Audiohobby.pl

Co nagraliśmy ostatnio na VHS, DVD, itp.

AUDIOTONE

  • 9400 / 5845
  • Ekspert
09-03-2024, 19:50
Temat podobny do nagrywania na kasetę/ taśmę audio, ale dla nagrywających Filmy i nie tylko na nośniki z wizją ;-)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

pień

  • 2246 / 1043
  • Ekspert
10-03-2024, 08:55
Ja wczoraj po robocie to już mi niczego się nie chciało ale nagrałem na VHS  >Tangerine Dream - Alpha Centauri   :)   Spodobało mi się i dorzuciłem jeszcze  Quantum Gate i Quantum Key .
  Zostało jeszcze chyba z kilometr taśmy i stwierdziłem że słabo trochę i nagrałem jeszcze na zwykłej compact casette  - Quantum Gate & Quantum Key   hehehehehe
 Emocje były na końcu bo nie byłem pewien czy wszystko wlezie :)
  Wlazło :)
Dawno nie słuchałem Tangerine Dream i normalnie odpływałem :)
  Nagrywałem Blaupunktem na taśmie Sony HiFi   i na zwykłym Maxell Ur 90 przy użyciu Harmana- 
   Chyba po tym wczorajszym nagrywaniu to Harman wskoczył na pierwsze miejsce pośród moich kaseciaków.   Przynajmniej jeżeli chodzi o odtwarzanie.
Gra na tyle dobrze że można go pomylić z Blaupunktem VHS   pod warunkiem że idzie w dolby C.   Zadziwia mnie ten magnetofonik

Hammer

  • 4689 / 2305
  • Ekspert
10-03-2024, 18:45
Właśnie leci sobie Bond na TV2 i nagrywam go testowo na tego Akai 500 w LP .taśma Emtec E-120 Home TY Master.

p.s.
no i się nagrał.....
« Ostatnia zmiana: 10-03-2024, 20:17 wysłana przez Hammer »

Wojciech7

  • 1510 / 1107
  • Ekspert
10-03-2024, 21:58
Właśnie leci sobie Bond na TV2 i nagrywam go testowo na tego Akai 500 w LP .taśma Emtec E-120 Home TY Master.

p.s.
no i się nagrał.....

Dzięki tej informacji (TVP2)-Bond007  mogę kolejne odcinki nagrywać (na dvd-r)  tego serialu na własne potrzeby.
Wyślę paczkomatem piwo-:|)))

Hammer

  • 4689 / 2305
  • Ekspert
11-03-2024, 07:26
To chyba nie dobry pomysł.... wystarczy wirtualne .....z pianką .....i na dodatek kapera.

Wojciech7

  • 1510 / 1107
  • Ekspert
11-03-2024, 12:34
Nagrałem wszystkie odcinki serialu szpiegowskiego-9szt.DVD-R /4.7GB firmy maxell. Bardzo dobre nagrywają się na stacjonarnej nagrywarce Panasonic DMR-ER53.
Wszystko oczywiście wyłącznie na domowe potrzeby. Fajnie będzie tak powiedzmy za kilka
lat na spokojnie obejrzeć w tv-hehehe....
Bo wiadomo że audiohobbysta nie tylko nagrywa muzykę na kasetach magnetofonowych/taśmach szpulowych-:))))

bsw

  • 519 / 4944
  • Ekspert
11-03-2024, 12:50
Fajnie będzie tak powiedzmy za kilka
lat na spokojnie obejrzeć w tv-hehehe....
James Bond to szowinistyczny seksoholik - ideologia Woke już pracuje nad jego wygumkowaniem z historii w ramach cancel culture. "Niewłaściwe filmy" już znikają z większości platform (HBO, Amazon itd):
https://film.wp.pl/ostatnia-szansa-tych-filmow-wkrotce-juz-nie-zobaczysz-6987778052324096a

Zatem za kilka lat faktycznie można go będzie zobaczyć tylko z własnego nośnika...

Hammer

  • 4689 / 2305
  • Ekspert
11-03-2024, 13:04
hHAHAHAHHA  nawet Szczęki im się nie podobają ... pewnie za mało Muzinów i Indian tam wystepuje w ramach poprawności politycznej.
Ciekawe jest to że są rzeczy których się zakazuje a na danym kontynencie nie wystepują naturalnie.....choćby Aligatory czy Słonie..
Ja tak mysle że odkąd "Bogowie" nas opuścili cały porzadek szlag trafił i dzicz szaleje ...... ale spoko niedługo wrócą ....
\
No a w E.T. zauważyli maltretowanie mniejszości na planecie i narażanie obcego na obrażenia....ło matko.....
« Ostatnia zmiana: 11-03-2024, 13:10 wysłana przez Hammer »

Wojciech7

  • 1510 / 1107
  • Ekspert
11-03-2024, 13:56
Fajnie będzie tak powiedzmy za kilka
lat na spokojnie obejrzeć w tv-hehehe....
James Bond to szowinistyczny seksoholik - ideologia Woke już pracuje nad jego wygumkowaniem z historii w ramach cancel culture. "Niewłaściwe filmy" już znikają z większości platform (HBO, Amazon itd):
https://film.wp.pl/ostatnia-szansa-tych-filmow-wkrotce-juz-nie-zobaczysz-6987778052324096a

Zatem za kilka lat faktycznie można go będzie zobaczyć tylko z własnego nośnika...

