Audiohobby.pl

Test sluchawek w obecnym numerze HiFi i Muzyka ...

magus

  • 20990 / 5907
  • Ekspert
18-09-2008, 20:01
Czy ja mówię niewyraźnie? Hę?!

CaL! są MOCNO przeciętne, w morde!!!!!!
------------------
maciek_m
Odszedł 13.10.2016r.

kopaczmopa

  • 786 / 5844
  • Ekspert
18-09-2008, 20:04
moje zdanie jest takie - gosciu wyciagnal sluchawki z pudelka, posluchal z godzinke i wlozyl z powrotem, nie spodobaly sie , smignal recke i tyle. CAL! z pudelka graja tak jak opisal.
ciekawosc brzmienia

konto_usuniete

  • 56 / 5430
  • Użytkownik
18-09-2008, 20:04
>> kopaczmopa, 2008-09-18 20:00:39
Gustaw ja czytalem

Ale czy jesteś pewien, że to była recenzja Karasińskiego w MHiM ?

konto_usuniete

  • 56 / 5430
  • Użytkownik
18-09-2008, 20:07
No dobra, kopaczmopa. Już nie dokuczam.

Nie zgadzam się z Karasińskim w sprawie jego notatki o CAL i tyle.

magus

  • 20990 / 5907
  • Ekspert
18-09-2008, 20:09
kopacz,

myślę, że go przeceniasz

wytyczne miał oczywiste - sprzęt za 160 zł nie ma prawa grać

więc strzelam, że facet odpalił internet obejrzał zdjęcia, potem wyszukał na forach internetowych, co się ludziom w nich nie podoba i przepisał

w dobie nowoczesnych technologii życie staje się o wiele łatwiejsze - to się teraz nazywa praca na odległość, czy jakoś tak...

w HiFi mają odsłuchy na odległość

------------------
maciek_m
Odszedł 13.10.2016r.

x500

  • 461 / 5883
  • Zaawansowany użytkownik
18-09-2008, 20:13
Nawet jesli ktos owej recenzji nie przeczytal bo nie kupil hifi i muzyki to pan Ryka przytoczyl w tym watku jej tresc . I dobrze . Nie warto placic za ta gazete , nastepnym razem orzynajmniej ja kupie paczke karmy swojemu psu za ta kwote . I ja i pies bedziemy bardziej zadowoleni ;-)
Oczywiscie wolalbym by testy byly prowadzone lepiej . We wstepniaku do testow sluchawek autor sporo pisze o audiofilach , wie ze do nich adresuje swoje wypociny , powinien wiec wiedziec ze audiofil slucha sprzetu wygrzanego , w odpowiednim dla niego towarzystwie i ze oczekuje  adekwatnej oceny , niekoniecznie o CAL lezacych na ostoja nr4

kopaczmopa

  • 786 / 5844
  • Ekspert
18-09-2008, 20:15
Nie Magus , to jest to czego nie lubie, takie dorabianie teorii na sile. A teoria brzmi " recenzenci nie ocenia dobrze tanich rzeczy".
Inna sprawa ze wiem ze nie lubia tego robic, czemu? To dosc proste , kazdy wolalbym dostac do oceny kolumny za 50tys niz 1 tys, nie mam racji?

Jestem raczej przekonany ze nie ma szans zeby przepisal fora internetowa, zreszta wtedy musialby sie natknac tez na pozytywne opinie o nich. Posluchal i ocenil, a podejrzenia mam takie bo one tak graja z pudla.

PS. Gustaw, masz racje to byla Anna Karenina :P
ciekawosc brzmienia

Piciu2000

  • 37 / 5781
  • Użytkownik
18-09-2008, 20:15
Dla mnie to trochę dziwne że podpięli je pod pro jecta. Sam miałem ten wzmak i np. Holdegron bije go na głowę! Temat moim zdaniem został potraktowany jako zapchajdziura i tyle. Po piśmie oczekuję recenzji a nie streszczeń, dobry zły. Jakoś jeśli chodzi o coś innego to potrafią się wykazać skrobnąć coś dłuższego a jak rzecz jest o słuchawkach, no to niestety parę zdań i na razie. A poza tym, coś dużo tych Ultrasone słuchawek, i akurat te wygrały wszystko na plus... A poza tym zastanawia mnie jedna sprawa, czy Beyerdynamic i Ultrasone biorą podzespoły z tego samego źródła? Chodzi mi o budowę pałąków. przecież testowane U. miały taką samą konstrukcję pałąka jak B 440, różnice modeli są kolorystyczne...
"Nigdy nie dyskutuj z kimś, kto ma nad Tobą pół litra przewagi."

