Audiohobby.pl

Pomoc w wyborze DAC/ wzmacniacz combo

Soundman

  • 775 / 4030
  • Ekspert
14-01-2014, 17:09
Miałem T1 i na moim HDVD800 grały ładnie ale chyba głowy raczej takie połączenie nie urywało.Chyba żeby zmienić kabel i podłączyć pod wejście XLR to wtedy może i tak. Używane widziałem ostatnio za 6tys....

Jarek2

  • 99 / 3798
  • Użytkownik
14-01-2014, 17:45

Szadzik

  • 22 / 4782
  • Użytkownik
14-01-2014, 19:45
Nie sądzę aby samo przejście na zbalansowane xlr aż tak wiele zmieniło, niestety.

Poczytam o Pathos Acoustics Converto, dzięki.


Audiophilleo2>Metrum Octave>Corda Classic>Beyer T1

asmagus

  • 4439 / 5455
  • Ekspert
15-01-2014, 10:56
"Inside Converto has an amplifier that was designed to satisfy who love listen good music with headphone. Two knobs on the rear panel allow to correct the gain and balance. With this features Converto keep free to find the best equilibrium for each headphone"

1W dla 16 Ohm, Wyjście <0,2 om, 7 VRMS

zenek

  • 23 / 4231
  • Użytkownik
15-01-2014, 11:01
>> Jarek2, 2014-01-14 17:45:28
Pathos Converto

Napisz coś więcej o tym urządzeniu, proszę.
Rozumiem, że go słuchałeś?

Tomek

Szadzik

  • 22 / 4782
  • Użytkownik
15-01-2014, 11:18
Też chętnie o nim poczytam - Converto.

Znalazłem też używanego Bursona Conductor oraz Eximus DP1 poniżej 6k zł i bardzo się zastanawiam.

Ma ktoś chęć na Metrum Octave albo Cordę Classic?

Audiophilleo2>Metrum Octave>Corda Classic>Beyer T1

Jarek2

  • 99 / 3798
  • Użytkownik
15-01-2014, 12:41
"Napisz coś więcej o tym urządzeniu, proszę.
Rozumiem, że go słuchałeś?
Tomek"

Niestety nie słuchałem go. Jestem "na kupnie" combo DAC + wz. słuchawkowy podobnie jak Autor wątku. Natknąłem się na to urządzenie w sieci. Na stronie Pathosa jest ono w njusach - to chyba nowość.
Zainteresowało mnie ze względu na opis wzmacniacza słuchawkowego i zapewnienia producenta że się przyłożył do tej części. Paramarty są niezłe. Ale ..... potrzebny odsłuch.
No i cena jakaś taka przyjazna, europejska (sic!) a nie koreańsko/chińska.

pastwa

  • 3815 / 5906
  • Ekspert
15-01-2014, 21:26
>> Szadzik, 2014-01-15 11:18:27

Eximus jest lepszy od Conductora jako DAC i w sumie (choc w mniejszym stopniu) jako wzmak. Dopisz tez do listy Yulonga DA8 (bardzo sensowna cena, jesli masz tu ograniczenia), a jak budzet pozwoli to i Lynxa Hilo (za 7-8kPLN powinienes dostac).

Szadzik

  • 22 / 4782
  • Użytkownik
16-01-2014, 05:09
"Eximus jest lepszy od Conductora jako DAC i w sumie (choc w mniejszym stopniu) jako wzmak. Dopisz tez do listy Yulonga DA8 (bardzo sensowna cena, jesli masz tu ograniczenia), a jak budzet pozwoli to i Lynxa Hilo (za 7-8kPLN powinienes dostac)."

Trochę czytałem o obu sprzętach i oba spisują się dobrze z T1. DP-1 ma trochę problemów z szumami itp. i jest dość starą konstrukcją w porównaniu z Conductor i nie tylko. Jak na razie porzuciłem ideę DA8, a znalazłem kogoś, kto chce zamienić Cundoctor za mjego Metrum z dopłatą, więc jeśli się dogadamy to wezmę Conductora. DP-1 sporo droższy jest, a ja jakośwolę aż tak dużo nie dokładać zmieniając system na 2w1.

Audiophilleo2>Metrum Octave>Corda Classic>Beyer T1

sebna

  • 72 / 4042
  • Użytkownik
17-01-2014, 00:39
Jak czytałeś o szumach w DP-1 to zapewne czytałeś moje opinie bo nikt inny o tym nie pisze oprócz mnie na świecie zdaje się (choć znalazłem jeszcze jednego gościa, który zupełnie niezależnie ode mnie mi o tym powiedział przez PM nie pytany o to !) . Dzieje się tak dlatego, że słychać to tylko z bardzo czułymi słuchawkami jakimi są D7100 (z grado nieco mniej czułymi ale nadal wysoko na skali już nic nie słychać).

Więc szumy (bardziej pobzykiwanie) słychać tylko na bardzo czułych słówkach i to w dodatku gdy w gniazdku masz około 237+ Voltów zamiast 230 (u mnie jest prawie stałe 240...) i do tego musisz mieć bardzo cichą okolicę. W mieście nic nie usłyszysz bo szum samochodów albo deszczu czy wiatru w drzewach spowoduje, że już tego nie usłyszysz (dość boleśnie się o tym dowiedziałem jak przyjechałem do dystrybutora - ostatecznie dystrybutora ściągnąłem do siebie 50km żeby posłuchał).

