Audiohobby.pl

ZLOT PRZYJACIÓŁ STEREO I MELOMANÓW

Lutek

  • 535 / 5869
  • Ekspert
12-02-2010, 22:27
>marcow

    Mysle, ze ta Malta bylaby niezla. Sam jestes z okolic Poznania, wiec to miejsce bedzie zapewne rowniez Tobie odpowiadac ze wzgledow organizacyjnych, czasowych i kosztowych.  Sadze, ze wybierajac bardzo odlegle miejsce od aglomeracji, frekwencja moze byc na tyle mala, ze jeszcze przyjdzie Ci odwolac spotkanie. W Poznaniu i okolicach jest sporo melo-audiofili i w tym wypadku jest szansa na spora frekwencje.
Zreszta..., Ty organizator i Ty ostatecznie decydujesz o wyborze miejsca.

cir

  • 360 / 5904
  • Zaawansowany użytkownik
13-02-2010, 11:22
jesli to ma byc kolejne towarzyskie party to po co wam nazwa zlot  :)

magus

  • 20990 / 5904
  • Ekspert
13-02-2010, 17:17
łatwiej negocjować z żoną

bo co, mają powiedzieć, że znowu idą na tę audiofilską nasiadówę, po której śmierdzą piwskiem i papierochami?

("a co? mam śmierdzieć kabelkami?")
Odszedł 13.10.2016r.

marcow

  • 1045 / 5358
  • Ekspert
13-02-2010, 19:03
Może nie określiłem się zbyt precyzyjnie odnośnie rodzaju i wielkośc imprezy, którą chcę zorganizować.
Chcę by uczestniczyło w niej co najmniej kilkunastu wystawców profesjonalnych.
Możliwie jak najwięcej hobbystów.
Dla melomanów żeby była możliwość posłuchania dobrego sprzętu, zakupu i wymiany ciekawych płyt.
Może giełda sprzętu używanego i części zamiennych. Jakieś głowice magnetofonowe, lampy itp.
Ciekawe by było zachęcić do uczestnictwa przedstawicieli serwisu.

Chcę żeby to była impreza średniego formatu, ale ciekawa i taka żeby jej uczestnicy chcieli uczestniczyć w następnej za rok!

 
Poczekam jeszcze trochę na komentarze i propozycje ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że coś nowego wniosą..
Mam wrażenie, że tutaj chodzi oto by gonić króliczka a nie żeby go złapać!
 
marcow

cir

  • 360 / 5904
  • Zaawansowany użytkownik
13-02-2010, 21:48
cennik jednego z małych ale nowych hoteli na przedmiesciach łodzi
http://www.kacperski.biz/cennik.php
do manufaktury i deptaka -piotrkowskiej jakies 10 km prostej drogi ale tej ilosci knajp i pubów nie ma nigdzie :)

lancaster

  • Gość
13-02-2010, 22:16
hej, cir...to nie jest tak, ze jadę na taką imprezę z nastawieniem spacerowo-grillowym :))
Po prostu kombinuję, ze jak już się na te 2-3 dni gdzieś jedzie to tak jak pisałeś - żeby było urokliwie wokół dodatkowo, bo że czadersko będzie się spotkać i posłuchać to wiadomo - po to się zlot organizuje(przynajmniej mam nadzieję, ze marcow tych moich "turystycznych" wtrętów nie ma mi za złe):)
Częstochowa też jest OK. Łódź....uffff....no cóż, do tej pory nie mogłem się przyzwyczaić(byłem kilkanaście razy)....ale jak mus to Łódź - jak mawiają ;)

L3VY

  • 224 / 5642
  • Aktywny użytkownik
13-02-2010, 23:21
">> marcow, 2010-02-13 19:03:08
Może nie określiłem się zbyt precyzyjnie odnośnie rodzaju i wielkośc imprezy, którą chcę zorganizować.
Chcę by uczestniczyło w niej co najmniej kilkunastu wystawców profesjonalnych.
Możliwie jak najwięcej hobbystów.
Dla melomanów żeby była możliwość posłuchania dobrego sprzętu, zakupu i wymiany ciekawych płyt.
Może giełda sprzętu używanego i części zamiennych. Jakieś głowice magnetofonowe, lampy itp.
Ciekawe by było zachęcić do uczestnictwa przedstawicieli serwisu.

Chcę żeby to była impreza średniego formatu, ale ciekawa i taka żeby jej uczestnicy chcieli uczestniczyć w następnej za rok!"

