Audiohobby.pl

AKAI X-201D

Wojciech7

  • 1511 / 1112
  • Ekspert
11-05-2022, 21:30
Zaznaczony na  zdjęciu.

pień

  • 2252 / 1048
  • Ekspert
11-05-2022, 21:33
Aaaa  tak :)   Działa i jest różnica - słyszałem.    Nawet całkiem wyraźnie słyszalna.
   Ja zastanawiałem się gdzie jest ekstra pstryczek > calibration    :)
      Nie zajarzyłem że chodzi o equalizer

Wojciech7

  • 1511 / 1112
  • Ekspert
11-05-2022, 21:38
Najważniejsze że działa, trochę inaczej niż w kaseciakach :)))

Wojciech7

  • 1511 / 1112
  • Ekspert
11-05-2022, 21:43
Jak masz ustawione zasilanie w szpulaku- jaki bezpiecznik-?

pień

  • 2252 / 1048
  • Ekspert
11-05-2022, 21:52
Przestawiłem na 240   a bezpiecznik?   Cholera wie jaki :)   Dobry jest tylko trzeba było przetrzeć żeby kontakt z bazą złapał
ed:   poszedłem zobaczyć      1A
(u mnie w sieci wyrywkowe sprawdzanie napięcia daje przeciętnie wynik 238 V  i zegarowe 50 Hz
« Ostatnia zmiana: 11-05-2022, 21:58 wysłana przez pień »

Wojciech7

  • 1511 / 1112
  • Ekspert
11-05-2022, 22:02
Ja to jestem dopiero "mistrz"-hehehe. Był ustawiony na 220V-zmieniłem na 240V-wajcha na 50Hz i zmiana bezpiecznika. Jest tam długi bo na 32mm tak pokazała suwmiarka.Był w moim na nie ten prąd co trzeba, zmieniłem na 1A/240V długość 30mm bo tylko taki udało się kupić.Teraz mniej  grzeje się silnik.
Cena sklepowa-1,51zł -to kto bogatemu zabroni kupić parę sztuk-:)))

pień

  • 2252 / 1048
  • Ekspert
11-05-2022, 22:07
:)   Tam  plus-minus  parę mm  w długości nie robi różnicy, w deklu sprężynka :)

swoją drogą to też magnet dla międzynarodowego turysty.  Wszelkie napięcia czy częstotliwości to parę sekund roboty przestawić :)
« Ostatnia zmiana: 11-05-2022, 22:10 wysłana przez pień »

AUDIOTONE

  • 9403 / 5850
  • Ekspert
11-05-2022, 22:50
Aaaa  tak :)   Działa i jest różnica - słyszałem.    Nawet całkiem wyraźnie słyszalna.
   Ja zastanawiałem się gdzie jest ekstra pstryczek > calibration    :)
      Nie zajarzyłem że chodzi o equalizer
To jest normalny przełącznik korekcji charakterystyki w zależności od prędkości. I należy go stosować w takich samych ustawieniach jak przełącznik prędkości.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

pień

  • 2252 / 1048
  • Ekspert
12-05-2022, 07:47
 Oczywista sprawa- ale dla wypróbowania dlaczego nie.  Chociaż ja osobiście nie wykluczam sytuacji że jakieś nagranie będzie nam na ucho brzęczało lepiej w obcej korekcji.
   Tak przy okazji to mój kapownik leży z boku i notuję wszelkie kondensatory.  Zakładam że nie zaszkodziłoby zastąpić nowymi.
Wszystkich łącznie będzie na oko ze bo ja wiem?   40-50 sztuk :)  Ze dwie dychy są na płycie głównej.
  No i ubolewam teraz że nie zdążyłem wypruć dużych olejowych kondensatorów ze starych lamp sodowych które w firmie wymieniali na LED-y.    Tam było mnóstwo kondensatorów 1-10 mikro.  Ale elektrycy wywieźli na złom zanim dobrałem się do tego.
  Trudno się mówi.   W tym magnetofonie jest kilka takich-  są jednak OK.
ed:   przy okazji wczoraj wieczorem odkryłem jeszcze jak mi się zdaje dlaczego gdy szedł na reversie to coś nie tak było.
   W serwisówce stoi jak wół że kalibrujemy wysokości głowic właśnie podczas pracy >reverse.   Ponieważ to ruchoma dźwignia z głowicą to pod śrubką była onegdaj jakaś podkładka-  cień po niej pozostał na dźwigni ale ją samą diabli wzięli.   Wciągnąłem kawałek taśmy jako przymiar i widać nawet na oko bez lupy że głowice nie są na takich poziomach jak na obrazku w serwisówce.

