Audiohobby.pl

Beyerdynamic DT880 - co zamiast?

fallow

  • 6457 / 5876
  • Ekspert
09-10-2011, 15:29
Kiedys tez uwazalem, ze sluchawki do masteringu to kupa i toczylem tu zaciekle dyskusje z Vinyloidem ze do tego nadaja sie tylko glosniki. Sa jednak odpowiednie techniki, nawyki, praktyka dzieki czemu mix jest z powodzeniem transferowalny glosniki <-> sluchawki.

Od Behemotha to chyba odpadlyby mi uszy wiec sluchawki nie mialyby do czego grac :) To zupelnie nie moj swiat :)

Cypis

  • 2479 / 5045
  • Ekspert
09-10-2011, 16:27
Na szczęście, dzięki Maxowi, będę miał najprawdopodobniej możliwość posłuchania DT770 Edition. Posłucham, porównam. Jak ktoś będzie zainteresowany opisem, opiszę na forum. W każdym razie będę miał dodatkową wiedzę w tym temacie. BTW. AKG K272HD też bym posłuchał. Ma ktoś? ;)

@fallow
Posłałem PW jakby Ci się gdzieś znów nie rzuciło w oczy. ;)

@Zagra

Nie jestem realizatorem (w szczególności studia emisyjnego), w moich warunkach finansowo-mieszkalnych nie mam szans na stworzenie wrażeń i realizmu "koncertowego". Dlatego dobieram sprzęt tak by mi się przyjemnie słuchało i mam w dupie czy jest to bliskie oryginałowi czy nie. Ważne że jest bliskie mojemu wyobrażeniu o wierności przekazu. Na chwilę obecną takowy sprzęt mam (nie licząc tego, że "sieje" żonie na zewnątrz muzyką przy jej serialach) i poświęcam się słuchaniu muzyki, którą lubię lub której jeszcze nie znam. A jest tego od cholery.

Pzdr, Tomek
d(-_-)b

fallow

  • 6457 / 5876
  • Ekspert
09-10-2011, 16:56
Zagra, Ja sie generalnie z Toba zgadzam :) Apropos lojenia, moze nie jest to w lojenie hehe, ale jezeli juz to nawet na sluchaweczkach Logitecha za 50 PLN brzmi dobrze i dobrze brzmi tez na zrytym audioswirskim sprzecie. Jest to ladnie podrasowane, ale co z tego :))

(trzeba sobie wlaczyc "HD").

Warto dodac, ze filmik rewelacyjny, zdobyl Ikara w St. Hilaire, najlepszy krotkometrazowy.
Kawalek to \'Grizzly Bear - While You Wait For The Others\'.

fallow

  • 6457 / 5876
  • Ekspert
09-10-2011, 16:56
Sorry za offtopa, juz nie bede :)

MAG

  • 2393 / 5893
  • Ekspert
09-10-2011, 17:39

W studio jak Zagra napisał używa się zamkniętych i kropka .
Nie ma złej pogody jest tylko złe ubranie;)

MAG

  • 2393 / 5893
  • Ekspert
09-10-2011, 17:51

>> majkel, 2011-10-09 14:47:41
Ciekawe, że w studio nie można mieć otwartych słuchawek, ale monitory bliskiego pola są wporzo



Majkel niektórzy realizatorzy pracują w większości na monitorach bp i słuchawkach zamkniętych , Ci którzy pracują w najlepszych stajniach używają różnych rozwiązań , ja znam bardzo dobrze realizatora który pracuje z monitorami bp , śp , sz, na zmianę a po wszystkim słucha tego na monitorach głównych i jeszcze w domu na otwartych o lubi:)

Chcąc zadowolić najbardziej wymagających trzeba stosować różne techniki , pomijam resztę...







Nie ma złej pogody jest tylko złe ubranie;)

fallow

  • 6457 / 5876
  • Ekspert
09-10-2011, 18:13
>> MAG, 2011-10-09 17:39:33
 W studio jak Zagra napisał używa się zamkniętych i kropka .

Odpowiadasz na wpis
 >> MAG, 2011-10-09 17:51:27
(...) ja znam bardzo dobrze realizatora który pracuje z monitoram (...)

----

Zagra to chociaz podaje argumenty :)  "i kropka" albo kto kogo zna i jakich ma kolegow to dyskusja za pomoca "merytoryki" kumpli ze szkoly podstawowej na przerwie.

