Audiohobby.pl

Lot trzmiela czyli fenomeny polskiej sceny.

Rafal

  • 46 / 4995
  • Użytkownik
31-10-2010, 16:46
Pojechali po góralach, byli też Golce. I ja się pytam! A gdzie są Trebunie Tutki? Nie widać ich a ciągle grają, nie fenomen, nawet nie polskiej sceny bo ja ich już dawno nie widziałem na scenie.

Dudeck

  • 5101 / 5879
  • Ekspert
03-11-2010, 01:10
">> bady, 2010-10-28 12:54:29
A Ty Dudeck słuchasz ani dąbrowskiej."

To pytanie czy stwierdzenie ?


"Charlie, Charlie"
http://panna0n.wrzuta.pl/audio/6DHyCzaIjGF/ania_dabrowska_-_charlie_charlie


Wcale ten utwór nie jest daremny , i nie należy mylić rzeczywistej miernoty wielu dzisiejszych wykonawców z tymi , których  nie słuchamy ze względu na odmienność gatunku jaki prezentują swoją twórczością .

Dudeck

  • 5101 / 5879
  • Ekspert
03-11-2010, 01:17
">> Detektyw Kwass, 2010-10-30 13:28:54
Ten numer jest dobry
ale niestety nie jej.
W dodatku śpiewany techniką "odpowietrzania kaloryfera". W sumie więc całe wrażenie robią instrumentaliści i realizator."

Bardzo dobrze zaśpiewane i zagrane .

  • Gość
04-11-2010, 10:17
>> Dudeck, 2010-11-03 01:10:30
Wcale ten utwór nie jest daremny , i nie należy mylić rzeczywistej miernoty wielu dzisiejszych wykonawców z tymi , których nie słuchamy ze względu na odmienność gatunku jaki prezentują swoją twórczością .




I tak sobie mów.
A ja dalej piszę, że wokalistka jest daremna i nie do końca mam pewność, czy można nazywać ją "wokalistką".
A przy tym tekście (Charlie-Charlie) każde disco-polo to wykwintna poezja.

Głos a\'la britney spears, tylko chyba jeszcze bardziej bezgłos.


Jak pierwszy raz ileś lat temu usłyszałem to w trójce, to pomyślałem, że to jakiś żart.

  • Gość
04-11-2010, 10:19
>> Dudeck, 2010-11-03 01:17:15
(...)http://www.youtube.com/watch?v=OOGOMm2NkDg (...)
Bardzo dobrze zaśpiewane i zagrane .


Co zatem znaczy Twoim zdaniem "źle zaśpiewane"?

Dudeck

  • 5101 / 5879
  • Ekspert
04-11-2010, 10:59
Zazwyczaj kiedy ktoś bierze do swojego repertuaru czyjąś piosenkę , to dokonuje jej przearanżowania ( często na siłę ) by nadać jej "swój" charakter , co też często skutkuje tym , że piosenka jest właśnie "źle zaśpiewana" .
Na przykład niektórzy wykonawcy popisują się możliwościami swojego wokalu ( muzycznie , warsztatowo idealnym ) i ... "kładą" w ten sposób fajne kawałki .

Dudeck

  • 5101 / 5879
  • Ekspert
04-11-2010, 11:09
"A przy tym tekście (Charlie-Charlie) każde disco-polo to wykwintna poezja."

Wyczuwam jakieś uprzedzenie do samej wykonawczyni .



( Obecnie w szołbiznesie jest ogromny wysyp samorodnych talentów 3w1 . Tekst , muzyka , aranżacja - wszystko obrabia jedna osoba , sam wykonawca . Na trasie pociągu z Gdyni do Sopotu potrafi taki napisać teksty wszystkich piosenek do nowej płyty . )  

Vinyloid

  • 2470 / 5126
  • Ekspert
04-11-2010, 11:28
>> Dudeck, 2010-11-04 11:09:39
"A przy tym tekście (Charlie-Charlie) każde disco-polo to wykwintna poezja."

Wyczuwam jakieś uprzedzenie do samej wykonawczyni .



