Audiohobby.pl

Magnetofon

AUDIOTONE

  • 9397 / 5839
  • Ekspert
12-01-2021, 11:21
Aiwa AD-F880 to dobry grajek,  godny polecenia.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

nano

  • 9079 / 4992
  • Ekspert
12-01-2021, 11:28
ja  protestuje
ale  to moje zdanie
nie cierpie jego grania
wyglad ale   tak     jest ok  :-)

koleczko2005

  • 41 / 1222
  • Użytkownik
12-01-2021, 13:10
Dziękuję za opinie :)
Coś się pomyśli.
A nuż się może jakaś okazja trafi na coś innego.

nano

  • 9079 / 4992
  • Ekspert
12-01-2021, 15:27
tutak  fotka jak zglebili inzynierowie magnetofon
dlaczego
jest ciemno  i ja chce przewinac tylko kasete


smiech  lub dramat   
druga fotka
tyl magnetofonu  he he he he



« Ostatnia zmiana: 12-01-2021, 15:30 wysłana przez nano »

PhantomLord

  • 420 / 2278
  • Zaawansowany użytkownik
12-01-2021, 15:55
Może dozbieram do tej aiwy ad-f 880 :)

O widzisz, mi z kolei Kenwood KX-880HX dużo bardziej podszedł niż ta Aiwa AD-F880. Miałem oba w tym samym czasie i jedynym polem, w którym Aiwa lekko wychodziła naprzód to niskie tony, ale nie było to jakieś druzgocące zwycięstwo jak zauważalne np w NADach.
Kenwood dla mnie grał dużo szerzej i nie miał tak cofniętej średnicy jak Aiwa. W teorii do metalu i rocka cofnięta średnica powinna pasować, a jednak mi to nie odpowiadało i w bezpośrednim porównaniu szybko wyszło, że Aiwa została w tyle. Kenwood pokazywał dużo więcej detali i grał dużo równiejszym pasmem niż Aiwa.

Oczywiście powyższe porównania robiłem nagrywając na takiej samej taśmie takie same utwory na obu deckach i w nich je odtwarzając - także moja opinia to takie połączenie nagrywania i odtwarzania w sumie.

Tyle tylko, że to moje zdanie - może czyjeś "ucha" inaczej te różnice odbiorą:-), a może na innym wzmaku czy kolumnach w ogóle będzie inaczej.

Aha, no i Aiwa trzaska jak diabli przy zmianie funkcji - mi szczególnie nie przeszkadzało, bo sprzęt stał w salonie, ale do sypialni...nie ma szans :-D.
Warte dodania jest jeszcze, że DD Sankyo w Kenwoodzie sprawuje się świetnie z niskim W&F mimo single capstana. W Aiwie miałem słyszalnie większe W&F mimo wymian pasków, czyszczenia itp.

Do Aiwy jeszcze ANT pisał o możliwym modzie, który ponoć dużo daje - ja tych zmian nie robiłem.
« Ostatnia zmiana: 12-01-2021, 15:57 wysłana przez PhantomLord »
Analogowa Grupa Wywrotowa. Mateusz

AUDIOTONE

  • 9397 / 5839
  • Ekspert
12-01-2021, 16:48
Mateuszu dziękuję bardzo za porównanie. Takie wpisy dużo dają podczas magnetofonowych poszukiwań. Dużo więcej niż niejedna "sucha" rekomendacja. Aiwę 880 brałbym jako bazę do "modów" oczywiscie. Co nie ujmuje jej niezłego grania, a po modach nawet sporo lepszego. Tak piszą w internetach... co jeszcze to dwa wałki, 3 głowice i regulowany Bias i Level. Owszem 880HX ma prawie to samo czyli regulowany Bias i Level ale DD robi robotę. Oczywiście wybór należy do kupującego i jego preferencji.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Hammer

  • 4686 / 2300
  • Ekspert
12-01-2021, 17:40
Ja mam niestety tylko Basic X1  i mam tak jak z nakiem BX150, wrzucam kasete i nie mam zastrzeżeń, podobnie też z modelem 990 sr jakość jest ograniczona jedynie taśmą - jeśli chodzi o Kenwooda.
Aiwa..... mam 810 i złego słowa nie powiem, w sumie nie znalazłem u niej wad.
Teraz to można się cieszyć że w ogóle jakieś magnetofony jeszcze grają .....

PhantomLord

  • 420 / 2278
  • Zaawansowany użytkownik
12-01-2021, 20:25
Jedna sprawa, o której nie napisałem, to upierdliwość nagrywania na KX-880HX ;-).
Ma regulowany BIAS i Level, ale z racji, że to dwu glowicowka to jednak trochę jest to upierdliwe.

W każdym razie ja swego czasu i tak zdecydowałem, że brzmieniowo Ken bił tą trójgłowicową AIWĘ.