Conto Usuniente

  • 755 / 5581
  • Ekspert
18-09-2008, 20:19
takie recenzje to standard w hifmuzyce
na temat dźwięku kilka zdań ogólnikowego bełkotu, można odnieść wrażenie, że "recenzentem" jest program komputerowy losowo zestawiający powtarzające się frazesy, które "ma w zasobie"

podobnie jest w przypadku dłuższych recenzji "hi-endu" - nieco więcej zdań ogólnikowego bełkotu, może nawet z dziesięć ;-)

czytaliście recenzję Sound Art Ragtime autorstwa red. Stryjeckiego?
to jak manifest programowy pod hasłem "lejemy na konkret" - "co tam będę pisał rzeczowo na temat dźwięku, szkoda na to czasu, taki koleś jak ja ma lepsze rzeczy do roboty i jest cool..."

HiFi i Muzyka to nie jest poważne czasopismo

-------------------------------------------------
yeah, smee again :-)
no i czego? przecież pisałem, że wrócę

kopaczmopa

  • 786 / 5844
  • Ekspert
18-09-2008, 20:19
mam Ultrasone i bayerdynamic i cenie je wyzej od CAL! I brzmieniowo i co do wygody i trwalosci. Co do tych Ultrasone...powiem tak...cos w tym akurat musi byc. Poza tym troche za duza rozpietosc cenowa. Po co testuja podstawowy model z modelem prawie najwyzszym. To tak jakby Grado wystawialo sr60 vs RS1 a Sennheiser PX100 vs HD600.
ciekawosc brzmienia

Conto Usuniente

  • 755 / 5581
  • Ekspert
18-09-2008, 20:27
ps.
z przywołanej "hi-endowej" "recenzji" SoundArt Ragtime można było dużo dowiedzieć się o tym co widać na zdjęciach ;-)
natomiast o brzmieniu, że jest:
"fascynujące", "bardzo przejrzyste", że "SoundArt robi spektakl z akustyki i dźwięku", że "Hofman to największy pianista", że "płyta jest nie do zdobycia", że na HD600 "muzyka brzmiała jak żywa", że Stryjecki "woli Yellow", że "Quincy Jones obgryza paznokcie", że "AKG K1000 mają problem z komfortem ale nie z dźwiękiem i starty lakier", że "zeszło do dziewiątej", "że to wariactwo" i że ogólnie Stryjecki "chce taki Ragtime mieć"

literalnie tyle "na temat" brzmienia recenzowanego urządzenia tam było

takie to recenzje

-------------------------------------------------
yeah, smee again :-)
no i czego? przecież pisałem, że wrócę

magus

  • 20990 / 5907
  • Ekspert
18-09-2008, 20:31
sssssszy ja mufffffiee niefyraśśśśśnie yyyyyyy!!! ssssszzzy cccccccoooooooooooooooooo?!?!?

CAAAAAAL!!! ssssą mooooooosssssno przessssssięęętne!!!
------------------
maciek_m
Odszedł 13.10.2016r.

kopaczmopa

  • 786 / 5844
  • Ekspert
18-09-2008, 20:31
taki wyciag mozna zrobic z kazdej recenzji Conto, z kazdej.
ciekawosc brzmienia

renes

  • 214 / 5903
  • Aktywny użytkownik
19-09-2008, 00:34
Trzy lata temu przestałem zaglądać do prasy recenzującej sprzęt i myślę, że to spora korzyść.  

kopaczmopa, pomyśl bo zaczynasz się powtarzać w argumentacji, co już trochę nuży.  
renes

lancaster

  • Gość
19-09-2008, 00:55
Chodza sluchy, ze zaba źle się prowadzi.
Myślę ze to plotki.


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'