Audiohobby.pl

Tybetańskie czary mary Acustic Art. :-)))

Gustaw

  • Gość
31-07-2012, 12:24
Tutaj europejska odmiana tybetańskich ustrojstw.

Sim1

  • 1829 / 5867
  • Ekspert
31-07-2012, 12:27
>> lancaster, 2012-07-31 11:58:19
>sim, widzialem już ceramiczne głośniki, [...] z czystej ciekawosci zerknę co to takiego ?

Lan chyba sobie ze mnie dworujesz ;). Nie chcę sprowadzić wątku do poziomu klopa :D.

lancaster

  • Gość
31-07-2012, 15:10
sim, wyraziłem sie nieprecyzyjnie. Pisząc głośnik mam an myśli....głośnik (np.Accuton). A piszac linia transmisyjna mam na myśli konstrukcję obudowy.

lancaster

  • Gość
31-07-2012, 20:12
Sim,serio myślałem ze piszesz poważnie o konstrukcji z ceramiczną LT :-) Jestem ciekaw tego typu newsów,więc pytam. Jesli to był żart to OKi, dałem sie wkrecić :-)

Moze nie do końca z odpowiednim namaszczeniem podchodzę do tematu gadżetów audio, ale było nie było jest to część folkloru w tym hobby. W kazdym razie słyszałem juz TE SAME gadżety w różnych konfiguracjach i w jednych spisywały sie in plus w innych dyskusyjnie..

Sim1

  • 1829 / 5867
  • Ekspert
31-07-2012, 22:49
Lan to był bardzo nieprecyzyjny żart ;). Z głośnikową tubką-dupką emitującą w muszle klozetową o powykrzywianym tunelu. No ale nic jak coś usłyszę o LT ceramicznym to pierwszy o tym doniosę, obiecuję :D.

Gustaw

  • Gość
01-08-2012, 12:51
No i co mamy ? Tak ! Recenzję  Tranquility Base.


http://www.highfidelity.pl/@main-1365&lang=


"Synergistic Research Tranquility Base to niezwykle ciekawy produkt. Wyraźnie wpływa na dźwięk i to w dobry sposób. Jest koszmarnie drogi, ale warto go choćby posłuchać, żeby było wiadomo, co można osiągnąć. Myślę, że jest bardzo uniwersalny, tj. poprawi dźwięk z każdego rodzaju urządzeniem"

Gustaw

  • Gość
01-08-2012, 13:02
Mac Mini i HDD na tajemniczej platformie ? Dla mnie hit sezonu. !

Przepraszam za słowo ale muszę wyartykułować swoje nastawienie w sposób mało cenzuralny......" ja pier...... !"
Echhh....chyba muszę się upić.

:)))))

Gustaw

  • Gość
01-08-2012, 13:09
"
Wraz z platformą powinieneś też dostać 2 sety MIG-ów. Jeden set (3 szt.) idzie pod platformę - jeden MIG z przodu, pośrodku, nie dalej niż 1-1 1/2" od krawędzi. Wszystkie trzy MIG-i powinny mieć okrągłą krawędź od spodu - to bardzo ważne! Drugi set powinien znaleźć się pomiędzy urządzeniem i Tranquility BASE i można go ustawić na dwa sposoby
"

Chyba chodziło o te MIG-i.

Gustaw

  • Gość
01-08-2012, 13:23
http://www.synergisticresearch.com/tranquility-base/tranquility-base-2/

Dziękuję za uwagę i już przestaję się pastwić nad tą platformą. Producent w zasadzie swoim opisem sam się już skompromitował.

... i pomyśleć, że mam kabel głośnikowy tej firmy. Fuj !

lancaster

  • Gość
02-08-2012, 14:16
Gustaw, ale w zasadzie o co biega ? Ktoś ma zbędne np. 50Kzł to nawet za całosc niech kupi sobie kawałek sklejki przyklejonej UHU-tac jak mu to sprawi przyjemnosć.


