości (2-3-4lata) wymiana kolumn lub budowa DIY.

Haka

  • 2996 / 5190
  • Ekspert
15-02-2013, 00:16
Wszystko wymienisz ... za jakiś czas :-)

reekz

  • 20 / 4140
  • Użytkownik
16-02-2013, 11:51
hehe:) kiedys na pewno... Mało jest opinii na temat Denona 1315r (nie wiem dlaczego bo uwazam ze to naprawde udany model)

Haka

  • 2996 / 5190
  • Ekspert
17-02-2013, 00:41
>reekz


Wiele wzmacniaczy to udane modele :-))))
------------------------------------------------------------------------------------------------------


Kolumny do pomieszczenia, wzmacniacz do kolumn, potem źródło, potem ...  kabelki ( wszelkie - IC, sieciowe ... jedni słyszą, drudzy nie - sam sprawdzisz :-).






reekz

  • 20 / 4140
  • Użytkownik
17-02-2013, 11:30
na chwile obecna to bedzie poprawa akustyki pomieszczenia a dokladnie podwieszenie pochlaniaczy na sciany, pozniej zabiore sie za zmianę kolumn. Skoro juz mam tego denona pod niego bede dobieral kolumny adekwatne do pomieszczenia.

lancaster

  • Gość
18-02-2013, 09:20
Tak jak 4m pisze. Najpierw wybierz zestawy do pomieszczenia, kolejno wzmacniacz ktory je napedzi, xrodlo a na koncu kable.
Przy czym nie sugeruj sie cenami tylko dxwiekiem. Moze byc drogo i bdb i moze byc drogo i "obok".
Ostanio w systemie w ktorym klocek srednio kosztowal 20K Euro lapiej od kabli za ok 20Kzl sprawdzily sie takie za 3....preamp za niecale 20Kzl wykosil niemilosiernie legende za 22 K Euro. Szkoda kasy  na gadzety zanim sie nie ustawi chocby z grubsza zgranego systemu (do konkretnego pomieszczenia).
Jesli  zestawy daja mozliwosc odsluchu z niewielkiej odl;eglosci ustaw je w trudnym pomieszczeniu w polu mozliwie bliskim na poczatek, rozstaw dla ciaglej sceny itp. Poxniej zastanow sie gdzie leza problemy.

Jak to kiedys powiedzial bardzo madrze pewien facet "zeby cos zmieniac najpierw trzeba wiedziec - co" , bo jak chcesz "lepiej" to poxniej to "lepiej" laduje najczesciej w dziale ogloszen.
Nie traktuj audio tak jak innych branz w stylu motoryzacja, fotografia itp. gdzie jak kupisz drozej to masz obiektywnie czy nawet subiektywnie lepiej. Zdarza sie ale rownie dobrze urzadzenie/kable itp. tansze moze w danym systemie lepiej wypasc.

reekz

  • 20 / 4140
  • Użytkownik
25-02-2013, 18:47
W sumie może i macie racje, zostawię na razie akustykę pomieszczenia. Na chwilę obecną polakierowałem kolumny na czarny półmat bo już nie mogłem patrzeć na ten srebrny grafit. (Kupowałem je mając 17-18 lat było to moje drugie stereo po kolumnach saba więc chyba kierował mną młodzieżowy wygląd, który wraz z buntem wygasł;)). Mniejsza o to. Może podpowiecie mi jeszcze na temat ustawienia kolumn z bocznym głośnikiem jakie są jamo s708 (takie posiadam). Chodzi mi o odczucie basu, żeby był skierowany na słuchacza, nie powiem jest go pod dostatkiem tylko że jest go bardziej słychać niż czuć, (jakby z daleka).

Sprawa ma się tak: w innym pomieszczeniu czasem aż dudni, ale mniejsza o to. Jeżeli przysunę kolumny do siebie bas jest odczuwalny i słyszany (na sobie) lecz jest go wyraźnie za mało, jeżeli odsunę kolumny do tylu basu jest więcej lecz nie jest odczuwalny tylko słyszalny. Kolumny są zwrócone Głośnikiem basowym do wewnątrz, (ustawienie do zewnątrz nie nadaje się, bas jest gorszy jakościowo, dudni, i nie jest kontrolowany, rozlewa się). Może macie jakies propozycje? bo już nie mam pojęcia jak je ustawić.