Audiohobby.pl

Kondensatory do lampowców - ranking

a_men

  • 746 / 5898
  • Ekspert
03-05-2008, 09:56
Tu jest rzetelnie przeprowadzony test. Z uwzględnieniem miejsca zastosowania kondensatora.
http://www.tempoelectric.com/caps.htm

piter z

  • 375 / 5904
  • Zaawansowany użytkownik
03-05-2008, 10:48
to mi sie podoba :D

# Duelund CAST
Pure Silver Foil & Paper In Oil
10uF/200VDC = $3,920.65
 
Ay, Caramba!

ZORRO

  • 53 / 5852
  • Użytkownik
03-05-2008, 13:40
Siedze w necie i od trzech dni czytam te wszystkie bzdurne testy i nasuwa mi sie tylko jedno pytanie.
Jak mozna jednoznacznie ustalic jakas hierarchie .
Na ocene brzmienia takiego kondensatora ma wplyw przeciez wiele zmiennych.
1 Preferencje sluchacza
2 Konfiguracja sprzetu a zatem wlasciwosci soniczne poszczegolnych klockow.
3 Topologia ukladowa wzmacniacza , SE , PP .....  dochodzi do tego typ zastosowanych lamp.
4 Wlasciwosci brzmieniowe  konkretnego typu lampu lampy w zaleznosci od wytworcy , a tu wiadomo roznice sa olbrzymie.

Latwo ocenic co jest naprawde zle a co wybitne ale przeciez niektore testy klasyfikuja jakosc kondensatorow nawet na piec grup . Czyzby testujajacy nie widza ile jest roznych mozliwosci i uzaleznien.

buble_corp

  • 29 / 5897
  • Użytkownik
03-05-2008, 22:16
Mam takie pytanie do testujących kondensatory sprzęgające na wyjściu pre lampowych lub między-stopniowe. Czy testowaliście bocznikowanie(bypasy), czyli inaczej składanie z dwóch kondensatorów, np. tak jak to proponuje lancaster pio + mały teflon? Jaki to ma, według waszych doświadczeń, wpływ na dźwięk? Ja już mam wyrobioną na ten temat opinię, ale chętnie posłucham opini innych?

ZORRO

  • 53 / 5852
  • Użytkownik
04-05-2008, 00:58
Bocznikowanie ma sens jesli bocznikowany kondensator jest kiepskiej jakosci , dobrych kondensatorow  nie bocznikuje sie .

intuos

  • 1003 / 5901
  • Ekspert
04-05-2008, 07:52
zorro....nie zgodze sei z toba
bocznikowanie dobrym teflonem ma SENS!
nie zaleznie od jakosci kondensatora. DObry teflon poprawia powietrze miedzy instrumentami, lepiej je uklada i dodaje lekkosci muzyce.
Odrazu zaznaczam ze im wiekszy kondek teflonowym tym lepsze efekty sie uzyskuje.
Wg mnie jezeli komus uda sie dostac stare teflony rosyjskie o pojemnosci 0.1 albo 0.22 to niech odrazu kupuje. Wstawienie takiego bocznika na wyjsciu otl, ale takze i w zasilaniu poprawi natychmiast jakosc .
Zreszta wg mnie najlepsze kondensatory to rosyjkie....w audio narazie lepszych nie spotkalem

ZORRO

  • 53 / 5852
  • Użytkownik
04-05-2008, 10:23
-Zreszta wg mnie najlepsze kondensatory to rosyjkie....w audio narazie lepszych nie spotkalem-

Jesli sa najlepsze to rozumiem ze porownywales je z innymi markowymi , interesuje mnie z jakimi .

ZORRO

  • 53 / 5852
  • Użytkownik
04-05-2008, 13:58
Tutaj jest raczej negatywna i calkiem sensowna opinia na temat bocznikowania

http://www.sacdmods.com/ARCMODS.htm

buble_corp

  • 29 / 5897
  • Użytkownik
04-05-2008, 15:43
-> zorro

to o czym piszą pod tym linkiem zgadza się z moimi doświadczeniami. Bocznikowanie przeważnie pozytywnie wpływa na barwę dźwięku w przypadku ruskich PIO, ale rozjeżdza się scena, lokalizacja źródeł pozornych itd...

intuos

  • 1003 / 5901
  • Ekspert
04-05-2008, 23:59
trzeba wiedziec jakie kondensatory mozna bocznikowac :)
a jezeli oczy mnie nie myla to wiekszosc z was czyni to przy pomocy polipropylenow i innych mkp-owych badziewi:)
one nawet jak beda ze zlota to cudow nie uczynia :)
no coz wiedze na temat laczenia odpowiednich kondow a nastepie bocznikowania ich odpowiednimi pozostawie wam do odkrycia. Powiedzialem i wskazalem droge, bo na  ruskich PIO swiat sie nie konczy....moze zaczyna :)


pozdrawiam i zycze wlasciwych tez i odkryc, bo sygerowanie sie czyjas strona w necie i czyims sluchem nie wlasnym nikomu jeszcze na zdrowie nie wyszlo-oczywiscie biorac pod uwage dazenie do szczytu szczytow.

ZORRO

  • 53 / 5852
  • Użytkownik
05-05-2008, 00:53
Nie obraz sie , ale gadasz jak primabalerina .
Nie sugeruje sie zbytnio tym co pisza inni , ale w koncu  jesli przeczyta sie iles tam opini na jakis temat i pewne spostrzezenia beda zbiezne , to chyba mozna cos domniemywac . Ludzie dziela sie wlasna wiedza aby inni nie musieli zaczynac wszystkiego od podstaw. Moje doswiadczenia z bocznikowaniem elektrolitow a mialem ich duzo , tez byly negatywne. Byc moze z kondensatorani sygnalowymi w ukladach lampowych jest inaczej ,niczego kategorycznie nie twierdze. Jesli czytam opinie ludzi ktozy profesjonalnie zajmuja sie tuningiem drogich klockow to zdrowy rozsadek podpowiada ze sa osluchani i raczej wiedza co robia..

intuos

  • 1003 / 5901
  • Ekspert
05-05-2008, 12:47
zorro zapewne masz spore doswiadczenie w tym zakresie i nie mam zamiaru go podwazac.
Natomiast mi chodzi o bocznikowanie ale napewno nie elektrolitow. Elektrolity poza duza pojemnoscia maja same wady, a zachwycanie sie BG nad CERAFINE czy innymi to takie wybieranie pomiedzy nijakim.
ps
primabalerina ze mnie rzadna :)
poprostu cenie wlasne uszy ponad uszy innych :) i tyle-oczywiscie chodzi o dobieranie sprzetu pod moj gust.

piter z

  • 375 / 5904
  • Zaawansowany użytkownik
05-05-2008, 18:33
intuos

jak twierdzisz ze odkryles cos niesamowicie dobrego to moze sie podzielisz wszystcy skorzystamy - od tego chyba jest forum aby sie dzielic - bo takie wiem ale niepowiem to wiesz .... takie lapperowe gadanie

taka wypowiedzia sprawiasz ze osoby ktore cos robia, testuja, zdobywaja doswiadczenia i dziela sie nimi z innymi wychodza na idiotow dobroczyncow ??? - jaki sens ma dla ciebie forum ???

intuos

  • 1003 / 5901
  • Ekspert
06-05-2008, 04:30
.... takie lapperowe gadanie

alez mi sie dostalo...:)

Piotrek jezeli to by bylo moje odkrycie to chetnie bym je podal, niestety nie jest tak. Powiedzial mi o nim moj bliski kolega ktory konstruuje wzmacniacze lampowe i niestety ale nie moge mowic o odkryciach ktore sa jego dzielem. Wykonalem ruch- powiedzialem ktoredy droga. Niestety ale nie moge powiedziec wiecej, gdybym tak zrobil czul bym sie bardzo zle z tym ze wyjawiam nie swoje tajemnice. Moglem nic nie pisac, ale postanowilem, dajac mala rade. Jezeli ktos zechce to ja wykorzysta, jezeli nie to jego sprawa. Bliskosc ze wschodnia granica daja nam Polakom duzo wieksze mozliwosci eksploracji niz reszcie Europy....

takze ruszyc 4 litery prosze i zapraszam na bazary jak Polska szeroka i dluga, sprzetu po rosyjskiego za male pieniadze duzo, kupic za przyslowiowe zlocisze wojskowe pouzytki i eksperymentowac.

a_men

  • 746 / 5898
  • Ekspert
27-05-2008, 19:51
Stosował ktoś może Sprague Vitamin Q?