Audiohobby.pl

Słuchawkowy meet w Katowicach

majkel

  • 7476 / 5929
  • Ekspert
15-02-2010, 09:21
Jeszcze dwa romansiki do lancastera: DAC5 i On Gaku to produkty Audio Note. Poza tym przypominam o obiecanym schemacie Fury, który miał trafić do zakładki DIY.

vdmesis

  • 36 / 5451
  • Użytkownik
15-02-2010, 09:41
>> majkel, 2010-02-15 09:21:26

Mysle, ze pominietym troche, ale rowniez dobrym zrodlem byl wypozyczony przeze mnie studyjny Behringer UltraCurve Pro 2496 oparty o przetwornik Delta-Sigma grajacy jasno szybko i detalicznie. Moje interkonekty to Conducfil8896 wg przepisu z wtykami WBT-0144. IC Domzza to tez Conducfil 8896, ale wtyki Neutrik tylko nie wiem jakie... Co do reszty sie nie orientuje.


.in the end that\'s all nice
 www.ld-p.com

Corvus5

  • 2596 / 5396
  • Ekspert
15-02-2010, 09:45
Fajnie, że będzie dostępny schemat Fury. Nie wiem, na ile było w tym udziały lamp, ale próbowałem uzyskać podobny efekt. Najbardziej zbliżony dźwięk dało nieco skomplikowane symulowanie zmian temperatury z kilku stopniową wymiana ciepła między elementami i dużą toną liniowości oraz koniecznie ciągłymi charakterystykami. Strojąc pojemności cieplne i rezystancje cieplne udało mi się dojść do trochę lepszego dźwięku. Główny efekt to lekka zmiana dynamiki, a dźwięk jest luźniejszy i góra jest nieco inna, lekko wyraźna, ale potrafi być spokojna, a średnica mniej szara. Niestety moje źródła utrudniło mi dalszy rozwój. Okazuje się, że bezbarwność średnicy ma strasznie losowy charakter. Przesłania to inne efekty.

Mimo że na DSP symulowałem na początku zmianę tylko ostrości, to później coraz bardziej uogólniając i modyfikując cały dźwięk, i tak udało się uzyskać ten sam efekt. Dodatkowo automatycznie powstaje charakterystyka przejściowa z zagiętą górą, mimo że takiej nie wprowadzałem. Istnieje też konieczność wygrzania lamp, ale to u mnie wynosi kilka sekund od momentu włączenia. Ile wynosi ten czas? Kilka sekund, kilka minut?

majkel

  • 7476 / 5929
  • Ekspert
15-02-2010, 10:03
O modowanym Behringerze słyszałem pochlebne opinie, a co do Conducfila - muszę potestować gdy wzmacniacz powróci, bo wyprzedałem zapasy gotowych kabli na nim chwilowo. Pozostaje tu kwestia wtyczek - kogo stać, temu polecam coś lepszego niż Neutrik-Rean NYS-373.

asmagus

  • 4439 / 5478
  • Ekspert
15-02-2010, 10:30
Majkel piszesz jak powinien wypaśc ala\'lehmann względem innych konstrukcji na zlocie a tych innych konstrukcji nie słyszałeś. Ja na zlocie używałem głównie inter. Audioquest Topaz FPC (starsza wersja z miedzi od Furukawy).

majkel

  • 7476 / 5929
  • Ekspert
15-02-2010, 10:42
Nie, napisałem jak ja go odbieram względem "ideału" i chyba nie wynikło z tej opinii, że to jakiś cud. :) Natomiast chętnie kiedyś potestuję coś od p. Meiera u siebie w domu. Poza tym przyznałem, że to spekulacje i tak należy je traktować. Czekam na wrażenia Dominika z porównania z jego wzmacniaczami. Rzeczonego kabla Audioquest nie znam, ale z miedzi od Furukawy miałem kiedyś Oyaide PA-02 TR. Sprzedałem ten kabel ze względu na wyraźne braki w rozdzielczości, choć miał fajną barwę, impakt i wypełnienie. I proszę tego nie traktować jako moich domysłów na temat Audioquesta. ;)

lancaster

  • Gość
15-02-2010, 10:44
"Jeszcze dwa romansiki do lancastera: DAC5 i On Gaku to produkty Audio Note."

