Audiohobby.pl

Nowe słuchawki - Shure SRH1840 czy Ultrasone Signature Pro?

Kraft

  • 448 / 5877
  • Zaawansowany użytkownik
07-05-2013, 17:16
Może zabrzmi to arogancko, ale z tymi Signature bym Cię do żadnego wykwintnego klubu nie przyjął. Plastik fantastik, w dodatku Pro. Albo wskakujesz na poziom Edition, albo niestety będziesz ciągle robić za ubogiego kuzyna.

Max

  • 2204 / 5412
  • Ekspert
07-05-2013, 17:48
>> Rolandsinger, 2013-05-07 14:07:31
Już zamówiłem, miejsce w regale przygotowane.

BTW. Max, w moim prywatnym rankingu, awansowałeś na audiofilską wersję Bogusława Lindy."

Z tym Bogusiem to się ostatecznie zgodzić mogę, ale przeciwko "audiofilskiej wersji" prostestuję.
Rozumiem "znudzony gadżeciaż", albo snob, nawet "bufona" przełknę :-), ale epitet "audiofilski" już nie znajduje w moim przypadku zastosowania.

Co innego Ty Rolo. Kiedyś mnie witałeś w gronie "uzdrowionych", tuszę, że i mi kiedyś przyjdzie powitać Cię w podobnym gronie. Krótko mówiąc - kup juz tego hajenda, olej ten audiofilizm, i zacznij słuchać muzyki ! :-))

Max

  • 2204 / 5412
  • Ekspert
07-05-2013, 17:55
prawdopodobnie chodziło mi jednak o gadżeciarza

magus

  • 20990 / 5918
  • Ekspert
07-05-2013, 17:58
no i jak należało przewidzieć po zaciekłych i regularnych atakach na audiofilów, Rolandsinger okazał się.... krypto-audiofilem


p.s.
zastanawiam się tylko, jak interpretować podobne zachowanie Rolanda w stosunku do ... komunistów i kobiet


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Po 2 godzinach sam niemal dałem się przekonać tym naukowcom, byli bardzo wiarygodni. Na szczęście mam inne poglądy". - prof. K. Kik

"To przekracza moją wyobraźnię". - S. Chandrasekhar, laureat Nobla, zwolennik teorii, wg. której cała materia Wszechświata miała swój początek w nieskończenie małym punkcie
Odszedł 13.10.2016r.

Radical

  • 721 / 5218
  • Ekspert
07-05-2013, 21:55
>> Kraft, 2013-05-07 17:16:56
Może zabrzmi to arogancko, ale z tymi Signature bym Cię do żadnego wykwintnego klubu nie przyjął. Plastik fantastik, w dodatku Pro. Albo wskakujesz na poziom Edition, albo niestety będziesz ciągle robić za ubogiego kuzyna.
____________________________

100% racji. Jaki wykwint?? Ani marka ani model nie są wykwintne. Zamiast od razu pyknąć sobie elektrostaty np sr-507. Marka? Jest. Fikuśna Technologia? Jest. 1000 dolców? Nawet z zapasem bo 1000 ale euro! Teraz to co? Jak np w towarzystwie jakaś kobieta zapyta "A Ty Rolandzie jakież to masz obecnie słuchawki" będziesz musiał tłumaczyć dokładnie jaki model i ile kosztował zamiast rzucić marką i szelmowskim uśmiechem 1000 dolarowym.

magus

  • 20990 / 5918
  • Ekspert
07-05-2013, 22:27
>> Radical, 2013-05-07 21:55:13
> Teraz to co? Jak np w towarzystwie jakaś kobieta zapyta "A Ty Rolandzie jakież to masz obecnie słuchawki"

A Roland na to: "Wstyd się przyznać..... Siurek." :)



-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Po 2 godzinach sam niemal dałem się przekonać tym naukowcom, byli bardzo wiarygodni. Na szczęście mam inne poglądy". - prof. K. Kik

"To przekracza moją wyobraźnię". - S. Chandrasekhar, laureat Nobla, zwolennik teorii, wg. której cała materia Wszechświata miała swój początek w nieskończenie małym punkcie
Odszedł 13.10.2016r.

magus

  • 20990 / 5918
  • Ekspert
07-05-2013, 22:29
Dobra, żarty na bok

Napisz Roland za jakieś pół roku, czy było warto ...
Odszedł 13.10.2016r.

pastwa

  • 3815 / 5915
  • Ekspert
07-05-2013, 22:47
Ja tam Roland nie kumam Twojego dylematu, w moim postrzeganiu sluchawek sie nie kupuje, je sie sprzedaje ;D

Rolandsinger

  • 2894 / 5916
  • Ekspert
15-05-2013, 15:56
Przyszły Ultrasony, jest bum, cyk, bum, cyk. Ofiara spełniona, można iść do domu.