(poza tym trzeba mi się wziąść w garść i nie rozdrabniać-  bo aktualnie to dwa rozgrzebane szpulaki a i kaseciak JVC  czeka.  Mam mocne postanowienie że nie ruszam niczego innego dopóki nie skończę z tą trójką :)   AKAI  zdetronizował Tandberga i wepchał się na pierwsze miejsce.   Kondy do Tandberga dojechały ale jakaś zaspana panna musiała kompletować i są po dwie trzy sztuki takich co miałbyć jeden a nie ma kilku innych-  zareklamowałem przez maila i zobaczę co napiszą)
« Ostatnia zmiana: 12-05-2022, 08:05 wysłana przez pień »

pień

  • 2252 / 1048
  • Ekspert
14-05-2022, 09:52
Tak więc weekend zaczyna się :)    Z rana zabrałem się za ten przełącznik ścieżek - przemilczany w serwisówce.
  W sumie to ja się nie dziwię że trochę nie za bardzo wychodzi mu jego robota w stanie w jakim aktualnie się znajduje.
  Spiję kawę i wypucuję drania i zobaczy się co dalej.    Przy okazji przedzwoni się kabelki :)

panterka

  • 125 / 5595
  • Aktywny użytkownik
14-05-2022, 10:42
Ale fajny, takiego jeszcze nie widziałem. :)
Łukasz

pień

  • 2252 / 1048
  • Ekspert
14-05-2022, 12:37
Hehhe  fajny :)
  No tego fajnego już zdezynfekowałem i powędrował pod dekiel-  żeby ponownie nie było go widać :)
 

Teraz następny- przerwa na fajkę i też odkażanie będzie.   Ale to już ten co w serwisówce jest i nazwany slide switch.
  Popełniłem błąd w ocenie poprzednio patrząc na tą motaninę kabli.   One jak by to fachowo powiedzieć, prowadzone są do tego fajnego- potem trochę z nich do tego przesuwanego -  trochę apiać z powrotem do fajnego- reszta ch...............   wie gdzie ale ich końce można znaleźć to tu to tam :)
  Generalnie jest fajnie :)    A ten skubany slide switch to elektromagnesem sterowany razem z dwoma które na płycie głównej znajdują się.
     Do nich też się dobiorę :)

pień

  • 2252 / 1048
  • Ekspert
14-05-2022, 20:13
Trochę drania przeczyściłem :)   Normalnie -napisałbym że się świeci ale wszechwiedza by dyskomfortu doznała -  napiszę że błyszczy się ładnie :)   Chociaż zdjęcie jakieś takie że źle ustawiony i słabo widać.
 Powrócił na swoje miejsce - ufff-  trochę wpieniające to było z powodu braku zapasu kabli i ciężko było wy-wlutować.  Krótkie celowo żeby się nie wkręcały gdzie nie trzeba.
  Są jeszcze dwa duże- również fajne-   na sterowaniu.   Ponieważ jednak one żadnego sygnału audio nie noszą i działają OK  to tutaj ograniczę się do kontakt cleanera.
  Niestety nie wyrobiłem już z tymi na płycie z przyczyn niezależnych które czas zabrały.

pień

  • 2252 / 1048
  • Ekspert
15-05-2022, 14:06
No---  i to by było na tyle :)   Wsadzić w skrzynkę zostało, ale to już na luzie-  najpierw przerwa na fajkę.
    Pisać mi się nie chce -hehehehe-  bo ten drań Akai  dużo zachodu wysępił z mojej strony.   No ale niech mu tam będzie- swoje lata ma to sobie musiał jakoś odbić ze 20 lat siedzenia w pudle- znaczy szafie.
  Trzeba będzie jaki mebel wystrugać (z niebieskimi lampkami oczywiście )  żeby miał na czym stać i jakaś półeczka na szpulki żeby była zintegrowana.



 Teraz Tandberg powróci na stół :)
  (ed:   dzisiaj nawet bo zapomnę gdzie co było-hahahahaha)

ArturP

  • 1311 / 2808
  • Ekspert
15-05-2022, 15:49
Wszyscy czekamy cierpliwie z niecierpliwością na wystruganą skrzyneczkę. Z tymi niebieskimi lampkami będzie "akajco-pioneer", sie znaczy pionier wiosenny;). A poza tym wszystko jest cacy;).
« Ostatnia zmiana: 15-05-2022, 15:51 wysłana przez ArturP »