Audiohobby.pl

Stało się .

lancaster

  • Gość
24-10-2008, 09:33
Dudeck, jezeli mialby taki problem to:
zakuiłbym stosowną ilość materialu na maskownice w:
http://www.polink.com.pl/
kosztuje to kilkanascie zl/metr(bistor)
udalbym sie z materiałem i maskownicami do dobrego tapicera
Wymienił w obu kolumnach.

Sa koszta niestety, ale obawiam sie ze satysfakcjonujących Cię środkw chemicznych czy metod czyszczenia mechanicznego nie znajdziesz.

....ozostaje jeszcze propozycje lenama :) .... hehe, mozna tez nakleic jakąś naklejkę dla niepoznaki(np EISA) :))))

Dudeck

  • 5101 / 5876
  • Ekspert
25-10-2008, 09:47
Po wypróbowaniu kilku sposobów zauważyłem , że już tak nie rzuca się to w oczy - pozostawiam jak jest ; teraz to już by było chyba tylko gorzej .
Pozdrawiam.

Sabor

  • 278 / 5712
  • Zaawansowany użytkownik
25-10-2008, 11:28
No to zrób tych plam więcej, na drugiej też i będzie wyglądało, jakby tak miało być
:)

  • Gość
25-10-2008, 11:39
Ja też się nie popisałem :(
Chciałem sobie moje monobloki wyczyścić, "popsikałem" jakimś Mr Muscle - no i zadzwonił telefon... Pogadaliśmy sobie z ,a w międzyczasie Mr M. skutecznie wyczyścił wszystkie napisy na obudowie... Swoją drogą jakąś kiepską farbą były namalowane, skoro płyn do mycia okien je z blachy rozpuścił.

Dudeck

  • 5101 / 5876
  • Ekspert
27-10-2008, 16:09
">> Sabor, 2008-10-25 11:28:17
No to zrób tych plam więcej, na drugiej też i będzie wyglądało, jakby tak miało być :)"

Co racja to racja :)
Pozdrawiam.

slaw.g

  • 14 / 5686
  • Nowy użytkownik
28-10-2008, 09:30
slawek  Ale beka mysle ze ja nie jestem kims niepelnosprawnym CO ZA PROBLEM DO WANNY NALAC CIEPLEJ WODY PLYNU DO PRANIA CIEMNYCH TKANIN A JEST ICH BEZ LIKU  JESLI MASK. CZARNA JESLI INNEGO KOLORU TO WYBIELACZ I ODPLAMIACZ DO TKANIN KOLOROWYCH JA MAM KOLUMNY OD 4 LAT MALE DZIECI CZY MASKOWNICE SA ZDJETE CZY ZALOZONE ZADNE Z MOICH DZIECI SIE TYM NIE INTERESUJE

Bacek

  • 2366 / 5904
  • Ekspert
28-10-2008, 09:39
staszek_s,

To faktycznie był Mr. Muscle? Musze się pozbyć kilku złotych napisów z anodowanego na czarno frontu.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

  • Gość
28-10-2008, 14:11
tak, ten niebieski. Tyle że napisy były pomalowane na nierdzewce na wysoki połysk - nie wiem czy nie ma to znaczenia...
pzdr

Dudeck

  • 5101 / 5876
  • Ekspert
10-07-2009, 17:46
Podpowiedzcie proszę , czym polakierować obudowę urządzenia , by wyglądała w miarę jak oryginał ?
Obudowa jest czarna w takie "kropeczki" ( chcę to zrobić w domowych warunkach ) .

Pozdrawiam , Dudeck .

Gabriel

  • 1229 / 5705
  • Ekspert
10-07-2009, 18:49
Dudeck, 1~ Metalowa obudowa do dokładnego wyczyszczenia, aż na połysk, absolutnie bez rys.
2~ Odtłuszczenie -> np. aceton, benzyna ekstrakcyjna
3~ Warstwa cynku w sprayu*. Schnięcie.4~ Lakier akrylowy w sprayu**. Schnięcie.
5~ 2ga warstwa lakieru. Schnięcie.6~ Jeżeli ww. wykonasz bardzo dokładnie,  uzyskujesz wygląd fabryczny.
* ręcznie, góra -> dół, lewo -> prawo (ogólnie w kratkę)
** j.w. + dobór lakieru - połysk lub mat
U siebie, przy renowacji lakierowałem zazwyczaj na czarny mat. Może dam radę później podesłać Ci foty.

Gabriel

  • 1229 / 5705
  • Ekspert
10-07-2009, 19:17
Dobra, z tą polerką to może bez przesady, to nie ma być lustro a powierzchnia wolna od głębszych rys, które pomimo nałożenia nowej powłoki - mogą być widzialne.
Foto z komórki, w real obudowa wyglada jak fabryczna.Podczas malowania spreyem należy zadbać o wolne od pyłu pomieszczenie, temperatura pokojowa, sprawna wentylacja.Przyjemnego odnawiania.:)
Gab

Dudeck

  • 5101 / 5876
  • Ekspert
11-07-2009, 12:40
Ok , ale po co ten cynk ? Rozumiem , że chodzi tu o tzw. cynk "jasny" stosowany w naprawach blacharskich , a nie ten wysokotemperaturowy - czy on ma stanowić rzeczywiście zabezpieczenie antykorozyjne wyszlifowanej do metalu obudowy , czy jest to sposób na to , by po polakierowaniu uzyskać lekko "chropowatą" teksturę ( zakładam , że po nałożeniu warstwy cynku uzyskamy taką właśnie powierzchnię ) ?
Ta obudowa ze zdjęcia to mat ? Cyba tak . Wygląda rzeczywiście tak jak to ma być .
Pozdrawiam .

Gabriel

  • 1229 / 5705
  • Ekspert
11-07-2009, 15:42
Tak, to jest cynk w sprayu, "jasny popielaty po wyschnięciu" ;), stosowany w naprawach blacharskich.
Stanowi zabezpieczenie antykorozyjne, będąc jednocześnie dobrym podkładem pod właściwą powłokę lakierniczą. Tutaj jest to lakier akrylowy - do drobnych napraw blacharskich, czarny mat.
Uzyskany efekt jest zbliżony do oryginału.Pierwsze 2 zdjęcia (nadal komórką) to zbliżenie uzyskanej faktury - lekko chropowatej, zapewnia ją warstwa cynku (nie warto nakładać więcej niż 2 cienkie, równomiernie nałożone warstwy), zdjęcie nr 3 to lakier nałożony bezpośrednio na obudowę (test na wewnętrznej stronie), lakier "trzyma" ale  brak efektu chropowatości. Pozdr.
Gab

Dudeck

  • 5101 / 5876
  • Ekspert
12-07-2009, 00:36
Jak wrócę z wakacji zabiorę się za to jak najszybciej , zrobię z cynkiem - zależy mi na "oryginalności" .
I nigdy bym nie pomyślał o cynku , dzięki i pozdrawiam , Darek .