Audiohobby.pl

Audeze lcd-3

Soundman

  • 775 / 4024
  • Ekspert
08-09-2013, 22:05
Synthax,zaciekawiło mnie w Twojej wypowiedzi że u Ciebie HE500 zagrały wspaniale i naturalnie, jak to jednak inaczej się odbiera z innym wzmacniaczem i źródłem...he,he. Ja jak je miałem z tydzień to wydały mi się za jasne,niepoukładane z nienaturalnym przekazem do końca. Chociaż bas miały całkiem dobry jak na otwarte. Myślę że dopiero odsłuch na mocnym wzmacniaczu pokazał by ich klasę. Jednak jak dla mnie to nie do końca dopracowane te słuchawki.
Synthax, zapewniam Cię , jak byś dłużej posłuchał LCD2 to oddechów i ciamkania muzyków miałbyś co nie miara. Jednak trochę ponad godzina na odsłuchy to za mało, ale co zrobić.

Synthax

  • 2323 / 4119
  • Ekspert
08-09-2013, 22:15
Dlatego temat LCD 2 u mnie jest otwarty cały czas :) Bo oczywiście marudzić można, ale na horyzoncie naprawdę w cenie  LCD ciężko szukać takiej średnicy i gładkości.

majkel

  • 7476 / 5900
  • Ekspert
09-09-2013, 00:34
Soundman, HE-500 to słuchawki znacznie trudniejsze w napędzeniu od LCD-2, stąd w zależności od tego do czego je podłączono, może być dobrze lub źle.

Odniosę się jeszcze do tego, co napisał kolega Synthax o Waszym odsłuchu. Otóż z relacji kolegi wynika ta sama konkluzja, którą ja mam na temat tych słuchawek. To jest kategoria "prawie". Wszystko jest w nich prawie doskonałe, a doskonałego nie ma nic, stąd są tylko bardzo dobre, ale odlotu ani zachwytu nie będzie. Według Soundmana i innych kropkę nad i stawia inny kabel, ale musiałbym to usłyszeć, inaczej nie uwierzę. ;)

Soundman

  • 775 / 4024
  • Ekspert
09-09-2013, 18:44
Brodacz , wymieniamy się na słuchawki? Ja mogę zaoferować LCD2 a od Ciebie dostanę Omegę? Tydzień odsłuchu wystarczy, co Ty na to...he,he.

Soundman

  • 775 / 4024
  • Ekspert
09-09-2013, 18:49
Za parę dni będę miał okazję posłuchać Bursona HA-160D, szykuje się niezła walka między Asusem One Muse a Bursonem, kto wygra? Ja stawiam na Bursona...

Soundman

  • 775 / 4024
  • Ekspert
09-09-2013, 19:28
Żartowałem tylko, sam bałbym się pożyczyć tak nobliwe słuchawki z obawą a nuż coś zepsuję, a oto nietrudno...Jednak muszę kiedyś posłuchać jakiegoś modelu Staxów, okazja może się nadarzy...

Soundman

  • 775 / 4024
  • Ekspert
09-09-2013, 19:49
To ciekawe, LCD3 do sprzedania, muszę to zobaczyć, rzadko je widuję częściej LCD2. No na tym niemieckim ebayu tak mają że często tylko w granicach swojego państwa sprzedają, na angielskim też tak widuję. Niech się wypchają...
Myślę że LCD3 mogłyby być ciekawą odskocznią na chwilę od Staxów, warunkiem jest tylko dobrze je napędzić a potem to już błogość i rozkosz słuchania...he,he.

