Audiohobby.pl

Magnetofon

Chaos

  • 844 / 4997
  • Ekspert
03-03-2012, 18:29
> Janusz_Szy, 2012-03-03 01:30:33

kaset z fabrycznie zapisanym tekstem jeszcze na nim nie odtwarzalem. podczas zapisu deck normalnie znaczy markery z czasami i potem je odczytuje przy odtwarzaniu. problem jest tylko z edycja tekstu no i z TPS. moze czasy i tekst sa na osobnych sciezkach? jesli tak to faktycznie moge miec uszkodzona glowice.

a tak z troche innej beczki, jak oceniasz oba modele DCC Technicsa? chetnie bym zobaczyl "rozbierane" zdjecia RS-DC10.

Janusz_Szy

  • 53 / 4456
  • Użytkownik
03-03-2012, 19:29
"a tak z troche innej beczki, jak oceniasz oba modele DCC Technicsa? chetnie bym zobaczyl "rozbierane" zdjecia RS-DC10."


Hmmm  DC8 odrobinę lepiej rozbudowany (pilot to cacko max obsługa łącznie z otwieraniem kieszeni) oprócz wejść i wyjść analogowych posiada 2x IN optyczne i 1xOUT
(Dźwięk raczej do muzyki nowoczesnej czysty sopran  uwydatniony bas) świetnie się sprawdza jako (DAC)
w połączeni z PC posiada optyczne 2xIN na OUT analogowy lub optyczny  .
Słaby mechanizm kieszeni (rozbudowany max ale delikatny)
 
DC10 trochę starszy konstrukcja łudząco podobna do (philips dcc900) drobne różnice tylko na frontowym panelu
RS-DC10 posiada we/wyj analogowe  i  1x IN COAXIAL + 1x Optyczne  OUT optyczny) wydaje mi się nieco cieplej brzmiący .Bardziej czytelny wyświetlacz lepszy mechanizm kieszeni porządna gałka Rec-Level .
Gorszy pilot (max obcięty) dużo wolniejsze przewijanie .
Ogólnie drobnica ale pod względem wytrzymałości na eksploatacje obstawiam na DC10 .

Nie robiłem foto (in) w DC10  ale zaglądałem odnośnie porównania z Philips dcc900 głowica jak i cały środek
to praktycznie to samo  jak na foto Philipsa .

Janusz_Szy

  • 53 / 4456
  • Użytkownik
03-03-2012, 19:32
Odnośnie głowicy w DCC
-------------------------------
http://poradnik.2lo.elblag.pl/1024/przenosne_nosniki_danych-wg/tasma.html

aulait

  • 1390 / 5565
  • Ekspert
03-03-2012, 19:50
Zaciekawiłeś mnie tym użyciem jako DACa... używałeś bo również jako ADC, czy coś zgrywałeś z analogu w ten sposób na kompa? Szukam czegoś co umożliwi mi ładne nagrywanie na kompa np z tunera analogowego, może też z kaset analogowych, ale głównie z tunera właśnie.
Będę Ci bardzo wdzięczy jeśli rozwiniesz tą wypowiedź :)

Janusz_Szy

  • 53 / 4456
  • Użytkownik
03-03-2012, 20:42
">> aulait, 2012-03-03 19:50:40
Zaciekawiłeś mnie tym użyciem jako DACa... używałeś bo również jako ADC, czy coś zgrywałeś z analogu w ten sposób na kompa? Szukam czegoś co umożliwi mi ładne nagrywanie na kompa np z tunera analogowego, może też z kaset analogowych, ale głównie z tunera właśnie.
Będę Ci bardzo wdzięczy jeśli rozwiniesz tą wypowiedź :)"

Jeżeli wepniesz w tor DC8 (nawet uszkodzony) będzie się zachowywał jak (MONITOR) z zwykłym decku z drobną różnicą będziesz mógł zrobić cyfrowy zapis  na PC i odwrotnie (dowolny program monitorujący we/wyj  np . (Line IN-Analogowe)  (Col Edit Pro) do dyspozycji będziesz miał dwa źródła zewnętrzne (IN Optyczne np.DVD/PC) Lub wszystkie sekcje (Analogowe) z pre-ampa (Tape1 , Tape2 , AUX , CD , Tuner , Phono) które przechodząc przez DC8 można wysłać Optycznym  lub Analogowym  na PC  przez zaznaczenie (MONITORA IN w DC8 Digi1/Digi2/Analog) a dalej do np. MiniDicsa , Magnetofonu .

