Audiohobby.pl

Kto się wybiera na Audio Show 2014?

lancaster

  • Gość
14-11-2014, 03:32
Dziwna sprawa z Lampizatorem, niby pokoj za maly, dxwiek w tym roku dyskusyjny.....a w zeszlym roku pamietam pokoj mniejszy i dxwiek wydawal sie calkiem OK. Ludzie ogolnie bardzo chwalili, mi w sumie tez sie podobalo jako calosc, nie bez uwag ale ja to wiadomo audiozgred jestem. W tym roku super jak dla mnie audio tekne z dc10audio w sobote, a  w niedziele koc, mysle ze ktos uzyl regulatorow w kolumnach albo jakis inny numer sie przytrafil, bo mam co prawda lepsze i gorsze dni na sluchanie muzyki ale  nie az tak ;-) 

Palton, z Lampizatorami tak juz jest. Jednemu podejda komu inemu nie, serwera plikow akurat nie slyszalem. Mialem DAC lvl4 chyba (dobre lampy) tez nie pod kazdym wzgledem mi sie podobal w danym systemie ale ogolnie uwazam spoko urzadzenie i do systemu nie majacego problemow z motoryka (wiekszosc ma takowe) jak znalazl. Pamietaj ze Łukasz Fikus od lat slucha na odgrodach, teraz chyba na hornach i w takim srodowisku tworzy swoje urzadzenia (chyba, a moze jednak nie, tak mysle ale nie pytalem - wiec jakby co snuje domysly).

Przykladowo sprzedawalem kiedys Lectora, fajne urzadzenia uwazam i w niejednym systemie odnajda sie lepiej od wielu sporo drozszych nawet, ale jak wprost : system nie ma pary, to lepiej wybrac inny odtwarzacz bo wyjdzie pitu-pitu z lekko spowolnionym dolem.
Lector akurat ma nieco innych charakter od Lampizatora ale zagra optymalnie w podobnym środowisku.

W kazdym razie slychac ze facet strojac swoje urzadzenia ma w glowie zywa muzyke a nie jakis referencyjny system odniesienia.
Dla mnie duza zaleta i w sumie rzadkosc.

Dominik.M

  • 180 / 4878
  • Aktywny użytkownik
14-11-2014, 10:40
Fikus i tuby. Fajnie. Kiedys dalem mu tubke do przetestowania z wmiare dobrym driverem, twierdzil ze be. Pamietam ze chwalil twitter slot od jbl. Twierdzil ze to poziom raala tylko inny. Ktos wie co za wysokotonowiec tam siedzi? I gdzie on do cholery jest umiejscowiony ???

Bacek

  • 2366 / 5901
  • Ekspert
14-11-2014, 11:14
W poprzednim roku podglądałem co to jest ale już nie pamiętam. W każdym razie wszystko w dużej tubie. Albo koaksial albo coś co jedzie szeroko porostu. Może to jakiś Radial był?
W każdym razie paczki chyba nie były fikusa tylko innego konstruktora, kojarzę go z wyglądu, kilka słów zamieniliśmy ale nie pomnę kto zacz.

Jak dla mnie bas z dolnej tuby (konstrukcja mocno inspirowana Klipsch Jubilee o ile się nie mylę) był fantastyczny ale oczywiście tam gdzie nie wchodził rezonans pokoju. Ot uroda Sobieskiego.
« Ostatnia zmiana: 14-11-2014, 11:17 wysłana przez Bacek »
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Synthax

  • 2323 / 4124
  • Ekspert
14-11-2014, 11:40
Moje obserwacje z Lampizatorem są takie że DAC wypycha scenę do przodu. Na pewno nie jest idealny na basie bo bywa lekko poluzowany choć nigdy anemiczny, ale za to nie ma szorstkości średnicy i góry. Głosy - zwłaszcza polskich wokalistów bo te są trudne przez sybilanty - brzmią na nim najlepiej z daców które słyszałem.
Dac też bardzo dobrze spisuje się przy odsłuchach ze słuchawkami.
Natomiast to co jest ważne to aby budować system wokół pewnej filozofii. Najlepiej aby reszta toru nie miała sprzężeń zwrotnych, op-ampów i była lampowa na tyle ile się da. jak najmniej wszelakich filtracji, korekcji. Wtedy ten DAC brzmi najbliżej tego jaki jest naprawdę. Po podłączeniu to skomplikowanej japońskiej elektroniki traci się wiele smaczków i potrafi to zabrzmieć fatalnie - robiłem pewne doświadczenia. Im prostszy tor i prostsze kolumny, nawet ze swoimi słabościami tym lepiej zagra Lampizator. Chodzi o pewna konsekwencję.
Dobre urządzenia same w sobie połączone nie tak sami wiecie jak wypadają...