No i ? :) Zapewniam że Audio Note nie ma jakichś niesamowitych osiągów w temacie zniekształcenia mierzalne.
Ongaku znaczy muzyka, a nazwa monobloków pisane rozdzielnie Gaku On  dla odmiany też znaczy - muzyka :)

majkel

  • 7476 / 5929
  • Ekspert
15-02-2010, 10:48
No i czekam na schemat. :) Może być na PW w celach niekomercyjnych, gdyby jego publikacja miała kolidować z jakimiś celami marketingowymi. ;) Dam znać co myślę o nim w stosownym miejscu.

fallow

  • 6457 / 5899
  • Ekspert
15-02-2010, 10:51
>> vdmesis, 2010-02-14 15:20:56

Milo mi ;)

Co do HD800 mysle, ze mozna smialo powiedziec, ze to takie ogolnie lepsze K701 i w duzej mierze moga byc dla kogos ich nastepca. Dla mnie byly. Sa jednak tez pewne roznice, widoczne w bezposrednim porownaniu albo dajace o sobie czuc dopiero po kilku tygodniach czy miesiacach.

Otoz - wygrzane juz K701 maja otwarta i dobrze rozciagnieta gore wybrzmiewajaca dlugo w przestrzeni. Podobaja Ci sie K701 wiec na pewno wiesz o co mi chodzi. Ja uwielbiam ten detal w sluchawkach. Maja go K701, maja GS1000 i maja np. Pro 900. HD800 maja gore juz nie tak otwarta jak K701 - jest jakby "dozowana" sluchaczowi. Nie ma tez takich dlugich wybrzmien i nie unosi sie ona juz tak w powietrzu. W HD800 raczej unosi sie srednica. Ogolnie w K701 gora jest bardziej namacalna, stwarza wrazenia lepszej cieplejszej barwy i ma wiecej wybrzmien. W HD800 jest bardziej metaliczna i brakuje wzgeldem GS1000 czy K701 czy PRO900 tej swobody.

Potrzeba _BARDZO_ dobrej klasy zrodla aby ta gora zaczela grac dobrze. Czegos na miare Metronome\'a np.
Ogolnie to sa sluchawki ktore nie zagraja zle na slabym i budzetowym sprzecie ale bardzo dobrze zagraja dopiero na rasowym hi-endzie. U mnie z perspektywy czasu moge powiedziec, ze graly wlasnie po prostu "dobrze". Nie bylo sie kompletnie do czego przyczepic - ale pozniej ich granie mi sie juz po prostu znudzilo - za slabe bylo zrodlo.

Do HD800 trzeba miec po prostu hi-endowy system, co tu duzo gadac :) Chyba, ze komus wystarczy granie bez wad w kazdym aspekcie ale na dluzsza mete bez polotu i zroznicowania. Mnie nie wystarczylo.

Znacznie mniej wymagajace odnosnie systemu sa K701. Ja sam mysle, czy nie wrocic do nich bo chcialbym miec jedne sluchawki otwarte i jedne zamkniete. K701 bardzo mi sie podobaly - oczywiscie do odpowiedniej muzyki.

majkel

  • 7476 / 5929
  • Ekspert
15-02-2010, 11:23
>Do HD800 trzeba miec po prostu hi-endowy system, co tu duzo gadac :) Chyba, ze komus wystarczy granie bez wad w kazdym aspekcie ale na dluzsza mete bez polotu i zroznicowania. Mnie nie wystarczylo.

Mnie takie granie przejadło się po sumarycznie kilku godzinach kontaktu z nimi. Od słuchania muzyki oczekuję dawki emocji właściwej dla danego gatunku muzycznego, a z HD800 otrzymywałem po aptekarsku odmierzone dźwięki przy ogólnej dynamice i spontaniczności porównywalnej do zachowań skupionego na pracy laboranta.

lancaster

  • Gość
15-02-2010, 12:01
majkel, dawno bym podesłał, gdybym był ciekaw.
Zaznaczyłeś ze Audio Note to Audio Note, wiec zapytałem odnośnie czego i tyle ?:)

domzz

  • 1113 / 5846
  • Ekspert
15-02-2010, 12:07
@Majkel, jaki Opamp siedzi w Lehmannie? (nie chcę go rozbierać)

lancaster

  • Gość
15-02-2010, 12:22
fallow, a nie jest to przypadkiem tak, ze KAŻDE bez wyjątku słuchawki zyskują przy lepszym/lepiej dobranym napędzie ?
Nie mam jakichś hiper doświadczeń ze słuchawkami, ale odnośnie głośników mogę powiedzieć że KAŻDE kolumny zasilone wyższej klasy elektroniką zyskują. Mialem okazję posłuchać jakiś czas temu CD Metronome....cóż w porównaniu(słuchałem urządzenia zintegrowanego nie DAC) z odtwarzaczem z przedziału cenowego 10Kzł. Góra pasma afaktycznie była OK- precyzyjna ale nie ostra...im niżej tym słabiej niestety. Nie ma urządzeń idealnych a jedynie lepiej lub gorzej dopasowane....nawet wśród urządzeń b.drogich i "legendarnych".
Dużo lepsze wrażenie jako cłąłość zrobił na mnie choćby DAC Myteka.

vdmesis

  • 36 / 5451
  • Użytkownik
15-02-2010, 12:23
>> kopaczmopa, 2010-02-14 23:53:19
Dziwne ze nie objawila sie przestrzen i czystosc brzmienia K701 bo u mnie na dziurce cd jest.
Do wniosku ze K701 nie nadaja sie do ciezkiej muzy potrzeba 2 sekund ich odsluchu ale to fajne sluchawki.

