Audiohobby.pl

Sieciówka

lancaster

  • Gość
04-03-2009, 09:43
No Panowie.
Nadejszła wiekopomna chwila:)

Wasze typy sieciowkowe DIY.
Budowa, elementy, odsluchy :)

Osobiście jakiś czas temu popełnilem jedna - może Gustaw napisze, bo pogrywa teraz u niego.
W kazdym razie zrobienie sieciówki grającej lepej od kabla komputerowego jest już uwazam dobrym powodem do je wykonania :)

Ze swoich doswadczeń:
wtyki z castoramy
druty solid core
bez "przepleceń"
bez ekranu
zolidnie skręcone

Druty puszczone luzem równolegle.

konto_usuniete

  • 56 / 5441
  • Użytkownik
04-03-2009, 10:34
>> lancaster, 2009-03-04 09:43:06
Osobiście jakiś czas temu popełnilem jedna - może Gustaw napisze, bo pogrywa teraz u niego.

Pogrywa, pogrywa nawet bez podpiętych elementów audio :-)

Budowa.
- cienkie trzy kabelki marki "no-name", bez ekranu
- high-endowe wtyki "Castorama Reference Series Mk IV " ;-)
- czarna, audiofilska koszulka mająca za zadanie zwiększenie wartości postrzeganej o 90%.

W porównaniu z bardzo poważnie wyglądającą sieciówką (kupioną kiedyś na audiostereo), na niebieskim wtyku Balsa i ze skomplikowaną geometrią przewodu (warkoczyk po obwodzie walca), sieciówka Lan-a, podłączona do mojego DAC-a daje znacznie ciekawszą i żywszą średnicę. Dodam tylko, że ta sieciówka z audiostereo wcale nie była gorsza od sieciówki Oelbacha za 150 euro.

Przy okazji. Czy ktoś wie gdzie w Polsce można kupić dobre wtyki IEC w rozsądnej cenie ? Chodzi mi o odpowiednik np. Watt-Gate 320i. Generalnie z dobrymi wtykami IEC jest spory kłopot bo popularny Schurter jest w niektórych wypadkach zwyczajnie za mały.



blitz

  • 8 / 5566
  • Nowy użytkownik
04-03-2009, 17:38
Panowie
jakieś fotki+ więcej szczegółów technicznych, moze coś sklonujemy jak gra :-)

Bacek

  • 2366 / 5911
  • Ekspert
04-03-2009, 19:53
Gustaw,

A ekran już podłączyłeś? ;)
------------------------------------------------------------------------------------------------
Prawdziwa głupota za każdym razem pokona sztuczną inteligencję.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

  • Gość
04-03-2009, 19:57
lancaster - jak rozumieć: "solidnie skręcone" i "druty równolegle"?
pzdr

lancaster

  • Gość
04-03-2009, 19:58
staszek, sorki:)
solidnie skręcone - druty we wtykach
druty równolegle - miedzy wtykami

konto_usuniete

  • 56 / 5441
  • Użytkownik
04-03-2009, 20:04
>> Bacek, 2009-03-04 19:53:01
A ekran już podłączyłeś? ;)

Dzisiaj będę to robił kolejny raz :-)
Był już od strony ściany, potem od strony przetwornika (wg. sugestii z tej strony http://www.venhaus1.com/diymains.html ) teraz wracam znowu do "ściany".

Przy okazji. Dzisiaj skleciłem następną sieciówkę na kablu no-name, bez ekranu i znowu jest inaczej :-) Bardzo ciekawe talerze ale na średnicy zrobił się chyba dół.  Na razie bawię się tylko z zasilaniem DAC-a, potem pobawię się z wzmacniaczem.
Echh .... ale podobno sieciówki nie mają wpływu na dźwięk a to wszystko tylko mi się wydaje. ;-)


blitz

  • 8 / 5566
  • Nowy użytkownik
03-04-2009, 17:02
Jak sieciówki?
Podziel się wrażeniami i danymi technicznymi + fotki.
Po co wydawać krocie, jak można samemu skręcić. No z pomocą kolegów ;o)

gulon

  • 34 / 5902
  • Użytkownik
03-04-2009, 22:06
>> Gustaw, 2009-03-04 20:04:32

Echh .... ale podobno sieciówki nie mają wpływu na dźwięk a to wszystko tylko mi się wydaje. ;-) <<