Wiem, że w pracowni stoją odgrody z u-frame'm za 18calowym basem.
« Ostatnia zmiana: 14-11-2014, 11:46 wysłana przez Synthax »

Dominik.M

  • 180 / 4878
  • Aktywny użytkownik
14-11-2014, 11:48
W poprzednim roku podglądałem co to jest ale już nie pamiętam. W każdym razie wszystko w dużej tubie. Albo koaksial albo coś co jedzie szeroko porostu. Może to jakiś Radial był?
W każdym razie paczki chyba nie były fikusa tylko innego konstruktora, kojarzę go z wyglądu, kilka słów zamieniliśmy ale nie pomnę kto zacz.

Jak dla mnie bas z dolnej tuby (konstrukcja mocno inspirowana Klipsch Jubilee o ile się nie mylę) był fantastyczny ale oczywiście tam gdzie nie wchodził rezonans pokoju. Ot uroda Sobieskiego.

Koaksial w tej tubie? Nie sadze...

Bacek

  • 2366 / 5901
  • Ekspert
14-11-2014, 11:59
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Synthax

  • 2323 / 4124
  • Ekspert
14-11-2014, 12:00
http://www.lampizator.eu/NEWDAC/Lampizator/Speakers.html tutaj trochę detali dla zainteresowanych

Dominik.M

  • 180 / 4878
  • Aktywny użytkownik
14-11-2014, 12:15
A czemu nie? Sporo tego jest np.

http://www.bmsspeakers.com/index.php?id=bms_4592nd

Koaksial w tej tubie nie zdal by egzaminu

Dominik.M

  • 180 / 4878
  • Aktywny użytkownik
14-11-2014, 12:19
http://www.lampizator.eu/NEWDAC/Lampizator/Speakers.html tutaj trochę detali dla zainteresowanych

Haha slot jbl i w dodatku z moim pomyslem na montaz -w obreczy od rynny :)))

Greatplainsaudio, ktory dalem Lukaszowi do testow:

http://lampizator.eu/SPEAKERS/PROJECTS/P24/P24_monster_speakers_raal_altec_lansing.html

Dominik.M

  • 180 / 4878
  • Aktywny użytkownik
14-11-2014, 12:41
Wieki nie wchodzilem na jego strone. Wow on naprawde grubo poszedl w to audio. Za rok jestem na wystawie, musze tego posluchac.
http://www.lampizator.eu/NEWDAC/Lampizator/Welcome_to_LampizatOr.html

fakamada

  • 1066 / 5409
  • Ekspert
14-11-2014, 14:55
Szukam DAC'a o podobnej charakterystyce, jaka opisujecie w kontekscie Lampizatora. Coś w miarę łagodnego, miękkiego ale nie tnącego szczegółu - coś pod "szybkie" kolumny na driverze kompresyjnym i estradowych głośnikach.

Ma ktoś jakieś pomysły? Ostatnio ktoś sprzątnął mi sprzed nosa Metrum Octave, ale podobno on potrzebuje bardzo dobrego transportu. Mój jest kiepski i po optyku.

meloV8

  • 1552 / 5874
  • Ekspert
14-11-2014, 16:30
W tym roku bas u Lampizatora byl slabiutki. Tzn slaby w sensie jakosci, bo cisnienie to bylo az za duze. Niestety bylo slychac zbyt mocno nalecialosci z obudowy, gralo to jak kolumna estradowa, a nie Hiend. Bardzo sie zawiodlem na tej prezentacji, bo w zeszlym roku mialem zupelnie inne odczucia. Niestety nie wytrzymalem calej prezentacji, musialem wyjsc, bo dzwiek byl tak natarczywy i nienaturalny, ze szybko spowodowal u mnie wrecz bol glowy. Szkoda, bo kurde lubie tuby!

fakamada

  • 1066 / 5409
  • Ekspert
14-11-2014, 16:39
Ja z tego powodu wyszedłem po 2  utworach. Słychać było pudełkowość zestawu. W zeszłym roku też tego nie słyszałem.

4m

  • Gość
14-11-2014, 16:46
Ech profani, a tam grało 50 tysięcy euro, highest state of the art...

meloV8

  • 1552 / 5874
  • Ekspert
14-11-2014, 16:48
Mysle, ze w zeszlym roku bylo po prostu ciszej, przez co glosniki nie byly tak forsowane. Nie jestem specem od budowy tub basowych, ale wydaje mi sie, ze ta obudowa jest za delikatna dla dwoch 15 calowych glosnikow. Nie ma mozliwosci, zeby to nie dodawalo cos od siebie i moze w tym lezy problem. 15 calowe tluczki w JBL graly na basie duzo, duzo lepiej. W ogole dzwiek byl lepszy z JBL.