Mysle, ze sie objawila.... jedynie nie trafilo to w gusta sluchaczy. ;)
To, ze sie do ciezkiej muzyki nie nadaja to wiedzialem juz od poczatku... jedyne co caly czas usilowalem zrobic to tak  dobrac skladniki toru zeby sie takiej muzyki chociaz dalo jako tako sluchac. Niestety daje sie tylko na dobrze zreaizowanych nagraniach, ktorych jest dosc malo. Slucham takiej muzyki malo na sprzecie stacjonarnym wiec nie jest to tak duzy problem, ale wiadomo, chcialoby sie zeby bylo ;) Po spotkaniu doszedlem po prostu do wniosku, ze kupie drugie sluchawki.

>> fallow, 2010-02-15 10:51:18
Szkoda, ze nie byles na spotkaniu, bo liczylem na odsluchy PRO900. Moze nastepnym razem.

No to na razie wyglada, ze uparcie i cierpliwie pozostane przy k701. Zeby sie decydowac na zakupy rzedu HD800, czy GS1000, musialbym ich na spokojnie, przez czas dluzszy posluchac, a na to na razie widokow nie ma.
Mam kilka mozliwosci dopracowania toru i na razie skupie sie na tym.
Jedna rzecz to lampy. 6sl7 Sovtec i 6l6 Shuguang mam na razie. Rozpatruje 6sl7 Sylvania lub RCA. I KT-66 Shuguang maja dobre opinie... to zamiast 6l6. Moze jakies dobre rady? :)
Druga sprawa to DAC, ktory chce podlaczyc toslinkiem do lamptopa. Na razie zastanawiam sie nad Little Dot DAC i KECES DA-131, albo drozej Audio-GD DAC19.
I wez tu badz madry bez mozliwosci posluchania. ;)






.in the end that\'s all nice
 www.ld-p.com

fallow

  • 6457 / 5899
  • Ekspert
15-02-2010, 12:45
>> lancaster, 2010-02-15 12:22:10
fallow, a nie jest to przypadkiem tak, ze KAŻDE bez wyjątku słuchawki zyskują przy lepszym/lepiej dobranym napędzie ?

Moim zdaniem gdyby okreslac to zero-jedynkowo to oczywiscie tak - kazde. Temat jest jednak w moim odczuciu glebszy. Sa np. sluchawki ktore posiadaja bardzo wyczuwalne cechy wlasne i nie skaluja sie wraz ze sprzetem tak jak inne. Np. Senki HD595. Do pewnego momentu mozna je wywindowac a pozniej mozliwosci sie juz koncza. Sa sluchawki ktore potrafia zagrac albo wrecz karykaturalnie albo po prostu dobrze (jezeli ktos oczywiscie lubi ten typ prezentacji) np. GS1000. A sa sluchawki ktore zawsze zagraja akceptowalnie ale dopiero z hi-endowym sprzetem pokaza na co je stac. Jest dlugo jednolita linia, a dopiero na koncu idzie ona w gore - HD800. W GS1000 mozna powiedziec, ze jej poczatek jest znacznie nizej niz poczatek dla HD800. Na slabym sprzecie graja po prostu zdecydowanie slabiej niz HD800. Za to HD800 pozniej "ida w gore" niz GS1000.

Ja CD Metronome\'a nie slyszalem, slyszalem kilka wersji ich DACow.

----

Co do DACa i K701. Lampucera po modyfikacjach i dobranych op-ampach pod K701, moim zdaniem spokojnie wystarczy. Nie ma sensu brac LD czy cos w ten desen, to bedzie jedynie skok w bok a nie w gore. No chyba, ze chcesz miec od razu obudowe.

No a co do lamp 6sl7 - nie mam doswiadczenia wiec nie bede sie wypowiadal :)

Moze bedzie jeszcze jakies kolejne spotkanie to wtedy bedzie i okazja by posluchac Pro 900. Ja pewnie zostane z duetem K701/Pro900 w przyszlosci.