aulait

  • 1390 / 5565
  • Ekspert
03-03-2012, 21:23
To wiem, bardziej chodziło mi o to jak połączyłeś z kompem, jaką kartą i czy zapis z analogu jest zadowalający. Czy jak np.nagrywasz z tunera, czy innego analogu to jest wyczuwalny spadek jakości?
Próbowałeś tak korzystać z tego starszego DCC o cieplejszym brzmieniu? :)

AWS 303

  • 854 / 5903
  • Ekspert
03-03-2012, 22:03
A więc kupiłem Pioneer CT737.
Mam problem z automatyką wyboru rodzaju taśmy. Na początku czasami się przełączał, więc psikłem kontaktem w przełączniki na mechanice. Teraz jest gorzej, przeważnie pokazuje że jest wsadzona żelazówka, czasem się przełączy na właściwy typ. Czy te przełączniki są rozbieralne, albo inaczej, czy da się je potem poskładać?

Janusz_Szy

  • 53 / 4456
  • Użytkownik
03-03-2012, 22:07
>> aulait, 2012-03-03 21:23:14
To wiem, bardziej chodziło mi o to jak połączyłeś z kompem, jaką kartą i czy zapis z analogu jest zadowalający. Czy jak np.nagrywasz z tunera, czy innego analogu to jest wyczuwalny spadek jakości?
Próbowałeś tak korzystać z tego starszego DCC o cieplejszym brzmieniu? :)

Mam połączone z PC analogiem  coaxialem i optycznym.
Do zapisu z Tunera na PC wole analog tylko i wyłącznie z powodu możliwości manualnego zrobienia płynnego wejścia i zakończenia utworu .
Przy optycznym zostaje tylko programowe po zakończeniu zgrywania (FADE IN/OUT)
Co do jakości jedynym mankamentem jest
(jakość) dostarczonego sygnału  (zgrywanie  starych utworów i tu wykorzystuje Technicsa SH-8065 - 2x33 pasma)
Nagrywany dźwięk z MD czy CD jest super bez ingerencji EQ)

Oglądanie filmów z PC na TV przez zestaw Audio wykorzystuje Coaxial) w PC mam również Coaxial który nie idzie do DCC tylko na procesor 5,1 SH-AC 300  . po przekodowaniu na  trzy wzmacniacze stereo

Zgrywanie "gęstych formatów" z PC na MiniDisc lub Deck wole Optyczne mniej zniekształceń.
Na  foto proces zgrywania z Tunera po analogu (płynna regulacja mocy sygnału w czasie zapisu na PC)

RS-DC10 rónica tylko wejsc 1x Coaxial 1x Optyczne

Janusz_Szy

  • 53 / 4456
  • Użytkownik
03-03-2012, 22:12
-

aulait

  • 1390 / 5565
  • Ekspert
04-03-2012, 11:19
Jakiej karty w kompie używasz? Ma niezły zestaw wejść, wyjść cyfrowych!

Tuner polecam ST-G90, nie trzeba nic regulować korektorem! ;) Oczywiście wszystko zależy jak są programy nadawane, ale na dwójce i trójce jeszcze można nagrywać.

Ja już niestety jadę tylko na laptopach, więc w grę wchodzą tylko karty zewnętrzne :/

Janusz_Szy

  • 53 / 4456
  • Użytkownik
04-03-2012, 11:52
Witam
Karta jest przeciętna bodajże 250zł Creative Sound Blaster X-Fi  ale nadrabiam te ilość gniazd właśnie przez wpięcie  DC8 to OUT z optyka idzie na PC do IN
Magnetofony DCC przejęły funkcje monitorów na PC  każdy DC8 ma 2xIN optyczne Monitorem przełączam wejścia  Digi1 np.cd  / Digi2 np.DVD / Analog z prze-ampa z wieży
 
A do analogu masz jeszcze w każdym PC wejście liniowe (chyba niebieska wtyczka) i tam możesz nawet
w tej chwili podłączyć tuner  z wyjścia w pre-ampie  albo najprościej z gniazda słuchawkowego .  
Połącz dwa przewody słuchawkowe 2x jack prościej próby nagrywania nie da się zrobić .

Janusz_Szy

  • 53 / 4456
  • Użytkownik
04-03-2012, 12:08
"aulait "
Jak masz poważnie zrobić próbne nagrywanie analogu na PC lub dodatkowo zwiększyć możliwości przez dodanie IN i OUT  ontycznych to coś da się zrobić . Nie musisz wydawać tysięcy na DAC-ka znajdzie się tańsze rozwiązanie .Musze poznać Twoje "zabawki" i ich przyłącza , sprawa nie koniecznie musi być publiczne
"maglowana"  ewentualnie sam napiszesz po testach z zapisu.
Napisz na moje gadu-gadu nr 6375127 posiadam 44 elementy układanki Technicsa coś się znajdzie
Pozdrawiam Janusz
I PROSZE  niech nikt nie myśli ze jestem "Handlarzem Technicsa"