Poza tym jak bedzie okazja posłuchac tej podstawki to z czystej ciekawosci porównam z innymi platformami jakie mam pod ręką :-)
Nie wiem...traktujesz to jak kant ? Opisy w audio kipią  tego typu sformułowaniami. Wszystko jest Ultimate Reference Emporor Signature Special Edition. Efekty zawsze są powalajaca lub w najgorszym razie referencyjne w swojej klasie cenowej a firma X stworzyła swoje dzielo dziękiswoim genetycznie zmodyfikowanym inżynierom w oparciu o 2mln lat doświadczeń ludzkości w dziedzinie muzyki + kolejne 10mln kosmitów którzy nas zaprojektowali a których można obejrzeć np. w filmie Prometeusz. No i o co chodzi ?

Gustaw

  • Gość
02-08-2012, 14:42
>> lancaster, 2012-08-02 14:16:13
Gustaw, ale w zasadzie o co biega ? Ktoś ma zbędne np. 50Kzł to nawet za całosc niech kupi sobie kawałek sklejki przyklejonej UHU-tac jak mu to sprawi przyjemnosć.

Ja nawet nie naśmiewam się z kupujących. Jeżeli ktoś ma nawet 100kzł i chce je spalić to jest jego sprawa.
Mnie bawi ten ewidentny kit na stronie producenta. Rozumiem, że reklama dźwignią handlu ale ta platforma potrafi chyba wszystko. O tym, że nie można na niej smażyć naleśników jedynie nie napisano.
Dźwięk i nawet obraz poprawia. Zapomnieli o potencji, tak jak róg nosorożca.

Właśnie dlatego, że wszystko jest "Ultimate Reference Emporor Signature Special Edition" to hobby staje się powoli zwykłym obciachem. Czy to się różni od napisu na chińskim przenośnym bumboxie  "1500 W Mega Ultra Bass Power"?

lancaster

  • Gość
02-08-2012, 16:04
hobby jest uwazam swietne, tylko cala ta otoczka nieco przypomina jak to okreslil jeden zaprzyjaxniony audiofil "noc cyganską" w TV. Wróżbitki tańczące z hustami a obok wyzelowani Panowie, całość w pląsach muzyki etnicznej zagranej na nutę disco, tu przerobionej na samplery....moze oszczędze czytelnikom dalszych opisów, ew. po 22 ;-)

lancaster

  • Gość
02-08-2012, 16:07
...tak sie tylko zastanawiam, czy ten biznes naprawde nie ma racji bytu bez takiej "niecodziennej" oprawy ?...wygląda na to, ze nie.

lancaster

  • Gość
05-08-2012, 16:20
4m, Ty sie nie śmiej (9  ton). Kiedys pojechałem do znajomego z CD playerem i polozylem go na podlodze. Przeskakiwal przy odtwarzaniu muzyki. Pomyslalem sobie ze player sie kończy w temacie laser, choć w domu podobnego efektu nie było. Polożyliśmy go na krześle (okupionym milionami lat ewolucji audiofilskich doświadczeń w temacie walki z wibracjami) i ...problem znikl.

Fakt ze nie staly tam pierdziawki na 15cm wooferach, tylko spore paczki z 15 calowkami...niemniej...

Gustaw

  • Gość
23-09-2012, 08:31
Poniżej zdjęcia "pokoju" audiofila.
Teraz powiedźcie sami czy pewnej części audiofilów nie powinno się leczyć? Zmuszać do terapii albo organizować dla nich grup wsparcia, grup modlitewnych (modlitwy o uwolnienie, tak jak od demonów)? Każdy ma prawo do urządzania własnego lokum tak jak chce ale komentując publicznie zamieszczone fotografie mogę jedynie wartościować to co widzę stwierdzeniem, że to jest chore.

http://www.audiostereo.pl/wasze-ustroje_3609.html/page__st__13680