Audiohobby.pl

Marketing w audio

Rolandsinger

  • 2894 / 5912
  • Ekspert
04-10-2013, 09:18
No dobra, czyli wycięcie pinu zasilania rozwiązuje problem?

Wiem, że może naiwnie pytam, ale czy aby na pewno wszystkie DACi muszą mieć ten obwód zasilania?
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

-Pawel-

  • 4724 / 5516
  • Ekspert
04-10-2013, 09:21
A co jeśli DAC jest zasilany z USB? Kabel audiofilski nie będzie w ogóle z nim działał i nie ma możliwości upgrade\'u samym przewodem?

majkel

  • 7476 / 5911
  • Ekspert
04-10-2013, 09:53
To nie jest wątek o technice, ani o moderowaniu. Odpowiem w sprawie USB jednak - nie trzeba brać zasilania z zewnątrz, jeśli uznać moją teorię za słuszną. Wystarczy poskręcać żyły zasilania, bo te nie są prawie nigdy skręcone, przynajmniej w standardowych kablach. Dla lepszego efektu odsunąć je geometrycznie o skrętki do danych, a można też zaekranować.

majkel

  • 7476 / 5911
  • Ekspert
04-10-2013, 10:48
Magus, tu nie zadziała Salomon, bo tu działa Zimbardo, czyli kontekstowość. :) Źródłem natychmiastowego kontekstu i reakcji w postaci odpowiedzi na widziany wpis jest właśnie prawy margines Forum. Jak też zauważyliśmy, na Audiohobby temat wątku ma takie samo znaczenie jak nazwa ulicy dla tejże. Po prostu teraz gadamy (o wszystkim) przy Marketingowej, ale pewnie znowu pójdziemy za niedługo na Słuchawkową. Na tym forum jest za dużo zakładek IMHO, tak na marginesie (lewym).

Jako że wątek o marketingu, to psychologia nie jest tu off-topikiem, bo psychologia wspiera współczesny marketing, żeby nie powiedzieć, że psycholodzy go wymyślili jako dziedzinę nauki. Powiem więc, że ostatnio zauważyłem to, co pan Zimbardo - zachowania i natura człowieka w dużej mierze zależą od okoliczności, a tymi okolicznościami potrafi być nawet jedna pojedyncza osoba, a czasami to właśnie ona robi całą "robotę" wpływając na kondycję psychiczną, a i też fizyczną drugiego człowieka. Natura ludzka to moim zdaniem tylko taki osobniczy zestaw równań z wieloma niewiadomymi i parametrami. W miejsce niewiadomych życie podstawia nam osoby i okoliczności, a parametry (współczynniki) to jest to, co przynosi doświadczenie i szeroko pojęta nauka. Ponadto te współczynniki mogą zmieniać nie tylko wartość, ale i znak. Dlatego tylko krowa nie zmienia zdania, itd.

magus

  • 20990 / 5914
  • Ekspert
04-10-2013, 11:10
oczywiście, że tak, majkel - ale następstwem tej twojej konstatacji (nr 1) powinna być rezygnacja z nawoływania do trzymania się tematu wątku :)
więc albo odpuszczamy sobie próby zachowania jako takiego ładu, albo próbujemy ułatwić sobie zadanie jego utrzymania
(pomysł z wyjęciem Pogaduch na wierzch miał temu służyć - ale może są lepsze)

aczkolwiek to co piszesz przemawia do mnie bardziej, niż argument Rolanda, że skoro on uznał, że dla niego tzw. umowa społeczna się nie sprawdza, to on może w tym momencie olać wszystkich i postępować po swojemu


a co do drugiej części - jesteśmy dokładnie tacy, jak zachowujemy się w obliczu innych
jest to jedyny i ostateczny probierz


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Po 2 godzinach sam niemal dałem się przekonać tym naukowcom, byli bardzo wiarygodni. Na szczęście mam inne poglądy". - prof. K. Kik

"To przekracza moją wyobraźnię". - S. Chandrasekhar, laureat Nobla, zwolennik teorii, wg. której cała materia Wszechświata miała swój początek w nieskończenie małym punkcie
Odszedł 13.10.2016r.

lancaster

  • Gość
04-10-2013, 11:19
Proponuje trzymac sie tematu watku.
Ze swojej strony przepraszam za offtopy (wklejki z innych watków) dotyczace tematu moderacji. Powinny byc przeniesione do zakadki technicznej.
Proponuje zostawić jak jest, ale nie kontynuowac w TYM wątku.
Macie inny pomysl - wg. zyczenia.


