Audiohobby.pl

Klasy dźwięku

piotr_

  • 46 / 5822
  • Użytkownik
01-09-2009, 01:14
Owoce to dobry przyklad mamy tropikalny owoc prosto z drzewa w swoim naturalnym srodowisku, owoc naturalny ale sztucznie dojrzewajacy, owoc w pieknej chromowanej puszcze ;) i w koncu idac z postepem owoc w tubce dla kosmonautow :)))

Bacek

  • 2366 / 5897
  • Ekspert
01-09-2009, 11:08
>>i w koncu idac z postepem owoc w tubce dla kosmonautow :)))

No no od tubek to się proszę odzajączkować ;-), dobra tuba to jest to i nie ma wiele wspólnego ze smakiem kosmicznej pasty dla niemowlaków.
------------------------------------------------------------------------------------------------
Prawdziwa głupota za każdym razem pokona sztuczną inteligencję.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

  • Gość
01-09-2009, 15:34
>> magus, 2009-08-31 19:18:16
Piotr,
Myślę, że brakuje trochę wyjaśnień
Mnie chodzi tylko o to, że nawet w bardzo kiepskiej akustycznie sali skrzypce na żywo posiadają pewne właściwości brzmieniowe (mniejsza w tej chwili o to jakie), których nie odtwarza znakomita większość sprzętu audio (w tym hi-end, rozumiany jako przede wszystkim hi-style, a nie hi-fidelity)
Rzecz jasna te skrzypce na żywo mogą czasem być nie do słuchania nawet w rękach znakomitego skrzypka (ze względu na akustykę właśnie), a jednak mają to "coś" co zazwyczaj ginie zanim dotrze do słuchacza w domu.

Zgadzam się z tym fragmentem. W kościele na Kabatach grywa aktualnie organista-wirtuoz. Po każdej mszy daje 10-15 minutowy koncert - tak od serca - ale to co (i jak) zagrał po mszy na Wielkanoc, to trudno opisać, ja się tego nie podejmę.
Piotr Ryka: Nie ma możliwości odtworzenia tego w domu ! - nawt na systemie Waszczyszyna. Facet gra wspanale z pełnym zaangażowaniem, ale to można usłyszeć na płycie. Natomiast drżącego powietrza w (ogromnym) pomieszczniu i tynku niemalże sypiącego się z sufitu nie odtworzy żaden system.

Czy w domu będzie ładniej ? być może ale nie będzie naturalniej - naturalne brzmienie ma to "coś" czego nie da się odtworzyć.


Żądam usunięcia Cenzury - poważnie.

magus

  • 20990 / 5904
  • Ekspert
01-09-2009, 20:49
do powyższego wpisu Jarka dodam tylko, że sprzęt z klasy 5 (w mojej klasyfikacji) potrafi choć częściowo dać namiastkę przenoszenia tego "czegoś"
czy akurat da się to zrobić w przypadku organów, nie wiem - rzadko słucham
ale jeśli chodzi o wiele innych gatunków muzyki, w tym klasykę w dużych składach, da się na pewno - słyszałem
Odszedł 13.10.2016r.