Soundman

  • 775 / 4024
  • Ekspert
09-09-2013, 20:00
Ha...pozostaje szukać znajomego o nie z polska brzmiącym imieniu i nazwisku...Paczka pójdzie do znajomego a potem można odebrać...

mirek10

  • 1212 / 4400
  • Ekspert
09-09-2013, 21:58
koledzy jego podbija na koncu oferty!!!stary numer.

szwagiero

  • 2239 / 5902
  • Ekspert
10-09-2013, 14:50
Może sprzedawca nazista ;)

Soundman

  • 775 / 4024
  • Ekspert
12-09-2013, 19:17
Doszedł już do mnie z niecierpliwością oczekiwany Burson HA-160D którego przyznam się kupiłem niejako w ciemno. Według wielu recenzentów i zwłaszcza samych użytkowników sprzęt prawie idealny dla LCD2.Jednak bałem się trochę czy spełni moje oczekiwania i jak zagra z LCD2. Nadarzyła się okazja zakupić używany w niezłej cenie ,to szybka akcja i gra właśnie u mnie.Na gorąco mogę powiedzieć że połączenie LCD2 z tym Bursonem to był strzał w dziesiątkę ,jak dla mnie to na razie najlepszy dźwięk ze słuchawek jaki słyszałem! Chciałoby się takie chwile przeżywać co dzień...

mirek10

  • 1212 / 4400
  • Ekspert
12-09-2013, 19:20
Gratulacje!!!ja mam ochote posluchac LCD3 ,ciekawy jestem jakby zagraly z moim Carym (300B)?

Soundman

  • 775 / 4024
  • Ekspert
13-09-2013, 21:25
Brodacz, tak mam dużą głowę, na zdjęciu są dłuższe niż normalnie śruby do pałąka. Na zwykłych śrubach muszle nie obejmowały mi uszy w całości, za taki upgrade firma Audeze liczy sobie 30$...
To są niemal pancernie zbudowane słuchawki, nic nie ma prawa się ruszyć czy spaść...to nie Grado.
W d7100 jest jakby sztucznie generowana scena z racji zamkniętej konstrukcji, w LCD2 ma się scenę tuż przed sobą ale jest uczucie jakbyśmy tam byli na żywo. W nagraniach gdzie śpiewa solista lub gra skład złożony z kilku muzyków efekt jest niesamowity.
Dzisiaj trzynasty i mimo że Burson gra wspaniałym ,nasyconym dźwiękiem niemal lampowym to jednak wyszło mi że mój Asus gra bardziej naturalnie z większą przestrzenią i powietrzem. Taki koncert dobrze to pokazuje.

Soundman

  • 775 / 4024
  • Ekspert
13-09-2013, 21:46
No jak dla mnie to LCD2 są stworzone do Jazzu, świetnie oddają brzmienie instrumentów dętych.
Asus One Muse Edition czyli Dac/Wzmacniacz ,zaczynam nabierać coraz większego szacunku do tego sprzętu.

Soundman

  • 775 / 4024
  • Ekspert
16-09-2013, 16:43
Brodacz, tak zmieniłem pady  w LCD2 na welurowe, dodatkowy wydatek 80$. Potem trzeba je jeszcze przykleić do takich dostarczanych kalkomanii na klej, mnie się tak do końca nie udało i po chłopsku sam dokończyłem...he,he.
Brodacz jeżeli planujesz zakup LCD3 to tylko z takimi padami welurowymi a może i z heandband, sam chyba taki dokupię.
Chyba że te skórzane w LCD3 są jednak wygodniejsze i przyjemniejsze w odczuciu. Bo jednak jak dla mnie te w LCD2 to porażka, twarde w odczuciu i nieprzyjemne w kontakcie. Te welurowe są takie neutralne dla skóry, duże upały im nie straszne a dźwiękowo też się poprawia, uczucie większej przestrzeni. Gdzieś w necie widziałem jak ktoś robił testy między skórzanymi i welurowymi, jak znajdę to dam linka. Zaletą dodatkową welurowych jest to że nie przylegają do nich włosy i kurz jak np: w AKG 701 albo Beyerach. Wyglądają też jak dla mnie bardziej seksownie, taki przyjemny zamszyk ale to już własne upodobania. na stronie firmowej można od razu zamówić jaką chcemy wersję wybrać , skórzaną czy welurową albo jakie opakowanie. Dopłacić trzeba za dłuższe śruby do pałąka.
Sam trochę myślę o zakupie LCD3 ale to na przyszłość, wezmę jednak taką wersję welurową.