U mnie problem został całkowicie wyeliminowany przez regenerator prądu firmy Power Inspired z UK (polecam bo wszystkie urządzenie wpięte do niego zyskują odpowiednio - ja mam w 500W jednostkę cały tor głośnikowy wpięty)

Na T1 nie ma takiej możliwości żeby coś było słychać. Nie ta czułość nie te opory na słuchawkach.

1 Marca będę miał możliwość T1 przetestować z DP-1 także zdam relacje.

Condutor ma mieć bardziej podkreśloną górę niż DP-1.

Pozdrawiam

Szadzik

  • 22 / 4782
  • Użytkownik
17-01-2014, 06:33
"Jak czytałeś o szumach w DP-1 to zapewne czytałeś moje opinie bo nikt inny o tym nie pisze oprócz mnie na świecie zdaje się (choć znalazłem jeszcze jednego gościa, który zupełnie niezależnie ode mnie mi o tym powiedział przez PM nie pytany o to !) . Dzieje się tak dlatego, że słychać to tylko z bardzo czułymi słuchawkami jakimi są D7100 (z grado nieco mniej czułymi ale nadal wysoko na skali już nic nie słychać).

Więc szumy (bardziej pobzykiwanie) słychać tylko na bardzo czułych słówkach i to w dodatku gdy w gniazdku masz około 237+ Voltów zamiast 230 (u mnie jest prawie stałe 240...) i do tego musisz mieć bardzo cichą okolicę. W mieście nic nie usłyszysz bo szum samochodów albo deszczu czy wiatru w drzewach spowoduje, że już tego nie usłyszysz (dość boleśnie się o tym dowiedziałem jak przyjechałem do dystrybutora - ostatecznie dystrybutora ściągnąłem do siebie 50km żeby posłuchał).

U mnie problem został całkowicie wyeliminowany przez regenerator prądu firmy Power Inspired z UK (polecam bo wszystkie urządzenie wpięte do niego zyskują odpowiednio - ja mam w 500W jednostkę cały tor głośnikowy wpięty)

Na T1 nie ma takiej możliwości żeby coś było słychać. Nie ta czułość nie te opory na słuchawkach.

1 Marca będę miał możliwość T1 przetestować z DP-1 także zdam relacje.

Condutor ma mieć bardziej podkreśloną górę niż DP-1.

Pozdrawiam"

Dzięki za info. Czytałem o tym na head-fi, ale nie wiem, czy Twoje posty, czy nie. Tak czy siak, nie widzę sensu inwestowania w sprzęt, który potem będzie wymagał dodatkowych inwestycji - to jest część mojego sprzętu nie podpięta tam gdzie reszta zestawu stereo, więc tylko dla samego sprzętu słuchawkoego tym bardziej nie opłłaca mi się tego robić.

Conductor może i będzie miał górę bardziej podkreśloną, ale ja nie mam z tym problemu, a jeśli będę to popróbuję czegoś innego :) DP-1 w każdym razie w moich oczach dużo stracił, nie lubię tego typu kompromisów za cenę 6k zł.

Audiophilleo2>Metrum Octave>Corda Classic>Beyer T1

Kraft

  • 448 / 5868
  • Zaawansowany użytkownik
17-01-2014, 08:21
Z kombosów poza chińczykami, w których wzmak słuchawkowy nie stanowi tylko śmiesznej wrzutki na scalakach zostaje BMC Audio Pure DAC. Nie słyszałem, ale ktoś mógłby przetrzeć szlak ;)

Szadzik

  • 22 / 4782
  • Użytkownik
17-01-2014, 09:19
"Z kombosów poza chińczykami, w których wzmak słuchawkowy nie stanowi tylko śmiesznej wrzutki na scalakach zostaje BMC Audio Pure DAC. Nie słyszałem, ale ktoś mógłby przetrzeć szlak ;)"

Czy Burson to też Chińczyk zatem?

Sam producent na head-fi się wypowiedział, że to urządzenie stworzone do połączeń zbalansowanych a ja nie jestem ani fanem ani nie mam ochoty zmieniać T1 na zbalansowane.


Audiophilleo2>Metrum Octave>Corda Classic>Beyer T1

Szadzik

  • 22 / 4782
  • Użytkownik
17-01-2014, 09:20
Muszę przyznać, że od strony designu wygląda pięknie :)

http://www.head-fi.org/t/644940/b-m-c-announces-puredac/75

Audiophilleo2>Metrum Octave>Corda Classic>Beyer T1

Synthax

  • 2323 / 4125
  • Ekspert
17-01-2014, 10:06
Najlepiej wybierz jednak coś czego posłuchasz wnikliwie. Ja jakiś czas temu robiłem podejście do combo, i nie obyło się bez rozczarowań. Głównie związanych z \'dziurką\'... Metrum jest małe, Corda też do największych nie należy, może uda Ci się jednak zostać z tym co masz. Na prawdę trudno o combo tej klasy, a a jak ma być lepsze - to będzie dużo większe pudło i też nie w pieniądzach o których piszesz :)