Audiohobby.pl

Słuchawki Beyerdynamic!!!

fallow

  • 6457 / 5874
  • Ekspert
12-10-2014, 20:23
Jeśli już zaistnieje pilna potrzeba pożegnania się z większą ilością kasy, a DT990 się nie znudzą to bardziej rozsądnym wyjściem będzie przesiadka na 600ohm i dokupienie dobrego wzmacniacza do nich, a nie kombinowanie od nowa z zupełnie innymi słuchawkami. No chyba, że 990'tki przestaną się podobać, wtedy mamy zabawę od zera.

Chyba bardziej nie moglbym sie zgodzic!

Synthax

  • 2323 / 4123
  • Ekspert
12-10-2014, 20:30
co by nie mówić to wszystkie Beyery do powstania serii Tesla były genialnie wyceniane, mega solidne i grają bardzo dobrze. To wspaniałe nauszniki. Wysoka klasa i rzetelne granie. Mnie ciężko znaleźć droższą alternatywę w ogóle...

Kasia01061987

  • 122 / 4056
  • Aktywny użytkownik
12-10-2014, 22:48
co by nie mówić to wszystkie Beyery do powstania serii Tesla były genialnie wyceniane, mega solidne i grają bardzo dobrze. To wspaniałe nauszniki. Wysoka klasa i rzetelne granie. Mnie ciężko znaleźć droższą alternatywę w ogóle...

Synthax: Posiadam ideał, który daje mi, to czego szukałam przez tak wiele czasu i szczerze powiem, że już stwierdziłam, iż byłoby mi, naprawę ciężko się przestawić na inny sprzęt! Teraz, po tych kilku dniach nie potrafię już słuchać muzyki na innych słuchawkach. Gdy spróbowałam tego, muzyka nie brzmiała, jak muzyka. Nie potrafiłam słuchać jej dlatego, że czułam w niej sztuczność i fałsz i po kilku minutach zdjęłam słuchawki. Poczułam się bardzo zmęczona i zniesmaczona, dźwiękami, które usłyszałam, oraz zdziwiona, jak wiele nie usłyszałam. Skoro człowiek znalazł już to, co mu odpowiada uważam, że nie ma potrzeby kombinować dalej. Bo można przekombinować i być z tego powodu bardzo niezadowolonym.
Muzyka zaczyna się tam, gdzie słowo jest bezsilne – nie potrafi oddać wyrazu; muzyka jest tworzona dla niewyrażalnego.

Claude Debussy

Synthax

  • 2323 / 4123
  • Ekspert
12-10-2014, 23:33
fajnie że Ci się podobają. Ale czas pokaże co będzie dalej. Nie warto kombinować na siłę, ale warto też być otwartym na zmiany...

headfun

  • 75 / 5849
  • Użytkownik
13-10-2014, 00:43
"Posiadam ideał, który daje mi, to czego szukałam przez tak wiele czasu..." Ech, Ty chyba nie wiesz ilu tu na forum zazdrości Ci, że możesz tak napisać :) Ty już nie gonisz króliczka :)

aulait

  • 1390 / 5564
  • Ekspert
13-10-2014, 07:58
"Posiadam ideał, który daje mi, to czego szukałam przez tak wiele czasu..." Ech, Ty chyba nie wiesz ilu tu na forum zazdrości Ci, że możesz tak napisać :) Ty już nie gonisz króliczka :)

Wielu tak pisało, tylko potem zdanie zmieniali ;)

Kasia01061987

  • 122 / 4056
  • Aktywny użytkownik
13-10-2014, 12:08
"Posiadam ideał, który daje mi, to czego szukałam przez tak wiele czasu..." Ech, Ty chyba nie wiesz ilu tu na forum zazdrości Ci, że możesz tak napisać :) Ty już nie gonisz króliczka :)

headfun: Ja już mam swojego króliczka. Po tylu latach marzeń:)
Wiecie, jakie to jest rewelacyjne uczucie,mmm?!!!:)
Nadal nie mogę wyjść z wrażenia tego co słyszę, jak wiele słyszę.
Z resztą, nie tylko ja.
Te słuchawki, przy pięknych utworach sprawiają, że wrażliwi Ludzi słysząc ich dźwięku, który jest tak blisko, płaczą z wrażenia.
Uwierzcie mi, widziałam to, na własne oczy.

aulait: "Wielu tak pisało, tylko potem zdanie zmieniali ;)"
Jestem Kobietą, a jak wiadomo, krąży o nas zdanie, że jesteśmy zmienne.
Na szczęście, ja nie:)

Jeszcze chciałam coś powiedzieć.
Zauważyłam, że niektórzy mówią, iż wygląd Beyerdynamic DT 990 Edition 2005 im się nie podoba.
I odniosłam wrażenie, że głównie z tego powodu rezygnują z nich.
BARDZO WAS PROSZĘ, NIE RÓBCIE TEGO!!!