W każdym razie, zgadzam się z Wojtkiem, że AD-F880 nie brzmi źle, ot nie do końca moje brzmienie i tyle :-).
Analogowa Grupa Wywrotowa. Mateusz

artekk

  • 1694 / 5886
  • Ekspert
12-01-2021, 21:40
Miałem AD-F880 i pozbyłem się jej. Faktycznie charakterystyka przypomina nieco działanie filtra loudness, co czyni brzmienie jakby bardziej soczystym. Na W&F w mechanizmie AIWY drastyczny wpływ mają zastosowane paski, szczególnie pasek intercapstan. Mnie nie odpowiadała jakość wykonania, plastikowe pokrętła, puste wnętrze, źle opisana płyta główna etc. Nie pamiętam już czy płyta czołowa też nie jest z plastiku, a jeśli nie w tym modelu to w innych AIWAch na pewno.

Z Kenwoodów serii 880 ćwiczyłem modele D, G i HX, wszystkie były w doskonałym stanie. 880HX okazał się najlepszy, szczególnie w zakresie zapisu. Swego czasu również pozbyłem się ich, bo w bezpośrenim starciu znacznie bardziej do gustu przypadł mi NAD 6100.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

nano

  • 9079 / 4992
  • Ekspert
12-01-2021, 22:21
takie zdanie ode mnie
nagrania na 880 graja jakby ktos kontury podkreslil przy kazdej nutce  880 daje dusze od siebie

a to nie kazdemu moze sie podobac


nano

  • 9079 / 4992
  • Ekspert
13-01-2021, 09:31
880  mam na mysli kenwood ,,,,ech nie napisalem

AUDIOTONE

  • 9397 / 5839
  • Ekspert
13-01-2021, 10:24
880  mam na mysli kenwood ,,,,ech nie napisalem
Można się pomylić bo oba 880... ;)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

koleczko2005

  • 41 / 1222
  • Użytkownik
13-01-2021, 14:09
Hmm z tego co widzę to ceny są całkiem podobne, ale za kenwooda kx880hx trzeba dać trochę więcej.
W zasadzie na nagrywaniu aż tak mi nie zależy bo świetnie sprawdza się do tego Pioneer ojca, oczywiście fajnie by było mieć tę opcje na całkiem przyzwoitym poziomie w razie czego.
Pozostaje czekać za jakąś okazją

Narazie chyba zaopatrzę się w jakieś porządniejsze kasety żeby mieć jakąś bazę do bawienia się.
Z tego co mi tata mówił to od nano kupuje jakieś taśmy to może coś nie coś sobie też wybiorę :)

Dziękuję za pomoc i opinie

Pozdrawiam :)

nano

  • 9079 / 4992
  • Ekspert
13-01-2021, 14:35
tylko tak sprostuje bo czesto pada slowo  "nano" cos tam   kasety ..
powiedzmy to w czasie przeszlym

ja mialem dojscie do kaset    cos tam zostalo
ale  to kwestja czasu ..i  tego nie bedzie


TO BYLA OKAZJA 
tzw zrodlo wymarlo  i jade na slomkach


co innego magnetofony
ale kasety ...to koncowka

Kielarski

  • 16 / 1206
  • Nowy użytkownik
13-01-2021, 15:28
Denon 710 jest w niezłej cenie.... oj uszkodzony.. :(
Harman TD4400 sprawny
NAD 6340 do naprawy

Mało fajnych jest na aledrogo...

Witam,
To mój pierwszy wpis. Chciałem Wam podziękować za Waszą wiedzę i chęć dzielenia się swoją pasją i nabytym doświadczeniem.
Kila tygodni temu w piwnicy znalazłem część swych starych kaset. Szybka myśl, że fajnie byłoby znów posłuchać kaset z czasów kiedy miałem 14-20 lat.  Mój brak jakiejkolwiek wiedzy na temat magnetofonów zaprowadził mnie na Wasze forum.
Dzięki Wam od poniedziałku jestem posiadaczem Denona DRM 710.  Gdy pierwszy raz odpaliłem sprzęt to zdziwiły mnie dwie rzeczy. Pierwsza to, że dźwięk był mocno "wytłumiony", "schowany"... na szczęście na amplitunerze znalazłem odpowiednią opcję "Straight Analog" i dźwięk był taki jaki być powinien. Druga sprawa, której nie rozgryzłem to dlaczego chcąc odtwarzać kasetę wciskam przycisk "play" i wszystko gra, a innym razem po wciśnięciu "play" po ok.7 sekundach kaseta zatrzymuje się i powtórnie trzeba wcisnąć "play" by grała dalej?

P.S. Fajnie znów posłuchać kaset Iron Maiden, Ozziego, Mercuful Fate, Sepultury, Deicide, Vader :)