Audiohobby.pl

AKG K550 (w tym vs Beyery T5p)

pastwa

  • 3815 / 5919
  • Ekspert
30-08-2012, 20:45
Z Grado RS2 sprawa jest o tyle ciakawa, ze one moga zagrac swietnie ze zwyklym grajkiem przenosnym od Sony, przykladowo NWZ A845, a moga srednio z dosc wypasionym zestawem stacjonarnym. Ja jestem zwolennikiem DACow zintegrowanych, uwazam, ze czasy dedykowanych wzmakow sluchawkowych (o ile nie sa to lampowce gdzie mozna sie bawic w modelowanie brzmienia lampami) przechodza dosc szybko do lamusa. Dziurki w DACach staja sie coraz lepsze, a w drozszych konstrukcjach sa juz wystarczajaco dobre by nie zawracac sobie glowy tematem wzmocnienia.

Nie wiem jaki masz calkowity budzet, ale zrodlo musi byc dobre, bez niego wzmacniacz cudow nie wyczaruje. Postaraj sie odsluchac gdzies Cambridge Audio DAC Magic PLUS, to jest to zlapania ponizej 1500PLN. Pytanie tylko, jaki bedziesz mial transport i jak sie on zgra z tym przetwornikiem. To sa rzeczy do wlasnego sprawdzenia, obsluchania. Jedne urzadzenia sa bardziej podatne na ten element inne mniej, mozliwe, ze to wymienione powyzej, zaspokoi Twoje problemy w obu kwestiach (naped/wzmak).

Dj

  • 1088 / 4694
  • Ekspert
30-08-2012, 21:17
Nie zaznaczyłem, że słuchałem tylko wersji pro - 770 i 880. W zasadzie z tych dwojga w wersji pro bardziej odpowiadały mi 770tki. Były jaśniejsze i szybsze. 880 pro kompletnie się gubiły w szybkich grupowych improwizacjach. Mogła to też być wina toru.

wydaje mi się że sposób prezentacji 880 odebrałeś jako wolny, być może zagłuszony, fakt te nauszniki dla mnie grają dość dziwacznie ale imponują w dziedzinie dynamiki,ciężko znaleźć słuchawki które grają taką choreografią,dt 880 są jednymi z najbardziej dynamicznych słuchawek, grają nie zdecydowanie i dla tego można mieć wrażenie słabej dynamiki.
DT 880 największa frajdę moim zdaniem dają kiedy słucha się starego rocka,metalu, np  the doors, pink floyd, deep purple,Black Sabbath, Judas Priest (pierwsze płyty) brzmią bajecznie.Natomiast do muzyki klasycznej (przedewszystkim instrumentów smyczkowych) wolę zmodowane DT 150 średnica jest o wiele barwniejsza,bardziej namacalna.

jeśli sr 225 Ci się podobały to raczej rs2 będą trafnym wyborem:)

Muuhau

  • 177 / 4384
  • Aktywny użytkownik
30-08-2012, 23:39
A z takim np iAudio x5?

I czy DAC Magic bez plusa nie wystarczy? Można go kupić znacznie taniej.

Kuba_622

  • 312 / 4945
  • Zaawansowany użytkownik
31-08-2012, 00:00
>> pastwa, 2012-08-30 20:45:34
Z Grado RS2 sprawa jest o tyle ciakawa, ze one moga zagrac swietnie ze zwyklym grajkiem przenosnym od Sony, przykladowo NWZ A845

Jedno zastrzeżenie - A845 ma blokadę głośności i gra tak cicho, że dla mnie nawet dokanałówki grały za cicho, nie mówiąc o słuchawkach nausznych :)

Co do DacMagic to miałem go kiedyś (tę starszą wersję bez wzmacniacza). Dla mnie dość przeciętne brzmienie, ale jakbyś się zdecydował na zakup, to daj mi znać na PW, napiszę Ci jak w darmowy sposób można go ulepszyć :D

Baele

  • 753 / 5140
  • Ekspert
31-08-2012, 03:14
Z Grado RS2 sprawa jest o tyle ciekawa, że dłużej niż 0,5 godziny nie da się ich utrzymać na głowie ze względu na super niewygodne, płytkie pady w tych słuchawkach. Po co w ogóle sobie głowę zawracać tymi grado. Nie za bardzo rozumiem. K550 są zdecydowanie od nich lepsze tak brzmieniowo jak i pod względem budowy. Również lepsze od nich są Beyery DT880 Premium 32 Ohm.  

majkel

  • 7476 / 5919
  • Ekspert
31-08-2012, 10:00
To był właśnie powód sprzedaży w moim przypadku. Gniotą mnie plastikowym sitkiem w mały kawałek małżowiny ucha, jak wszystkie inne Grado z padami L.

