Audiohobby.pl

stereo-undeground.pl - informacje

MAG

  • 2393 / 5890
  • Ekspert
20-11-2012, 12:02
Ja jestem zdania że każdy ma prawo do pisania, SU ma szansę pod warunkiem dobrej polityki działania .

Bez dobrych tematów niestety będzie martwe.

Natomiast co do Piotra niech zakłada własną stronę tak będzie najlepiej dla niego i dla innych.






pastwa

  • 3815 / 5903
  • Ekspert
20-11-2012, 14:42
Dla mnie wyglada to dosc przejrzyscie. SU najlepiej zamknac w cholere, inaczej bedzie wisialo dretwo po wsze czasy, nikt tam nic juz nie napisze na wieksza skale. Po drugie, stron na temat audio jest juz cala masa i wnet sens ich istnienia zostanie mocno nadszarpniety, o ile juz nie zostal. Z czasem staja sie one zwyklymi banerami reklamowymi z jakimis tam, lepiej lub gorzej napisanymi, tekstami opisowymi, tracacymi nagminnie laniem wody. Majac silna potrzebe na litereture piekna najlepiej sie udac do bilioteki by poczytac w spokoju klasyke literatury, w kazym innym przypadku lepiej samemu ruszyc dupsko i posluchac delikwenta sprzetowego, bo inaczej sie zwyczajnie nie da, kiedy idzie o sprzet audio. Jak pan Eugeniusz napisze, ze mu strasznie smakuje marynowana fladra i opisze to ze znastwem i swoboda godna Slowackiego to i tak nikt normalny nie bedzie kupowal owej fladry bez tak zwanej degustacji wstepnej, zwlaszcza, jesli to to strasznie wysoko wycenione zostalo.

Ahmed

  • Gość
20-11-2012, 14:58
Kolega Pastwa i 4m specjalizują się w "darciu kotów". :)

Rafaell

  • 5033 / 5900
  • Ekspert
20-11-2012, 19:59
>> 4m, 2012-11-20 14:47:42
Recenzje sprzed 2, 3 lat są już i tak drugiej świeżości. Trójbój na szczycie, czyli konfrontacja słuchawek AKG K1000, Grado GS-1000 i Ultrasone Edition 9 brzmi dziś nieco śmiesznie :)

Nie wiem z czego tu się śmiać ale dziś dalej wiele osób nie posiada słuchawek tej klasy.

Wyszły nowe zabawki ale czy lepsze? moim zdaniem inne :)                          

__kot__

  • 724 / 5905
  • Ekspert
20-11-2012, 20:10
Ja tam się specjalnie tym nie przejmuję (darciem i malkontenctwem) - tego wszędzie pełno to się przyzwyczaiłem ;)
Rację mają Ci, którzy piszą, że bez ciekawego wkłądu portal będzie martwy. Dlatego powiedziałem sobie w duchu, że jeżeli w tym roku nie będzie się w SU zbyt wiele działo to nie przedłużę rezerwacji domeny w kolejnym roku

Co do rozdrobnienia stron o audio też macie racę. Tylko jest faktem, że takie rozdrobnienie nie służy dobrze światkowi niekomercyjnego audio. Ani nam - pasjonatom. Stronki są zakładane z różnych pobudek ale prędzej czy później wielu próbuje na tym robić pieniądze (reklamy lub recenzje itp.). Kończy się to różnie.
Dlatego ja postanowiłem, że SU będzie totalnie niezależnie i niekomercyjnie. Ma służyć światkowi pasjonatów a nie branży... Byłoby idealnie aby wszyscy Ci którzy próbują coś robić na własną rękę zjednoczyli się pod jednym "sztandarem". Powstałaby wtedy znacznie silniejsza, opiniotwórcza marka, która wnosi dużą wartoś potencjalnemu odbiorcy. No i rzeczywiście byłaby mocną odpowiedzią na komercyjne podejście w świecie audio hi-fi. I nie musi to być SU - może to być każde inne przedsięwzięcie. Ale na to trzeba chęci, zapału i konsekwencji.

