Audiohobby.pl

Zestaw 5000-6000zł - słuchawki, DAC (+ USB), wzmacniacz

M.Horek.

  • 34 / 4530
  • Użytkownik
02-10-2012, 17:41
>> 4m, 2012-10-02 17:35:38

Masz takie interkonekty jakie kupiłeś i jak kupisz u majkela to zapewne przepłacisz bo on skręca z gotowców i sprzedaje potem z 10 krotnym zyskiem kumasz bo jak nie to dla mnie nie istniejesz;)

Dj

  • 1088 / 4675
  • Ekspert
02-10-2012, 17:42
Hm czyli europejske słuchawki są za drogie i są badziewne w porównaniu do chińskiego wykwintu.
Podobnie jest w każdej dziedzinie, motoryzacja, gastronomia, przemysł ciężki ;-)
Ja obstawiam że chinole w swoich konstrukcjach podrabiają kondensatory i wstawiają tam jakieś badziewie, a na koszulce jest np elna.
Po drugie nie istnieje takie pojęcie jak chińskie DIY, zamiast tego jest masowe kopiowanie topologi urządzeń.
Firmy masowo walczą z chińskimi plagiatami... niestety nie skutecznie. np podróbki KPP można kupić za 8 dolarów.
   

zibra

  • 812 / 4996
  • Ekspert
02-10-2012, 17:44
Ja juz Paciowi odpisalem na innym forum, m. in. rekomendujac BP, ktora byla lepsza od dzielonego Woo Audio czy to na Beyerach czy to na Grado. Jezeli chodzi o klony Lehmana to bardzo trafna recenzje mozna znalezc m. in. kolegi Johnysa. Tez mialem mozliwosc sluchania wszystkich 3 konstrukcji:

http://forum.mp3store.pl/topic/74416-lovely-cube-chinski-klon-%26-8220%3Bczarnej-kostki-liniowej%26-8221%3B/

Nie ma innej i lepszej drogi niz posluchanie wszystkich "klasykow" sluchawkowych i skierowanie sie w ktoras strone. Pozniej mozna juz bardziej okreslic i podpowiedziec. Najlepiej jak autyor w miare precyzyjnie podpowie co Mu sie podobalo dotychczas w CAL, co spodobalo w DT880 itd. Im wiecej informacji tym lepiej.
Jak widze takie komentarze jak kolegi Horka to mozna tylko wspolczuc zasciankowego myslenia. Majkel juz wyluszczyl co i jak i w pelni z Jego pogladami w tej kwestii sie zgadzam. "Reklama" jest nienachalna i swiadczy tylko o pewnosci siebie w pozytywnym tego slowa znaczeniu. Majkel wniosl duzo darmowej wiedzy znacznie wczesniej i rowniez teraz potrafi doradzic i wesprzec. Nie wiem skad to przekonanie, ze najlepiej zachowywac falszywa skromnosc i pisac wielokropkami.
Kup sobie kolego sprzet chinski i stworz watek na kilka stron spamujac jak jest dobry. Slowo i sprzet obroni sie sam lub nie w czasie.
The Protagonist DAC by McGyver, Black Pearl by Majkel, DT1350 by Germany, Shure SRH940 by USA:)

WaldeK

  • 188 / 5403
  • Aktywny użytkownik
02-10-2012, 17:45
Jechał rycerz konno , patrzy a tu smok na brzegu jeziora . Wiec rycerz złapał za miecz i nuż siekać gada. Smok odleciał kilkaset metrów i krzyczy "Co ty rycerz, och..jales? Ja się tylko wody chciałem napić"

I podobnie Pan , kolego M.Horek żeś tu wpadł i nóż siekać mieczem- ze machlojki i to onanistyczne .Fuj Ze pajeczynki ze to ze siamto.

Mi - oględnie mówiąc - wnętrze Majkelowego wzmacniacza tez jakoś specjalnie się nie spodobało .
No ale żeby od razu tak?Ze onanistyczne machlojki ?
Na temat obudowy Majkel pisał ze w przyszłości będzie w nią upychał inne urządzenia wiec Two argument z jej wielkością trochę upada.

Ceny kondensatorów sprawdzałem i nie ma szans by zrobić to urządzenie za 300zl.
Na cenę urządzenia nie skalda się tylko suma kosztów.



WaldeK

Dj

  • 1088 / 4675
  • Ekspert
02-10-2012, 17:48
;-) nie wiedziałem że człowiek pracuje za darmo. Masz ciekawe teorie, powiedz mi jakie marże są na ropie czy benzynie? czy to jest uczciwe?
 