To trzeba będzie ponagrywać  "niewłaściwe filmy"  zakupić odpowiednią ilość dvd-r i wciskać przycisk na pilocie
record (czerwony).Jak byłaby reklama w filmie (niektóre stacje telewizyjne tak robią) to się potem wytnie w stacjonarnej nagrywarce-ciach i nie ma...
Nie korzystam z platformy VOD  nie umiem oglądać filmów w komputerze do tego mam tv (stare nawyki z czasów minionej epoki).

bsw

  • 519 / 4944
  • Ekspert
11-03-2024, 14:52
Nie korzystam z platformy VOD  nie umiem oglądać filmów w komputerze do tego mam tv (stare nawyki z czasów minionej epoki).
Nie trzeba komputera...
Widziałeś jak wyglądają piloty do nowych telewizorów i jaki przycisk mają na środku?

Wojciech7

  • 1510 / 1107
  • Ekspert
11-03-2024, 15:09
Nie korzystam z platformy VOD  nie umiem oglądać filmów w komputerze do tego mam tv (stare nawyki z czasów minionej epoki).
Nie trzeba komputera...
Widziałeś jak wyglądają piloty do nowych telewizorów i jaki przycisk mają na środku?

Takiego nie widziałem. Mam tradycyjny pilot do tv bez tych widocznych dodatków i wystarcza. Komputer jest miedzy innymi do czytania co jest na  forum audiohobby-:)))

JaKub92

  • 1822 / 5492
  • Ekspert
11-03-2024, 17:06
Wojtku, czytasz mi w myślach, bo już jakiś czas temu myślałem o założeniu takiego wątku - jednak nie do końca ;) bo planowałem nazwać go "Co obecnie nagrywamy na kasety Video" i miał ściśle dotyczyć kaset VHS oraz S-VHS, ale niech już będzie...

Ostatnimi czasy nagrałem takie klasyki horroru z Cinemax'a. Nagrywający: Panasonic NV-HS1000 (zawsze piszę na górnej etykiecie na czym nagrałem daną kasetę, mogłem zrobić foto...).

Nagrałem jeszcze kilka innych kaset od tego czasu, ale jeszcze nie są opisałem. Jak już to zrobię, to wrzucę foto :)

A odnośnie tego co piszecie odnośnie poprawności politycznej, która wepchała się już z brudnymi buciorami do świata sztuki (filmów w tym przypadku), to jest to cholernie dołujące i frustrujące... Sporo filmów z 2023 nie dostało Oscarów tylko dlatego, że "brakowało" w nich tęczowej propagandy oraz kolorowych. Ja od takich filmów stronię, dlatego też będę oglądał i nagrywał (oczywiście tylko i wyłącznie na użytek własny) jedynie te "złe" i "niewłaściwe" :)
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

AUDIOTONE

  • 9400 / 5845
  • Ekspert
11-03-2024, 17:20
Temat mogę zmienić... to żaden problem. I bedzie dotyczył tylko nagrywania na VHS lub S-VHS...
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Hammer

  • 4689 / 2305
  • Ekspert
11-03-2024, 17:42
Napisze duże OT to doprowadzi ( to ograniczenie wszystkiego po kolei ) do kompletnego odizolowania i będziemy z powrotem zapierdzielać i wydobywać złoto dla nich.....

A tak poważnie to ciężko coś teraz nagrywać na kasety w dobie cyfrowego zapisu, no bo sobie ponagrywam potem  VHS mi padnie i co z kasetami ?
Poza tym  np do nagrywania Bonda wybrałem jakąś kasetę i dała mi ona trochę więcej czerwonego koloru, wiecie o co chodzi.
ech ... kasety się starzeją ........

pień

  • 2246 / 1043
  • Ekspert
11-03-2024, 18:59

A odnośnie tego co piszecie odnośnie poprawności politycznej, która wepchała się już z brudnymi buciorami do świata sztuki (filmów w tym przypadku), to jest to cholernie dołujące i frustrujące... Sporo filmów z 2023 nie dostało Oscarów tylko dlatego, że "brakowało" w nich tęczowej propagandy oraz kolorowych. Ja od takich filmów stronię, dlatego też będę oglądał i nagrywał (oczywiście tylko i wyłącznie na użytek własny) jedynie te "złe" i "niewłaściwe" :)

Np. taka żenada jak nowa Cleopatra-  co to niby murzynka-  jeszcze do tego kosą macha lepiej niż Uma Thurman  w Kill Bill-u   hehehehe.
    Teraz jeszcze będzie nowa wersja Obcego  gdzie za Ripley też jaka hebanka będzie.    Albo nowy Terminator i Sarah Connor też ściemnieje.   Ja piernicze-  moja młoda to jak by nie patrzył baba jest a takich filmów poprawnych nie ogląda bo ją bierze od tych poprawianych i poprawnych bab na wymioty.
A zaczęło się chyba od Robin Hood-a   gdzie wioska to połowa z afryki.  X wiek w Albionie kurna-  muźina widzieli hehehehe.   Oczywiście z łuków strzelali lepiej niż Robin.
Będą kręcić film o Eryku Rudym to obstawiam że bambusa przefarbują hehehehe

ed,    Ciekawe co z Diuną zrobią ?   Wprawdzie mi zazgrzytało okrutnie że Liet Kynes zmienił płeć i kolor skóry na dodatek.   No i jeszcze Jamis-  rozumiem że dla poprawności ale czy nie za mało?  Mimo wszystko reżyser pokazał temu wszystkiemu fakolca heheheheheheheh
A za Chani powinna grać Jenna Ortega to  zapewne byłoby coś sensownego z tej mega ważnej postaci.

« Ostatnia zmiana: 11-03-2024, 19:16 wysłana przez pień »