Audiohobby.pl

Nowy flagowiec AKG K812

pastwa

  • 3815 / 5910
  • Ekspert
07-11-2013, 14:46
...biorac pod uwage ze byly projektowane pod studia nagraniowe, powinny wiec grac plasko (bez podbic), czysto i bardzo szczegolowo, zatem rozczaruja najpewniej milosnikow duzego basu i muzyki prezentowanej w sposob efektowny, choc niekoniecznie naturalny. Tobie sie raczej Asmagus nie spodobaja skoro lubisz swoje Denony. To najpewniej takie nauszniki do muzyki akustycznej i klasycznej w pierwszej kolejnosci, a rock, metal i wszelakie drum and bas to ich wrog ;\'))

pastwa

  • 3815 / 5910
  • Ekspert
07-11-2013, 14:49
>> asmagus, 2013-11-07 14:43:30
To jest jasne :)
Ale czy one są już dostępne?

Bylo tak od razu ;\')) Jak widac po wynikach wyszukiwarek wszelakich, nie sa jeszcze dostepne ;\')) Pewnie bede na Gwiazdke, teraz trwa faza reklamowania ich, czyli poszly do roznych recenzentow, aby ci napisali pochlebne recenzje.

pastwa

  • 3815 / 5910
  • Ekspert
07-11-2013, 14:50
A wedle What Hi-Fi:

The AKG K812s will be available from the end of November for £1000...

Synthax

  • 2323 / 4129
  • Ekspert
17-12-2013, 22:43
Czuję, że HD800 wyjdą obronną ręką.

wisniewski90

  • 24 / 4053
  • Użytkownik
17-12-2013, 23:05
a jak sie sprawuje Lampizator?

Synthax

  • 2323 / 4129
  • Ekspert
18-12-2013, 00:03
Wspaniały DAC, najlepszy jaki do tej pory wpadł w moje ręce. Pobił ostatecznie faworyta mojego Bel Canto DAC 2.5, o Myteku nie wspominając.. Jest w Lampizatorze jedna cecha która czyni go wyjątkowym - to że dźwięk staje się 3D. Wszystko nas zaczyna otaczać, to co w innych dacach gdzieś po bokach gasło tutaj wychodzi poza bazę stereofonii jako takiej i staje się wyraźnym punktem w przestrzeni 3D. Pewnych dźwięków już sie nie szuka, ona się uczytelniają.

Moja refleksja jest taka, że dobre źródło podnosi słuchawki o umowną \'klasę\'.. I można nieźle się nabrać na recenzje słuchawek z nieadekwatnym źródłem. Bo taka recenzja nie pokazuje wszystkich zalet. Tutaj okazuje się, że moje HD650 uczytelniły się, nabrały życia i jeszcze większej przestrzeni. A z poprzednim player\'em (w sumie nie byle jakim bo to starszej daty ale dobry Pioneer), po przełączeniu na Lampizatorka to jakby zdjąć z nich delikatną firankę. Ze sceny przed nami gdzieś tam robi się widowisko muzyczne tu i teraz.

maccoo

  • 162 / 4199
  • Aktywny użytkownik
18-12-2013, 01:50
Synthax - to całkiem jakbym czytał o Eximusie DP1 ;) Scena i i muzykalność to coś czego do tej pory na słuchawkach w takiej dawce nie uświadczyłem

  • Gość

asmagus

  • 4439 / 5459
  • Ekspert
18-12-2013, 13:35
Sugerujesz, że "kreski" dla HD800 ładniejsze?

  • Gość
18-12-2013, 14:36
Czy ja wiem... Chodziło mi o to że jeśli będą podobnie analityczne i takie trochę wyzute z emocji jak ktoś tu przypuszczał to możemy dostać produkt podobny do HD800 i to bardzo, patrząc chociażby na odpowiedź na sygnał czy izolację. Jeśli chodzi o balans i ilości pewnych rzeczy na paśmie nie będzie żadnej różnicy raczej, w grę (teoretycznie) będą wchodzić inne niuanse, jak osłodzenie, wykop, plus to co da od siebie sam konstrukt itd, one będą tu odróżniać flagowce obu firm. Z samych wykresów wygląda to tak jakby ktoś tu coś od kogoś "odgapił" ;) Oczywiście czyste spekulacje, ale pozwoliłem sobie bo akuratnie goszczą u mnie HD800 i sprawa wydała mi się podejrzana. Od razu skojarzyłem te wykresy :)

asmagus

  • 4439 / 5459
  • Ekspert
19-12-2013, 08:39
Kierując się wykresami to http://www.innerfidelity.com/images/FostexTH900.pdf  Fostexy bym kupił, jeszcze ich nie słyszałem, cena też troszeczkę z czapy jak na dynamiki, ale kto wie ;)

Porównując np. 30 hz odpowiedź to K812 wypadają słabo. Niemniej jednak, mimo, ze oglądam wykresy i staram, się poszerzać wiedzę co do ich znaczenia, to np. takie słuchawki jak MDR-7509HD zupełnie inaczej grają na głowie niż wskazują na to ich wykresy - dlatego podchodzę do tych kresek z pewną rezerwą.

  • Gość
19-12-2013, 15:56
Wiadomo, po wykresach nie ocenia się słuchawek, choć wstępnie można wywnioskować pewne rzeczy. Nieraz się to sprawdza nieraz nie. Dlatego tak ważne są odsłuchy. :) Ja na ten przykład odsłuchiwąłem teraz Sennki HD800 i mniej więcej tak jak myślałem po wykresach, tak zagrały, choć zaskoczyły niesamowicie pomimo to. Pomimo tego że są ciemnawe góra jest tak wyrazista i detaliczna że się tego nie odczuwa. Werdykt co do nich jest jednoznaczny, absolutna rewelacja. Aż strach pomyśleć co by pokazały jak by się je wpięło w lepszy tor niż mój. Rewelacja.

majkel

  • 7476 / 5910
  • Ekspert
23-01-2014, 22:58
>> Kraft, 2013-10-13 17:19:24
Jaki sens zestawiać magnes o sile 1,5T z 36-omową, a zatem ciężką i wolniej reagującą na zmiany napięcia cewką?

-> Cewka nie jest ciężka, ponieważ nawinięto ją drutem aluminiowym pokrytym miedzią. Glin jest znacznie lżejszy od miedzi, a z racji efektu naskórkowego AKG dobrze to wykombinowało. Niska impedancja wynika po części z tego, że takiego druta nie da się zrobić poniżej pewnej średnicy, czyli jesteśmy de facto skazani na niską impedancję z racji grubego przekroju więc i małej liczby zwojów. Z drugiej strony można patrzeć tak - AKG wpadło na pomysł jak zrobić lekką cewkę niskoomową. :)