Audiohobby.pl

Dobry kabel zbalansowany.

konto_usuniete

  • 56 / 5430
  • Użytkownik
03-06-2008, 12:58
Macie jakieś doświadczenia z samoróbkami interkonektów zbalansowanych ?
Chodzi mi o dobry, sprawdzony kabel klasy PRO Audio (Klotz, Gotham) pod XLR-y.
Eksperymentowałem do tej pory tylko z "normalnymi" kabelkami i "ostał" się z nich Gotham GAC-1 S/PDIF-Pro.
Jaki jest cel eksperymentów ? Szukam tańszej alternatywy dla mojego Cardasa Neutral Reference.

konto_usuniete

  • 56 / 5430
  • Użytkownik
03-06-2008, 13:02
Acha. Gothama Gac 2/1 testowałem. Mulił niemiłosiernie.

lancaster

  • Gość
03-06-2008, 13:17
Gustaw a nie myslałeś eby zrobić przegad mikrofonowek ?:)
Piotra ma Klotza i bardzo chwalil, do przetestowanie sa jeszcz Shultz(do kupienia w sklepie muzycznym przy rondzie środka), cordial - na chełmońskiego, kazdy w cenie ponizej 10zł/m
Fanem GACa nigdy nie bylem....moze nie tyle muli co ciął migórę i wprowadzał takie jakby ograniczenie....rekin uzywał go w swoim systemie gdzie z B&W 1NT sie zgrywał.

konto_usuniete

  • 56 / 5430
  • Użytkownik
03-06-2008, 13:32
Hmmm, ... mikrofonówek....czemu nie.
Czy pamiętasz jaki to model Klotza ?

P.S. GAC 1 (cyfrowy) bardzo różni się w brzmieniu od GAC-2/1.  Ten pierwszy jest w moim, znanym ci z jasności, systemie, trochę za jasny. Drugi muli jak budyń naklejony na kopułkę.

lancaster

  • Gość
03-06-2008, 13:34
Gustaw, zadnych konkretnie - musisz jak na prawdziwego DIYera przystało sam przytopić trochę kasy :) Chętnie bym pomogl zle zadnego xlr nigdy nie robilem.

konto_usuniete

  • 56 / 5430
  • Użytkownik
03-06-2008, 13:36
>> lancaster, 2008-06-03 13:34:55
Gustaw, zadnych konkretnie - musisz jak na prawdziwego DIYera przystało sam przytopić trochę kasy :)

No to chyba moje dzieci będą otrzymywać dwa posiłki dziennie, zamiast trzech. Taka już niedola dzieci DIY-owca :D

lancaster

  • Gość
03-06-2008, 13:37
Bardzo dobrze Gustaw, bardzo dobrze :) Moja mloda i tak wcina jak kombajn - nie da sie wytlumaczyc ze "tata to już musi" :))))

lancaster

  • Gość
03-06-2008, 13:39
....bez przesady....masz do rpzetestowania 2-3 rodzaje Cordziala, 1 Klotza(tego tańszego, bo ten lagrange jest taki sobie) i Shultza. Razem z 6-8m kabla(jezeli odcinki mają być 1m) do tego wtyki-neutriki-rikitiki w sklepie na grottgera i sam sobie dopasujesz co ma zostac

konto_usuniete

  • 56 / 5430
  • Użytkownik
03-06-2008, 13:43
No to faktycznie nie jest tak źle. Chyba zacznę od Cordiala.

Arek_50

  • 1130 / 5907
  • Ekspert
03-06-2008, 16:18
Ja tez robie XLRy...to AS

Witam
Miałem okazję wypróbowanie srebrnego kabla robionego przez Arka 45 z naszego forum. To srebrny, niepozorny kabelek na XLR-ach Neutrina. Kosztował mnie … 300 złotych! A gra! Rewelacyjnie!

Kabel wymaga bardzo starannego wygrzania, jeśli jest nowy to musi pograc nono stop trzy-cztery dni. I dzieją się w tym czasie rzeczy zadziwiające. Zaraz po wpięciu w mój system zagrał bardzo fajnie i dźwiękiem o ogólnym charakterze takim, jak po wygrzaniu. Posłuchałem ze dwie godzinki i udałem się do innych zajęć. Sprzęt gral. Kiedy na drugi dzień usiadłem do słuchania … szok: lekko, twardo, ostrawo, szaro, bez barw, bas bez konturów… Ale wieczorem zaczęło się poprawiać i do następnego wieczora wszystko wracało do normy i stawało się jeszcze lepsze. Niesamowite… Zresztą po wypięciu i niegraniu kabelek też pewnie wymaga chwili rozruchu, o czym póżniej.

A co wniósł do systemu Arek 45? Kabel najbardziej przypomina Argentum SGC 6/4 E Silver.

