Audiohobby.pl

Uszkodzony odtwarzacz podczas przesyłki

Switch

  • 191 / 5867
  • Aktywny użytkownik
09-09-2008, 15:37
Wysyłałem - działał. Adresat odebrał - nie czyta płyt. W zamian tego wyskakuje ERROR.

Co mogło się uszkodzić podczas transportu? Może wystarczy tu i ówdzie paluszkiem ruszyć, czy się łudzę?


pozdr.

Hoko

  • 216 / 5894
  • Aktywny użytkownik
09-09-2008, 15:52
Bozia jedna wie, przyczyn może być wiele - łącznie z wadliwymi płytami... ;) Proponowałbym rozkręcić i dobrze się przyjrzeć, czy gdzie płyta nie jest pęknięta, firmy przewozowe rozmaicie się z przesyłkami obchodzą. Pod wpływam wstrząsów mógł też nawalić układ optyczny. Może byc gdzieś jaki zimny lut, który sie "uaktywnił" w transporcie - mozna postukac w obudowę albo nacisnąć płytkę i próbować, czy nie załapie. Ale pierwsza rzecz to dokładnie obejrzeć wnętrze.

Switch

  • 191 / 5867
  • Aktywny użytkownik
09-09-2008, 16:12
Znalazłem coś takiego :

"Czy do reklamacji uszkodzonej paczki dołącza się opakowanie

Paczka została wprawdzie doręczona, ale brakowało części zawartości. Również opakowanie było uszkodzone. Chciałam złożyć reklamację skradzionych rzeczy. Poczta jednak domaga się, abym dołączyła uszkodzone opakowanie. Czy ma prawo występować z takim żądaniem?

Tak

Skoro paczka została dostarczona w uszkodzonym opakowaniu, to składając reklamację, należałoby je dołączyć. Uszkodzone opakowanie stanowiłoby dowód uzasadniający roszczenie.

Oprócz uszkodzonego opakowania następujące dowody uzasadniają roszczenie nadawcy lub adresata: protokół sporządzony bezpośrednio po przyjęciu uszkodzonej paczki, oświadczenie o stwierdzeniu widocznych ubytków lub uszkodzeń paczki, oświadczenie o stwierdzeniu niewidocznych ubytków lub uszkodzeń, jeżeli zostały zgłoszone operatorowi w ciągu siedmiu dni od przyjęcia przesyłki przez adresata. Oświadczenie o widocznych ubytkach i uszkodzeniach osoba składająca reklamację powinna złożyć zaraz po przyjęciu paczki. "

Switch

  • 191 / 5867
  • Aktywny użytkownik
09-09-2008, 16:13
Nie wiem czy warto się z nimi bić o tą stówkę, bo na taką kwotę przesyłka została ubezpieczona. Stare CD Philipsa

Bacek

  • 2366 / 5905
  • Ekspert
09-09-2008, 21:21
Ja kiedyś miałem odwrotnie, kupiłem cd z podobno padniętym laserem, przyjechało z Holandi do Polski, włączyłem i działa tak już trzy lata bez problemów.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Switch

  • 191 / 5867
  • Aktywny użytkownik
09-09-2008, 21:52
Może podmienili nasze podczas transportu? :)

x500

  • 461 / 5888
  • Zaawansowany użytkownik
10-09-2008, 02:17
Moja zona pracowala na poczcie przez okolo poltora roku . W dziale przesylek . To co sie tam dzialo przechodzilo wszelkie pojecie . Paczki adresowane do kobietbyly najczesciej otwierane by sprawdzic zawartosc , panie wyjmowaly katalogi , dezodoranty i inne kosmetyki . Oklejaly ponownie paczki pocztowa tasma i takie wygladajace nawet na nienaruszone wedrowaly do adresatki . Koperty rowniez czesto byly otwierane przez pocztowe damy , zdazalo sie ze te z zagranicy oprozniano z pieniedzy ( glownie dolary ) . maskowano otwarcie takiego listu odpowiednia tasma/nalepka i \'\'szedl\'\' dalej . Wieksze paczki zwykle rzucane z wozka na podloge czesto rozsypywaly sie zas zawartosc nieudolnie ponownie spakowana ( czesto niepelna ) trafiala rzutem do zoltych pocztowych busow i dalej ...w polske . Przed kazdymi swietami nastepowal szal . Obie panie pracujace wraz z moja zona robily z zawartosci przesylek prezenty sobie , rodzinie i znajomym . Zachecaly rowniez moja zone do takiego zachowania . Odeszla z pracy bo nie mogla na to patrzec , odeszla bo byla dwukrotnie mlodsza od obu kolezanek z peerelowskimi przyzwyczajeniami . Odchodzac zwrocila uwage kierowniczce by rzucila okiem na sytuacje ktora ma miejsce \'\'na dziale\'\' . W odpowiedzi uslyszala ze TERAZ tymbardziej nie powinno jej to interesowac a piza tym panie musza przeciez dorobic do skromnych pensji .

