Audiohobby.pl

Kenwood KX-9010

siwy

  • 658 / 2611
  • Ekspert
09-04-2020, 19:25
Scalaki i podstawki przyszły dzisiaj rano, aż się zdziwiłem. Wczoraj po południu je zamówiłem, a tu proszę
Analogowa Grupa Wywrotowa. Zdzisław

siwy

  • 658 / 2611
  • Ekspert
09-04-2020, 19:26
c.d.
Mam nadzieję, że zrobiłem wszystko poprawnie.

Dziękuję Panowie za pomoc i podpowiedzi
« Ostatnia zmiana: 09-04-2020, 19:33 wysłana przez siwy »
Analogowa Grupa Wywrotowa. Zdzisław

AUDIOTONE

  • 9396 / 5838
  • Ekspert
09-04-2020, 20:31
Zdzisławie nie mam pytań :)
No gratuluję wymianki OPA, wiem że grzebanie tego typu nie jest Twoją jakby mocną stroną. I nie ukrywam że nie spodziewałem się tak szybkiego załatwienia problemu.
Jeszcze raz, Zdzisławie BRAWO!!!
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

siwy

  • 658 / 2611
  • Ekspert
09-04-2020, 22:16
Zdzisławie nie mam pytań :)
No gratuluję wymianki OPA, wiem że grzebanie tego typu nie jest Twoją jakby mocną stroną. I nie ukrywam że nie spodziewałem się tak szybkiego załatwienia problemu.
Jeszcze raz, Zdzisławie BRAWO!!!

Sam się sobie dziwię, jednak trening przy lutowaniu na jakiś tam płytkach znalezionych  w szpargałach chyba dał efekty, łapy mi trzęsły jakbym miał " Parkinsona " małe te luty, ale udało się
Analogowa Grupa Wywrotowa. Zdzisław

artekk

  • 1694 / 5885
  • Ekspert
09-04-2020, 22:19

Brawo Zdzichu !
Ciekawe jak teraz wypada ten Kenwood względem AIWY, którą jeszcze mam w uszach. Bo Kenwooda KX-9010 miałem i  słuchałem ponad 10 lat temu.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

siwy

  • 658 / 2611
  • Ekspert
09-04-2020, 22:35
Ciekawe jak teraz wypada ten Kenwood względem AIWY, którą jeszcze mam w uszach. Bo Kenwooda KX-9010 miałem i  słuchałem ponad 10 lat temu

Dzięki Arturze.  Jak na razie mam dylemat i za mało słuchałem żeby ocenić, który jest, lepszy, ale KX 9010, to już nie jest ten sam deck, brzmi naprawdę świetnie i ta szeroka przestrzeń.

Analogowa Grupa Wywrotowa. Zdzisław

LD

  • 64 / 3012
  • Użytkownik
10-04-2020, 12:39
Zdzisławie nie mam pytań :)
No gratuluję wymianki OPA, wiem że grzebanie tego typu nie jest Twoją jakby mocną stroną. I nie ukrywam że nie spodziewałem się tak szybkiego załatwienia problemu.
Jeszcze raz, Zdzisławie BRAWO!!!

Sam się sobie dziwię, jednak trening przy lutowaniu na jakiś tam płytkach znalezionych  w szpargałach chyba dał efekty, łapy mi trzęsły jakbym miał " Parkinsona " małe te luty, ale udało się

Radmar

  • 1138 / 5902
  • Ekspert
10-04-2020, 16:42
Zdzichu, Ty się lepiej przyznaj, gdzie Ty tak naprawdę pracujesz. Bo po jakości lutów teraz widać, że masz co najmniej 43 lata doświadczenia w profesjonalnym lutowaniu dla serwisów RTV. To ja pakuję wszystkie swoje graty i jadę do Ciebie na poprawianie zimnych lutów. :)

No, no. Pod wrażeniem jestem.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Marek

siwy

  • 658 / 2611
  • Ekspert
10-04-2020, 21:56
Dzięki Marku za pochwałę, ha ha ha :-) staram się jak mogę.