fallow

  • 6457 / 5889
  • Ekspert
31-08-2012, 10:00
Ani K550 ani DT880 nie maja tak elektryzujacej i przenikliwej srednicy jak RS2 i SRH940. Te drugie sa troche lagodniejsze niz te pierwsze (sa rowniejsze) i maja niski bas w przeciwienstwie do gorki wysokiego i nieslyszalnego niskiego w RS2. Gora tez tak nie sieje i przelom wyzszej i wysokiej srednicy nie wzyna sie w ucho, natomiast jest zachowany dosc agresywny monitorowych charakter. Na podobna modle graja jeszcze T70. Osobiscie uwielbiam na takich sluchawkach (SRH940, T70) sluchac np. Black Sabbath, Hendrixa. RS2 to juz troche dla masochistow glowy (ciezko wytrzymac) i jednak wyraznie wykrecone i wypaczone pasmo przenoszenia tymi gorkami i dolinami, mimo ze to prawie najnormalniejsze Grado (uwazam, ze bardziej ludzkie sa jeszcze PS500). Tak czy siak cena jednych i drugich w odniesieniu do K550, SRH940 czy nawet T70 jest dla mnie smieszna. Juz w przypadku T70 vs K550 i SRH940 nie bardzo wiem za co sie placi, a w przypadku Grado to juz w ogole.

Fomalhaut

  • 118 / 4998
  • Aktywny użytkownik
31-08-2012, 11:29
>> Baele, 2012-08-31 03:14:17
Z Grado RS2 sprawa jest o tyle ciekawa, że dłużej niż 0,5 godziny nie da się ich utrzymać na głowie ze względu na super niewygodne, płytkie pady w tych słuchawkach. Po co w ogóle sobie głowę zawracać tymi grado. Nie za bardzo rozumiem. K550 są zdecydowanie od nich lepsze tak brzmieniowo jak i pod względem budowy. Również lepsze od nich są Beyery DT880 Premium 32 Ohm.



Z ocenami typu \'\'zdecydowanie lepsze\'\' zalecam strożność,
K550 brzmieniowo lepsze od RS2?  Przy całej mojej dobrej woli, nie daje temu stwierdzeniu wiary
Takie objawienia słuchawkowe, że X jest dużo lepszy od Y pojawiają się czasami, i trzeba do nich podchodzić niezwykle ostrożnie Nie pisać takich stwierdzeń pod wpływem emocji, tym bardziej po krótkim odsłuchu czy też
bez sprawdzenia róznych konfiguracji sprzętowych.
Baele, jak długo sprawdzałeś bezpośrednio k550 z RS2, i w jakich konfiguracjach? Jeśli źródłem był tylko grajek przenośny, to takie porównanie jest zupełnie bez sensu,

Co do wygody RS2, one są bardzo leciutkie i tak jak w przypadku RS1i były dla mnie bardzo komfortowe, jeżeli docisk przetworników do ucha jest zbyt duży mozna delikatnie rozgiąć pałąk. 325is z tej trójki były dla mnie mniej wygodne, ale to głównie ze względu na ciężar.
A coś dźwiękowo o RS2i - bardzo ciekawe, z kremową średnicą, nieco zaokrąglonym, kontrolowanym basem i lekko rozrzuconymi na boki wysokimi tonami , jak na mój gust trochę za bardzo podkolorowane względem RS1i.

Baele

  • 753 / 5140
  • Ekspert
31-08-2012, 13:06
>> Fomalhaut, 2012-08-31 11:29:10
>> Baele, 2012-08-31 03:14:17
Z Grado RS2 sprawa jest o tyle ciekawa, że dłużej niż 0,5 godziny nie da się ich utrzymać na głowie ze względu na super niewygodne, płytkie pady w tych słuchawkach. Po co w ogóle sobie głowę zawracać tymi grado. Nie za bardzo rozumiem. K550 są zdecydowanie od nich lepsze tak brzmieniowo jak i pod względem budowy. Również lepsze od nich są Beyery DT880 Premium 32 Ohm.



Z ocenami typu \'\'zdecydowanie lepsze\'\' zalecam strożność,
K550 brzmieniowo lepsze od RS2? Przy całej mojej dobrej woli, nie daje temu stwierdzeniu wiary
Takie objawienia słuchawkowe, że X jest dużo lepszy od Y pojawiają się czasami, i trzeba do nich podchodzić niezwykle ostrożnie Nie pisać takich stwierdzeń pod wpływem emocji, tym bardziej po krótkim odsłuchu czy też
bez sprawdzenia róznych konfiguracji sprzętowych.
Baele, jak długo sprawdzałeś bezpośrednio k550 z RS2, i w jakich konfiguracjach? Jeśli źródłem był tylko grajek przenośny, to takie porównanie jest zupełnie bez sensu,

Co do wygody RS2, one są bardzo leciutkie i tak jak w przypadku RS1i były dla mnie bardzo komfortowe, jeżeli docisk przetworników do ucha jest zbyt duży mozna delikatnie rozgiąć pałąk. 325is z tej trójki były dla mnie mniej wygodne, ale to głównie ze względu na ciężar.
A coś dźwiękowo o RS2i - bardzo ciekawe, z kremową średnicą, nieco zaokrąglonym, kontrolowanym basem i lekko rozrzuconymi na boki wysokimi tonami , jak na mój gust trochę za bardzo podkolorowane względem RS1i.



Nie mam czasu ani ochoty wdawać się w żadne dysputy. Masz prawo mieć inne zdanie, tak jak i ja.
Jak ktoś che sobie budować tor pod rs2 i stracić na to kupę kasy, jego sprawa.
K550 grają bardzo dobrze z Cowonem X7 i nic więcej do szczęścia nie trzeba - gdyby chcieć zachować minimalizm.

pastwa

  • 3815 / 5919
  • Ekspert
31-08-2012, 13:50
To moze podsumujmy ;\'))

Jesli brac RS2 to tylko w przypadku jesli mozna je nabyc ponizej 1500PLN (ostatnio poszly na aukcji, prawie nowe, za 230funtow), wowczas jest to bardzo fajna opcja, pod warunkiem ze ich komfort jest akceptowalny. Ja osobisnie nie mialem problemu z tym egzemplarzem, za to nizsze SR60 i SR80 wykanczaly mnie swa niewygoda (niemilosierne grzanie w uszy) w 45minut.

Z tanszych opcji, wciaz upieram sie przy wspominanych wielokrotnie tutaj K550. Podpowiedz Baele, by sparowac je z Cowonem X7 jest bardzo, ale to bardzo sensowna, a przede wszystkich, calkiem ekonomiczna i zgrabna.

fallow

  • 6457 / 5889
  • Ekspert
31-08-2012, 14:04
Ja dzwiekowo jednak wyzej niz K550 postawilbym SRH940. Jednakze pod wzgledem wygody i latwosci dobrania toru/grajka mimo braku welurowych padow wyzej stawiam K550. Cena praktycznie ta sama.

Sa jeszcze T70, ktore dzwiekowo stawiam na tym poziomie co SRH940 a pod wzgledem wygody sa dla mnie wyraznie najlepsze z calej trojki.

Fomalhaut

  • 118 / 4998
  • Aktywny użytkownik
31-08-2012, 14:29
A jeśli już przewinął się tutaj Cowon X7, to dodam, że ja także zaczynam rozglądać się za czymść zamkniętym, nausznym co to potrafiłoby zagrać z tym playerem.
Jako niepoprawny i niereformowalny wielbiciel brzmienia modeli 325is/RS1i szukam ich zamkniętego odpowiednika,
który mógłby także wnieść jakieś nowe elementy do brzmienia (ważne tylko żeby mi się spodobały ; )

Wszytkie znaki na niebie i Ziemi wskazują, że jeśli chodzi o brzmienie będą to Shure940,
Jeżeli chcielibyście przekonać mnie do innego wariantu, nie wykluczam, że moje poglądy w tej sprawie mogą ewoluować

A jak oceniacie budowę 940 vs K550?, kiedyprzeglądam i czytam wątki o Shurach trafiają się przypadki (o zgrozo) pęknięć pałąka

Max

  • 2204 / 5416
  • Ekspert
31-08-2012, 14:45
>> fallow, 2012-08-31 14:04:18
Sa jeszcze T70, ktore dzwiekowo stawiam na tym poziomie co SRH940 a pod wzgledem wygody sa dla mnie wyraznie najlepsze z calej trojki"

Coś czuje, ze wstępujesz do mojego ulubionego klubu. Klubu Beyerdynamic !
Masz juz te T70, czy sie jeszcze wahasz, bo rozumiem, że ze sposobem grania juz sie zapoznałeś ? :-)

To jest mój ostatni audiofilski dylemat w tym roku. Dokupić T70 czy nie zawracać sobie nimi głowy.
Oczywiście słucham teraz na T5p i to sie raczej nie zmieni, ale T70 będąc słuchawkami słabszymi (definicja, potęga, głębia, barwa) mają jednak pewne zalety - są jasniejsze, bardziej otwarte, zdystansowane i aksamitne. Do czytania jak znalazł. :-) No i do kolekcji (T5p, DT770, DT990 custom) :-)

fallow

  • 6457 / 5889
  • Ekspert
31-08-2012, 14:47
K550 sa wykonane zdecyowanie lepiej ze zdecydowanie lepszych materialow. Nic nie peka, nie trzeszczy - jest git. Konstrukcja nie ma slabych punktow - ktore sa obecne w palaku SRH940.

Dodatkowo mozna doliczyc fakt, ze w ramach polityki "wizerunku dobrej marki AKG" (czy jakos tak), nawet jezeli raz sam zepsujesz swoje sluchawki z wlasnej winy i odeslesz do serwisu - wymiania je na nowe bez zadawania pytan. Tutaj serwis AKG deklasuje wiele innych serwisow. O historiach z Grado to juz nie wspomne.

fallow

  • 6457 / 5889
  • Ekspert
31-08-2012, 14:50
Max, mysle ze jednak skusze sie za jakis czas na T70. T5p sa dla mnie za drogie. Nie wiem jeszcze czy T70 czy T70p ale pewnie to bedzie ten model. Otwartych T90 nie moglbym juz sluchac w biurze np.

Sprawa jest prosta, graja podobnie jak SRH940 a przy tym sa swietnie wykonane i bardzo wygodne no i nie maja skorzanych padow.