Uważam to świetny pomysł.
Podajecie głównie hotele, ale pomyślcie choć przez chwilę jak pięknie było by zorganizować to w Malcie (Poznań). Wystawcy byli by w domkach jedno, dwu osobowych. Przed każdym domkiem np. flagi z nazwami firm które można posłuchać w danym domu. Do tego na potrzeby większych prezentacji są 3 duże sale. Można zarezerwować dobie domek na miejscu (ceny są przystępne). Jeśli dla kogoś było by za drogo to są dwa pola namiotowe. Jeśli ktoś chce wyższy standard to obok są 2 inne hotele. Kilka restauracji, kino - można by wyświetlić kilka filmów jak są produkowane kolumny, elektronika, lub coś z dawnej epoki np. produkcja lamp. Nie było by takiego ścisku jak na AS w Sobieskim, wystawcy nie zagłuszali by się nawzajem bo byliby w osobnych domkach. Cała baza była by w zasięgu wzroku, wszystko blisko siebie. Jak ktoś chce się przewietrzyć to wystarczy wyjść z domku, nie trzeba gonić schodami kilka pięter w dół.
Przede wszystkim chciałbym aby była to taka impreza taka bardziej na luzie i integrująca środowisko. Nie postuluję za kompletną izolacją, ale w Poznaniu na pewno będzie mniej takich typowych oglądaczy którzy idą tylko z ciekawości.
Chciałbym na niej zajść do pokoju Pana Waszczyszyna i spokojnie posłuchać jego cudownego systemu i tego jak opowiada o muzyce zmieniając płyty. Bez tłoku i ścisku, bez napier****jącego systemu za ścianą, który skutecznie przeszkadza w odsłuchu.
Termin zloty to wrzesień, więc wieczorkiem można zrobić jakieś ognisko lub jakaś inna impreza integrująca środowisko na świeżym powietrzu.  
Chciałbym abym wyjechał po tym zlocie odprężony, osłuchany w sprzęcie którego wcześniej nie miałem okazji posłuchać z pełną listą ciekawych zespołów których nie znałem a bardzo mi się spodobały i przede wszystkim z nowymi znajomościami.
_________________________________________
Pozdrawiam Mirosław Andrejuk
profesjonalne adaptacje akustyczne   www.AcousticLab.pl

cir

  • 360 / 5904
  • Zaawansowany użytkownik
13-02-2010, 23:26
marcow napisał ze beda firmy wiec jak rozumiem chyba przydałoby sie troche wiecej ludzi aby firmy były zadowolone
wyjscie w teren ogranicza temat bardziej  do pasjonatów
nie ma co sie oszukiwac jak jest duzo firm to mozna sobie przebierac w drozszych lokalizacjach, a jak pierwszy raz to nic nie wiadomo . Moze by  jakiegos audio  guru  przyciagnac z wykładami , pamietam ze temat lamp w wykonaniu koteczka rozgrzał spory tłumek słuchaczy

cir

  • 360 / 5904
  • Zaawansowany użytkownik
13-02-2010, 23:43
widze ze niektorzy zaparli sie na ta malte
według mnie jesli organizatorzy sa z Poznania to jaki sens robic szum w miejscu gdzie bisnesowo jest sie przez cały rok ,lepiej zaatakowac obcy teren bo na nowe kontakty nie ma lepszego sposobu

lancaster a w tym Poznaniu to sa jakies knajpy:) bo w desperacji z głodu koło północy to mnie juz dwa razy siuks wyratował bo nic innego nie działało poza piwkiem

lancaster

  • Gość
14-02-2010, 00:07
cir, można pójść do np. Brovarii na kolację....znajdę dla Ciebie coś przyzwoitego, spoko :)
...z tym, że  ja się na Poznań nie napalam. Zlot będzie tutaj(w Poznaniu znaczy się :)) to OK, będzie wycieczka to jeszcze lepiej :)

marcow

  • 1045 / 5358
  • Ekspert
15-02-2010, 11:29
Czy słuchawkowcy po swoim spotkaniu w Katowicach mają coś do dodania w sprawie zlotu?

asmagus

  • 4439 / 5451
  • Ekspert
15-02-2010, 11:59
Tak, trzeba rozwiązać sprawę zasilania - przy kilku osobach wiele "listew" zostaje użytych, przy kilkudziesięciu obawiałbym się w ogóle o zwykła instalację.

lancaster

  • Gość
15-02-2010, 12:03
asmagus, w hotelu Sobieski nie takie rzeczy jak tory słuchawkowe byly podpinane i jakoś dwignęło...a instalacja jeśli przyjąc ze wykonana przed np. 10 laty czym niby ma byc gorsza od instalacji w jakims pensjonacie wykonanej 5 lat temu np ?:)
Jesli nie sa to osiedlowe standardy aluminiowych podtynkowtych samokruszących się przewodów o instalacje bym się w ogóle nie martwił.

asmagus

  • 4439 / 5451
  • Ekspert
15-02-2010, 12:19
Ja wskazuję to właśnie ze względu na dobór miejsca i zapewnienie tylu "przedłużek" by wszyscy nie podłączali się do jednego kontaktu.

lancaster

  • Gość
15-02-2010, 12:42
asmagus, przy takiej imprezie można bezproblemowo założyć, że w pokoju są przynajmniej 2 kontakty....ile osób wejdzie do takiego pokoju ? Pewnie żeby się nie robił tłok jakieś 5-6 ? Stanowisk ze słuchawkami dajmy na to nawet 3-4 ?
Oczywiście jeśli są specjalne wymagania to można sobie wynajać np. 1 pokój na 1 system słuchawkowy -przecież nie ma problemu. Wtedy 1 gniazdko, jedna listwa itp.

Nie rozumiem o co Tobie biega z tym "zapewnianiem przedłużek" ? Przecież sprzęt przywozimy sobie sami.