Dawaj graty, do tego jakś" ruda " i będziemy poprawiać luty
Analogowa Grupa Wywrotowa. Zdzisław

siwy

  • 658 / 2611
  • Ekspert
16-04-2020, 10:50
Chyba już mogę napisać co nie co na temat jak gra Kenwood z AD826, głównie porównywałem go Aiwą XK-007 i trochę z Nakamichi 480Z.
W zależności jakich używałem kaset i na jakim magnetofonie były nagrane to :
Kasety chromowe nagrane na Tandbergu TDC 340A, nie znalazłem różnic w dźwięku na Kenie i Aiwie i podejrzewam, że w ślepym teście mało kto by się kapnął który deck gra. Momentami miałem wrażenie, że Kenwood ma większą przestrzeń, ale sam już nie wiem.
Nagrałem te same utwory na jednej kasecie Sony UX pro, najpierw na Kenie, potem na Aiwie i odtwarzałem na przemian w magnetofonach.
Ken odtwarza utwory z Aiwy z bardziej cofniętą średnicą, tak z lekką mgiełką, a odwrotnie są delakatne różnice w przestrzeni na korzyść Kena.
Aiwa jest specyficznym magnetofonem, bo najlepiej odtwarza muzykę nagraną na niej, na innych deckach brzmi już trochę gorzej.
W porównaniu do Nakamichi to tutaj plus za bardziej i jaśniej brzmiącą średnicę, natomiast bas bardziej pasuje mi w Kenie.
To tyle na razie, w każdym bądź razie jestem zadowolony z tej zabawy ze scalakiem i polecam komuś kto ma tego Kenwooda.
No i wiadomo, że każdy inaczej odbiera muzykę, są gusta i guściki.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Zdzisław

AUDIOTONE

  • 9396 / 5838
  • Ekspert
16-04-2020, 13:25
Czyli sprawa jasna, po wymianie OPA brzmienie poszło na plus. Dziękuję Zdzisławie za opis i porównanie.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

siwy

  • 658 / 2611
  • Ekspert
16-04-2020, 14:01
Ewidentnie na plus Wojtku, ale jak napisałem, komuś innemu ta wymiana może się nie spodobać. Za jakiś czas spróbuję wymienić na jakieś inne OPA i może będzie jeszcze lepiej.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Zdzisław

LD

  • 64 / 3012
  • Użytkownik
16-04-2020, 16:14
Ewidentnie na plus Wojtku, ale jak napisałem, komuś innemu ta wymiana może się nie spodobać. Za jakiś czas spróbuję wymienić na jakieś inne OPA i może będzie jeszcze lepiej.
Cieszę się masz takie same zdanie jak ja. Po wymianie OPA to jest całkiem inny magnetofon. Mam tą okazję że mogłem bezpośrednio porównać dwa egzemplarze, jeden bez wymiany a drugi z wymienionym OPA. Porównanie tego samego nagrania na takich samych kasetach puszczonych jednocześnie i przełączanie tylko źródła na przemian daje najlepszy efekt. Za tak niewielkie pieniądze jakie duże zmiany.
Czekam na Twoją wymianę na może coś jeszcze lepszego. Powodzenia.

siwy

  • 658 / 2611
  • Ekspert
16-04-2020, 19:57
Ewidentnie na plus Wojtku, ale jak napisałem, komuś innemu ta wymiana może się nie spodobać. Za jakiś czas spróbuję wymienić na jakieś inne OPA i może będzie jeszcze lepiej.


Cieszę się masz takie same zdanie jak ja. Po wymianie OPA to jest całkiem inny magnetofon. Mam tą okazję że mogłem bezpośrednio porównać dwa egzemplarze, jeden bez wymiany a drugi z wymienionym OPA. Porównanie tego samego nagrania na takich samych kasetach puszczonych jednocześnie i przełączanie tylko źródła na przemian daje najlepszy efekt. Za tak niewielkie pieniądze jakie duże zmiany.
Czekam na Twoją wymianę na może coś jeszcze lepszego. Powodzenia.

To ja dziękuję za informację o takiej " operacji " bo efekt jest naprawdę na  duży plus.
Z czasem pokuszę się na dalszą zabawę.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Zdzisław

artekk

  • 1694 / 5885
  • Ekspert
17-04-2020, 19:06
Ciekawe info Zdzisławie, dziękuję. Może niebawem wpadnie mi taki Kenwood, to się nim chętnie pobawię :)
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo