Audiohobby.pl

Kondensatory do lampowców - ranking

ZORRO

  • 53 / 5852
  • Użytkownik
28-04-2008, 19:41

ZORRO

  • 53 / 5852
  • Użytkownik
28-04-2008, 20:15
Nie wiem co sie dzieje ze po wejscu na  strone wskakuja puste okienka.
Prosilbym moderatora o usuniecie ich razem z tym wpisem

ZORRO

  • 53 / 5852
  • Użytkownik
28-04-2008, 20:48
Teraz do rzeczy , Jenseny w oleju chcialoby sie rzec i w tomacie  z powodu napiecia znamionowego
1600V ,sztrasznie wielgasne . Wrocily do wlasciciela bez zalu .
Zastanim sie natomiast nad Jensenami Copper in oil .
https://audio.jensencapacitors.com/products/capalutube/cu-aglead/
Tak sie  zlozylo ze mieszkam czasowo rzut beretem od fabryczki Jensena  i ktos moze mi je kupic direct po tak zwanej lepszej cenie. Kiedys doczytalem sie ze olejaki Audio Note pochodzily , pochodza z tej wlasnie manufaktury.
Czy ktos mial blizszy kontakt z nimi ? Jaka sa alternatywa do Hovlanda i Mundorfa Supreme ?

grip

  • 18 / 5875
  • Nowy użytkownik
29-04-2008, 08:41
Czy ma ktoś z Was doświadczenie z tymi kondensatorami w zasilaniu?
http://www.allegro.pl/item353690956_mallory_125uf_350_vdc_usa_do_lampowcow.html

piter z

  • 375 / 5905
  • Zaawansowany użytkownik
29-04-2008, 22:44
v-cap vs mundorf supreme silver/gold

opis krotki jak zawsze :D

v-cap byl w moim wzmacniaczu bardzo dlugo ( od momentu zakupu - to jest pol roku ) - jego czas wygrzewania to nieprawdopodobne blisko 2 miesiace !!!! - podczas pierwszego tygodnia dzwiek wrecz plywa, zmienia sie balans tonalny i niejest nigdy do konca naturalnie/neutralnie, balans na poczatku oscyluje wokul syropowo cieplego i bardzo plenego z fajna masa. Wygrzewanie tego kondensatora przebiega bardzo dziwnie, jakby otwieral sie i cofal przez pierwsze 2 tygodnie ( tak 2 ale w pierwszym sa to zmiany wrecz dramatyczne ), to znaczy zwieksza sie ilosc gory aby pozniej sie delikatnie zmniejszyc, potem znowu jej przybywa i tak w kolko - dziwne. Po dwoch tygodniach obraz zdaje sie juz w miare stabilizowac i obraz zaczyna sie oczyszczac stajac sie przy tym caraz bardziej rozciagnietym w strone wysokich i z twardym basem ( jak w nowych niewygrzanych interkonektach ) wysokie przy tym robia sie troche agresywne . Sytuacja taka utrzymuje sie mniejwiecej do 2 miesiaca przez czas ktory kondensator schodzi z twardosci i agresywnosci do calkowitego rozciagniecia w pasmie i nieslychanej gladkosci.

mundorf supreme silver/gold - tego wlutowalem wczoraj i zmiany ktora daje sie zauwarzyc odrazu po v-cap to zdecydowanie mniejsza gladkosc, wieksza twardosc, zabrudza sie jakby delikatnie srednica ( w sumie niewiem czy jest to wada, to tak poprostu jakby wczesniej byla gladka wymuskana a teraz dochodzi jej wiecej ciala - minimalnie wiecej ) i bas w mundorfie jest zdecydowanie artykulowany ( taki drum kick ) co w przypadku nagran rokowych jest jak najbardziej na miejscu, dzwiek jest tez chyba minimalnie pelniejszy

za jakis miesiac czy dwa przelutule je spowrotem i wtedy zobacze jak bedzie mi sie podobala zmiana powrotna

system testowy: marantz SA-1 -> mit shotgun s-1/APS V3 -> Woo Audio4 -> APS V3 audiotechnica W5000

ZORRO

  • 53 / 5852
  • Użytkownik
01-05-2008, 15:36
piter z
Dzieki za ciekawe uwagi , przerzucilem przez ostatnie 2 dni troche roznych testow i opinii w necie i ostatecznie zdecydowalem sie na V-cap . Cekawy wydaje mi sie Jantzen superior i silver , zwlaszcza w kontescie ceny , niestety poza entuzjastycznym testem na stronie producenta trudno znalezc cos w sieci.
Swoja droga do wygrzewania do kondesatorow uzyje chyba woje pre diy , zmienie lampy na jakies czipne i przy pracy non-stop wygrzewanie skroce do kilku lub kilkunastu dni.

piter z

  • 375 / 5905
  • Zaawansowany użytkownik
01-05-2008, 17:56
u mnie wzmacniacz chodzi przez te 2 m-ce prawie non - stop !!!!

http://www.head-fi.org/forums/f21/orgy-capacitors-cap-thread-284863/

piter z

  • 375 / 5905
  • Zaawansowany użytkownik
01-05-2008, 17:56
chodzil

ZORRO

  • 53 / 5852
  • Użytkownik
01-05-2008, 20:17
Czytalem head-fi , jeden z niewielu kompleksowych testow .
Sugerowlem sie rowniez modami z http://www.bellaextreme.com/Mingda%20reference.htm
Ciekawe wydaja sie , nieco tansze , SoniCap Platinum Reference Grade Teflon , stad juz blisko do ruskich teflonow

lancaster

  • Gość
01-05-2008, 20:22
zorro, ruskie teflony są czadowskie i nie mam nawet ochoty na vcapy :) Z opisu jaki czytalem kombinacja teflon+PIO ma spore szanse rozjechać v-cap. Nie mam porówniania do mundorfa gold ale supreme silver imho nie umywa sie do kombinacji PIO+teflon....no i pewnie mi znikną z aukcji :) ale co tam....

ZORRO

  • 53 / 5852
  • Użytkownik
01-05-2008, 21:00
Dokladne o ktorych ruskich teflonach i pio mowisz , chodzi mi o  oznaczenia.
Wlasnie probuje wyjac z puszki ruskiego K72P-6 , juz mi nawet go szkoda , gdyz obudowa pomimo srebrnego koloru okazala sie miedziana.

piter z

  • 375 / 5905
  • Zaawansowany użytkownik
01-05-2008, 21:10
jnowszy wpis Jon,a z dzis

I just installed well-burned-in Relcap RTX caps, and it was a painful experience for several hours, but I\'m glad I didn\'t follow my impulse to take them out

ZORRO

  • 53 / 5852
  • Użytkownik
02-05-2008, 00:06
Czyli bylo fatalnie , jest niezle , zwaszcza gdy wezmiemy pod uwage cene tego Relcapa , ale wciaz ani slowa wiecej .....



ZORRO

  • 53 / 5852
  • Użytkownik
02-05-2008, 00:29
Jedno z ciekawszych porownan
http://www.altavistaaudio.com/caps.html

cypher

  • 252 / 5877
  • Zaawansowany użytkownik
02-05-2008, 18:59
Rekin jak tam zamówienie na kondy aktaulane jeszcze ?