Janusz_Szy

  • 53 / 4456
  • Użytkownik
05-03-2012, 11:58
">> Chaos, 2012-03-03 18:12:45
dzis rozkrecilem swojego RS-DC8."
----------------------------------------------
Po dokładniejszym przestudiowaniu tematu naprawy RS-DC8 przeprowadziłem (serwisowy) sposób na auto diagnozę
stanów technicznych podzespołów oraz niesprawności w magnetofonach Technics RS-CD8
Sposób jest dziecinnie prosty polega na wprowadzenie DC8 w tryb serwisowy magnetofon wykona sam szereg czynności i automatycznie wykryje niesprawności oraz własny stan techniczny podając nam to w postaci
kodów np [E1-09126----] Książka kodów oraz metoda ich odczytywania wraz z opisem przeprowadzania
diagnostyki jest konieczna dla osób chcących odczytać rodzaje niesprawności ,  miedzy innymi mechanizmów prowadzenia taśmy jak i szczegółowa diagnostyka (10 kanałów) głowicy osobno dla (ACC i DCC) analogowe i cyfrowe znajduje się  (Manual Service)Technics RS-DC8 dostępna w sieci w postaci PDF
------------------------------------------------------------------------------------------------
http://www.eserviceinfo.com/index.php?what=search2
Link prowadzi do DARMOWYCH ksiązek serwisowych wielu Technicsów
Dużo sprzętu nie szukałem opisywanego modelu (pobierałem kiedyś z tej strony RS-DC8)
------------------------------------------------------------------------------------------------
Temat ciekawy załączę kilka fotek z diagnozy DC8 osoby mające ten sprzęt (lub chcące kupić) będą mogły w kilka minut własnoręcznie dokonać oceny stanu technicznego tego magnetofonu .
Oznacza to również (KONIEC) z nieuczciwymi opisami sprzedawców z Allegro tego typu sprzętu
Za który często (NIE SPRAWNY) zadają nie małych pieniędzy koniec z tłumaczeniem
(nie znam dokładnie jego stanu) czy (nie mam jak sprawdzić) lub ostatnia najciekawsza
(„Wszystkie mi znane funkcje działają”) Ha Ha (BRAWO)
 
WAŻNE
Auto Diagnozę  można przeprowadzić na kilka sposobów np z wyłączonym napędem (bez prowadzenia taśmy jak i z włączonym mechanizmem czyli podczas PLAY) dostępny jest również test kieszeni kasety (czujnik auto domykania klapki) jak i test mikro-procesora  funkcji sterowania mechanizmami łącznie z poprawnością działania wyświetlacza .
Załączone fotografie częściowo pokazujące te czynności .
Foto E-1 (Wykryta niesprawność głowicy)-(Dokładny rodzaj uszkodzenia opisany w ("Manual Service")
Foto E-2 (Jedynki to poszczególne kanały głowicy ułatwiające identyfikacje uszkodzenia)
Np (E2 0 0 0 0 0 0 0 0 0 I I) ---> dwa ostatnie kanały brak sygnału (uszkodzenie)
Foto 2b z trybu testu głowicy w (Auto Test)

Janusz_Szy

  • 53 / 4456
  • Użytkownik
05-03-2012, 12:06
Włączenie trybu Service Test
1 Przytrzymać przez 3/4sec przycisk (DOLBY NR)
2 Trzymając (DOLBY NR) nacisnąć przycisk (STOP) Tryb już aktywny
3 Naciskając przycisk (COUNTER MODE) przełączamy poszczególne testy
4 Naciskając przycisk (COUNTER RESET) wychodzimy z trybu Service

(COUNTER MODE) przełączamy poszczególne testy
Na końcu powierzchownej diagnozy magnetofon otworzy klapkę
(można wyjąc kasetę i zakończyć szybki test)(naciskając COUNTER RESET)
Pozostawienie kasety magnetofon zamknie kieszeń i rozpocznie szczegółowy (Auto Test)
Auto Test (KONIECZNE jest podłączenie sygnału do IN /OUT do gniazd Cyfrowych i Analogowych
gdyż magnetofon będzie zapisywał i odczytywał sygnały (DOSTARCZONE) odpowiedzialne za zdiagnozowanie
poszczególnych wszystkich 10 kanałów głowicy
Test pomiaru rodzaju i długości kasety celem porównania i regulacji licznika (Counter)
można pominąć naciskając (STOP) gdy magnetofon zacznie przewijać kasetę (przwinie Side A i B)

Janusz_Szy

  • 53 / 4456
  • Użytkownik
05-03-2012, 12:18
Mechanizmy rodzaj kaset