Audiohobby.pl

Slaskie Spotkania Sluchawkowe - The Next Generation

zibra

  • 812 / 5002
  • Ekspert
12-08-2011, 22:58
ja juz slyszalem rs1 grajace podobnie wiec we wszystko uwierze:)
a DAC w tej obudowie prezentowal sie jak dla mnie baaardzo dobrze! szkoda ze nie ma usb haha:D
The Protagonist DAC by McGyver, Black Pearl by Majkel, DT1350 by Germany, Shure SRH940 by USA:)

-Pawel-

  • 4724 / 5511
  • Ekspert
12-08-2011, 22:59
>> majkel, 2011-08-12 22:53:43
Właśnie zamówiłem na swojego DACa taką obudowę jak -Pawel- mi przysłał do wypełnienia. Na pierwszy ogień kiedy przyjdzie, spróbuję zmyć ten napis na froncie.


Teraz widziałem sporo jest tego na ebay, gdy ja zamawiałem to była tylko jedna aukcja. Jak opracujesz metodę zmycia napisu to koniecznie się nią podziel ;) PS Świetnie wkomponowałeś oświetlenie z przodu, dokładnie o to mi chodziło!

Obudowa na BP do kompletu:

cgi.ebay.pl/DIY-Chassis-Fully-Aluminum-Case-Headphone-Pre-Amplifier-/260810803866?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3cb9890a9a#ht_3363wt_1139

___________________________________________
Życie jest zbyt krótkie, by używać kiepskich słuchawek

majkel

  • 7476 / 5906
  • Ekspert
12-08-2011, 23:04
Wygląda na to, że DAC po drodze się nie zepsuł. Co w tej Małej Kropce siedzi firmowo?

fallow

  • 6457 / 5876
  • Ekspert
12-08-2011, 23:16
MC33078 siedzi.

fallow

  • 6457 / 5876
  • Ekspert
12-08-2011, 23:24
Hehe, przypadkowo na dole gosc sobie napisal o nim:
"~ Headphones in play ~
Grado SR-60 - Poppa bear, too warm
Sennheiser HD280 - Momma bear, too cold
Denon AH-D1001 - Baby bear, just right"

Wiec moze faktycznie z CAL!, gra fajnie :)

-Pawel-

  • 4724 / 5511
  • Ekspert
12-08-2011, 23:31
@Fallow, a czy te op-ampy to można tak z marszu zmieniać? Tam z tego co się orientuję są jakieś zworki do przestawiania w środku, może powinienem coś przestawić wymieniając op-amp lub lampy na inny typ(próbowałem jeszcze 6Ż1P-EW i było to samo, znikają barwy i wypełnienie)? Bo wydaje mi się dziwne, że po zmianie lamp lub wzmacniacza operacyjnego na inne niż stockowe(i teoretycznie lepsze, przynajmniej op-ampy), LD od razu zaczyna brzmieć jak popsuty. Tylko na stockowym wyposarzeniu gra mi normalnie.

___________________________________________
Życie jest zbyt krótkie, by używać kiepskich słuchawek

-Pawel-

  • 4724 / 5511
  • Ekspert
13-08-2011, 10:34
6ż1p, a nie 6N1P. W sumie po 2zł były NOS to żal było nie spróbować ;) Tylko parowanie z rozrzutem kilku lat więc może to jest przyczyną średniego sprawdzenia się w roli lamp do sekcji pre?

___________________________________________
Życie jest zbyt krótkie, by używać kiepskich słuchawek

-Pawel-

  • 4724 / 5511
  • Ekspert
13-08-2011, 10:42
Dzisiaj po odespaniu całego tygodnia i wczorajszej "reperacji" LD dźwięk, który wypływa z majkelowego DACa wywołuje już tylko szeroki uśmiech na mojej twarzy. Jeśli chodzi o porównanie do E-MU to mimo całej palety zalet i świetnej ceny jej sekcja analogowa przy DACu Majkela brzmi jak mp3...tyle na razie w temacie :)

___________________________________________
Życie jest zbyt krótkie, by używać kiepskich słuchawek

majkel

  • 7476 / 5906
  • Ekspert
13-08-2011, 11:16
Podejrzewam, że lampa to bufor, a właściwe wzmocnienie jest na op-ampie z tranzystorami wyjściowymi w pętli. Wtedy można zrobić prosty bufor wyjściowy i się nie rozjedzie. Poza tym jak op-amp ma prądy wejściowe 300nA, to byłoby chore wpiąć go na potencjometr 100k, więc na pewno najpierw jest lampa. Przy wtórniku katodowym nie będzie odwracania fazy więc "hi-end pełną gębą".

