Audiohobby.pl

Modyfikacje słuchawek Grado

lancaster

  • Gość
02-05-2009, 22:51
"...modelowanie dzwięku można uzyskac poprzez zmianę proporcji odległości pomiędzy uchem/membraną/ ...."

jjurek, miałem identiko wrażenie podczas kontaktu z GS1000. Pomijajac że pewnie mozna wymodelowac ich brzmieie przy pomocy elektroniki towarzyszącej..pół cm docisk zmienil sposób prezentacji tych sluchawek znacznie.
....nie znalazlem w GS 1000 regulacji, wiec "tradycyjnie" lekko dopchnałem muszle suchawkowe do glowy....co moim zdaniem tylko na dobe dźwiekowi wyszło.

jjurek

  • 2061 / 5831
  • Ekspert
06-05-2009, 13:43
Przeliczyłem się z własnymi siłami co do własnoręcznego wytoczenia mahoniowych kubków- ścianki są za cienkie.

W związku z tym propozycja:
Będę zlecał  zrobienie kubków pasujących do słuchawek: SR60 SR80, SR125, SR225, SR325.
W celu zmiejszenia kosztów jednostkowych planuję zamówić ich więcej niż jedą parę.
Przewiduję 2 rodzaje komór rezonansowych- jedne z mahoniu, drugie z innego drewna-barwione (lakierowane).
O cenie poinformuję po pierwszych próbach u fachowca.
Proszę o wpisywnie się ewentualnych chętnych - na razie kompletnie niezobowiązujące - muszę ustalić rząd wielkości produkcji :)

a_men

  • 746 / 5897
  • Ekspert
06-05-2009, 14:29
Pierwszy ewentualnie chętny na mahoniowe kubki:)

jjurek

  • 2061 / 5831
  • Ekspert
12-06-2009, 13:57
Modyfikacji Grado  SR325i  ciąg dalszy:

Założenie  do tego modelu gąbkek od  GS1000 spowodowało zdecdydowane powiększenie iluzji przestrzeni, ale bardzo mocno "odchudziło" dzwięk. Pierwsze, parogodzinne odsłuchy odebrałem jako krok do przodu, ale po kilkunastu dniach z przyjemnością wrócilem do oryginalnych padów. Mimo kilku zalet słuchawy zrobiły się po prostu mało muzykalne.  Poza tym sybilanty dały mocniej znać o sobie niż w oryginalnych padach. Nie pomogły  zmiany rozmiarów kubków- komór rezonansowych.

Ogólnie- nie polecam zamiany gąbek.
A szkoda- te od GS1000 są o wiele wygodniejsze.