( Obecnie w szołbiznesie jest ogromny wysyp samorodnych talentów 3w1 . Tekst , muzyka , aranżacja - wszystko obrabia jedna osoba , sam wykonawca . Na trasie pociągu z Gdyni do Sopotu potrafi taki napisać teksty wszystkich piosenek do nowej płyty . )


No, tu się z tobą, Ptaszku, nie zgadzam. Jak ktoś ma talent i odpowiedni warsztat, to jest w stanie poradzić sobie z każdą z wymienionych przez ciebie dziedzin. Może nie w 30 minut ale jednak.

  • Gość
04-11-2010, 11:33
>> Dudeck, 2010-11-04 11:09:39
"A przy tym tekście (Charlie-Charlie) każde disco-polo to wykwintna poezja."

Wyczuwam jakieś uprzedzenie do samej wykonawczyni .



( Obecnie w szołbiznesie jest ogromny wysyp samorodnych talentów 3w1 . Tekst , muzyka , aranżacja - wszystko obrabia jedna osoba , sam wykonawca . Na trasie pociągu z Gdyni do Sopotu potrafi taki napisać teksty wszystkich piosenek do nowej płyty . )




Dudeck, ja Cię proszę... Podaj tych wykonawców, co oni tacy mądrzy są i sami wszystko robią. Na pewno nie jest to jęcząca Ania.
Czy jestem do niej uprzedzony? Ja po prostu nie cierpię beztalencia. A jak już beztalencie próbuje wyleźć poza ramy taniej muzyki pop, staje się jego antyfanem. Czy to Rubik, czy to jęcząca Ania.
Chociaż akurat Rubik parę pophitów popełnił, o czym zapominać nie wolno.

A teraz konkrety, nazwiska proszę... (jak na przesłuchaniu;p ).


Pisałeś o wokalu idealnym muzycznie i warsztatowo. Że niby kto to jest?
Dla mnie Celine Dion i koniec. Ale do muzyki pop nie trzeba być idealnym, tu liczy się również maniera głosu itp. Tylko bez przesady. To, że nie trzeba być idealnym nie oznacza, że Brajtni Spirs czy jęcząca Ania umieją śpiewać.

  • Gość
04-11-2010, 11:37
>> Vinyloid, 2010-10-30 14:13:26
Kaczorze na motorze, czy mógłbyś zdradzić jakieś szczegóły tej tajemniczej techniki wokalnej ?



Może ja postaram się pomóc.

Struny głosowe mocno niezwarte, pomiędzy nimi idzie 5-10x tyle powietrza, ile powinno (zatem szumiąca wokalistka musi brać oddech co takt). Nośność głosu pierwszorzędowa (do pierwszego rzędu). Mikrofon koniecznie musi być przy samej paszczy, bo z większej odległości nic nie wyłapie.

  • Gość
04-11-2010, 11:49
są nawet choroby głosu związane z niedozwarciem strun, to powinno się leczyć...

Vinyloid

  • 2470 / 5126
  • Ekspert
04-11-2010, 11:58
>> bady, 2010-11-04 11:33:55

(...)Pisałeś o wokalu idealnym muzycznie i warsztatowo. Że niby kto to jest? Dla mnie Celine Dion i koniec

Nie popadajmy w skrajności - Dion nie jest jedyną wokalistką na świecie z dobrym warsztatem. Celowo nie piszę z idealnym, bo to w dużej mierze zależy od repertuaru. Co do nośności, to faktycznie sporo wokalistów nie ma pary nawet z mikrofonem a co dopiero bez. No ale jak "gwiazdy" wokalistyki są kreowane przez speców od marketingu zamiast od emisji głosu, to jest jak jest.

  • Gość
04-11-2010, 12:00
oczywiście, że nie jest, ale akurat dla mnie prywatnie jest numero uno :)

  • Gość
04-11-2010, 12:05
np. w takiej muzyce większość woli M. Carey, większa charyzma, ładniejsza buzia ;) i bogatsze uposażenie naturalne :) Ja wszystko rozumiem.

Ale nie mieszajmy do wokalistyki parawokalistek, którym się wydaje, że potrafią śpiewać.


Mnie tylko cały czas zastanawia, kto tą Anię tak lansuje, dając fajny band i często ciekawą muzykę.

  • Gość
04-11-2010, 12:08
No i ten magiczny rejestr gwizdkowy, którym zdaje się moja idolka gardzi ;)