A tak na serio, nie jest źle, bas brzmi nieco - jak mawiają wyspiarze - boomy, ale środek całkiem ok, górka ładna, nie tnie, nie syczy. Gdy się wygrzeją coś będzie można napisać więcej, gdyby kto innych chciał utopić trochę mamony.

____________________________________________

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber beim Universum bin ich mir nicht ganz sicher.

z.B.

>>Kwantum przydanego mu basu jest wręcz wstrząsające, tworząc obrazy nacechowane potęgą i mocą, a jednocześnie spowite wszechobecnym niemal basowym łoskotem<<

>>Nowe gniazdko sieciowe spowodowało, że nagle miałem mnóstwo dźwięków. Nadciągały z każdej strony, wewnętrznie zróżnicowane, niby razem, ale każdy osobno, w swojej własnej misji.<<
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

fallow

  • 6457 / 5885
  • Ekspert
15-05-2013, 16:15
To teraz jeszcze tor bo chyba nie bedziesz napedzal ich z jakiegos audiofilskiego badziewia ? :) To w koncu sluchawki "professional" :) Proponuje Benchmark DAC1 albo cos od Lavry, Lynx czy Apogee. Oczywiscie jakis wiarygodny wzmacniacz jak np. SPL Auditor.

fallow

  • 6457 / 5885
  • Ekspert
15-05-2013, 16:17
Przepraszam oczywiscie mialem na mysli SPL Phonitor nie SPL Auditor. Auditor bylby dobry co najwyzej do Ultrasone Pro 750 :)))) To juz nie ta polka. Musisz pozwolic im rozwinac skrzydla.

Rolandsinger

  • 2894 / 5916
  • Ekspert
15-05-2013, 16:51
A jak tam z Twoim czasem dzisiaj?

____________________________________________

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber beim Universum bin ich mir nicht ganz sicher.

z.B.

>>Kwantum przydanego mu basu jest wręcz wstrząsające, tworząc obrazy nacechowane potęgą i mocą, a jednocześnie spowite wszechobecnym niemal basowym łoskotem<<

>>Nowe gniazdko sieciowe spowodowało, że nagle miałem mnóstwo dźwięków. Nadciągały z każdej strony, wewnętrznie zróżnicowane, niby razem, ale każdy osobno, w swojej własnej misji.<<
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

Rolandsinger

  • 2894 / 5916
  • Ekspert
19-05-2013, 12:22
Po 80h, Ultrasone Signature Pro grają jak znacznie udoskonalona wersja Sennów HD650 albo Momentum. Zero koca, góra wycofana, środek ekstremalnie dokładny (jak w armaturach), bas schodzi do piekła, nie wchodzi na średnicę i nie dominuje, dynamika świetna.

Dla amatorów ciemnego grania rewelacja, dla Gradziarzy i Beyerowców już nie jest tak wesoło.  

____________________________________________

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber beim Universum bin ich mir nicht ganz sicher.

z.B.

>>Kwantum przydanego mu basu jest wręcz wstrząsające, tworząc obrazy nacechowane potęgą i mocą, a jednocześnie spowite wszechobecnym niemal basowym łoskotem<<

>>Nowe gniazdko sieciowe spowodowało, że nagle miałem mnóstwo dźwięków. Nadciągały z każdej strony, wewnętrznie zróżnicowane, niby razem, ale każdy osobno, w swojej własnej misji.<<
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

magus

  • 20990 / 5918
  • Ekspert
19-05-2013, 12:30
Roland,

umówmy się - za tę kaskę Siurki nie mogą nie grać :)



-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Po 2 godzinach sam niemal dałem się przekonać tym naukowcom, byli bardzo wiarygodni. Na szczęście mam inne poglądy". - prof. K. Kik

"To przekracza moją wyobraźnię". - S. Chandrasekhar, laureat Nobla, zwolennik teorii, wg. której cała materia Wszechświata miała swój początek w nieskończenie małym punkcie
Odszedł 13.10.2016r.

fallow

  • 6457 / 5885
  • Ekspert
19-05-2013, 13:13
Hahaha :D:D