- Dźwięk jest duży, nie ma odchudzenia, bardo dobre wypełnienie choć skala odrobina mniejsza niż w Argentum- to ogólne wrażenie. Jak się człowiek wsłuchuje, to ta mniejsza skala jest wynikiem minimalnego zmniejszenia średnicy względem basu.

- Ogólna czystość i przejrzystość brzmienia

- Równowaga tonalna nie jest zachwiana, ale ma się wrażenie takiego małego dołka w średnicy, ale minimalnego. Nie czuje się zbytniej lakkości jak w Monolith Albedo

- A ta średnica - mimo tego leciutkiego schowania - bardzo czysta, dżwięczna, bezpośrednia.

- Bas. Jest mocny, zaznaczony, obecny. Ale ma troche mniej faktury, mniej informacji jest przekazywanej. Jest drajw, szybkość ale nie ma "tego czegoś", tych mikroinformacji o strunach, tej - jak ja to piszę - kalafonii opadającej ze smyczka.

- Góra - świetna! Rozdzielcza, szczegółowa, ale nieco bardziej zwiewna od Tary czy Argentum ale znowu lepiej nasycona i wypełniona od Monolitha. Bardzo dźwięczna, iskrząca się.

- Nasycenie barw - minimalnie gorsze od Argentum, na na poziomie Tary Labs, lepsze od Monolitha czy Diamonda.

- Rozdzielczość - bardzo dobra, choć na chłodniejszych nagraniach zbliżająca się do granicz poszatkowania muzyki ale jej nie przekraczająca. Trochę mi przypomina AQ Diamonda.

- Brzmienie bardzo bezpośrednie, nie ma mowy o zamgleniu i zdystansowaniu. Super!

- Bardzo dobra dynamika, ta mała i duża. Chyba nawet lepsza niż w Tarze Labs

- Mniej powietrza niż w Tarze (w tej kategorii nikt chyba nie jest lepszy), za to większa precyzja w budowaniu sceny

- Przestrzeń - OK.

- Szczegółowość - i tu chyba jest największy problem tego kabla. On gra tak trochę jak Audioquesty. Jest świetna rozdzielczość, ale brakuje troche wybrzmnień, faktury dźwięków, tych mikroinformacji pozwalających na przykład na świetne różnicowanie uderzeń w różne bębny perkusji, usłyszenie poświstów paznokci gitarzystów na strunach. Jest jakiś takie ogólne wrażenie minimalnego zubożenia przekazu.

No i teraz tak: kabelek kosztuje 300 a gra? Na pewno nie tak jak MIT-y Magnuma, AQ Sky Cardas GR. Ale powiem szczerze, że do takiego Argentum. AQ Diamonda czy Tary Labs Air 1 brakuje mu bardzo, bardzo niewiele. A w porównaniu z zachodnimi kosztuje kilkakrotnie mniej.

PS. Kabelek Arka wziąłem do porównań interkonketów u pala55, wystąpiły MIT-y i PSC, wszystkie w graniocach 5-6,5 tys za nowe. Oczywiście kabelek Arka wypadł najsłabiej, ale wszyscy uczestnicy zabawy stwierdzili, że się bronił i nie kaleczył uszu, A był nawet 20-krotnie tańszy! Poza tym Arek 45 został bodaj tydzień wcześniej lub dłużej wypięty z mojego systemy i myślę, że gdyby pograł wcześniej choc kilka godzin, to byłoby jeszcze lepiej.

Kupilem sobie ten kabelek. Może się przyda.
Pozdrawiam Stempur

lancaster

  • Gość
04-06-2008, 13:05
Arek, no to podeślij na testy :)
Już kiedys zdaje sie pisałem co ciebie w tej sprawie - jestem ciekaw. Mam jeszcze jednego znajomego który rozglada sie za dobrym XLR w ludzkiej cenie

Pozdrawiam

Arek_50

  • 1130 / 5907
  • Ekspert
04-06-2008, 14:44
Byl jeden w podrozy po Polsce ale juz ma wlasciciela.Teraz wyslalem ale z RCA do Adamo D.Jesli ktos zainteresowany to prosze na Pw.

lancaster

  • Gość
04-06-2008, 14:47
...tu by sie przydał xlr, jezeli bedziesz mial jakiegoś to daj znać, chętnie poslucham.

Pozdrawiam

Arek_50

  • 1130 / 5907
  • Ekspert
04-06-2008, 14:57
No tak to nie problem ale IC XLR nie jest uniwersalny.Inaczej lutuje sie wtyki dla urzadzen uziemionych np CD i wzm. razem lub jedno z nich tylko z uziomem.

lancaster

  • Gość
04-06-2008, 14:59
potrzebny by był przewód przetwornik-koncowka