Audiohobby.pl

Czego teraz słuchacie?

atmeg

  • 1202 / 4875
  • Ekspert
29-10-2017, 20:55
coś co miało być jedynie jakimś dodatkiem do płyty a stało sie fimowym utworem kapeli ...
To świadczy o tym jakim żywiołem jest muzyka ,jak nie okiełznanym i nieprzewidywalnym .
I jak mogą zaplanowac swoją twórczość muzycy :) jest to symbol żywiołu nad którym nie panują nawet twórcy .

i sam doswiadczalem sytuacji bedac na mnustwach prub kapel ,takich w piwnicy gdzie zespół grał cienko ale kiedy zapomnieli o trenowaniu swoich głownych utworków to zagrywali zajebiste numery czesto improwizujac i nigdy nie pomysleli zeby z tego zrobic jakis swoj numer .
ten numer Sabatow jest takim przykladem totalnej szybkiej iprowizacji ktora okazala sie hitem .i nie tylko hitem ale swietna kompozycja .
melodyka 7
harmonia 6
ekspresja  10
rytmika  9
brzmienie 9 -brzenie jest czescią harmoni ale nie do konca i warta jest odzielnej oceny .
Wydaje sie celowym do skali ocen dodac wskażnik nazwany -żywiołowość .
w tym przypadku -żywioł -10. moze ktoś ma lepsze slowo na te ceche ?.
co ciekawe w pewnych naprawde dobrych utworkach ocena zywiolu moze wypadac nawet na 2 :)taka jest muzyka :).dlaczego? bowiem moze dominowac brzmienie i harmonia albo melodyka :)np. muzyka klasyczna itp.
albo to:
&index=3&list=RDpqTcHtSSfUE
żywiolu muzycznego tu nie uswiadczysz ,za to sa inne przykuwające uwage cechy .
heh ,przepraszam wszystkich za moje analizowanie swiata muzyki:) ale tak to widze i dlatego osmielam sie o tym pisać .
ps dzis wypilem niewiele i zmniejszam dawke :)
ale mloda atrakcyna brunetka o ciemnych oczach to jest to :)toczesto przebija harmonie  i melodyke :)
ta dziewczyna za tamtych lat była taranem który rozwalał wszystko .
« Ostatnia zmiana: 29-10-2017, 21:52 wysłana przez atmeg »

atmeg

  • 1202 / 4875
  • Ekspert
29-10-2017, 22:08

słuchajac tego numeru czuje zawsze mega  przyjemnosc z obcowania z dzwiekami i emocjami .
« Ostatnia zmiana: 29-10-2017, 22:10 wysłana przez atmeg »

atmeg

  • 1202 / 4875
  • Ekspert
29-10-2017, 22:18
arso ,kup albo wypożycz jakieś planary ,przestaniesz wymieniać bez sensu opampy w wzmacniaczach .Bo to nie problem wzmaczniacza tylko słuchawek.myślisz ze te slowa to ....audiofilska ściema ? to myśl tak dalej .
« Ostatnia zmiana: 29-10-2017, 22:23 wysłana przez atmeg »

atmeg

  • 1202 / 4875
  • Ekspert
29-10-2017, 22:25

kurde chyba siem zakochalem w tym zespole ale ma 6o cos , te prawdziwosc muzyczna .tak sobie
porownuje w pamiei ten numer z najleprzymi rockowymi numerami i nic nie odstaje .to jest dobra muza która można zestawić z najlepszymi kompozycjami. , ma to co jest kochane w muzyce.
muza anglosaska przy tym wydaje sie być chamska i kwadratowa .
« Ostatnia zmiana: 29-10-2017, 22:34 wysłana przez atmeg »

atmeg

  • 1202 / 4875
  • Ekspert
29-10-2017, 22:42
Niedościgniony mój wzór muzyki mojej młodości... Na walkamnie z 1 Komunii Św. tej kasety słuchałem.... Wypas i nic poza tym nie ma. Ale jest pewna rysa...jakiś czas temu puściłem to swojej białce i niestety nie poczuła klimatu... Co ja mam teraz zrobić :->. 

atmeg, w kategorii muzyki elektronicznej ten album to same 9 z wyjątkiem monotonii, tutaj 1.
bede szczery ,to album gdzie on zjadał swoj ogon ,nic muzycznie nowego już niemugł zaproponować odbiorcą
a musiał coś sprzedać ,tam w tym albumie niema już nic nowego ekstycujacego , sa tylko brzmienia bez nowych tematow ,brak absolutnie nowej melodyki ,nawet starej melodyki niema sa tylko brzmienia a co jest latwo robic ? brzmienia 1
moze ciebie zaskocze ale  w moim widzeniu absolutnie pusty album .a jakbym sie mylil to daj mi jakis ciekawy wycinek zebym wiedzial ze sie pomylilem . :) czyli popłuczyny dawnej świetności mistrza .:)tak to zdefiniuje.
czyli brzmieniowo swietnie a muzycznie cienko .
zreszta ciekawe dla twojego etapu rozwoju jest to ze to przedstawiles:)
pozwolisz ze tobie przedstawie swoja muzyczna odpowiedz .

