Audiohobby.pl

Ankieta

Ile płyt posiadasz?

mam sprzęt za wiele tysi i trzy audiofilskie płyty "na krzyż"
2 (7.7%)
wcale nie słucham muzyki, słucham sprzętu i kupuję "by zabłysnąć"
2 (7.7%)
do 100 tytułów
2 (7.7%)
do 250 tytułów
4 (15.4%)
do 1000 tytułów
5 (19.2%)
do 2500 tytułów
4 (15.4%)
do 5000 tytułów
1 (3.8%)
powyżej 5000 tytułów
4 (15.4%)
powyżej 10000 tytułów
2 (7.7%)

Głosów w sumie: 24

Ile płyt posiadasz?

Max

  • 2204 / 5403
  • Ekspert
05-12-2014, 14:48
Jakiś miesiąc temu wymyśliłem sobie, iż skataloguję całą płytotekę wg. klucza kompozytorskiego (dane wrzucam do laptopa). Podział na muzę symfoniczną/koncertową/kameralną/operową/oratoryjną. Przez brak czasu i lenistwo do dziś udało mi się załatwić muzykę polską. Czuję więc, że może to potrwać kilka miesięcy.
Skąd pomysł ? Ostatnio zacząłem łapać się na tym, że podczas zakupów płytowych nie umiem sobie przypomnieć czy dane treści muzyczne w kolekcji już są, czy ich jeszcze nie ma :). A że syn korzysta z zasobów i ma bardzo nieaudiofilski stosunek do moich płyt, potrzeba zrobienia spisu wydała mi się tym pilniejsza. Płyty leżą na półkach, ale i w szufladach, w sypialni, samochodzie i... pod łóżkiem synowskim.
Gotowy katalog będzie tez bardzo pomocny przy planowaniu tego co mam zamiar w kolejnych tygodniach brać na odsłuchową tapetę.
Komuś to wpadło do głowy ? :)

Max

  • 2204 / 5403
  • Ekspert
05-12-2014, 15:00
To kiedy zamawiamy pierwszą płytę? :)))

Ja tam niczego nie zamawiam, bo mi nowy audiofilski wzmak "skwierczy" i nie da się słuchać.
Ale za to piękny jest, więc sobie mogę dotykać, włączać, oglądać lampki przy zgaszonym świetle.
Niczego więcej do audiofilskiego szczęścia mi nie trza. ;-))

pastwa

  • 3815 / 5905
  • Ekspert
05-12-2014, 16:31
Komuś to wpadło do głowy ? :)

Ja mam ten komfort ze 95% swojej kolekcji plytowej nabylem poprzez amazon. Przed zakupem, co sie czasem rzeczywiscie zdarza, korzystam z elektronicznej wyszukiwarki na moim koncie dla 'nabytych juz plyt' i po wynikach wiem czy to potencjalny dubel czy nie ;')) Bardzo wygodna sprawa, bo nie musialem nic manualnie katalogowac. Amazon 'mowi' mi tez ile plyt kupilem w danym roku i dzieki temu wiem kiedy przestac by nie przekraczyc akceptowalnej sredniej ;'))

colcolcol

  • 925 / 5293
  • Ekspert
05-12-2014, 17:39
Pozdrawiam userów, którzy zdecydowali się na 1/2 ;-))
Wzajemnie!  ;D

-Pawel-

  • 4724 / 5511
  • Ekspert
05-12-2014, 19:24
Ja tam niczego nie zamawiam, bo mi nowy audiofilski wzmak "skwierczy" i nie da się słuchać.
Ale za to piękny jest, więc sobie mogę dotykać, włączać, oglądać lampki przy zgaszonym świetle.
Niczego więcej do audiofilskiego szczęścia mi nie trza. ;-))

Kurde, szkoda, że dopiero teraz się na niego zdecydowałeś, miałem kiedyś piękny kwartet rosyjskich 6AS7W i trzy z nich dawały piękną niebieską łunę na bańce, coś niepowtarzalnego.

-Pawel-

  • 4724 / 5511
  • Ekspert
05-12-2014, 19:26
Ach... skwierczenie... Dawno miałem ten amp, ale coś mi przychodzi do głowy. Zamień dwie lampy mocy z prawego kanału na lewy. Któraś może nie łączyć na stykach czy coś, wiem, że niektóre bańki były wrażliwe w niektórych gniazdach. Nie jestem pewien czy dobrze radzę, ale spróbuj. Na 75% miałem podobny problem z którąś lampą mocy.

almagra

  • 11514 / 5560
  • Ekspert
07-12-2014, 16:14
Skwierczenie może być po pierwsze primo objawem wzbudzania na wysokich częstotliwościach,a po drugie primo istnieje taka wada konstrukcyjna lampy jak niekontaktowanie na zgrzewach wewnętrznych-takie lampy zostały odrzucone w trakcie kontroli technicznej,a potem sprytny pan Zenek wprowadził je z tego kosza na rynek.Tak często jest z lampami św.p.JJ.

almagra

  • 11514 / 5560
  • Ekspert
09-12-2014, 13:50
Łuna błękitna na bańce jest wynikiem domieszkowania szkła pierwiastkiem świecącym pod wpływem uderzających elektronów.Świecenie błękitne między elektrodami natomiast świadczy,że próżnia ucieka!