Audiohobby.pl

Co po CD ?

audioholik

  • 424 / 5857
  • Zaawansowany użytkownik
13-12-2008, 20:33
>> audioholik, 2008-12-13 20:28:56
bardzo uczciwa ścieżka :)))

..............

ale taki Analogue Productions płaci dużą kasę za ponowne wydania płyt z serii Blue Note i Impulse...

blueoyster

  • 88 / 5640
  • Użytkownik
13-12-2008, 20:34
Audioholik, za "powietrze" również musimy płacić. W ten czy inny zawoalowany sposób.
Moim zdaniem ci wszyscy "pośrednicy-dostawcy wrażeń" to zwykłe pasożyty. Bez nich muzyka i uczucia byłyby czystsze i bardziej prawdziwe.

audioholik

  • 424 / 5857
  • Zaawansowany użytkownik
13-12-2008, 20:37
Rafaell,

nie wiem ile firm tłucze wyroby którym wygasła ochrona patentowa

audioholik

  • 424 / 5857
  • Zaawansowany użytkownik
13-12-2008, 20:39
>> blueoyster, 2008-12-13 20:34:54
Moim zdaniem ci wszyscy "pośrednicy-dostawcy wrażeń" to zwykłe pasożyty. Bez nich muzyka i uczucia byłyby czystsze i bardziej prawdziwe.

.....................

może tak a może nie, słyszałem płyty nagrywane w budżetowych słabych studiach, brzmiały fatalnie, a i z ich dostępnością w sklepach nie było najlepiej, nawet w tych internetowych był problem

audioholik

  • 424 / 5857
  • Zaawansowany użytkownik
13-12-2008, 20:43
jeśli od początku przemysłu muzycznego wszystko byłoby dostępne na pirackich stronach internetowych nie wiadomo czy kiedykolwiek płyta vinylowa czy cd mogłaby stać się sukcesem....

blueoyster

  • 88 / 5640
  • Użytkownik
13-12-2008, 20:44
Niestety Audioholik. Godzę się z tą oczywistą prawdą, że żyjemy w czasach gdzie walenie w wydrążone pnie kijami już nie wystarcza. Przekłada się to również na wszelkie inne dziedziny życia. Ekwiwalentem możliwych do osiągnięcia stanów emocjonalnych są pieniądze.

Rafaell

  • 5033 / 5910
  • Ekspert
13-12-2008, 20:46
>> audioholik, 2008-12-13 20:37:01
Rafaell,

nie wiem ile firm tłucze wyroby którym wygasła ochrona patentowa

Odpowiem Ci w ten sposób korzystasz z nich na co dzień na przykład obudowa do twego SACD, formy do wykonania plastików były obrabiane płytkami HM z węglika spiekanego kiedyś opatentowanego i nazywanego  Widia  czyli z niemieckiego  vie diamant  po naszemu   jak diament

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Żyłem zaczarowany, uwieziony w jakimś ciele i w pokorze jakiejś duszy...

                      J L Borges

audioholik

  • 424 / 5857
  • Zaawansowany użytkownik
13-12-2008, 20:50
> blueoyster

Ekwiwalentem możliwych do osiągnięcia stanów emocjonalnych są pieniądze.

.....................

tak jest i było odkąd człowiek wymyślił pieniądz

blueoyster

  • 88 / 5640
  • Użytkownik
13-12-2008, 20:54
A skoro one (pieniądze) są tak mało warte, nie ma ich co żałować, prawda?

audioholik

  • 424 / 5857
  • Zaawansowany użytkownik
13-12-2008, 20:57
co do ściągania plików, w zacofanej cywilzacyjnie Japonii obecnie sprzedaż blu-ray przewyższyła dvd i odnotowują duże wzrosty sprzedaży, nie chce skłamać ale słyszałem coś o 800% wzroście sprzedaży, wydaje mi się content HD zarówno jeśli chodzi o muzykę jak film to przyszłość, z tym że nie przekreślałbym tutaj fizycznych nośników

PS Pioneer ogłosił właśnie że wypuści na rynek nowe płyty o pojemności 400GB, jakaś inna firma mówiła o płytach optycznych o pojemności 1,5TB

Rafaell

  • 5033 / 5910
  • Ekspert
13-12-2008, 21:00
>> audioholik, 2008-12-13 20:39:55
może tak a może nie, słyszałem płyty nagrywane w budżetowych słabych studiach, brzmiały fatalnie, a i z ich dostępnością w sklepach nie było najlepiej, nawet w tych internetowych był problem

Nie widzisz wielkiego problemu,wielu artystom  firmy fonograficzne zamykają usta może kojarzysz np sprawę Kayah i Sony podpisali z nią kontrakt żeby nie mogła wydawać płyt i nie zagrażała promowanemu "produktowi"

Nie dziwię się że młodzi artyści nagrywają płytę w kuchni na pożyczonym sprzęcie i wydaja je przez internet. Dalej w radiofoniach panuje fonograficznych firm cenzura.Zobacz ilu artystów nie może przebić się przez ten kożuch na powierzchni stawu nazwany Firmami fonograficznymi. Ryba psuje się od głowy, dla czego mam znać tylko te płyty które promują w mediach i w prasie a resztę na macanego.

Audiocholik czy wiesz ile wartościowej muzyki przez tych gnojków przechodzi obok nas w ciszy ?
Płacąc tak wysoka cenę za płyty CD płacisz nie tylko za utylizacje ale także za to żeby tym młodym nowym muzykom zamknąć dziób i żeby dla Ciebie nie zaśpiewali,zagrali. Czyli sam na siebie kręcisz bat. Koncerny okradają Cie nie tylko z kasy ale także zamykają Ci dostęp do kultury

Panimajesz ? (rozumiesz)

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Żyłem zaczarowany, uwieziony w jakimś ciele i w pokorze jakiejś duszy...

                      J L Borges

misiomor

  • 2094 / 5915
  • Ekspert
13-12-2008, 21:07
>> audioholik, 2008-12-13 20:57

Japończycy to gadżeciarze ;-)

A na poważnie - to Blu-ray był praktycznie koniecznością wobec spadku cen wyświetlaczy o dużym rozmiarze. DVD jest dobre na ekranie 28 cali, ale powyżej jego pikseloza staje sie dokuczliwa. Zwłaszcza że MPEG-2 nie oferuje tak dobrego wykorzystania pojemności nośnika (i nawet rozdzielczości 720 x 576) w porównaniu z np. MPEG-4.

W filmach szum mechaniki odtwarzacza optycznego tak nie przeszkadza, bo projektory miewają wiatraki, podobnie jak amplitunery.

Tym niemniej skoro muzyka wymaga znacznie mniejszych pojemności nośników niż video, a z drugiej strony bardziej kładziemy nacisk na jakość dźwięku, wirująca płyta optyczna to przeżytek.

audioholik

  • 424 / 5857
  • Zaawansowany użytkownik
13-12-2008, 21:08
Rafaell,

ja płyt CD już nie kupuje, za płytę CD nikt nie dostanie ode mnie nawet złotówki

audioholik

  • 424 / 5857
  • Zaawansowany użytkownik
13-12-2008, 21:09
duże wytwórnie które nie przeszły na SACD to gnojki które wypuszczają badziewne CD tylko dlatego że tak jest taniej i nie muszą ponosić nowych nakładów na rozwój technologii/studia itd

audioholik

  • 424 / 5857
  • Zaawansowany użytkownik
13-12-2008, 21:11
> misiomor

nie tylko japończycy, Polacy również z tym że Ci drudzy ściągają filmy HD  z pirackich stron internetowych