Audiohobby.pl

Most headphones suck! ?

nsk

  • 549 / 4876
  • Ekspert
13-09-2012, 12:31
roland jak tam Acrolink ;)?

Vinyloid

  • 2470 / 5121
  • Ekspert
13-09-2012, 12:33
Jeśli ktoś woli słuchać parametrów zamiast dźwięku, to jego sprawa. Podzielam zdanie asmagusa, że dotychczas nie udało mi się znaleźć nic ciekawszego w przybliżonej cenie. A że w hurcie kosztują pewnie ze 150 dolców a reszta to marketing i marka, to inna sprawa. Załatw 10 sztuk w tej cenie, chętnie wezmę. Serio.

Rolandsinger

  • 2894 / 5907
  • Ekspert
13-09-2012, 12:35

>> nsk, 2012-09-13 12:31:48
roland jak tam Acrolink ;)?

Jest na sprzedaż. Chcesz kupić?
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

asmagus

  • 4439 / 5455
  • Ekspert
13-09-2012, 12:49
Nie wracajmy może PONOWNIE do kwestii cen i hasła "wszystkim po równo" z minionego ustroju.

Czy jestem snobem skoro podoba mi się lakierowane, mahoniowe wykończenie D7000? Nawet jeśli plastik za 0,01zł zagra tak samo to dopłacę i kupię mahoń BO MI SIĘ PODOBA. Jeśli komuś to się nie podoba, trudno - moja kasa, moja sprawa. Nie przekonuję nikogo, że D7000 są najfajniejsze na świecie, ja je najbardziej lubię, a gdybym miał warunki do słuchania otwartych słuchawek to może lubiłbym inne (czytaj HD 800).

Rolandsinger

  • 2894 / 5907
  • Ekspert
13-09-2012, 13:00
No offence, chill, peace!

Jeśli inwestujesz w mahoń, to jest gitares. Przynajmniej stawiasz sprawę jasno i wszystko jest w porządku. Każdego święte prawo palić własnymi pieniędzmi nawet w kominku, jeśli tak lubią.

A ja tylko chciałem wrzucić tradycyjny kamyczek do audiofilskiego ogródka, tak dla higieny :))))


____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

Rolandsinger

  • 2894 / 5907
  • Ekspert
13-09-2012, 13:02
A tak a propos wracania do czegoś ponownie.

A czy paplanie, co jest bardziej hi-endowe od hi-endu i czy coś za 100k jest lepsze od czegoś za 90k (oczywiście jest, bo niby skąd różnica w cenie? :))))) nie jest mieleniem tego samego do znudzenia.
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

zyzio

  • 960 / 5800
  • Ekspert
13-09-2012, 13:04
>> Rolandsinger, 2012-09-13 12:20:07
I tym sposobem Asmagus nadal masz najlepsze słuchawki! :)))) (bez urazy)

Najbardziej w tym chorym nałogu bawi mnie to kazuistyczne dociekanie, poszukiwanie argumentów, że nadal się jest sprzętowo na topie, że mam coś najdroższego, najlepszego, a to nowe, to już nie to, już nie ten wykwint. Ale gdzieś w głębi dysonans pozostaje i co raz powracają myśli, że może jednak warto kupić nowego flagowca, nowy klocek, głośnik, słuchawki. A najbardziej absurdalne w tej chorobie jest to, że gdy pakujemy kolejną kasę w sprzęt, to rezultat jest tylko subiektywną iluzją, a więc transakcja jest formą inwestowania w lepsze samopoczucie, nic więcej. Ktoś powie, a czymże jest nabywanie dzieł sztuki przez kolekcjonerów? Sprzęt audio to nie sztuka, to technologia, tu nie ma artystów, a marketingowcy, którzy z idiotów wyciskają ostatnie soki, aby dać im poczucie lepszości od innych forumowych pensjonariuszy.

Nic dodać, nic ująć :)

asmagus

  • 4439 / 5455
  • Ekspert
13-09-2012, 13:04
Pewnie, że jest z tym, że branża zapewnia dostawę nowych przedmiotów do obgadywania.

Widziałeś lakier na Fostex TH900? Można nie pisać w ogóle o ich dźwięku takie są ładne :)

ogorek

  • 855 / 5246
  • Ekspert
13-09-2012, 13:51
>> Rolandsinger, 2012-09-13 12:29:28
To nie np. PC-hobby czy motohobby, gdzie każdą wydaną złotówkę można obiektywnie wykazać, że dała jakieś wymierne rezultaty

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Sądzę,  że sporo rzeczy z PC i Auto - jest też robionych "dla sampoczucia". Gdyby każdy kto montuje nowy dolot powietrza i filtr stożkowy sprawdził końcowy rezultat na hamowni ... to by się mógł zdziwić.

Najlepiej utwierdzić się w przekonaniu, że każdy nowy produkt jest projektowany głównie przez księgowych i nic lepszego nie dostaniemy (chyba, że w horrendalnej cenie wymyślonej przez marketingowców) ...

Wtedy łatwiej podchodzić z dystansem do odsłuchów.
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

Gustaw

  • Gość
13-09-2012, 13:56
Widzę, że koledzy przerzucają się argumentami a przecież powszechnie wiadomo, że najlepszymi słuchawkami są Superlux-y. No !

Max

  • 2204 / 5403
  • Ekspert
13-09-2012, 14:33
A tak dla zabawy, to można sobie czasem to i owo poprzerzucać ? Albo jak sie chce wydać troche kasy, dla czystej przyjemności (jak baby na ciuchy), a jedyne co do głowy przychodzi to grające zabawki... ? A jeszcze w dodatku jak sie znajdzie nauszniki, które jednak robią konkretną róznicę, to mimo wszystko jest obciach, czy juz moze przynajmniej nie tak ewidentny ?

Kolega Roland sie pojawił i uderzył w charakterystyczny ton, a mnie natychmiast wyrzuty sumienia dopadły, dlatego pytam.
?

Max

  • 2204 / 5403
  • Ekspert
13-09-2012, 14:44
:-)

Gustaw

  • Gość
13-09-2012, 14:45
>> Max, 2012-09-13 14:33:31
>>A tak dla zabawy, to można sobie czasem to i owo poprzerzucać ?

Nie.

>>Albo jak sie chce wydać troche kasy, dla czystej przyjemności (jak baby na ciuchy), a jedyne co do głowy przychodzi to grające zabawki... ?

Nie.

>>A jeszcze w dodatku jak sie znajdzie nauszniki, które jednak robią konkretną róznicę, to mimo wszystko jest obciach, czy juz moze przynajmniej nie tak ewidentny ?

Obciach.

>>Kolega Roland sie pojawił i uderzył w charakterystyczny ton, a mnie natychmiast wyrzuty sumienia dopadły, dlatego pytam?

Pozbądź się sumienia.

nsk

  • 549 / 4876
  • Ekspert
13-09-2012, 16:15
>> Rolandsinger, 2012-09-13 12:35:41
>> Jest na sprzedaż. Chcesz kupić?

Nie, wolę, żeby leżał u ciebie i abyś wspominał wydaną kasę :).

chrees

  • 1653 / 5906
  • Ekspert
13-09-2012, 16:33
Roland - typowy gość z problemami ;P Pozwólcie mu się dowartościować, facet tego n a p r a w d ę potrzebuje.

A odsłuch słuchawkowy faktycznie jest jedynie namiastką słuchania muzyki z kolumn głośnikowych, które z kolei jest namiastką słuchania muzyki na żywo :)

-------------------------------------------------------------------------------
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.
.
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.