Audiohobby.pl

Fanklub Linnarta

lancaster

  • Gość
10-04-2008, 13:03
IMHO 1,3Kzł za ten pre to śmiech nie cena. Za taką kase można najczęściej nabyć pre z audiofilskim owietrzem i nie zawsze najwyzszych lotów scalakiem wewnatrz....no ale liczą sie walory soniczne i za to płacimy(przynajmniej Ci bardziej myslący:)) .... a te akurat w Linnarcie w mojej opinii są bardzo OK.

clo2

  • 1702 / 5903
  • Ekspert
10-04-2008, 13:08
No i ... Linnart ma te żeberka z boku (trochę jak w Alchemiście Krakenie, którego kocham za sam wygląd;)) i tą dużą puchę z tyłu. Naprawdę mi się podoba. Praktycznie przed zakupem alternatywną opcją (zakup i tak "w ciemno" z braku doświadczenia) był tylko Antique Sound Lab HB-1, ale żadna oferta się nie pojawiała a dystrybutora w Polsce już nie ma. Poprzedni zrezygnował, bo ponoć były problemy z dostawą części. Czyżby ASL czasem szwankował?
Myślałem też o Paradoxie (choć tylko bardzo luźno ale kto wie, gdybym dostał jakiś pozytywny bodziec to może?;)).

Niestety, co do Paradoxa polecam koledze który go składa aby poprzyglądał się usługodawcy na którego serwerze umieścił stronę. Chciałem wejść kilkakrotnie i za każdym razem wyskakiwała mi duża prawie całkowicie zasłaniająca stronę reklama, która nie chciała sama zniknąć mimo długiego upływu czasu. Dość długo też wypatrywałem jakiegokolwiek "krzyżyka" do zamknięcia i niestety nie udało mi się pomimo kilkakrotnych prób wejścia go zlokalizować. Takie "reklamy" tylko zniechęcają potencjalnych klientów (oczywiście tych bardzo niezdecydowanych i nie wiedzących do końca czego chcą jak ja ;)).
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

clo2

  • 1702 / 5903
  • Ekspert
10-04-2008, 13:23
>Lancaster

W przypadku pre typu Linnart, Skorpion czy inny z jakiejś naszej "manufaktury" zamawianym bezpośrednio u producenta pomija się dość pazerny w tym kraju tzw "kanał dystrybucji";).
Gdyby to składano gdzieś "w świecie" i wziąłby to jakiś dystrybutor cena na pewno nie byłaby już  tak przyjazna:(.
Czasem opłaca się jednak coś w Polsce kupić;)
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

lok

  • 432 / 5903
  • Zaawansowany użytkownik
10-04-2008, 14:36
Słuchałem pre mm/mc Linnarta i bardzo mi się podobał. Czy ktoś się orientuje jaka jest cena takiego pre.

lancaster

  • Gość
10-04-2008, 14:44
clo, pewnie ze sie opłaca....ja np. prawie wszystko kupuję w Polsce :))))

clo2

  • 1702 / 5903
  • Ekspert
10-04-2008, 14:47
>lancaster

Ale ty za sprzątaczki, pracowników, biura, magazyny, PENSJĘ PREZESÓW;) i ... o czymś zapomniałem? co jeszcze dystrybutorzy w swoich uzasadnieniach cen podają?;)))).

No i  najważniejsze - za robociznę też nie płacisz, tylko sobie montujesz te hajendy w cenie budżetówki;))))
Lutownicę już mam. Uczę się bo też tak chcę !!!!;))))
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

clo2

  • 1702 / 5903
  • Ekspert
11-04-2008, 11:31
>Lancaster

Pytałeś o słuchawki które tymczasowo pracują z Linnartem. Lipa konkretna, HD202 i w dodatku nie wygrzane (niedawno kupione "na tymczasem", a potem "do szuflady"). Dźwięk w głowie, ale nic nie razi i coś słychać. Ale ogólnie na takim zestawie na dłuższą metę bym nie pociągnął;). Ale za to wrzuciłem dziś bardzo źle nagraną płytę z moim ukochanym Rampalem (ADD, stare nagranie z lat 70-tych), której na moim zestawie "głośnikowym" w ogóle nie mogłem słuchać, raziło jak cholera. Wrzucam teraz i ... gra muzyka a mi się w końcu "micha chacha";). Radość minie jak przyjdą HD600, już pewnie nie będzie tak "różowo". Tak słucham i myślę sobie teraz, że dobrze mieć jakieś kaszaniarskie  słuchawki "na specjalne okazje" dla tych najgorzej nagranych płyt;).
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

