Audiohobby.pl

music angel na kt88 + monitory DIY

miku

  • 36 / 5856
  • Użytkownik
12-12-2008, 19:59
witam.
pytanie zadalem tez na innym forum, ale proboje gdzie sie da zdobyc wiedze.

niedawno udalo mi sie zdobyc na ebay'u za 250 funtow music angela na kt88 - nowy :)
przesylka powinna dotrzec w poniedzialek.

i mysle co by sobie sklecic nowe monitory do niego.
za miesiac sie przeprowadzam, i nie bede mial wiecej niz 20 pare metrow kwadratowych do naglosnienia.
sadze ze w takiej sytuacji konstrukcje podlogowe odpadaja. chyba ze sie myle. preferuje konstrukcje zamkniete, nie interesuje mnie bas-refleks.

to co lubie w muzie:
srodek, dobry nie buczacy bas, nisko schodzacy ale nie dominujacy, wysokie tony nie powinny skrzeczec ani sie wybijac, zreszta, mam chyba male przewrazliwienie na ich punkcie :) generalnie skupiam sie na srednicy i dobrym basie, ktory jednak nie lupie a jedynie sie odzywa tam gdzie powinien.
stereofonia i detale. detale ponad wszystko. lubie odkrywac nowe rzeczy w muzie.

szukam zestawu przetwornikow do takiej konstrukcji, ktorych laczna cena (liczac tylko przetworniki, ewentualne zwrotnice, ale bez skrzynek itp.) nie przekroczy 600 - 700 euro za komplet.
moga byc konstrukcje duzych monitorow, nie przeraza mnie wielkosc skrzynki monitorowej.

pomieszczenie bedzie zaadaptowane akustycznie (amatorsko ale przyzwoicie)

CO POLECACIE?
SZUKAM GOTOWYCH PROJEKTOW DO TAKIEGO ZESTAWU. (tzn. obliczona zwrotnica, pojemnosc skrzyni, wymiary, jezeli sa rysunki to super.)

chce sobie zrobic prezent na swieta wiec bardzo sie uciesze jak mi pomozecie dobrac skladniki :)

podrawiam.

miku.
kokoa koko kokko!koko kokkoko? koko kokko!

titan

  • 299 / 5904
  • Zaawansowany użytkownik
12-12-2008, 20:32

titan

  • 299 / 5904
  • Zaawansowany użytkownik
12-12-2008, 20:38
Ta powyższa propozycja to numer uno, ale sprawdz jeszcze tu:
http://www.troelsgravesen.dk/Diy_Loudspeaker_Projects.htm
i tu:
http://www.humblehomemadehifi.com/

  • Gość
12-12-2008, 22:01
daj znać w poniedziałek czy dostałeś przesyłkę.

miku

  • 36 / 5856
  • Użytkownik
12-12-2008, 23:36
zeby dokladniej opisac o co mi chodzi.

wystarczy ze zestaw moge kupic w czesciach na ebayu. a projekt jest dostepny gdzies online.
nie musi byc wszystko z jednego miejsca.
kokoa koko kokko!koko kokkoko? koko kokko!

miku

  • 36 / 5856
  • Użytkownik
13-12-2008, 22:53
w tych linkach sporo konstrukcji...tyle ze ja licze na porade w postaci konkretnego zestawu przetwornikow, ktory dobrze zagra z music angelem i w pomieszczeniu kolo 20m/kw. :)
mozliwosci jest sporo, i zglupiec mozna od wyboru :)

na "zaprzyjaznionym" forum poradzono mi OB na SABIE, wg. projektu lukasza fikusa.

wie ktos jakby sie Jordan JX92S spisal w takim polaczeniu z aniolem?

para tych przetwornikow to 360 euro.

ewentualny filtr to gora 20 euro za zestaw czesci.

mam tez szalony pomysl...
jak w koncu uda mi sie sciagnac z polski moj drugi wzmak na GU50, to myslalem o takim polaczeniu:

taki jordan pracowal by sobie do 112Hz ( jak polecaja na stronie producenta) w polaczeniu z angelem,

Moje monobloki na GU50 podpialbym pod jakies subwoofery (jakie?) moge sobie sklecic:)
sygnal ze zrodla podpiac do zwrotnicy na zewnatrz, wszystko powyzej tych 112Hz poszloby na music angela i dalej do Jordanow, bas na subwoofery przez monobloki na GU50.

czyli mialbym biamping, na lampach z tej samej rodziny.

szalone?
przekombinowane?
bez sensu?

jedyne co mnie martwi to charakterystyka kierunkowa, i nie najwyzsza skutecznosc (szczegolnie jak sie wstawi filtr rlc) tych jordanow.
kokoa koko kokko!koko kokkoko? koko kokko!

