Audiohobby.pl

HTPC jako odtwarzacz CD

asmagus

  • 4439 / 5460
  • Ekspert
15-08-2010, 21:13
Chcesz beresa do kart w kompie podłączyć Wireworld Nova 5 ??

"Idę  o zakład", że nie odróżnisz tego kabla od 8 razy tańszego Bridge Premium w ślepych testach ;)

Corvus5

  • 2596 / 5378
  • Ekspert
15-08-2010, 21:32
Majk, integry przeważnie mają słabe zegary. Sygnał puszczony przez nie nie jest precyzyjny: instrumenty zmieniają pozycję o kilka stopni, a kanał centralny jest lekko zduszony, poszerzony. Przy innym połączeniu nie ma problemu, że instrumenty mi latają, stoją w miejscu, a kanał środkowy jest węższy, jaśniejszy i bardziej zbity, nie rozlewa się.

-Pawel-

  • 4724 / 5516
  • Ekspert
15-08-2010, 21:46
Majk, naprawdę nie ma jeszcze za co dziękować ;) Najlepszym podziękowaniem dla mnie będzie jeśli całość się Tobie spodoba, inaczej klapa i usuwam swoje konto z audiohobby ;P

Poza tym żaden tam ze mnie fachowiec, są tutaj ludzie znacznie bardziej osłuchani i mający już doświadczenia z bardzo szeroką paletą sprzętu różnej maści. Staram się jedynie opisać to co słyszę w taki sposób jak tylko najlepiej potrafię aby inni mogli przekonać się o tym, że nie zawsze jedna opinia jednej osoby musi być już ostateczną. Dlatego właśnie jednemu Beres muli, innemu 1212m jest ostre i analityczne, jeszcze inny powie, że Grado tną uszy, dla innego zaś ciąć będą CAL!, a Grado okażą się idealne. Ponieważ w moim wypadku okazało się nieco inaczej niż czytałem wcześniej na temat niektórych urządzeń więc to opisałem. W moim odczuciu większość rozbieżności bierze się w zasadzie z doboru poszczególnych elementów systemu, właściwie każdy klocek może zabrzmieć nieco odmiennie w innym towarzystwie, a podobny zestaw do tego, który powoli tworzysz był już u mnie słuchany i tutaj rozbieżności w opiniach nie było więc trzymam kciuki za udany system spełniający Twoje oczekiwania ;)

Corvus5

  • 2596 / 5378
  • Ekspert
15-08-2010, 21:47
Są 2 elementy toru, które każdy ma inne: uszy i mózg. ;) Tu nikt nie zmieni interkonektu.

Majk

  • 31 / 5046
  • Użytkownik
15-08-2010, 22:53
Asmagus
To nie tak. Celowo nie chę zaczynać od najtańszych kabli, ponieważ obecny zestaw to tylko początek. Chcę sprawdzić jak mi się będzie słuchać, bo nie wiem na ile drewniane mam ucho. Dlatego kabel ma być jak najbardziej neutralny, bym mógł oceniać pracę klocków miast zastanawiać się czy to nie czasem wina okablowania. Najlepiej by cała elektronika była neutralna a zmiana brzmienia odbywała się wyłącznie poprzez wymiany lamp we wzmacniaczu. Taki jest mój cel. Dlatego spodziewam się, że mogę dojść do CD (HTPC) za dużo większe pieniądze i wtedy napewno potrzebna byłaby zmiana na lepszy IC. Także kable chce zabezpieczyć od razu.

Corvus5
No właśnie domyślam się takiego stanu rzeczy, jaki opisujesz (o ile to usłyszę rzecz jasna). W końcu integra to najtańsza forma przesyłu sygnału. Dziwi mnie nawet, że u mnie integra ma wyłącznie wyjście cyfrowe. Pożyjemy zobaczymy... yyy... usłyszymy :)
Mam tą X-Fi, także z pewnością pobawię się w porównanie z samym jej wzmacniaczem słuchawkowym a także z X-Fi wyjściem cyfrowym (jak pisałem wcześniej), równiez z użyciem hd280pro. To będzie sprawdzian również dla mojego słuchu:) Tzn. mojego IC mózg- uszy :D

Paweł
No właśnie na brak rozbieżności, o którym piszesz, zwróciłem uwagę i zdecydowałem się na taki zestaw:)
Robię zamówienie i zobaczę co z tego wyjdzie. Oczywiście nie omieszkam poinformowac szanownych Panów o efektach mojego wydziwiania:)

asmagus

  • 4439 / 5460
  • Ekspert
16-08-2010, 09:42
Majk - mówisz o brzmieniu światłowodu ;) To nie IC między DAC a wzmakiem a coś łączącego źródło z DAC. Kupując Wireworld\'a zmienisz też okablowanie wewnątrz kompa i beresa? Dla światłowodu przekazanie sygnału o gęstości zwykłego stereo to pikuś "Pan pikuś".

