Audiohobby.pl

Testy DACów molibdena

lancaster

  • Gość
04-06-2008, 11:03
oczywiscie, ale najierw pojedzie do Bydgoszczy. Spoko rochu, zapisałes sie do kolejki :)

norbert101

  • 17 / 5915
  • Nowy użytkownik
06-06-2008, 14:17
a jest szansa posłuchania tego w gdańsky??

norbert101

  • 17 / 5915
  • Nowy użytkownik
06-06-2008, 14:43

lancaster

  • Gość
06-06-2008, 15:51
Jasne ze jest, tylko spokojnie - teraz pojechały do Bydgoszczy.

grip

  • 18 / 5889
  • Nowy użytkownik
10-06-2008, 10:58
Dzisiaj paczuszka dotarła do mnie. Dzięki!!!
Myślę, że tak tydzień, może dwa dacie mi na osłuchanie.
Czy nie za długo?
Kto następny w kolejce?

lancaster

  • Gość
10-06-2008, 11:00
grip, kolejny jest intuos z tego co widzę. Mysle ze 2 tygodnie spokojnie mozesz dACe potrzymać - nie wiem co na to molibden :)

Molibden

  • 1906 / 5919
  • Ekspert
10-06-2008, 18:53
Nie mam nic przeciwko temu!
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

Bacek

  • 2366 / 5912
  • Ekspert
15-06-2008, 23:06
Przez jakiś czas miałem oba DAC\'e na testach, czas w końcu coś o nich napisać.
Niestety nie mam daru kwiecistego opisywania. Ok system w którym było wszystko podłączone to
na końcu GC Premium na pasywnej drabince i Mietki.
Na początku HK HD760 jako źródło (laser i scalaki bardzo zbliżone do Flatfish\'a).
Na środku za źródło odniesienia PD NOS DAC Premium (TDA).

Czyli porównanie NOS Only.

Zacznę od DACA na AD do którego robiłem ze trzy podejścia i jakoś nie mógł mnie wciągnąć.
Niby wszystko poprawnie scena, rozdzielczość, równowaga tonalna ale jakoś nie mógł przykuć mojej uwagi na dłużej.
Nie było w nim nic do czego bym się mógł przyczepić z jednym wyjątkiem dotyczącym też PCM\'a, a jednak nie zaskoczyło.

Natomiast dac na PCM wciągnął mnie na długo. W stosunku do TDA zaskoczyło mnie to że góra nie była aż tak
bardzo ścięta (poziom głośności) mimo że obydwa to nos\'y. Na PCM\'ie na tej górze też więcej się działo, była bardziej rozdzielcza i szczegółowa.
Dół troszeczkę krótszy niź w TDA.

Jedyna wyraźną przewaga TDA (nad AD też) to średnica która jest żywsza i bardziej zadziorna.
W PCM była zdecydowanie za spokojna. Z drugiej strony PD NOS dac miał już czas żeby okrzepnąć a dac Molibdena to świeżynka i jeszcze jest tu pole na eksperymenty. W każdym razie będę trzymał kciuki. Korci mnie żeby coś takiego sobie wystrugać z lampą na wyjściu.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Molibden

  • 1906 / 5919
  • Ekspert
16-06-2008, 00:52
Dziękuję za przychylną opinię.
Czyli jakieś znacznej porażki nie było? Gdyby sprowadzić to do róznych preferencji dźwiękowych mogą te różnce być indywidualnym charakterem DACów? Od strony technicznej, DAC na AD może być bardzo neutralny a TDA niedo podbarwiać, przynajmniej tak mi mówią pomiary THD.
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

Molibden

  • 1906 / 5919
  • Ekspert
08-07-2008, 14:58
Jak tam moje DACe? Dotrały już do Warszawy?
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

grip

  • 18 / 5889
  • Nowy użytkownik
08-07-2008, 15:15
W tym tygodniu będą wysłane.
Przepraszam za opóźnienie.

Bacek

  • 2366 / 5912
  • Ekspert
08-07-2008, 17:12
Molibden, nie zauważyłem wcześniej wpisu.

Porażki jak najbardziej nie było. AD na pewno sprowadził bym do preferencji, bo jakiś poważnych minusów tam nie było, po prostu jakoś mi nie spasował, nie wciągnął mnie, co nie znaczy że to nie będzie coś co wpadnie w ucho komuś innemu. Natomiast PCM\'owi daję dużego plusa a może nawet dwa. Może to przez to że długo grałem na pcm1702 i kilka nie dociągnięć jakie tam miałem tu nie było no i jeszcze NOS. Szkoda że w PMD100 OS można wyłączyć tylko programowo bo bym sprawdził jak prezentuje się 1702 w tej konkurencji.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

lancaster

  • Gość
14-07-2008, 13:15
DACe jadą od gripa prawdopodobnie (czekam na potwierdzenie) do rocha. Jezeli sa kolejni zainteresowani prosze o dopisanie sie do listy

Pozdrawiam




\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

lancaster

  • Gość
25-08-2008, 17:30
Panowie z koncem tygodnia DACe molibdena będą do posuchania. Sa obecnie w okolicach Krakowa.

Dajcie znać, odsluch bez kaucji, pokrywacie tylko kozty wysyłki w 1 stronę.

Pozdrawiam


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'