Audiohobby.pl

Słuchawki wysokiego lotu

fallow

  • 6457 / 5875
  • Ekspert
28-05-2008, 20:24
Vector, jesli czytalbys uwazniej :) wylapalbys tez szczegol ze ja nie mowie o podstawowych wersjach Denonow D2000 i D5000 lecz o wersji zmodyfikowanej - ze zmienionym cablem na Black/Blue/Silver Dragon przez Moon Audio.

Jako, ze i moje zrodlo i wzmacniacz pracuje w trybie zbalansowanym oraz mam we wzmacniaczu zbalansowane wyjscie sluchawkowe - chcilabym je wykorzystac :)

Oczywiscie gdyby kupowac ze standardowym - najlepszym wyborem jest Yogi-Comp a czasem trafia sie nawet taniej. Gdzie wychodzi ~600 PLN za D2000 i ~1000 PLN za D5000 z przesylka USPS Global Express.

---moon audio---
AH-D2000 Retail $350: Your Price: Email us
with 10\' Blue Dragon Headphone Cable: $550
with 10\' Black Dragon Headphone Cable: $600
with 10\' Silver Dragon Headphone Cable: $600 (we recommend)
Add $25 for Balanced XLRs

AH-D5000 Retail $700: Your Price  Email us
with 10\' Blue Dragon Headphone Cable: $700
with 10\' Black Dragon Headphone Cable: $750
with 10\' Silver Dragon Headphone Cable: $750 (we recommend)
Add $25 for Balanced XLRs

Majkel: Hm, a podjabyls sie recablingu na wersje zbalansowana gdybym dal Ci sluchawki i kabel ? :) Oczywiscie moglbys sobie ich spokojnie pouzywac i nie ma tez nic za free :) Ja nie mam raczej odpowiednich zdolnosci.

violett

  • 786 / 5896
  • Ekspert
28-05-2008, 20:43
>> majkel, 2008-05-28 19:35:01
Dzisiaj czytałem na head-fi wątek, gdzie gość porównał bezpośrednio D2000 i D5000 po otwarciu - przetworniki są te same od Fostera. Inny jest kabel i materiał muszli.


A jak te przetworniki mają się do tych co siedzą w CAL? Czy to te same, czy inny rodzaj Fostera? Może ktoś wie?

fallow

  • 6457 / 5875
  • Ekspert
28-05-2008, 20:52
CAL! to nic innego jak to -> http://www.foster.co.jp/en_products/headphones/443741.html

Na potrzeby CAL podobno Foster zrobil tuning przetwornikow i muszli wiec jest to po prostu "ulepszona" wersja Denonow D-1000 o bardziej zrownowazonym balansie tonalnym. Denony D1000 mialy balans tonalny wzgledem CAL przesuniety w dol.

Denony D2000/D5000 tez bazuja na przetwornikach Fostera.
Z reszta przeciez to co tu widac - dziwnym trafem przypomina to co oferuje Denon :) -> http://www.foster.co.jp/en_products/headphones/index.html

Triceramops

  • 280 / 5908
  • Zaawansowany użytkownik
28-05-2008, 20:56
Zastanawiałem się, jaki kabel można by zastosować do CAL!, aby stosunkowo niewielkim kosztem zyskać poprawę brzmienia i bardziej praktyczną długość... Może najprościej wykorzystać przewód mini-jack - 2xRCA? Myślałem o kablach Profigold, ale akurat taki nie występuje w wersji z miedzi PCOCC. Są za to inne... Może coś od Ultralinka, Audioquest, jakiś Kimber?

Rolandsinger

  • 2894 / 5906
  • Ekspert
28-05-2008, 20:56
@ fallow

Ja natomiast czytałem, że D5k są nieco słodsze i złagodzone głównie poprzez bardziej miękki basiorek, który wzmagają w nich te drewienka w obudowach. D2k są chłodniejsze, ale zdaniem wielu prawdziwsze, mniej koloryzują. Ponieważ jak wiesz, ja mam ciepłe, analogowe źródło, więc D5k raczej odpadają w takim razie. Ktoś gdzieś napisał, że są bardzo podobne do CAL! a D2k już mniej, bo nie ma w nich tej wanili i budyniu.

Natomiast wymiana kabla w 2k ma sens, jak się zdaje tylko na ten z 5k, bo z tymi Dragonami to ich chyba nikt nie słuchał, więc trudno przewidzieć konsekwencje takiego zabiegu.

Dziś poszperam po tych jap. forach i headfi, gdzie o tym tąbili, gdy znajdę, na pewno wkleję.

Rollo
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

aasat

  • 2263 / 5888
  • Ekspert

fallow

  • 6457 / 5875
  • Ekspert
28-05-2008, 21:25
Roland:

HM - ktos musi byc pierwszy. Ponoc te wszystkie Denony maja balans przesuniety w dol - wiec dobry bylby Silver lub Blue Dragon. Do GS1000 np. czesto ludzie karza wkladac Black czyli "najciemniejszy" :)

Mozna jeszcze zrobic cos takiego w -> http://apuresound.com/ - jest taniej niz w moon audio.

Mnie dodatkowo zalezy na tym, abym mogl je wpiac XLRami.