Pzdr

pastwa

  • 3815 / 5911
  • Ekspert
04-10-2013, 16:53
>> Rolandsinger, 2013-10-04 16:17:21


Merytorycznosc tych watkow jest mocno umowna, to nie czasy gdy sie ludzie spotykaja po raz pierwszy i chca wymienci obserwacje z okresu kilku lat, bo takiej mozliwosci wczesniej nigdy nie mieli. Tu bardziej chodzi o to, czy reszcie rozmowcow chce sie dyskutowac na obrany przez Ciebie temat, glownie o ten zgrzyt tu idzie, tak patrzac na sytuacje cala, widac mierzi ich przypominanie im Twoich przemyslen w tych \'merytorycznych\' watkach gdzie sie zwyczajnie ludziska chca pogzdzic w klimacie dewocjonaliow sluchawkowych bo ich to zwyczajnie jara, i to wszystko ;\')

lancaster

  • Gość
04-10-2013, 17:00
Roland, powiem tak. Gdyby forum skaladalo sie z samych takich "lekkostrawnych" gosci jak Ty daje mu max tydzien i to tonięcia w sucharach. Zwykle nie wypowiadam sie o ludziach ale ty jakby o niczym innym nawet nie próbujesz.

merytorycznosci wpisow brak powiadasz ? Poczytaj sobie moje watki chocby o hornie czy wzmacniaczach lampowych (zwlaszcza wpisy almagry)...tylko jak Ty niby mialbys zweryfikowac czy cokolwiek jest tam
merytoryczne ? Żeby ocenic trzeba miec podstawy....wiesz roland nawet zeby byc mistrzem odchylu trzeba poznac norme, zeby wiedziec od czego sie odchylić.

Rolandsinger

  • 2894 / 5912
  • Ekspert
04-10-2013, 17:18
@Magus, Lan,

Bzdurzycie Panowie.

A tu właśnie chodzi o to, o czym prawił mądrze Pastwa, że jedni bawią się namiętnie swoimi drogimi klockami i nausznikami, bo WIERZĄ w pewne świętości audiofilskie, z voo doo włącznie i ich TO BARDZO JARA, a tu do każdego ich słodkiego wątku wpada(dał) taki koleś jak XYZPawel czy ja i im wali z prosto z mostu, jak jest i że im się tylko wydaje. To ich wkurza. Pojmuję. A co gorsza - odstrasza reklamodawców. To jeszcze bardziej mnie przekonuje.  

To może zakładka - Audio Sceptycyzm? Obiecuję się poza nią nie wychylać. No może poza wpisami stricte merytorycznymi, ale włącznie w entuzjastycznym tonie: jest cudownie, nawet wziąłem kredyt, mam orgazm i wam też polecam.

To tak zauważył prof. Wolniewicz definiując fundamenty politycznej poprawności - o Żydach wolno pisać tylko pozytywnie, albo wcale.

Chociaż wątpię by nawet odpłatnie sceptykom Laniu tu taką zakładkę stworzył, bo przecież w GW też nie ma działu - Absurdy Socjalizmu.



____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

magus

  • 20990 / 5914
  • Ekspert
04-10-2013, 17:43
Roland,

ale kogo obchodzi twoje przekonanie, że Bóg zesłał na ciebie misję do wypełnienia? XYZPawła? To mu zamelduj :)

(tym bardziej, że o twojej obiektywnej wiedzy  przekonałem się ostatnio dobitnie, kiedy to wykazałeś się kompletnym brakiem wiedzy w temacie w którym działasz zawodowo - lepszego anty-argumentu nie mogłeś zaprezentować)

a odnośnie żydów/autosceptycyzmu - pisz bez ograniczeń, tylko że twoje wrzutki wyglądają z grubsza tak:
- kupiłem dzisiaj super truskawki na rynku i zapłaciłem tylko 3 zł
- a propos - gdyby nie ci p..leni żydzi...

no i po grzyba ci cała zakładka? mania wielkości? nie możesz sobie zwyczajnie założyć wątku? w jednym twoje ego się nie zmieści?
Odszedł 13.10.2016r.

lancaster

  • Gość
04-10-2013, 18:41
Poprosilem, zeby kolejnosc zakladek wygladala nastepujaco :
Stereo
Sluchawki
Audiosceptycyzm
DIY...dalej bez zmian.

Pzdr

-Pawel-

  • 4724 / 5516
  • Ekspert
04-10-2013, 18:45
A realia są takie, że ostatnio strach jest napisać, że komuś się jakieś drogie słuchawki podobają bo można zostać z marszu zlinczowanym, a ten dalej pieprzy o swoich audiofilskich koszmarach sennych i jeszcze uważa, że jest odwrotnie.

Podczas krucjaty wytłukłeś wszystkich pogan i tak się zagalopowałeś, że lejesz już swoich. Z takim szacunkiem do ludzi nie dziwi mnie, że bez okazania portfela żadna panna się za Tobą nie obejrzy...

magus

  • 20990 / 5914
  • Ekspert
04-10-2013, 19:02
widzisz Roland, wreszcie wszystko się wyjaśniło
ja po prostu jeszcze nigdy nie dałem się na audio nikomu wkręcić - nigdy
i pewnie stąd brak mojego zrozumienia dla twoich problemów...

