Audiohobby.pl

Snell/Audio Note/...diy ?;)

konto_usuniete

  • 0 / 5418
  • Nowy użytkownik
16-03-2008, 16:57
Aha....

Waveguide dla cierpliwych (albo tych ktorzy nie moga kupic w USA)  czyli DIY :

http://sound.westhost.com/articles/waveguides1.htm


Co prawda jest tam sporo uproszczen ale sprawdza sie w dzialaniu



Waldek

yolaos

  • 605 / 5899
  • Ekspert
16-03-2008, 17:47
dzień dobry

widze ,że sie tu nieżle zabawiacie

wszytkie koncepcje jakie tu opisujecie są do bani
ten Ca 22 to co najwyzej sie nadaje na bas a nie na "woofer papierowe czary"

zapomnijcie o tym że Seas Wam sprzeda woofery z Audio Nota

czarne woofery są ciężkie i nie czarują , gumowe zawieszenie całkowicie burzy koncepcje kolumny , skąd wiem ano sprawdzałem na Ca 21 Rex, który o wiele bardziej przypomina papierzaka AN ,do tego zrobili mi specjalnie wersje 4omowe ale zamówiłem ich 12)).(kupa kasy jeden 500stów sciągałem wtedy z Anglii było najtaniej)
Niestety experyment sie nie powiódł to głosniki na bas nie na czary, zawsze dostawały w dupę od klonów AN,oczywiście doswiadczeń nigdy nie za mało, ale te propozycje to strata czasu, jeśli ktos juz zrobi cos takiego udowodnie to przywożąc swoje do bezposredniego starcia.

lancaster

  • Gość
16-03-2008, 18:12
yoaos, a ja myśle ze na luzie. Mialem okazję prozmawiac o modyfiacjach Seasów z wieloma osobami(w tym takimi ktorzy na Seasach 22cm robia sprzet studyjny) i bez przeady.....dodatkowo moze udaloby sie zamówić wesje niepolekane....tylko nie wiem czy ma to sens....wersja niepowlekana jest ponoć detalicznijsza...ale tez nic za darmo :)....porównanko oczywiscie mile widziane.

lancaster

  • Gość
16-03-2008, 18:16
....zresztą po moich doświadczeniach widze ze odstawa to dobr "rokujach" driverów....reszta to już "tylko" strojenie.

jacekw

  • 105 / 5901
  • Aktywny użytkownik
16-03-2008, 18:56
trochę bliżej 33 zł w Monacor Polska
jacekw

lancaster

  • Gość
16-03-2008, 21:43
yolaos, z Twoich doswiadczeń jakie tweetery polecasz ? Chcę zrobić góre  w waveguide ....dzieki temu bedzie mozna zrobić podział nawet ponizej 2K....jezeli dałbym np. AluSeasa na górę to moze nawet 1,5K.....jest w takim wypadku spora dowolność w punkcie szycia głośników....raktycznie od tych 1,5K - 3-3,5K .....nie ma jakihś rezonansow itp w tym pasmie dla woofera....

yolaos

  • 605 / 5899
  • Ekspert
16-03-2008, 22:05
jedyny tweeter jak Ci juz kiedys pisałem jaki ma coś podobnego do Tonagena to TAF 22/G, może w środę odpale próbnik z orginalnym wooferem AN , ale z szybszym zawieszeniem, to napisze wiecej.
problem z decybelami kiedy wkleiłem tafa do Clona to góra była w stanie zaniku, ale Tonagen jest duszony więc spróbuje to zmienić, ale to potrfa za nim zaspiewa )))). Jedank ten głosniczek Sesa z dwa zety ma szybkośc na górze , a nie zapominajmy ,że to kolumny do lampy i dzwieczne nie mylić z syczącymi ))

yolaos

  • 605 / 5899
  • Ekspert
16-03-2008, 22:16
ale coś nieskładnie napisałem....

no i często i gęsto to nie kolumna nie przenosi , ale wzmacniacze są ograniczone wąskim pasmem, uważam ,że to one wciąż są najwęższym gardłem systemów.

lancaster

  • Gość
16-03-2008, 22:25
yoalos, ja tam zrozumiałem :) Jak będziesz miał pierwszewrażenia to daj znać...zastanawiam sie teraz jak to waveguide wkleić(?) na frobt kopułki.....jak to to sie wugóle mocuje ? Fronty w tweeterach Seasa są zintegrowane z napędami.....nie da sie tak po prostu wyrzucic frontu a w jego miejsce zainstalować wave.....a moze  ?

yolaos

  • 605 / 5899
  • Ekspert
16-03-2008, 22:28
lancaster takie niskie ciecie to kompromis, zyskujesz niskie soprany tracisz dzwięcznośc na samej górze, efekt czar ulatuje , brzmienie techniczne lampa to podkreśla, niskie podziały wymuszja stosowanie "ciężkich kopółek"w/g mnie nie tędy droga, ale próbowac trzeba przecież to lubimy ))

lancaster

  • Gość
16-03-2008, 22:31
olaos, no wlasnie,nie zrobi sie to nie będzie wiadomo :) to waveguide podoba mi sie o tyle ze lubie horny to raz, a cieżko trafić kopułke 95dB z brzmieniem własnie nietechnicznym(czego Seas oszczędza słuchaczowu przy dobrej aplikacji)

Molibden

  • 1906 / 5902
  • Ekspert
17-03-2008, 00:23
> yolaos

jakim wąskim pasmem? Tzn ile? A ile powinny mieć? Wzmacniacze spokojnie 100-150kHz przenoszą.
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

Molibden

  • 1906 / 5902
  • Ekspert
17-03-2008, 00:26
Czy podział 2,9-3kHz do głośnika o takich rozmiarach jak ten woofer (kosz 22cm) i kopółki tekstylnej Seas KT25F będzie odpowiedni przy zwrotnicy aktywnej IV rzędu?
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

yolaos

  • 605 / 5899
  • Ekspert
17-03-2008, 07:30
nie mam pojecia ,nie robiłem nigdy zwrotnic aktywnych, a co do wzmacniaczy to wszytkie pokazuja prawie to samo na oscyloskopach czy generatorach a jak róznie grają?

lancaster

  • Gość
17-03-2008, 07:41
Molibden, jeżeli pomiary Seasa na stronie nie są pobożnym życzeniem to jest to jeden z lepszych do filtrowania głośników....większosc 18cm chciałaby mieć takie pasmo średnicy...jka bbrzmi cieżko powiedziec....bede pytał w tym tygodniu ;)