Najlepsze jest to, ze wiekszosc uczestnikow w swej rozleglej kompetencji ma wspanialy przeglad przez caly horozynt realizacji materialu muzycznego studiow na swiecie i prawi absoluty :) Rodem z Polski dyskusja. Ja juz passuje, faktycznie lepiej gadac o muzyce niz w studyjno-audiofilskie "dysputy" sie pchac :)

audio_house

  • 149 / 5475
  • Aktywny użytkownik
09-10-2011, 18:24
@ Cypis:
Na szczęście, dzięki Maxowi, będę miał najprawdopodobniej możliwość posłuchania DT770 Edition. Posłucham, porównam. Jak ktoś będzie zainteresowany opisem, opiszę na forum. W każdym razie będę miał dodatkową wiedzę w tym temacie. BTW. AKG K272HD też bym posłuchał. Ma ktoś? ;)

Jestem ciekawy jak te DT770 Edition zagrają. Cypis poprostu wrzuć swoje przemyślenia z odsłuchu. Zresztą sam ten ten problem z ,, dzwiękami z telewizora,, Dlatego nadal szukam zamkniętych słuchawek które zarówno dobrze izolują od otoczenia jak i sprawdzą się w cięższych gatunkach muzycznych ...

MAG

  • 2393 / 5893
  • Ekspert
09-10-2011, 19:09
fallow

Nie muszę pisać Tobie chyba swojego CV co mam Ci pisać o czym jak nie kumasz podstawowych zasad techniki studyjnej itd.
Mam doświadczenie praktyczne i tyle , reszty nie muszę powielać pisze o tym Zagra:)Nie ma złej pogody jest tylko złe ubranie;)

fallow

  • 6457 / 5876
  • Ekspert
10-10-2011, 09:15
No niestety nie kumam, ze przy masteringu gdzie nie moge korzystac ze sluchawek otwartych a moge korzystac z monitorow bliskiego pola. Argumenty takie jak izolacja dzwieku z zewnatrz oraz wplyw pomieszczenia sa co tu duzo mowic dosc smieszne. Czy monitory bliskiego pola izoluja od dzwiekow z zewnatrz ? pomieszczenie niby nie wplywa na monitory a wplywa na sluchawki ? :))

Pomijam juz zabawe w domu ale jako, ze modne jest licytowanie sie to zalicytuje ze sam spotkalen sie ze sluchawkami otwartymi do masteringu w Wiedniu nie jeden raz - oczywiscie AKG. Takze w PL w pelni otwartych DT990 Pro uzywali np. realizatorzy Krzysztofa Pendereckiego.

lancaster

  • Gość
10-10-2011, 10:26
Zagra, czego takiego kolumny nie są w stanie oddać ? (przy słuchawkach jak się domyślam)
Sporo kolumn przy dobrych słuchawkach po prostu muli/maskuje, ale z kolei dobre zestawy moim zdaniem prezentują sie wiarygodniej od nawet najlepszych słuchawek(zestawień słuchanych do tej pory). Oczywiście jeśli ktoś sobie postawi przeciętne kolumny sklepowe w cenie do 5Kzł i porówna z dobrze napędzonymi słuchawkami....za nawet 200zł :-) to najczęściej będzie zdziwiony możliwościami słuchawek i tu 100% zgoda....ale takie uogólnianie "kolumny nie są w stanie oddać" moim zdaniem nie trafia w realne wrażenia.

lancaster

  • Gość
10-10-2011, 10:54
Akurat Sennki HD600 lub BD DT150 przy dobrych kolumnach nie miały czego szukać...aczkolwiek przy klasycznych kolumnach o przeciętnej sprawności jak najbardziej tak :-)

lancaster

  • Gość
10-10-2011, 11:10
Tzn z czystej ciekawości jaki jest odstęp 2 i 3 thd od sygnału użytecznego ?
Żeby to ująć od strony czysto pomiarowej (niekompletnej moim zdaniem).
I jak to wygląda w przypadku popularnych słuchawek niskoimpedancyjnych - tu info dla właścicieli.

majkel

  • 7476 / 5906
  • Ekspert
10-10-2011, 11:26
Otóż to. Mówienie o niskich THD słuchawek wysokoimpedancyjnym to czysta manipulacja, bo chodzi de facto o wzmacniacz, który z nimi produkuje mniej THD z powodu krótszego odcinka charakterystyki prądowej, na jakim pracuje. Jakby wziąć dowolny model Beyerdynamica w wersji 32 i 250 omów, to obydwa są identyczne konstrukcyjnie poza cewką, więc potencjał własnych THD mają ten sam. Wersje 600 omów mają ciut mniej z racji lżejszej cewki, ale też skuteczność na 1mW mają gorszą od wersji 250 omów, więc uzysk jest tylko z mniejszej masy ustroju grającego.

lancaster

  • Gość
10-10-2011, 11:43
"Co za tym idzie , znacznie niższe zniekształcenia."

A teraz pomyśl dlaczego 15 cali na basie ma niższe thd od 15cm ? :-)

"Jestem ciekaw jak interpretujesz znane obrazki z tu i ówdzie dostępnych makatek."

Jasne Zagra. Głośniki maja odstęp thd powiedzmy 30dB, rozumiem że ty interpretujesz 300dB w  słuchawkach (rząd wielkości) ?:-)))

Faktycznie maja thd na poziomie - 300dB ???? Cy może chciałbyś sprostować ?