tylko wiesz co? nie bardzo wiem, jak ci pomóc
nie myślałeś, żeby iść do psychologa? położysz się na kozetce i opowiesz, jak ci podczas tego dymania było (nie)przyjemnie...
szkoda ci kasy? wyżalanie się innym na forum wychodzi taniej? więcej zostaje na dupy? no fakt ...
to może zwyczajnie idź i spal tego gościa, który cię oszukał - jak w prawdziwym kapitalizmie

ewentualnie pogadaj sobie z cin157 - on cię zrozumie




-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Po 2 godzinach sam niemal dałem się przekonać tym naukowcom, byli bardzo wiarygodni. Na szczęście mam inne poglądy". - prof. K. Kik

"To przekracza moją wyobraźnię". - S. Chandrasekhar, laureat Nobla, zwolennik teorii, wg. której cała materia Wszechświata miała swój początek w nieskończenie małym punkcie
Odszedł 13.10.2016r.

sebna

  • 72 / 4047
  • Użytkownik
05-10-2013, 03:17
Nowym jestem na forum i czytam a raczej poczytuje zaledwie kilka wątków na krzyż, więc pewno nie powinienem zabierać głosu w sprawie ewidentnie dłuższy zatargów, które są tutaj widoczne ale chcąc nie chcąc czytam posty Rolanda więc czuje się też upoważniony ^^ do wyrażenia swojej opinii.

Pomijam, że nie rozumiem w ogóle podejścia jeżeli ja nie słyszę różnicy to znaczy, że jej nie ma, szczególnie w sytuacji, w której "dziesięć" osób twierdzi, że tą różnicę słyszy... piszę tu o przywołanych kablach USB. Nie słyszysz w porządku ale co Ci przeszkadza, że inni słyszą? Z mojej perspektywy próba udowadniania komuś, że czegoś nie słyszy i w związku z tym, że to nie istnieje jest co najmniej zastawiająca.

Tak na marginesie mam kilka kabli USB w domu, bez żadnych szaleństw od 1 do 100 euro i słucham i najbardziej lubię ten za 1 euro ! (choć nie jest to typowy szary kabel za 1e żeby nie było tu niedomówień) Nie dlatego, że jest najlepszy tylko dlatego, że najlepiej gra z moim systemem. Kabel za 100 ma przewagi nad tym za 1 ale z moim systemem za bardzo rozjaśnia i w związku z tym jest G warty.

Skoro jesteśmy już przy cenach a wątek jest o marketingu to nie da się nie zauważyć, że w wypowiedziach Rolanda pieniądze są jednym z głównych tematów. Chęć wydania jak najmniej oraz złość na wysokość cen za towary z górnej półki zdają się być głównym wątkiem a na pewno motorem jego wypowiedzi.

Prawda jest taka, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Mieszkam za granicą i relacja cen do wartości jest zupełnie inna tutaj niż w Polsce. Różnica wynika z tego, że to nie towary są drogie jak w Polsce tylko usługi. 2k euro za dobro luksusowe typu słuchawki z górnej półki to jest relatywnie tanio w rzeczywistości, w której za naprawę u mechanika zapłacisz 500e, za dobudowanie pokoju do domu 20k a za jako taki remont domu 100k euro...

Myślę, że chyba robi się natychmiast oczywiste dlaczego sprzęt audio szczególnie ten pochodzenia europejskiego lub z innych gospodarek zachodnich kosztuje tyle ile kosztuje. Sprzęt audio dla audiofila jest często praktycznie usługą a nie towarem z punktu widzenia modelu biznesowego ze względu na mały rynek i czas wymagana na R&D (tam gdzie taki proces naprawdę zachodzi oczywiście). Ludzie, którzy ten sprzęt projektują i często wytwarzają mają być pasjonatami a zatem można powiedzieć artystami w swojej dziedzinie i biorąc pod uwagę bardzo wysokie koszty życia aby sami mogli przeżyć cena jest taka a nie inna. Oczywiście przeżyć to za mało. Trzeba zarobić a najlepiej żyć na poziomie i ot cała tajemnica cen jest rozwiązana. Chyba nikomu z tu zebranych nie trzeba tłumaczyć ekonomii skali.

Kto natomiast na tym żeruje? Żerują na tym rynki wschodzące takie jak Chiny, Korea itp itd tam koszty produkcji i życia są niskie ale cena Europejska bo tam ten produkt jest kierowany. Te produkty muszą mieć dopiero dochodowe marże (nie żeby te z rynków rozwiniętych nie miały).

I w ten sposób dochodzimy do Lampizatora, o którym na polskich forach się nie słyszy... a sam produkt sprzedawany jest tylko w walucie obcej ! Powód oczywisty. Po co sprzedawać coś za 4000 zł jak można za 4000e za granicą. Produkt jest tyle warty ile ktoś za niego chce zapłacić. Właściciel firm dobrze rozumie opisane prze zemnie zależności i je wykorzystuje do swoich celów....

W końcu na tym polega bizness.

Pozdrawiam

GRADO__Fan

  • 299 / 5883
  • Zaawansowany użytkownik
11-10-2013, 18:11
Pozdrawiam Kolegów!  Dawno mnie tu nie było, ale widzę, że chyba wszystko po staremu :)


----------------------------
GFmod Audio Research
www.gfmod.pl