Audiohobby.pl

Czy MN66271 + TDA1543 da radę?

Gabriel

  • 1229 / 5708
  • Ekspert
28-10-2008, 21:13
@marivsJeżeli robisz to wszystko na nie ekranowanej płytce - postaraj się unikać zbliżania jej do transformatora a nawet do kabli biegnących do płytki sterującej (wskaźników LED odtwarzacza.) Unikniesz dodatkowego brumu.
Wszelkie kondensatorki odprzęgające zasilanie lutuj bezpośrednio na nóżki scalaka - wtedy kondensatorki te działaja zgodnie z przeznaczeniem  :)Jeszcze jedno - przy wszelkich pracach na płycie głównej odtwarzacza i nawet podczas trzymania TDA1543A w palcach - postaraj się "uziemić" siebie - nawet poprzez przyłożenie dłoni do grzejnika CO. Unikniesz częstego ubicia scalaków poprzez ESD - wyładowanie elektrostatyczne.
Wiele osób często o tym zapomina.Gab            ^..^   ^..^   ^..^
Coraz bardziej mroczna moja dusza...

marivs

  • 220 / 5744
  • Aktywny użytkownik
03-11-2008, 12:13
Skleciłem układ z tego co akurat miałem pod ręką tj. TDA+NE5532 i zrobiłem układ jak pokazany w datasheet od TDA (jest pokazany wyżej), nic nie kombinowałem z zasilaniem tylko wziąłem dostępne z układu tj. +/-5V. Dla Rbias oraz sprzęgający we-wy dałem 1,2k i zagrało bardzo cicho (50% wzmocnienia na wzmacniaczu) jednak coś nie do końca było ok bo kręcenie wzmocnieniem powodowało ruch mambranami. Tak więc spokojnie da się ze sobą sprzęgnąć MN i TDA :]
Niestety przy późniejszych próbach z "porządnym" przylutowaniem kabelków do MN (ajjj ciasno tam i wszystko blisko sienie) niechcący wyrwałem jeden z pinów, więc kolejnych zabaw z DAC nie będzie a szkoda :/
Może koledzy mają jakąś propozycję co do wprowadzenia modyfikacji sygnału wychodzącego z 1bit DAC\'a MN66271? Wiem, że najlepsza propozycja to pozbyć się go ale może.. ??

Molibden

  • 1906 / 5914
  • Ekspert
04-11-2008, 01:50
Wywal wyjściowe kondensatory 3300pF albo podobnie jak pozostałe: 3300pF, 3000pF i 0.01uF (10n) zmień na 3x mniejsze, foliowe. Stopień wyjściowy zasil wyższym napięciem, może być niestalibilizowane. Rezytory wyjściowe 330ohm możesz zmniejszyć do 62-100ohm.
_________________________________
Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

marivs

  • 220 / 5744
  • Aktywny użytkownik
04-11-2008, 09:54
Wyższego zasilania nie ma skąd wziąć - tam jest wszędobylskie +/-5V. Musiałbym dołożyć dodatkowe. Całą resztę jestem w stanie podmienić.

Molibden

  • 1906 / 5914
  • Ekspert
05-11-2008, 00:22
Za mostkiem jest +10/-13.5V; możesz też pominąć opamp.
_________________________________
Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!