POLSKA .

Komentarza z mojej strony nie bedzie , bo i po co ...

Hoko

  • 216 / 5894
  • Aktywny użytkownik
10-09-2008, 10:47
A to pocztą było wysłane? To ja nie mam więcej pytań...

second_edition

  • 249 / 5858
  • Aktywny użytkownik
10-09-2008, 11:54
z pocztą chyba nie jest aż tak źle - zdaje mi się, że lepiej traktuja przesyłki niż kurierzy - o ile coś nie zginie.
Napewno zostały stare patologie - ale mam wrażenie, że POWOLI wszystko się zmienia. Mniemam, że umiejętne posunięcia ze strony poczty pozwolą im utrzymac rynek - coraz więcej osób twierdzi, że jednak najlepiej ubezpieczyć i pocztą słać. Kurierzy w polsce mają coraz gorszą prasę... ostatnio opek za przeproszeniem rozjebał znajomemu pancernie zapakowaną w dwa kartony i góre pianek przesyłkę gdzie był wzmak za prawie 3 tyś pln. Nie ma żadnej kontroli nad kurwierami - każdy jeździ na własny rachunek i ma gdzieś wiarygodnośc firmy. Byle więcej i szybciej - bo od tego mają płacone. A rynek rośnie - więc na razie nie trzeba się marwtić o klienta.

GRADO__Fan

  • 299 / 5881
  • Zaawansowany użytkownik
10-09-2008, 18:38
X500 >>

z przerażeniem czytam to co napisałeś... Ja póki co na pocztę nie mogę narzekać. Nawet z czasem dostarczania się poprawili, a Pocztex jest tańszy od konkurencji i rozwozi paczki nawet w sobotę, bez dopłaty.

Kiedyś kupiłem CD i też miał być sprawny, a u mnie płyt czytać nie chciał. W zasadzie to dwa razy miałem taką sytuację tyle, że raz sprzedawca zrobił haje, że nie prowadzi wypożyczalni i z łaską zwrócił kasę bez kosztów przesyłki, a za drugim razem bez najmniejszego problemu uzyskałem pełen zwrot, aż mi tak nawet głupio trochę było
GFmod Audio Research
www.gfmod.pl

second_edition

  • 249 / 5858
  • Aktywny użytkownik
10-09-2008, 20:00
przepraszam, słowo "kurwierami" było nie zamierzone;))) miało być kurierami:)

Switch

  • 191 / 5867
  • Aktywny użytkownik
10-09-2008, 20:42
Ja pewnie zwrócę kasę i dam gratis ten odtwarzacz bo już nie ma sensu go słać spowrotem :))

Switch

  • 191 / 5867
  • Aktywny użytkownik
10-09-2008, 20:44
Lidka, a może Ty byś coś poradziła.
Ty laska do rzeczy jesteś.

x500

  • 461 / 5888
  • Zaawansowany użytkownik
10-09-2008, 20:51
Niestety . To prawda . W ubieglym roku nakupowalem jajek "dinozaura" na allegro dla dziatwy ... Kumaty listonosz wcisnal paczke do skrzynki na listy tak silnie ze zgniotl 6 z 10 jajek . Paczka nie byla niestety priorytetowa ale jej rozmiary uniemozliwialy teoretycznie wlozenie jej do skrzynki . A jednak - dalo sie .

lidka

  • 363 / 5760
  • Zaawansowany użytkownik
10-09-2008, 20:55
heyka
milo Słicz ze o mnie pomyslałeś
ja ci dobrze radze - zrub jak uwarzasz pamientaj tylko ze jak nie wiesz jak sie zachowac to zachowaj sie przyzwoicie
tak muwil mój dziadek
a tak wogle to co to jest stufka? nawet loda bez połyku byź nie dostał za to teras