Audiohobby.pl

Hamburg - gdzie możliwy odsłuch słuchawek ?

maczala1

  • 46 / 5859
  • Użytkownik
24-10-2012, 13:46
Na początku grudnia wybieram sie z rodzinką na dwudniowy wyjazd do Hamburga. Czasu nie będzie dużo ale jak by gdzieś blisko centrum można było sobie trochę posłuchać i podotykać, nawet zupełnie pobieżnie, to by było miło. Wiem, że w samym centrum jest ogromny 6-piętrowy Saturn ale co tam w ogóle mają na składzie ? Najbardziej by mi pasowały flagowce Beyera, bo chodzą mi już jakiś czas po głowie, a zobaczyć ich nie mam gdzie - w Gdańsku jest istna pustynia słuchawkowa. Może ktoś się orientuje w tym temacie ?    

Ged

  • 1716 / 5901
  • Ekspert
25-10-2012, 07:52
maczala1
Na Twoim miejscu dwa dni w Hamburgu poświęcił bym na zwiedzanie i rodzinę a odsłuchy zorganizował sobie z kolegami z forum. W Polsce jest sporo dobrych zestawów słuchawkowych od źródła przez wzmacniacz do całych kolekcji dobrych nauszników, a tam możesz trafić na Bayery podłączone do dziurki w ścianie (w Saturnie, tak sądzę). Chyba, że znajdziesz coś np. tu: http://www.audiophonie.com/ albo tu: http://www.taurus.net/kontakt.html w necie jest wiele miejsc.
Włodek

maczala1

  • 46 / 5859
  • Użytkownik
25-10-2012, 08:50
Hamburg turystycznie już trochę widziałem, a wyjazd będzie miał charakter zakupów przedświątecznych. Trafiła się mega promocja na tani lot, więc skorzystaliśmy. Ponieważ nie zabardzo uśmiecha się mi łażenie cały dzień po sklepach z ciuchami, szukam dla siebie alternatywnych punktów programu wycieczki :) Oczywiście "odsłuch" w Saturnie będzie na pewno obarczony sporym błędem ale przydatne będzie nawet samo sprawdzenie jak słuchawki leżą na głowie, bo jestem w tym aspekcie bardzo wyczulony. Szukałem trochę w necie ale nie znalazłem miejsc z dużą ilością różnych słuchawek. W dużym mieście w bogatym kraju chyba powinno być specjalistyczne miejsce przeznaczone głównie dla słuchawkowców, a może jednak jest całkiem podobnie jak u nas ?    

Ged

  • 1716 / 5901
  • Ekspert
25-10-2012, 09:15
Napisz maile do powyższych sklepów i jeszcze innych, które znajdziesz w necie. Z pewnością odpowiedzą. Niemcy są konkretni :)