lancaster

  • Gość
11-04-2008, 11:37
"Lutownicę już mam. Uczę się bo też tak chcę !!!!;))))"
 bardzo dobre posuniecie !:)
...no ale suchawki to jednak póki co trzeba kupić :) ....za te kaszaniarskei bedą u mnie prewnie robić Crativki Aurvana....póki co znow mi wpadl do głowy inny pomysł i znów sie zakup przełozył(żonaty jednak jestem :))

lakers

  • 73 / 5902
  • Użytkownik
11-04-2008, 15:05
Niestety, co do Paradoxa polecam koledze który go składa aby poprzyglądał się usługodawcy na którego serwerze umieścił stronę. Chciałem wejść kilkakrotnie i za każdym razem wyskakiwała mi duża prawie całkowicie zasłaniająca stronę reklama, która nie chciała sama zniknąć mimo długiego upływu czasu. Dość długo też wypatrywałem jakiegokolwiek "krzyżyka" do zamknięcia i niestety nie udało mi się pomimo kilkakrotnych prób wejścia go zlokalizować. Takie "reklamy" tylko zniechęcają potencjalnych klientów (oczywiście tych bardzo niezdecydowanych i nie wiedzących do końca czego chcą jak ja ;)).

clo2 zainstaluj Firefox`a + Adblock Plus i zycie stanie sie piekne :)

lakers
pozdro
Lakers  

clo2

  • 1702 / 5903
  • Ekspert
11-04-2008, 18:43
>lakers

Mam Firefoxa, część reklam blokuje ale część faktycznie puszcza. Pewnie kwestia konfiguracji.

Ale nie zmienia to faktu, że właściciel serwera na którym kolega od Paradoxa ma stronę z rzeczoną reklamą przegiął pałę. Wchodziłem kilkakrotnie w różne dni. Za każdym razem reklama na całe okno (a rozdzielczość mam dużą). Żeby było ciekawiej żadnego widocznego miejsca do jej zamknięcia a sama nawet po długim okresie nie znikała. Wydaje mi się, że był to błąd w pisaniu kodu tej reklamówki. Ostatnia rzecz na jaką skusiłby się ktoś wk...... zmagając się z nią, to  pozytywne spojrzenie na tak "reklamowaną" rzecz;)))))))).
Ja sobie z problemem poradziłem. Myślałem głównie o Linnarcie i go kupiłem. Gdybym mógł się dostać na stronę Paradoxa i znaleźć tam jakieś bliższe informacje to kto wie? Napisałem to tylko dla informacji kolegi który go składa (nawet nie wiem kto), bo nie każdy ma wszystko poblokowane w przeglądarce i myślę, że nie mnie pierwszego "cholera brała" i ... pewnie nie ostatniego:(.
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

clo2

  • 1702 / 5903
  • Ekspert
11-04-2008, 18:50
>lakers

Dodam, że po raz pierwszy mając od wielu lat dostęp do internetu zetknąłem się z taką reklamą, która nie dość, że przysłania zdecydowaną większość  strony na którą ktoś usiłuje się dostać, to w dodatku nie ma opcji aby ją zamknąć    ani też nie znika samoczynnie w żadnym rozsądnym czasie (może wogóle, cały dzień nie miałem czasu ślęczeć;)).
To że przeglądarka część reklam mi puszcza na monitor to nie moja wina. Reklamówka powinna daćsięzamknąć. Tamta niestety się nie dała.
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

clo2

  • 1702 / 5903
  • Ekspert
11-04-2008, 18:53
Właśnie wszedłem na stronę Paradoxa i tym razem tej nieszczęsnej reklamy nie ma. Poczytam sobie trochę, ale już na pewno nie kupię bo doszedł inny.
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

bartasxx

  • 41 / 5903
  • Użytkownik
12-04-2008, 19:24
clo2 kiedy bedziesz miał HD 600 jestem ciekawy jakie wrażenie sprawi Linnart mam na niego chrapkę z niecierpliwością czekam na opinię
bartasxx

clo2

  • 1702 / 5903
  • Ekspert
12-04-2008, 19:35
>bartsxx

Służę opinią. Tylko, że będzie trzeba troszkę cierpliwości aż się Sennki wygrzeją. Będzie tylko problem z "testem porównawczym", bo do tej pory praktycznie omijałem sprzęt słuchawkowy a i teraz nie mam skąd pożyczyć czegokolwiek sensownego do porównań. Opiszę tylko jak mi się podoba i co słyszę na takim zestawieniu, ewentualnie czego mi brakuje (mam nadzieję że ine będzie niczego brakować;)).
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

clo2

  • 1702 / 5903
  • Ekspert
21-04-2008, 13:37
>JUREK

Jak tam po wygrzaniu HD-600 i Linnarta? Szczególnie chodzi o opis przestrzeni. Przeniosła się nieco dalej w przód poza gałki oczne czy ...?
Pytam, aby mnie ktoś podniósł na duchu;)))))
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!