Audiohobby.pl

Metallica - nowy album "Death Magnetic"

BObiektItgVer

  • 604 / 5747
  • Ekspert
26-09-2008, 00:53
Wróćmy do tematu:
Analiza "psycho-akustyczna" Metallica\'i na na audiofilskim forum to zwykła prowokacja - jak nie przymierzając wątki o Dodzie.
Nie jest politycznym powiedzieć, że się lubi i słucha. Ale skąd się biorą tego typu wątki?

Rolandsinger

  • 2894 / 5912
  • Ekspert
26-09-2008, 01:02
Małe sprostowanie do mojej poprzedniej oceny nowego albumu, którą, uczciwie przyznam, formułowałem na gorąco.

Po kilkunastu przesłuchaniach stwierdzam, iż DM to bez wątpienia o lata świetlne lepsza płyta niż St. Anger, zawierająca multum tradycyjnych motywów brzmienia Metallici, emanuje kwientesencją stylu grupy. Niestety jak wcześnej zaznaczyłem - brak tym pomysłom świeżości, drive\'u, polotu, do tego stopnia, że czasem mamy nieodparte wrażenie słuchania czegoś, co doskonale znamy z "And Justice.." czy z "Master..".  Ale czy właśnie na tym polega artystyczny rozwój?

 

_____________________________________

iPod Classic 80GB ideał - allegro min. 600 zł, u mnie - 500 zł
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

BObiektItgVer

  • 604 / 5747
  • Ekspert
26-09-2008, 01:03
>Ale czy właśnie na tym polega artystyczny rozwój?

Roland - posłuchaj jeszcze kilka razy. (ale bez przeładowania!) - To może być także Twoje Kilimandżaro (co z tego, że na chwilę?! ;)

BObiektItgVer

  • 604 / 5747
  • Ekspert
26-09-2008, 01:09
>Ale czy właśnie na tym polega artystyczny rozwój?

A tak na poważnie. Traktujesz ukierunkować swoje preferencje w zgodzie z "artystycznym rozwojem"? Metallicą???

Astaroth

  • 392 / 5838
  • Zaawansowany użytkownik
26-09-2008, 02:45
LoL - Jakie te kawałki są do siebie podobne ;-) Jeśli chodzi o ogólną "koncepcję" utworu :D


Arek_50

  • 1130 / 5914
  • Ekspert
27-09-2008, 18:46
Q Sound-Metallica....herbatka ,joga  i  d e c y b e l e...

BObiektItgVer

  • 604 / 5747
  • Ekspert
27-09-2008, 18:49
Po 72 godzinach ciągłego odsłuchu jestem już ekspertem od tej płyty. I jedno co mogę jej aktualnie zarzucić to to, że jest nieco zbyt cicho nagrana...

Arek_50

  • 1130 / 5914
  • Ekspert
27-09-2008, 19:04
Smiem watpic czy za 40 lat ktos bedzie sluchal tej plyty ..jak ja  Led Zeppelin I ... z 69 roku

BObiektItgVer

  • 604 / 5747
  • Ekspert
27-09-2008, 19:05
>Smiem watpic czy za 40 lat ktos bedzie sluchal tej plyty ..jak ja Led Zeppelin I ... z 69 roku

Nie będę się zakładał. ;)

  • Gość
28-09-2008, 18:45
ona tak paskudnie zmasterowana jest chyba tylko po to, żeby po jakimkolwiek stratnym ripowaniu rzęziła.
]
Bleh. It suxxx.

markslav

  • 11 / 5872
  • Nowy użytkownik
16-10-2008, 00:26
Ogólnie o Metallice chciałem wetkąć swoje 3 grosze , dlatego, że są troche odmienne od tego co się ogólnie przyjeło.
Ukształtowałem swój metalowy gust na pierwszych 4-5 płytach Metalliki już dawno temu i kiedy wyszły Load i pozniej Reload jakos nie mogłem tego przeboleć. Że to nie ten zespół, że Hetfield nie ma już tego poweru w głosie, ze ballady, że ospałe granie... mineło kilka lat gdzie puszczałem sobie od czasu do czasu te albumy poznałem tysiące innych płyt i obecnie mimo, że wszystkie płyty Mety znam podobnie na pamięć, to najchętniej wracam do Load i Reload - te płyty mają w sobie bardzo dużo ciekawej muzyki, bardzo dobrze zrealizowanej wg mnie, świetnie brzmiącej. Rozumiem, że sie komuś to nie podoba ale ten ich powrót obecny do korzeni jakoś mnie nie przekonuje - mimo, że nawet całkiem udany koncert zaliczyłem ale to już nie to. Wg mnie obecna Metallika jest nieszczera i to słychać. W latach 80 tych robili swoje, w 90 tych też tylko inaczej, a teraz panowie ok 50tki coś próbują, coś kopjują ze swoich starszych dokonań. Raz lepiej to wychodzi raz gorzej, nawet lubie tę nową płytę ale znamion geniuszu to ona nie ma...a za taki zespół zawsze Metallica uchodziła, w pewnych ramach za genialny.

Arek_50

  • 1130 / 5914
  • Ekspert
16-10-2008, 00:40
Moze i genialny ale jak w zeszlym roku Led Zeppelin wydali skladanke "Mother Ship" to widzalem w sklepach muzycznych Londynu doslownie stosy tych plyt i wszysko schodzilo.Inne zespoly tego nie potrafia powtorzyc.
No ale trzeba najpierw sprzedac 300 mln plyt.

hecttor

  • 402 / 5675
  • Zaawansowany użytkownik
30-10-2008, 04:57
Przesluchałem ta plyte, dziwi mnie sprzedaz płyty w kraju i na swiecie, tak samo jak Marji awarjji, jak tak wtorne  jak metallica i malo skladne plyty moga sie sprzedawac, ale to chyba wina reministencji. Ludzia brakuje powrotu do starych czasow. Plastyku lat \'80.... Anforgiwen II juz mnie smieszylo ale III przechodzi wszycho. W kawałkach slychac rify z Łan i z Oriona ja pierdykam, nie mam słow jak mozna kupic cos co juz bylo. A panowie nie mowcie mi tu o remasteringu czy innych pierdolach , bo takie szczegoly moga kuc w oczodoły jak si eplyta podoba a z tego krazka mozna wybrac z 2 gora 3 kompozycje ktore wieja swiezoscia, niestety kotleta schabowego...
.........................................................................................................................................
w życiu jest bogaty repertuar sytuacji, który wszakże interpretuje się poprzez węższy repertuar sytuacji znanych

lancaster

  • Gość
30-10-2008, 07:57
Sluchalem nowej M i na bank plyty nie zalicze do ulubionych tej kapeli :)
Poprzednią sobie co prawda totalnie odpuscilem, ale tym razem postanmowilem dac jej szansę....

Moze dla jakiegoś dzieciaka, albo fana "od lat" będzie to rarytas, choć tutaj to raczej kolekcjonerski.


Apropos slyszalem ciekawostkę - prosze o potwierdzenie jakby co :)
Plyta jest ponoc wydana mocno tak sobie pod względem dźwiekowym(dla mnie byla nagrana o prostu "równo")
Ludzie kupuja ponoc jakąs grę na PC w ktorej znajduje sie ona jako scieżka dxwiękowa....i w tej wersji jakość dxwieku jest duzo lepsza :)

marivs

  • 220 / 5744
  • Aktywny użytkownik
30-10-2008, 08:01
Pewnie masz na myśli tą gierkę: Guitar Hero 3.