Cervantes

  • 398 / 5905
  • Zaawansowany użytkownik
14-12-2008, 14:27
Trochę przerost formy nad treścią. Też kiedyś podniecalem się tymi Jordanami. możesz spróbować. Mi w każdym bądź razie już przeszło. Zmajstruj sobie SABY w OB. Są bezkonkurencyjne i spelniają twoje kryteria.

Z gotowych konstrukcji Polecam Klipsch Heresy/Forte  

.............................
no box is best box
.............................
When the Last Tree Is Cut Down, the Last Fish Eaten, and the Last Stream Poisoned, You Will Realize That You Cannot Eat Money

miku

  • 36 / 5856
  • Użytkownik
15-12-2008, 12:43
wlasnie sprawdzam szczegolowo opcje zwiazane z OB.
ale jednoczesnei chce sie dopytac o te jordany.
w jakeij obudowie je miales?
z czym to gralo?
jakei wrazenia?
moze jakeis foty?
kokoa koko kokko!koko kokkoko? koko kokko!

Cervantes

  • 398 / 5905
  • Zaawansowany użytkownik
15-12-2008, 18:55
Jordanow niestety nie mialem. Ale na DIYAUDIO przeczytalem o nich wszystko co bylo. Facet o niku; "Planet10HiFI"
porównywal praktycznie większość wpsółczesnych szerokopasmówek i z tego co wyczytałem to Jordany nie dawaly rady Odgrodom na Visatonie B200  + 15" Basowca. wtedy okrótnie się zirytowalem że jak to tak. Jakieś Dziwne twory bez obudowy pokonaly Jordany??? Co to ma być !!! Kolejne lata doświadczeń udowodnily ze fizyki sie nie da oszukac. Bas z 2*12" na kanal to zupełnie inna jakośc niż z 20 centrymetrowego glośnika nie mówiąc już o 13 cm. Szerokopasmówki no cóż Saba jest lepsza od Visatona B200 nie mówiąc już o Fostexsie fe206 którego ostatnio było dane mi sluchać.

Powiem tak. Moje np odgrody pędzone aktualnie lampucera + T-ampem graja tak jak graja. A jak graja?

otóż jak bylem u kolegi GUSTAWA z AH który to posiada JMLAba na Focalach czyli co by nie pisać highendzik, to czulem wewnętnie takie coś.

JMLAB - Dzięk
Odgrody - Muzyka    

.............................
no box is best box
.............................
When the Last Tree Is Cut Down, the Last Fish Eaten, and the Last Stream Poisoned, You Will Realize That You Cannot Eat Money

a_men

  • 746 / 5899
  • Ekspert
15-12-2008, 21:50
Szerokopasmówki no cóż Saba jest lepsza od Visatona B200

Ja uważam dokładnie na odwrót. Planet10 również:)

miku

  • 36 / 5856
  • Użytkownik
16-12-2008, 19:10
paczka doszla, z opoznieniem, i poszly dwie lampy.
powiadomilem goscia od ktorego to kupilem na ebayu.
i natychmaist odpowiedzial, przeprosil i poprosil o odeslanie kompletu lamp, w oryginalnym opakowaniu. przesle mi ekspresem nowy zestaw .
w calej sytuacji chociaz trafilem na uczciwego goscia.
kokoa koko kokko!koko kokkoko? koko kokko!

miku

  • 36 / 5856
  • Użytkownik
16-12-2008, 19:14
poza tym powaznie przymierzam sie do tej odgrody.
komplet sab mam nadzieje zdobyc.
do tego jakies basy.
i chyba nie chce wydawac za duzo kasy na nie. wiec szukam jakiegos vintage. dzis przez kilka godzin czytalem watek na audiostereo o OB.
jeszcze mi zostalo 30 stron postow do przeczytania... :)
ale powoli madrzeje :)
kokoa koko kokko!koko kokkoko? koko kokko!

Cervantes

  • 398 / 5905
  • Zaawansowany użytkownik
16-12-2008, 20:08
jako Fullrange Visaton jest fajniejszy wiadomo : ) Do 3-way dla mnie Sabcia wygrywa. A Planet10  to pamiętam jeszcze ze starych czasów i nie czytałem jego porównania saba vs 200b ale postaram się nadgonić : ) Pozdrawiam : )

.............................
no box is best box
.............................
When the Last Tree Is Cut Down, the Last Fish Eaten, and the Last Stream Poisoned, You Will Realize That You Cannot Eat Money