Zanim słuchawki dotarły do mnie myślałam, że będę godzinami, codziennie na nie patrzyła.
Jednak, tak nie jest.
Oczywiście, za każdym razem, gdy po nie sięgam, oglądam je z wielką przyjemnością.
Ale, nie godzinami, choć mi się podobają.
A, nie robię tego, godzinami dlatego, że chcę jak najdłużej słuchać w nich muzyki w końcu właśnie po to są, a nie po to, by ładnie wyglądały.
Mają rewelacyjnie grać i być trwałe!

P.S. Gdy nie słucham muzyki w nich, nie przyglądam im się, a to dlatego, że bardzo o nie dbam, by czasem coś się nie stało i spoczywają w torbie.

Muzyka zaczyna się tam, gdzie słowo jest bezsilne – nie potrafi oddać wyrazu; muzyka jest tworzona dla niewyrażalnego.

Claude Debussy

-Pawel-

  • 4724 / 5509
  • Ekspert
13-10-2014, 12:15
Ten model na żywo prezentuje się o wiele lepiej niż na zdjęciach, też wydawały mi się brzydkie zanim je rozpakowałem.

Kasia01061987

  • 122 / 4056
  • Aktywny użytkownik
13-10-2014, 12:45
Ten model na żywo prezentuje się o wiele lepiej niż na zdjęciach, też wydawały mi się brzydkie zanim je rozpakowałem.

Paweł: Co, na żywo, to na żywo:)
A, zresztą ich dźwięk rekompensuje wszystko inne:)

Choć, tak naprawdę mi się one, od samego początku podobały:)
Ale, głównie przez to, że od samego początku, gdy je ujrzałam, już sobie wyobrażałam, jak pięknie grają i zastanawiałam się, czy usłyszę w nich naturę.
Muzyka zaczyna się tam, gdzie słowo jest bezsilne – nie potrafi oddać wyrazu; muzyka jest tworzona dla niewyrażalnego.

Claude Debussy

walkman6

  • 333 / 5785
  • Zaawansowany użytkownik
13-10-2014, 14:43
Tak, czytam i czytam... Miałem już nic nie zmieniać, nic nie kupować... a już ledwie wytrzymuję, żeby ich nie kupić. Miałem już T90 i COP ale nie zagrzały u mnie miejsca. Teraz używam głownie K550 i Takstar HD6000 (głównie do youtube ;) i ogólnie jestem bardzo zadowolony.

Ale znowu świerzbi na zmiany ;)))))))) (cholerne hobby)

Soundman

  • 775 / 4028
  • Ekspert
13-10-2014, 15:27
A jak z basem, pani Kasiu? Nie męczy, nie wydaje się za mocny?
To już słuchawki z dobrą podstawą basową, u mnie z Brystonem ten bas trochę mnie już potrafił zmęczyć swoją mocą.

Kasia01061987

  • 122 / 4056
  • Aktywny użytkownik
13-10-2014, 16:39
Tak, czytam i czytam... Miałem już nic nie zmieniać, nic nie kupować... a już ledwie wytrzymuję, żeby ich nie kupić. Miałem już T90 i COP ale nie zagrzały u mnie miejsca. Teraz używam głownie K550 i Takstar HD6000 (głównie do youtube ;) i ogólnie jestem bardzo zadowolony.