-Pawel-

  • 4724 / 5511
  • Ekspert
13-08-2011, 11:33
Tak na marginesie, tego LD nie kupiłem celem rozbudowy systemu czy upgrade tylko aby mieć cokolwiek w co można będzie wpiąć słuchawki, a w tej cenie jest bardzo rozsądnym zakupem pod 32ohm gdy potrzeba rozwiązania tymczasowego. Jego sporym ograniczeniem jest bardzo słaby transient, nie wykorzystuje pełni możliwości dynamiki słuchawek, zdecydowanie czuć, że mogłyby zagrać znacznie szybciej. Tam gdzie mogłoby łupnąć jest bez fajerwerków, przestrzeń chce się rozrastać lecz jakby niewidzialny wypełniacz skleja trochę dźwięki i brakuje zdecydowanie czarnego tła, swobody i punktowości źródeł, no ale ta przyjemność kosztowała mnie równo 430zł i jeszcze w dodatku świeci :D Tylko dziwi mnie ten brak możliwości żonglerki op-ampami, koledzy bawili się z pozytywnymi skutkami w wymiany chińskich komponentów na lepsze, a u mnie kupa :/

___________________________________________
Życie jest zbyt krótkie, by używać kiepskich słuchawek

fallow

  • 6457 / 5876
  • Ekspert
13-08-2011, 12:01
@Majkel: Tak dokladnie jest ten wzmak zrobiony. Czesc osob chce miec bardziej przezroczyste brzmienie i wywala w ogole lampy z toru.

@Zagra: Slabe parametry to ma ASL Twin Head :) LD I+ jest chirurgicznie precyzyjny na papierze w porownaniu do niego :))

@Pawel: Zworek musisz uzyc kiedy zmieniasz typ lamp. Jest to dokladnie opisane na obrazku w instrukcji lub na stronie. Op-ampy teoretycznie mozna rollowac ale jak zawsze wypada dobierac je z glowa. Wszystko mozna zmieniac na slepo jezeli tylko gra ale co innego zmieniac na slepo a co innego ze zrozumieniem. Tutaj potrzeba juz troche wiedzy. Ekspertem w tej dziedzinie jest Majkel :) Wiele krzywdzacych opini dla lamp lub op-ampow powstalo wlasnie przez "rollowanie na slepo". Ja juz nie pamietam z czym uzywalem LD I+ ale chyba z OPA2111 lub 2107.

-Pawel-

  • 4724 / 5511
  • Ekspert
13-08-2011, 12:07
@Fallow już rozpracowałem tajemnicę zworek, a jeśli chodzi o op-ampy to czy sama wymiana nie wystarczy i trzeba jeszcze coś lutować aby inny niż firmowy mógł zagrać? Czy jedynie musi zajść synergia z resztą toru?
___________________________________________
Życie jest zbyt krótkie, by używać kiepskich słuchawek

fallow

  • 6457 / 5876
  • Ekspert
13-08-2011, 12:14
@Pawel: Mozesz jak wiekszosc ludzi po prostu rollowac kostki i albo Ci ktoras podejdzie albo nie. Jak zagra to zagra jak nie to nie. Mozesz tez analizowac parametry kazdej kostki i odnosic to do ukladu wzmacniacza w pewnej mierze dostosowujac jego aplikacje na bierzaco. To nie jest rada jadnego posta i nie jest to wiedza do nabycia przez jeden post. Ja nie czuje sie na silach aby dawac dobre rady w tej kwesti bo moja wiedza elektroniczna jest bardzo slaba.

-Pawel-

  • 4724 / 5511
  • Ekspert
13-08-2011, 12:26
OK spróbuję uzyskać najlepszą konfigurację bez zmian w układzie i lutowania z tego co mam tj, 2 pary lamp(teraz już wiem, że trzeba było przestawić zworki) i 3 różne op-ampy. Jeśli nie zagra to wrócę do wersji stockowej i tyle w temacie :) W układzie nic nie pogrzebię bo nie mam sprzętu i wiedzy więc albo coś zagra albo pozostanę przy tym co dostałem od producenta.

___________________________________________
Życie jest zbyt krótkie, by używać kiepskich słuchawek