Zaczynanie budowania systemu od okablowania to jak dokupywanie samochodu do posiadanej bańki oleju silnikowego ;)

majkel

  • 7476 / 5911
  • Ekspert
16-08-2010, 09:59
@Majk - kup światłowód Belkin PURE AV. Nie słuchaj @asmagusa, bo światłowody mają różne parametry i ma to wpływ na dźwięk.

@asmagus, weź najtańszy światłowód i puść przez niego sygnał Dolby Digital 5.1. :) Światłowody różnią się pasmem, stopniem dyspersji, ilością modów - czasem to ma wpływ na dźwięk. Belkin ma pasmo wystarczające do przeniesienia sygnału wielokanałowego, zwykły światłowód z trudem osiąga 10MHz, to oznacza gorsze zbocza sygnału i zwiększenie jittera w odbiorniku TOSLINK. To słychać - miałem kilka światłowodów w domu. Belkin jest najlepszy, a patrząc od strony technicznej - będzie idealny, droższego już nie trzeba.

asmagus

  • 4439 / 5460
  • Ekspert
16-08-2010, 10:04
Różne audio teorie są, nawet takie, że jak jest dobry (nie cudowny) nadajnik to każdy światłowód będzie miał identyczne brzmienie... szczególnie, że do konwersji sygnału dochodzi dopiero w DAC. Mam kilka światłowodów w domu w tej chwili, takich 1m do 100 pln, nie odróżnię jednego od drugiego... pewnie wszystkie są do bani.

majkel

  • 7476 / 5911
  • Ekspert
16-08-2010, 10:19
Może masz same dobre? Ja miałem szklane dziadostwo z ebay\'a, jakieś cudo za 30zł z Elei, Beresforda TC-3618 i Belkina, a gościnnie był u mnie jeszcze jakiś jeden z Mix Electronics. Beresford jest dobry, Belkin lepszy, reszta to mniej lub bardziej chłam. Różnice słychać na słuchawkach klasy Grado GS1000 lub lepszych, na gorszych nie robiłem testów, po prostu słucham z tego najlepszego.
Nadajnik i odbiornik Toslink w moim CD i DACu ma poprawione warunki zasilania. Fabrycznie zwłaszcza w Technicsie to było żałosne rozwiązanie, co mi pokazało porównanie mojego CD z Accuphase DP800 dla mojego DACa.
Słuchać, porównywać, wyciągać wnioski. Prawem Oma i stwierdzeniami, że cyfra to cyfra wszystkiego się nie wytłumaczy.

asmagus

  • 4439 / 5460
  • Ekspert
16-08-2010, 10:25
Masz rację, najlepiej słuchać.

Dzisiaj podłączę CD do DAC optykiem i coaxialem szukając różnic między tymi dwoma sposobami i później będę podmieniał optyki. Przydałby się jakiś high-end do porównań ale co tam, to będzie taki mały, ograniczony eksperyment :)

Gustaw

  • Gość
16-08-2010, 10:29
Przy okazji. Czytałem, że przejściówka toslink->minitoslink potrafi kaszanić brzmienie. Ktoś to sprawdzał nausznie, czy to raczej kolejna "legenda" audiofilizmu ?

majkel

  • 7476 / 5911
  • Ekspert
16-08-2010, 10:46
Ależ nie! Ona poprawia brzmienie! Posłuchaj sobie z nią i bez niej.

Ahmed

  • Gość
16-08-2010, 10:48
:)

Majk

  • 31 / 5046
  • Użytkownik
17-08-2010, 16:10
Majkel
Dziękuję za kreatywną uwagę. Oczywiście zastosuję się do Twojej sugestii.

Asmagus
Bardzo jestem ciekaw Twojego porównania. Właśnie tego typu zabiegów brakuje w celu oceny właściwości zastosowania PC w systemach stereo audio. Daj znać o swych spostrzeżeniach.

Co do przejściówki to żarty żartami Koledzy, ale chyba takie rozwiązanie daje w najlepszym przypadku taką samą jakość sygnału?:)

Niestety czeka mnie wycieczka dwutygodniowa pod tytułem wyjazd służbowy:/ Także wrócę do tematu (chętnie) po powrocie. Pozdrawiam.

Majk

  • 31 / 5046
  • Użytkownik
17-08-2010, 16:12
Majkel
Accuphase DP800? Zazdroszcze :)