Audiohobby.pl

Soft do vinyli :-)

iwok

  • 169 / 5917
  • Aktywny użytkownik
12-11-2008, 22:18
Po chwili zastanowienia umieszczam ten wątek jednak w "stereo" a nie w "analog..."

Zamierzam "zripować" kilka moich starych vinyli do formatu cyfrowego.  Czy możecie polecić dobry program do zgrywania analogów?  Jakiś odpowiednik EAC do czarnych krążków?

Wiem, że mogę użyć każdego softu do nagrywania, ale chodzi mi o soft przy pomocy którego mógłbym w miarę bezproblemowy sposób "obrobić" taki surowy materiał nie tracąc nic po drodze.

Gardenus

  • 1605 / 5905
  • Ekspert
12-11-2008, 22:40
Może są i lepsze, nie wiem.
Ja używam GOLD WAVE i nie narzekam.

Molibden

  • 1906 / 5921
  • Ekspert
12-11-2008, 22:46
Soft nie ma znaczenia. Każdy program z opcją nagrywania z wejścia liniowego. Ważniejsza jest karta dźwiękowa i właściwe jej ustawienie (poziom sygnału).
_________________________________
Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

szwagiero

  • 2239 / 5920
  • Ekspert
19-11-2008, 09:44
Dokładnie jeśli chodzi o program to wszystko jedno, proponowałbym jednak coś, co przyjmuje np. wtyczki dx np. sharewarową starą wersję cool edit pro i ściągnięcie sobie demonstracyjnych wersji (zwykle o pełnej funkcjonalności przez 30 dni) wtyczek typu np. WaveArts Master Restoration (http://wavearts.com/products/suites/master-restoration/), którymi można co nieco spróbować "oczyścić" nagranie, tylko należy pamiętać o umiarze, bo nadmierna ingerencja może przynieść niezbyt dobre rezultaty.

Pozdrawiam,

Molibden

  • 1906 / 5921
  • Ekspert
20-11-2008, 00:11
Wyrównać balans, odfiltrować częstotliwości subsoniczne, zdrobić normalizację i przyciąć początek i koniec.
_________________________________
Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

Gabriel

  • 1229 / 5715
  • Ekspert
20-11-2008, 00:37
Niestety soft ma znaczenie, a raczej sterowniki karty dźwiękowej z których korzysta pośrednio program do nagrywania z wejść liniowych - pomijając już samą elektronikę. W XP trzeba było dodatkowo omijać cały mikser systemowy aby wykorzystać możliwości karty ;)
Obróbka na cyfrze to już zadanie dla twórców algorytmów. Nie pamiętam kiedy ostatnio ingerowałem w kod źródłowy... no, ale wtedy mogłem..
;))@iwokPoczytaj mój post o nagrywaniu również z gramofonu tutaj:http://audiohobby.pl/topic/4/580/9~~~~~~~~~~~~~~Audacity - obecna wersja beta jest stabilna i umożliwia precyzyjną obróbkę - w tym również odszumianie, wycinanie trzasków, płynne narastanie i wyciszanie sygnału, zmiennoprzecinkowe 32 bit....Część osób krytykująca ten program powinna najpierw zapoznać się z cudami jakie wnoszą sterowniki karty dźwiękowej, systemowy program zarządzający mikserem (systemowym) a na końcu zapoznać się z możliwościami starej wersji stabilnej i stabilnej od dawna wersji "beta" Audacity.;)Gab ^..^   ^..^   ^..^
http://audacity.sourceforge.net/