Ale znowu świerzbi na zmiany ;)))))))) (cholerne hobby)

walkman6: Dla mnie ten wybór, został podyktowany, jeszcze czymś innym, niż hobby.
Choć, w sumie, chyba można powiedzieć, że czymś podobnym dlatego, że u Was, jak podejrzewam, przy wyborze odpowiednich słuchawek, działa serce, emocje, dusza, tak i u mnie to zadziałało:)

Soundman: Przyznam się Tobie, że zanim ich nie miałam w domu, czytałam, gdzie nie gdzie, o tym, że mają miejscami za dużo basu, że są mniej naturalne, niż np. Beyerdynamic DT 880 i bałam się tego wyboru, tak na ślepo.
Ale, muszę powiedzieć, że w muzyce poważnej, w ogóle mi nic zbędnego, podczas słuchania nie przeszkadza:)
A, w innym rodzaju muzyki, bas jest idealny, dla mnie, tyle ile potrzeba:)
Muzyka zaczyna się tam, gdzie słowo jest bezsilne – nie potrafi oddać wyrazu; muzyka jest tworzona dla niewyrażalnego.

Claude Debussy

StartRockToday

  • 171 / 4707
  • Aktywny użytkownik
13-10-2014, 19:47
990 to bardzo dobre wszechstronne słuchawki, ale widzę trochę fanboizm wychodzi :) mi właśnie ta mułowatość w brzmieniu przeszkadzała, tzn była ona trochę na siłę. Osobiście wziąbym pro za cenę/wygląd, w parowanie sprzętu do wersji 600om nie chciałbym się bawić. Podejrzewam, że dla koleżanki na ten czas wersja 32om będzie najodpowiedniejsza. :)

W ogóle ja nie traktuje wyboru słuchawek jak konkursu piękności. Nie ma czegoś takiego jak "rozwinięcia" słuchawki mogą dzielić podobne cechy, ale inna konstrukcja to inna prezentacja. Ja też wolałem pozostać przy dynamikach bo mi bardziej melodyjność i charakterystyczne dla dynamików wypełnienie się bardziej podobają. Ale w kwestii rozdzielczości i czystości dźwięku magnetostatyczne górują, w każdym razie HE5-LE, bo te słyszałem. Oczywiście można woleć stare beyery, bo niektórzy wolą je nawet bardziej od tesli. Ot każdy ma swoje gusta i nie ma co się unosić :) Jeśli koleżanka ma blisko do Wrocławia lub tamtędy przejeżdża to o odsłuch HE5-LE pewnie nie byłoby trudno...

BTW. Miałem u siebie edyszjony i mi się bardziej podobały na zdjęciach :) na żywo wyglądają tak zabawkowo. Dopiero wygląd t90 special mi się podoba, jak tak to pro są ładniejsze dla mnie :)
« Ostatnia zmiana: 13-10-2014, 19:53 wysłana przez StartRockToday »

pastwa

  • 3815 / 5904
  • Ekspert
13-10-2014, 20:11
A jak z basem, pani Kasiu? Nie męczy, nie wydaje się za mocny?
To już słuchawki z dobrą podstawą basową, u mnie z Brystonem ten bas trochę mnie już potrafił zmęczyć swoją mocą.

U Ciebie Bryston pokazuje z cala moca cechy tych sluchawek (jak mocny bas), a u Kasi, to sluchawki dokonuja niejako korekcji elektroniki (slabszy bas), wiec jest gitara i zachowany balans, stad to tak dobry wybor jesli czlowiek nie chce sie wykosztowac na te wszystkie super wzmacniacze i odtwarzacze ;'))

DT990 sa do sluchania muzyki w najprostszej postaci, zero rozpraszania sie dewocjonaliami sprzetowymi.

Kasia01061987

  • 122 / 4056
  • Aktywny użytkownik
13-10-2014, 21:06
DT990 sa do sluchania muzyki w najprostszej postaci, zero rozpraszania sie dewocjonaliami sprzetowymi.
[/quote]

pastwa: nie chciałam dokładać nic zbędnego do dźwięku słuchawek.
Dlatego, wybrałam 32Ohm.
I nie żałuję:)

StartRockToday: Ja już mam wybrane swoje słuchawki i w najbliższych latach, a może już w cale nie zamierzam ich zmieniać.
Nie będę na siłę nic robiła, tylko po to, by mieć nowszy, ciut lepszy model.
Do większości modeli, o których myśli większość Ludzi, którzy są w tym względzie profesjonalistami, trzeba by dokładać wzmacniacz, a ja chcę tego uniknąć.
« Ostatnia zmiana: 13-10-2014, 21:10 wysłana przez Kasia01061987 »
Muzyka zaczyna się tam, gdzie słowo jest bezsilne – nie potrafi oddać wyrazu; muzyka jest tworzona dla niewyrażalnego.

Claude Debussy