Obecnie z RudiStorem na pewno moj "system" gra cieplej i muzykalniej niz z HP4. Co nie powiem, mi sie podoba.
Zamowilem sobie jeszcze na probe interkonekty Van den Hula - The Second w wersji zbalansowanej ktora ponoc wprowadza ocieplenie ale jako, ze  w zbalansowanym interkonekcie o taki narzut trudniej - to mniejsze. Byc moze wlasnie tego mi trzeba. Ocenie sam.

No tak, to do Ciebie D2000 pasowalyby teoretycznie bardziej. Zbierasz sie by je zamowic w bliskiej przyszlosci :) ?

Ja pozagluje jeszcze troche interkonektami a potem zastanowie sie w takim razie ktore Denony bylyby dla mnie lepsze. Z Twoich kilku slow jednak bardziej bym chyba szedl w D2000. Jedne drewniane sluchawki juz mam :)

Jak bys tak w wolnej chwili rzucil jakims linkiem, byloby slodko ;)

Moze ktos z forumowiczow mial jakas stycznosc z Tara Labs Air2 ? :)

ptx

  • 651 / 5907
  • Ekspert
28-05-2008, 21:56

posiadam tare labs air1 (series1).jest to bardzo przejrzysty IC jego największa zaleta jest przestrzenna prezentacja"powietrze",dynamika.pasuje raczej do analogowych źródeł ,dobrze wypada z audionemesisem dc1 (podobno sam producent zaleca do dc1 tare air).
w jasnych systemach może być zbyt nerwowo,przed zakupem radził bym posłuchać ale ogólnie uważam ze jest bardzo dobry.z air 2 dwa powinno być podobnie bo to ta sama seria tylko oczko niżej.

fallow

  • 6457 / 5875
  • Ekspert
28-05-2008, 22:22
Dzieki Ptx za cenne info. Wiec wiem juz, ze to nie jest interkonekt dla mnie. :)

Synergia miedzy Lynxem Two a RudiStorem dla mnie jest w porzadku, ale szukam jeszcze czegos by bardziej dopiescic brzmienie dla GS1000. Co raczej winno isc w kierunku polozenia ciut wiekszej wagi na dolnej srednicy ewentualnie przesuniecie lekko balansu tonalnego w dol. Oczywiscie nie tracac dynamiki czy przejzystosci. Chociaz z sam NX33 wprowadzil i tak juz wiele dobrego.

McGyver

  • 114 / 5908
  • Aktywny użytkownik
28-05-2008, 22:54
Fallow, jakie masz źródło? Pewnie gdzieś pisałeś, ale nie umiem znaleć.

fallow

  • 6457 / 5875
  • Ekspert
28-05-2008, 22:56
@McGyver: Lynx Two.

vector

  • 321 / 5907
  • Zaawansowany użytkownik
28-05-2008, 23:28
Fallow - faktycznie nie doczytalem co do ceny - sorki!

Pierwsze wrazenia CAL vs Pioneer Monitor 10 (do Denonow jeszcze nie porownuje bo dopiero graja 1 dzien, chociaz moge napisac, ze sa znacznie lepsze i nie zaluje ani jednego centa wydanego na zakup.....!!!!...)

Bardzo krotko bo musze dokladniej posluchac i w wiekszym wyborze nagran.

Generalnie CAL i Pioneer sa OK. Jest muzyka, jest przyjemnosc, jest fun....:)
Najwieksza roznica jest taka, ze CAL graja bardziej przestrzennie, maja tez nizszy bas z wykopem i chyba (to musze jeszcze zweryfikowac) dynamike ale byc moze nie w calym pasmie......???? To basisko z CAL jest naprawde niesamowite.....
Za to pioneer ma lepsza artykulacje basu (byc moze CAL nadal niewygrzane) i chyba (do sprawdzenia) lepszy ogolny balans dzwieku.
CAL sa dla mnie duzo wygodniejsze. Pioneery strasznie ciezkie i chyba wplywa to niekorzystnie na postrzeganie muzyki......
Jak pisalem najwieksza roznica to przestrzen - CAL bym nazwal "powietrzne" a Pioneer "ziemne"  (nie zimne!!)...:)
Wszystkie testy na razie na Linnarcie.
Na dzis wybieram CAL!
Obydwie pary sluchawek zaliczam jednak do tej samej klasy.

A Ty co mozesz zrobic dla Vectora?

Rafaell

  • 5033 / 5902
  • Ekspert
28-05-2008, 23:59
>> vector, 2008-05-28 23:28:14
Mam propozycję , spróbuj obu słuchawek posłuchać u kogoś z innym napędem

Rafaell
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tutaj był wpis pełen prawdy i mojego bólu

vector

  • 321 / 5907
  • Zaawansowany użytkownik
29-05-2008, 00:21
Rafaell,
Tak tez zrobie! Zaznaczam, ze moje spostrzezenia dotycza tylko wzmaka na ktorym sluchalem.
A co polecasz?
Tak sobie mysle, ze co inny naped to inny "obyczaj".....
Moze trzeba by skonstruowac jakas bezkompromisowa "ultimate machine".........hmmmm....?????

A Ty co mozesz zrobic dla Vectora?