Według kolegi M.Horek każdy kto ma firmę to oszust,naciągacz i krętacz. ciekawe jakie masz zdanie o bezrobotnym?

patrykvel

  • 282 / 4700
  • Zaawansowany użytkownik
02-10-2012, 17:49

Odpowiadasz na wpis
>> M.Horek., 2012-10-02 17:22:45
W Chrl te twoje pajęczynki zrobili by za 300zł , obudowa jest za duża i podnosi sztucznie cenę finalnego produktu, potencjometry są słabej jakości , kondensatory też itd,itp więc o czym tu pisać czy aby na pewno chcesz się konfrontować z lepszym Chińskim DIY? przecież te małe taniutkie chińskie urządzenia zjadają to twoje śmiesznie sklejone coś;)

Nawołuję do mówienia prawdy wprost takim domorosłym konstruktorom niech wiedzą że ich onanistyczne machlojki nie są żadnym hi-fi;)

Co jest slabego w tym potencjometrze? Oraz co jest nie tak w kondesatorach? Na chwile obecna to po prostu trollujesz, wypisujesz bzdety, obiecujesz jakies killer wzmaki itp. Ja wiem, ze kazdy chce gdzies zablysnac, ale bez przesady...

Cypis

  • 2479 / 5039
  • Ekspert
02-10-2012, 17:53
>> WaldeK, 2012-10-02 17:45:45
>> wnętrze Majkelowego wzmacniacza tez jakoś specjalnie się nie spodobało

Mnie również. Ale to nie znaczy, że:

1. Dźwięk nie jest wybitny,
2. Majkel nie ma prawa sprzedawać co chce, komu chce i za ile chce.

Pzdr, Tomek
d(-_-)b

pacio94

  • 61 / 4688
  • Użytkownik
02-10-2012, 17:55
Jeśli mam napisać co mi się podoba, a co nie...

CAL! jak dla mnie mają dobry ogólnie pojęty charakter. Co bym w nich zmienił, bas na kontrolowany, bo ten obecny po prostu jest, ale niewiele się z niego da wyczytać, a ja lubię jak stopa wybija rytm, a bas pulsuje. Góra mogłaby być jednak trochę łagodniejsza, lubię dość jasny dźwięk, ale jak się włącza Metallicę to przy mocnym przesterze za często kłuje, to samo się tyczy materiałów hip-hopowych i wszelkich klubowych bitów.

W Beyer\'ach właśnie znalazłem to czego szukałem, przynajmniej mniej więcej. Zobaczę jeszcze jak się spiszą z inną elektorniką, bo ten A1 podobno jest generalnie "jasny", więc z czymś "słodszym" powinno być tak jak chcę :)

patrykvel

  • 282 / 4700
  • Zaawansowany użytkownik
02-10-2012, 18:00
>> pacio94, 2012-10-02 17:55:36
W Beyer\'ach właśnie znalazłem to czego szukałem, przynajmniej mniej więcej. Zobaczę jeszcze jak się spiszą z inną elektorniką, bo ten A1 podobno jest generalnie "jasny", więc z czymś "słodszym" powinno być tak jak chcę :)

NIe bierz tego wzmaka, sluchalem go i dla mnie to on jest mocno sredni. Na dokladke zapomnij by wysterowac niskoohmowe sluchawki. Bierz chlopie Black Pearl i bedziesz mial spokoj na dlugo.

WaldeK

  • 188 / 5403
  • Aktywny użytkownik
02-10-2012, 18:00
>> Cypis, 2012-10-02 17:53:41
Ale to nie znaczy, że:

1. Dźwięk nie jest wybitny,
2. Majkel nie ma prawa sprzedawać co chce, komu chce i za ile chce.



Masz racje .To samo pisałem w innym wątku na temat Majkelowego wzmacniacza .
Co do dźwięku się nie wypowiadałem bo w/w urządzenia nie słyszałem.

WaldeK

Dj

  • 1088 / 4675
  • Ekspert
02-10-2012, 18:05
do DT 880 obecnej wersji polecam zastosować kabelek taki jak w T1. wtedy grają bardziej pluszowo, łagodniej,pełniej, ciemniej.
tor pod te słuchawki musi grać wręcz przepełnionym dźwiękiem wtedy będzie cacy.
Co do basu to jest on dziwny trochę ale kontrola jest genialna.
Ponoć DT 880 s były lepsze od obecnych. chciałem sobie ich posłuchać niestety nie znam osoby która je posiada ;-(

Tych słuchawek staraj się słuchać na niskich głośnościach, wiem ciężko się przyzwyczaić ale wtedy scena będzie najszersza i najładniej przechodząca, przy wyższych głośnościach scena ma mniejszy urok.