Nie chcę tu wszczynać kolejnych kłótni, bo już nt. temat widziałem na innym forum, ale mam propozycję. Może podzielicie się spostrzeżeniami jak sie zmienia dźwięk przełączając zasilanie sprzętu do różnych gniazd w mieszkaniu/domu używając niezbyt długiego, ale zwykłego przedłużacza. Tak na chłopski rozum taki wybór moze mieć duże znaczenie, zważywszy, że kabel w ścianach ma większą długość, różne załamania, skręcenia, itd, itp. Ciekawe czy sprzęt lepiej zagra z gniazda blisko skrzynki, załóżmy 5m kabla, od tego oddalonego bardziej np 30m. Jaki może mieć wływ przechodzenie w ścianie obok takich urządzeń jak pralka, lodówka, komputer itd.
Następnie możnaby było sprawdzić z której fazy lepiej gra. Z pierwszej, z drugiej, czy z trzeciej. Mogłoby być to ciekawe, wiadomo, że z fazami bywa różnie ;) . Koledzy, którzy mają starsze aluminiowe instalacje mogliby skonfrontować wyniki z tymi, którzy mają miedziane przewody w ścianach. Może jednak aluminium gra lepiej i byłby to argument za tym, żeby nie wymieniać instalacji. Dalej mogłyby stanąć do testów same gniazda (różni producenci, podtynkowe/natynkowe) oraz elementy skrzynki rodzielczej (esy, rozłączniki, róznicówki i inne). A to przeciez nie koniec, bo kabel nie kończy się w skrzynce...

Krzych 2

  • 86 / 5917
  • Użytkownik
04-04-2009, 13:27
Witam. Jakiś czas temu zrobiłem modyfikacje instalacji rozdzieliłem zasilanie. Do sprzętu idzie teraz osobna linia przewodem 2.5 mm2. Wyraźnie odmuliło to dźwięk.  Warto to zrobić - to słychać nawet na tak słabych kolumnach jak moje - Tannoy m2

konto_usuniete

  • 56 / 5441
  • Użytkownik
04-04-2009, 19:18
>> blitz, 2009-04-03 17:02:01
Jak sieciówki?

http://audiohobby.pl/topic/11/2941#koniec

konto_usuniete

  • 56 / 5441
  • Użytkownik
04-04-2009, 19:31
>> gulon, 2009-04-03 22:06:03

Kilka miesięcy temu myślałem dokładnie to samo co ty o sieciówkach i o ich wpływie na dźwięk. :-)
Jeżeli chodzi o zasilanie to mam osobną instalację do zestawu audio, uziom a sieciówki wpięte są do kondycjonera.

Dzisiaj byłem na spacerze nad rzeką i zauważyłem, że do najczystszych to ona niestety nie należy. Całe miasto w którym mieszkam czerpie z tej rzeki wodę. Woda z tej rzeki płynie całymi kilometrami, różnej jakości, rur wodociągowych. Przy zlewie, w kuchni, mam zainstalowany dodatkowo filtr wody. Efekt finalny ? Herbata smakuje całkiem dobrze. :-)

konto_usuniete

  • 56 / 5441
  • Użytkownik
13-04-2009, 12:27
Miał ktoś do czynienia z wtykami Audionovy ?

http://www.audio-nova.net/index.php?go=terminator

Mr. Zydelek

  • 237 / 5918
  • Aktywny użytkownik
13-04-2009, 13:05
Wyglądają ciekawie. Nie znalazłem na stronie informacji o ich cenach. Czy ktos wie ile kosztuja te wtyki?

konto_usuniete

  • 56 / 5441
  • Użytkownik
13-04-2009, 13:08
>> Mr. Zydelek, 2009-04-13 13:05:47
Wyglądają ciekawie. Nie znalazłem na stronie informacji o ich cenach. Czy ktos wie ile kosztuja te wtyki?

Ktoś mi wspominał o kwocie 130 zł ale jeszcze tego nie sprawdzałem.