Audiohobby.pl

Senki HD280 PRO

konto_usuniete

  • 0 / 5429
  • Nowy użytkownik
28-06-2009, 20:31
Witam

Jakie sa Wasze opinie na temat sluchawek Sennhaiser HD 280 PRO?
W wakacyjnych wyprzedażach trafiłem na cene 76 Euro. Czy są warte tych pieniędzy?
Jaki jest ich charakter?


WaldeK

asmagus

  • 4439 / 5459
  • Ekspert
28-06-2009, 21:46
Mój brat używa ich z komputerem zatem trudno powiedzieć mi jak brzmą, w życiu nie były podłączone do wzmacniacza słuchawkowego - z jego dobrą, zewnętrzną (nie pamiętam jaką) kartą dźwiękową grają całkiem nieźle, zaznaczają dobry bas, za 76 euro zapewne trudno znaleźć coś lepszego.
Gdybym miał porównać, to w analogicznym zestawieniu podobnie grały Denony 1001... które jak gdzieś wyczytałem, co nie wiem czy jest prawdą, są tym samym co CAL! (inne okablowanie i obudowa) - CAL! jednak nigdy nie słyszałem.

Kicek

  • 123 / 5501
  • Aktywny użytkownik
29-06-2009, 13:59
Słuchawki jak najbardziej godne polecenia! Świetnie odcinają od świata (zamknięte), bardzo żywe w przekazie, spontaniczne, mają dużo mięcha w niższych niskich, świetną średnicę i wyraźne, a przy tym bez sybilantów, wysokie.
Bardzo głośne, łatwo je napędzić (64Ohmy)
Zarzucają im ludziska, że troszkę za mało w nich niskich. Powiem tak, niskiego najniższego basu mają pod dostatkiem, potrafią zejść baaaardzo nisko. Mają lekki dołek w wyższych niskich i niższych średnich (200Hz-800Hz), ale i na to jest rada. Po łatwym zdjęciu padów wokółusznych i równie łatwym odkręceniu dekla przykrywającego przetworniki, należy podłożyć pod nie(przetworniki)  jakiś miękki cienki filc, żeby  nie leżały bezpośrednio na plastikowym podłożu. Uzyskujemy tym sposobem dużo cieplejszy i należyty dźwięk, bo wypełnia się pięknie wspomniany dołek w paśmie.
Ja właśnie mam tak podrasowany egzemplarz i muszę powiedzieć, że lepiej gra nawet od Sennheiserów HD595. Mocniejszym, żywszym i dosadniejszym dźwiękiem, mniej w tym sztuczności i pudełkowatości brzmienia, który z lekka mają HD595. Lepiej też wygrywają dźwiękowo emocje wykonania muzycznego! Świetna atmosfera na jazzie i klasyce, a na rocku potrafią przyłoić...oj potrafią!
Tak więc biorąc pod uwagę tą cenę i jakość sprzętu....nic tylko brać!

Kicek

  • 123 / 5501
  • Aktywny użytkownik
29-06-2009, 14:03
http://www.headphonereviews.org/  Link do strony, która rekomenduje te słuchawki