Audiohobby.pl

Squeezebox - wymiana doświadczeń - wsparcie techniczne itp.

marc

  • 15 / 5821
  • Nowy użytkownik
17-06-2008, 20:03
Witam
Czy ktoś z Was próbował aktualizować oprogramowanie na Qnapie na np. squeezecenter-7.2. Aktualizacja do ostatnich wersji nie pozwala uruchomić squeezecentera. Być może jest to kwestia aktualizacji opragramowania  ssods-a.

Gutekbull->
Mój Qnap109 nie zawieśił się nigdy.

iwok

  • 169 / 5899
  • Aktywny użytkownik
19-06-2008, 21:32
-> gutekbull

Nadal się wiesza skubany?  Może wymień go na inny egzemplarz?  Jak wiesz - u mnie też nigdy się nie zawiesił.

-> Jerzyk

Robiłem testy na dac-xp cyrusa do którego był podłączony cyrus cd8x jako transport i mydelniczka (oba urządzenia połączone koncentrycznymi "cyfrówkami"), słuchałem oryginalnych płyt z cedeka i kopii flac`owych tych samych płyt ze squeezeboxa.  Śmiem twierdzić, że nie słychać żadnej różnicy między tymi urządzeniami.

Triceramops

  • 280 / 5903
  • Zaawansowany użytkownik
20-06-2008, 17:50
Zastanawiam się, czy warto kupować Squeezeboksa do słuchania radia internetowego? Eksperymentuję właśnie z laptopem podłączonym do przetwornika i jak dotąd nie udało mi się znaleźć stacji dorównujących jakością brzmienia nadawcom na UKF. Nawet stacje niemieckie nadające muzykę klasyczną brzmią \'płasko\' przy 160-192kbps. Czy w sieci można znaleźć jakieś prawdziwie \'audiofilskie\' kanały?

Triceramops

  • 280 / 5903
  • Zaawansowany użytkownik
28-06-2008, 13:43
Kupiłem... wersję Classic.  Teraz czeka mnie sporo nauki ;-)

marc

  • 15 / 5821
  • Nowy użytkownik
28-06-2008, 20:54
Z polskich platform polecam:
http://www.polskastacja.pl/
Strumien puszczony przez dobrej klasy przetwornik D/A przewyższa jakością inne radia online. Póki co nie ma szans, aby stacje online przewyższyły jakością tradycyjne radio, szczególnie PRIII czy PRI.

Triceramops

  • 280 / 5903
  • Zaawansowany użytkownik
29-06-2008, 10:50
Dość nieźle brzmią norweskie stacje NRK...

marc

  • 15 / 5821
  • Nowy użytkownik
04-07-2008, 17:08

>> Triceramops, 2008-06-28 13:43:23
Kupiłem... wersję Classic. Teraz czeka mnie sporo nauki ;-)

Jakie wrażenia z użytkowania? Przede wszystkim brzmieniowe?

Triceramops

  • 280 / 5903
  • Zaawansowany użytkownik
07-07-2008, 14:41
Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony dźwiękiem ze Squeezeboksa w roli transportu. Przede wszystkim nie słychać charakterystycznego dla słabych transportów rozmycia czy \'zapiaszczenia\' dźwięku.  Zwraca uwagę ładnie nasycona barwa, dynamika i rytmiczność brzmienia. Pod tym względem Squeezebox przypomina mojego Shigaklona... W dodatku tzw "ciemne tło" jest nieco lepiej odczuwalne niż przy odsłuchu z płyty (czyżby brak błędów odczytu, charakterystycznych dla płyty CD?). Chwilami mam wrażenie, ze dźwięk jest odrobinę nadmiernie złagodzony, nieco zbyt \'lekki\' na górze pasma, ale może to skutek braku sztucznych wyostrzeń. Trudno jednoznacznie ocenić kwestię rozdzielczości - czasem mam wrażenie, że jest lepiej niż z CD, innym razem wręcz przeciwnie. Może trzeba popracować nad lepszym zasilaniem (stabilizowany zasilacz liniowy zamiast przetwornicy)?
Ciekawie wypadają odsłuchy plików FLAC 24/48, np w wersji demonstracyjnej ze strony
http://www.2l.no/hires/index.html
Pomyśleć, że kupowałem Squeezeboksa z myślą o radiu internetowym...

Triceramops

  • 280 / 5903
  • Zaawansowany użytkownik
18-07-2008, 18:38
Podobno Squeezebox z zainstalowaną wtyczką z  http://www.inguzaudio.com/RoomCorrection/ może pełnić rolę korektora akustyki pomieszczenia. Ciekawe - poprawia czy psuje? Do zabawy potrzebny mikrofon pomiarowy itd...

  • Gość
18-07-2008, 20:13
kilka razy sie powiesil, fakt. raz to nawet na amen, ale go postawilem resetujac ustawienia fabryczne. a mieliscie problemy z wylaczaniem go? bo ja mam taki problem - wylaczam i... sztywnieje. pomaga dopiero wyjecie baterii. ale ogolnie to bardzo zadowolony jestem z zabawki.

na marginesie - czy posiadanie sqzbxa zobowiazuje do placenia abonamentu? mnie sie wydaje, ze mydelniczka otwiera nowy rozdzial w tej dyskusji. a wlasciwie nie otwiera, tylko kasuje stare watki i wulgarna spiewke o tym, ze za samo posiadanie odbiornika rtv trzeba placic. to nie jest odbiornik rtv!

  • Gość
18-07-2008, 20:25
jeszcze jedno - wasza mydelniczka dziala przez kabel czy bezprzewodowo? u mnie - wszystko przez router.

Triceramops

  • 280 / 5903
  • Zaawansowany użytkownik
18-07-2008, 21:26
Mój działa bezprzewodowo, podobno na kablu jest lepiej, ale jeszcze tego nie sprawdzałem. Nie zawiesza się. Zasilanie - na razie fabryczna wtyczkowa przetwornica...

gutekbull

  • 498 / 5850
  • Zaawansowany użytkownik
19-07-2008, 16:36
Nawet nie przyszło mi do głowy ,aby ja używać bezprzewodowo od razu pociągnąłem audiofilską skrętkę ;-)
Nie mam tez zielonego pojęcia jak gra ze zwykłego RCA ??
Zrobiłem bezpośrednie porównania swojego zgranego FLACA i płyty CD i nie mogę usłyszeć różnicy,
a już w ślepym teście to w ogóle nie ma co gadać ;-)

Chyba znalazłem przyczynę wieszania się QNAPA i to sam bez mądrali z forum Qnapa  ;-)
To były porty,- chyba cale zamieszanie odhaczyłem Upnp w ustawieniach Bittorent i jest  dobrze.

Ciekawe jest to sterowanie wzmacniaczem , a szczególnie akustyka wnętrza........
może ktoś rozwinie temat ?

nedj

  • 46 / 5857
  • Użytkownik
23-07-2008, 19:51
-> majo
"czy posiadanie sqzbxa zobowiazuje do placenia abonamentu? mnie sie wydaje, ze mydelniczka otwiera nowy rozdzial w tej dyskusji. a wlasciwie nie otwiera, tylko kasuje stare watki i wulgarna spiewke o tym, ze za samo posiadanie odbiornika rtv trzeba placic. to nie jest odbiornik rtv!"

W Niemczech trzeba. Gebühreneinzugszentrale (znane bardziej jako GEZ, instytucja sluzaca do wyciagania abonamentu radiowo-telewizyjnego od obywateli) wprowadzila w zwiazku z rozwojem internetu i generalnie informatyki pojecie "neuartige Rundfunkgeräte", co oznacza mniej wiecej tyle, co "urzadzenia radiowo-telewizyjne nowego rodzaju". Zeby byc zmuszonym do placenia abonamentu wystarczy w domu komputer podlaczony do internetu. Czyli logicznie rzecz biorac, jesli Squeezebox bedzie podlaczony do neta w celu korzystania z radia internetowego, jest sie zobligowanym do uiszczania comiesiecznej oplaty.
Akurat Polska dosyc czesto naglupsze (najgorsze) pomysly czerpie z Niemiec. Takze z pewnoscia jest to tylko kwiestia czasu, kiedy pojawi sie taki przepis w Polsce.


-> Triceramops
"Mój działa bezprzewodowo, podobno na kablu jest lepiej, ale jeszcze tego nie sprawdzałem. "

He? To znaczy liczysz na to, ze po podlaczeniu Squeeza do kompa/routera kablem bedzie lepiej gralo?
Jesli tak to nie obejdziesz sie bez dobrego kabla. Denon ma cos odpowiedniego w ofercie:
http://www.denon.pl/site/frames_main.php?main=prod&ver=&MID=3&sub=1&action=detail&Pid=307

JFSebastian

  • 77 / 5899
  • Użytkownik
24-07-2008, 01:27
Czy wyście zgłupieli z tymi kablami ?????
Przecież SqB działa w ten sposób że możecie załadować bufor, odłączyć kabel i nadal gra muzyka przez kilka minut (mp3) lub sekund (flac). Tak więc nie ma różnicy czym ta dane ładujesz do bufora....

Udało mi się skonfigurować IRBlastera. Podłączyłem SqB do gniazda IR z tyło mojego wzmaka. Teraz pilotem SqB włączam i wyłączam wzmaka oraz steruję głośnością. Działają również funkcje "alarm" i "sleep"