M.Horek.

  • 34 / 4530
  • Użytkownik
02-10-2012, 18:06
>> patrykvel, 2012-10-02 17:49:14

Co jest slabego w tym potencjometrze? Oraz co jest nie tak w kondesatorach? Na chwile obecna to po prostu trollujesz, wypisujesz bzdety, obiecujesz jakies killer wzmaki itp. Ja wiem, ze kazdy chce gdzies zablysnac, ale bez przesady...



SONIC PEARL

Przecież test ogólnie dostępny jak na coś z wielką dupna obudową mam prawo wiedzieć za co maja ludzie płacić k.....a te 5900zł ?

Pan łaskawy od testu nazywa się Wojciech Pacuła napisał:

A sygnał z wejść dość długimi drucikami, trafia na przód, do małego potencjometru Alpsa, potencjometru "samochodowego", zamontowanego na solidnym elemencie z aluminium.

Wnioskuję zatem z tego testu że ów kawałek aluminium jest specjalnym kawałkiem o fonicznych właściwościach a potencjometr SAMOCHODOWY uuuuuuuuuuuuu wtopa.

Wcześniej pan Pacuła pisze:

kondensatory wstępnie filtrujące napięcie - to rzadko widywane Elny TONEREX. W katalogu firmy są stopień niżej niż model Cerafine.

OOO to juz zakrawa na kawał , konstruktor zamiast lepszych Cerafine zastosował te gorsze tak w hi-endzie nie moze być!!!!!!
Napiecie nie dobrze się będzie filtrować ale kogo to ;)

Przecież majkel się z tego i tak śmieje, a najbardziej krzyczą ci którzy wpieprzyli się i wydali na to pieniądze taka prawda .
Cały tekst jest tak pusty i nie przemawiajacy za produktem jak sam produkt.

Mam prawo pisać co myślę i tyle.

http://www.highfidelity.pl/@main-1404&lang=

patrykvel

  • 282 / 4700
  • Zaawansowany użytkownik
02-10-2012, 18:18
>> M.Horek., 2012-10-02 18:06:37
Za co placisz te 5900zl? za ladna obudowe(a jakze!) i dzwiek. Wzmak kupuje sie na podstawie dziweku(?).

Ten potencjometr samochodowy gra duzo lepiej niz wielce kochany i szanowany alsp Rk27. Wiem bo sam sprawdzilem.

Sprawdz Najpierw jak graja Elny Tonerex w porownaniu do Cerafine. W tedy mozesz sie na ich temat wypowiadac.
Wydzisz tranzystory  ktore sa za kondesatorami filtrujacymi? Tam masz dwa stabilizatory dyskretne polaczone kaskadowo. Niektore wzmacniacze w ogole nie maja w ogole filtracji aktywnej i jakos nikt nie placze? Policz dodatkowo jakie tam sa pojemnosci kondesatorow.

Akurat z Twoich "odkryc" to juz nie jeden boki zrywa czytajac ten temat. ;)
A wypowiadac na temat produktu Majkela mozesz, ale w odpowiednim watku oraz najlepiej dopiero po tym jak go posluchasz.

pacio94

  • 61 / 4688
  • Użytkownik
02-10-2012, 18:25
A1 na pewno nie kupię, w ogóle cena tego wzmaka jest moim skromnym zdaniem nieadekwatna do jakości. Ponad 3000zł za niego??? Podziękuję.

Coraz bardziej skłaniam się ku BP, pytanie tylko jak z dostępnością? Majkel?

pastwa

  • 3815 / 5900
  • Ekspert
02-10-2012, 18:31
Jak potrzebujesz slodszego wzmaka do wspomnianych Beyerow to wybor z powyzszych rekomendacji zaweza sie do wzmaka PS Audio, DAC April Eximusa DP1 oraz dobrych konstrukcji lampowych, przy czym brzmienie lampowca beda w duzej mierze definiowac uzyte w nim lampy, te musza byc dobrej jakosci. Warto wiec zmienic standardowo wstawiane banki na lepsze, chcac dokonywac sensownych porownan.

ps. odradzam jednak lampy od Woo Audio, ich konstrukcje, nawet z dobrymi bankami graja mocno srednio, cene najlepiej podzielic tutaj przez 3 szukajac im adekwatnych brzmieniowo konkurentow. Ten A1 od Beyera tez jest mocno zawyzony cenowo, gra niewiele lepiej od Projecta Headboxa II (mniej niz 1000PLN).