Rolandsinger

  • 2894 / 5904
  • Ekspert
20-11-2012, 20:30
Kot ja Ci powiem, dlaczego ludzie nie chcą pisać w imię idei, nawet Ci, którzy nie wiedzą co robić z czasem i żyją sprzętem audio jak Piotr Ryka. Otóż takie przedsięwzięcia najczęściej kończą się wymykiem założyciela, jak w przypadku audio.rec.pl czy jak tam się a-s niegdyś zwało. Lukar sprzedał domenę wraz z userami i ich tfurczością, zwinął szmal i poleciał się opalać.

Podejrzewam, że nie już zbyt wielu jeleni na charytatywne dołożenie się komuś do interesu.
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

MAG

  • 2393 / 5890
  • Ekspert
20-11-2012, 20:47
Ja jakoś piszę na różnych forach i w różnych klubach poza Polską i to nawet działa sprawnie, co prawda jest inny poziom bo trzeba poruszać się stricte w określonych ramach -merytoryka i nic po za tym .

Zbieram doświadczenia może w końcu  zaowocuje to czymś pozytywnym;)






magus

  • 20990 / 5906
  • Ekspert
20-11-2012, 20:49
Roland,

musisz przyjąć do wiadomości, że nie wszyscy jednak podzielają twoje podejście do świata
że jak jedna kobita puściła cię w trąbę, to znaczy, że wszystkie baby to dziwki

wszyscy przypadek AS znamy i dlatego jesteśmy właśnie tu gdzie jesteśmy - wbrew licznym przestrogom, jak na razie AH nie zostało przehandlowane za srebrniki
może i SU nie skończy tak źle, jak prorokujesz?
Odszedł 13.10.2016r.

asmagus

  • 4439 / 5452
  • Ekspert
20-11-2012, 21:32
Zawsze możecie koledzy założyć stowarzyszenie, które przejmie pieczę nad portalem/portalami. W statucie można zastrzec wiele rozwiązań uniemożliwiających skomercjalizowanie portali.

__kot__

  • 724 / 5905
  • Ekspert
20-11-2012, 21:45
>> asmagus, 2012-11-20 21:32:35

Nie mam z tym najmniejszego problemu :)

Panowie - bez jaj... Pieniądze to ja zarabiam w innym miejscu... Takie insynuacje to nie na miejscu lekko...
Dla mnie to hobby i tylko hobby (które wspieram swoją wiedzą i czasem). Gdyby podliczyć nakłady finansowe, które poniosłem (licencje, domeny, hosting) + mój czas (spędzony na tworzeniu, obsłudze i edycji portalu) w przeliczeniu na moją stawkę godzinową to wyszłaby z tego spora 5-cio lub nawet 6-cyfrowa kwota... A jak widzicie jakoś nie palę się do komercjalizacji SU...

Rolandsinger

  • 2894 / 5904
  • Ekspert
20-11-2012, 22:32
@ Kot

To nie insynuacja, to wyjaśnienie przyczyn braku entuzjazmu i zaangażowania dla zacnej skądinąd idei wśród indagowanych dyskutantów. Przecież nikt zakładając nic nie znaczącą witrynę in statu nascendi nie przyjmuje z rozmysłem, że gdy nabierze ona popularności to się ją skomercjalizuje, sprzeda i umknie z walizką kapuchy. Takie pomysły zazwyczaj rodzą się z czasem, gdy przedsięwzięcie rozwija się ponad najśmielsze oczekiwania, a zabezpieczeń prawnych brak.

_
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

Ahmed

  • Gość
20-11-2012, 22:34
Rolo,

Ty zaraz zaczniesz czipy zakładać właścicielom portali audio a w domu chyba swoje slipy zamykasz w sejfie aby kobita nie sprzedała ich na allegro. Trzeba mieć trochę zaufania do ludzi.

Corvus5

  • 2596 / 5370
  • Ekspert
20-11-2012, 22:45
Ahmed, sorry, realia biznesu.

Ahmed

  • Gość
20-11-2012, 22:47
>> Corvus5, 2012-11-20 22:45:54

Nie wszystko jest biznesem.


Corvus5

  • 2596 / 5370
  • Ekspert
20-11-2012, 22:57
No to realia świata. Jak coś ewoluuje, to pojawią się nowe horyzonty. Wtedy nie zawsze można się dogadać.