podoba sie? napisz.wiesz ja nie odpisuje bo mnie tak wychowano tylko odpisuje bo rozmawiam z drugim człowiekiem Z taba rozmawiam ..Może zamias gowna jak to co daleś zacznij od  starego dobrego Polskiego rocka ,to naprawde dobry punkt wyjsciowy .do disko polo nie dojdziesz to jest powyzej twojego dostrzegania ale przynajmniej jakos zaczniesz :)
« Ostatnia zmiana: 29-10-2017, 23:29 wysłana przez atmeg »

atmeg

  • 1202 / 4875
  • Ekspert
29-10-2017, 23:18

atmeg

  • 1202 / 4875
  • Ekspert
29-10-2017, 23:22

atmeg

  • 1202 / 4875
  • Ekspert
29-10-2017, 23:42
arso sluchaj ale mysle ze usłyszysz to dopiero za 20 lat.

albo to ,tez stare diskopolowe nagranie ale znowu bedziesz jak inni sie zastanawiał oco chodzi ,a o nic nie chodzi tylko o wolność i zabawe ktora to wolnosc zabieraja nam coraz bardziej .a jak chcesz sie pobawic to przyjda ci dac mandat .o to chodzi ,ze z kazdym latem odbieraja ci wolnoć i tego nie widzisz ....dali by ci do wykupienia po promocji deputat na powietrze jesli by tylko mogli ale tego tez nie widzisz..
mega numer ,cała prawda .utworek gdzies z okolic roku 1994.

heh a numer nie o cocacoli tylko o zarabianiu na dupie .najstarszym zawodzie swiata:)
---------------------------
Ok troche normalnej Polskiej muzy biesiadno-weselnej :)
co was jesli to dsluchaliscie zaskoczyło?
bliskośc muzyczna jazowi ?a to nasza muza ludowa !a nie zaden czarny jazz !
pochody basowe , akcenty perkusyjne , bogata oprawa w pozostałych instrumentach .jedynie melodycznie jest
o wiele lepsza niz kiepski pod tym wzgledem jazz :)
tak wiec jazz jest kool a muza ludowa nasza jest blee :).ja sie jedynie smieje z tego :)

« Ostatnia zmiana: 30-10-2017, 01:27 wysłana przez atmeg »

atmeg

  • 1202 / 4875
  • Ekspert
30-10-2017, 01:31
cos z wyzszej pulki .Arso posłuchaj dobrej muzy.

atmeg

  • 1202 / 4875
  • Ekspert
30-10-2017, 02:07

Haka

  • 2996 / 5199
  • Ekspert
30-10-2017, 23:47
Panie atmegu, a co Waść na to :



 Głos cholernie seksualno-zachrypnięty ;)




Tu głos " olbrzymi ", tym samym seksualny :)







A tu do tańczenia, powinieneś pamiętać :




 

Haka

  • 2996 / 5199
  • Ekspert
31-10-2017, 00:27
A tu, ode mnie, choć nie jestem teraz fanem Kory, to jednak ...




I to z filmem:






Podejrzewam, że wszyscy, jesteśmy "pijani" muzyką ;)

ArSo1981

  • 181 / 4743
  • Aktywny użytkownik
31-10-2017, 19:45
Zoolook wtórną, pustą i nudną płytą?
Masz prawo tak uważać, gust jest jak zad... każdy ma swój.
Całkiem możliwe, że mój rozwój muzyczny zatrzyamł się na wieku dziecięcym (8 lat) gdy dostałem walkmana i kto mi tego zabroni?
Nie znam całej twórczości Jarra więc co do wtórności trudno mi się wypowiedzieć ale biorąc wcześniejszą płytę Oxygen (1976) trudno mi znaleźć jednoznaczne podobieństwa.
Dlaczego uważam inaczej niż Ty ponieważ m.in. w utworach na płycie Zoolook Jarre używa próbek ludzkich głosów (różnych grup etnicznych) i za ich pomocą nadeje rytm i melodię. Bbrzmi to wg mnie wybornie. Dodatkowo płyta jest b. dobrze zrealizowana co sam zauważyłeś. Może ta płyta też tak pobudza moje zmysły, że wydaje mi się ekstra fajna... Wiesz znałem człowieka, który podczas słuchania muzyki odbierał bodźce wzrokowe... rózne kolory widział... takie synestezja. Teraz moje pytanie co mu zrobisz jeśli nie lubi koloru zielonego ...

Może po prostu pomyliłeś tą płytę i tego twórcę, z Mike Oldfield i setną wariacją Tubular Bells.

Muzyka ludowa taką jaką prezentujesz wg. mnie jest fajna do posłuchania  (nieźle zrealizowana, ładnie odśpiewana, 0 emocji i tyle, takie lepsze Bierkowianki) .... nie wróciłbym do niej po raz setny.... chyba, że na fajnej imprezie (ostatnio byłem na fajnej imprezie na Kaszubach i świetnie się bawiłem zarówno przy muzyce ludowej jak i muzyce chodnikowej ;) ).
Z muzyki nawiązującej do muzyki ludowej do której wracam to lubię m.in. Żywiołaki (np. album: Muzyka Psychoaktywnego Stolema - można posłuchać diabelskie skrzypce i kaszubską mowę).

Gdyby, każdemu podobała się Kaśka to raczej pewnie stalibysmy gdzieś daleko w kolejce do tej panny :>.
Na szczęście od lolity atmega  wolę wybór Haka....


Może po prostu jestem jak głupi Wiesław i tyle....




PS:Na temat planarów nie wypowiem się...szkoda słów.

ArSo1981

  • 181 / 4743
  • Aktywny użytkownik
31-10-2017, 20:01
atmeg i Haka podajecie swoje "typy" to i ja podam

ArSo1981

  • 181 / 4743
  • Aktywny użytkownik
31-10-2017, 20:21
Fajnie wykonane, przyjemnie mi się słucha: