Audiohobby.pl

Xonar Essence ST/STX mods

fallow

  • 6457 / 5870
  • Ekspert
01-02-2013, 09:04
Hehe :)) To jest jeszcze nic, tak czy siak - mialem rozne okresy. Na poczatku bylem fanatycznym audiofilem - zewnetrzneg zegary, wypasione kable etc. Zaczelo sie po przeczytaniu recki Piotra Ryki i kurna jakos te Grado nie chcialy grac tak jak w bajkowym opisie wiec winny musial byc tor. Potem po kilku latach mi sie totalnie odmienilo i bylem fanatycznym anty-audiofilem (ten cytat, ktory wkleiles jest z tego okresu).

Teraz jakos minelo mi parcie i w zasadzie wiekszosc rzeczy mi lata. Tak jak napisalem wczesniej - odpisalem Ci audiofilsko, bo audiofilsko ta karta jest slaba. Racjonalnie - jak napisalem na koncu odpowiedzi - jest wiecej niz bardzo dobrze :)

Obecnie mam i karte audio w blaszaku i zewnetrzny DAC zasilany nawet po USB :) Ostatnio mialem np. total NOS-DACa z lampowym analogiem.

Wszystko zalezy od tego jakie masz podejscie, jezeli audiofilskie to nie tedy droga, jezeli racjonalne - to Corvus, w tej karcie nic nie trzeba nawet zmieniac :))) Przyjzyj sie np. jak jest zbudowany Lynx One albo Two albo RME. Przeciez tam zadnych cudow nie ma a czasem jest gorzej niz w Xonarze

szwagiero

  • 2239 / 5902
  • Ekspert
01-02-2013, 09:14
Fallow zglos sie do PR za odszkodowanie, w koncu straciles pieniadze, czas i pewnie uszczerbek na zdrowiu niemaly!

szwagiero

  • 2239 / 5902
  • Ekspert
01-02-2013, 09:16
edit: "po odszkodowanie" of coz

fallow

  • 6457 / 5870
  • Ekspert
01-02-2013, 09:25
Nie jestem godzien :) W koncu jak mi ktos napisze recenzje czajnika ktory sprawia ze jak wypija z niego herbate to lata po pokoju a ja go kupie i nie latam, to moge miec pretensje jedynie do siebie :)))

Corvus5

  • 2596 / 5367
  • Ekspert
01-02-2013, 12:06
Święte słowa Fallow :D

lancaster

  • Gość
01-02-2013, 12:21
No wiec fallow zacznijmy od tego, że :

- woda była za słona
- nie miałeś kontraktu z ODPOWIEDNIĄ herbatą.
- nie podpiąłeś czajnika/kuchenki ODPOWIEDNIĄ sieciówką, lub:
- korzystasz z ruskiego gazu
- słoń Ci na kubki smakowe nadepnął

Corvus5

  • 2596 / 5367
  • Ekspert
01-02-2013, 12:28
Ostatnio pojawiły się NOWE, LEPSZE liście herbaty. Ustanowiły NOWĄ POPRZECZKĘ. Teraz wszyscy producenci muszą nadgonić za nowym REFERENCYJNYM liściem.

lancaster

  • Gość
01-02-2013, 12:42
Corvus, też słyszałem o Ayahuasca :-)
...podobno grzyby w  naszych górach ....ale to by była grzybowa nie herbata.
Przepraszam za offtopa.

Corvus5

  • 2596 / 5367
  • Ekspert
01-02-2013, 12:50
Widocznie pomyliłem działki ;-) Jeżeli Piotr Ryka jest szamanem, to widocznie Fallow był u niego na kuracji Ayahuasca i kontaktowali się z mitycznymi referencjami:

PR: Słyszysz te dźwięki?
F: No, ale jaaazdaaa!
PR: A teraz wyobraź sobie Grado.
F: Wooooooow!

Wracając do tematu: powoli pozbywam się zbyt spokojnych Silmiców II (RFS) i idę na KZ. Zamówiłem małe byczki KZ 1000uF. Znaleźć odpowiednie tantale SMD i ceramiki SMD pod kątem pojemności i napięcia nie jest łatwo.

Corvus5

  • 2596 / 5367
  • Ekspert
01-02-2013, 13:11
Co do grania audiofilskiego, to wolę poprawne hifi niż audiofilskie udziwnienia ;-)

patrykvel

  • 282 / 4700
  • Zaawansowany użytkownik
01-02-2013, 13:28
>> Corvus5, 2013-02-01 12:50:42
Wracając do tematu: powoli pozbywam się zbyt spokojnych Silmiców II (RFS) i idę na KZ. Zamówiłem małe byczki KZ 1000uF. Znaleźć odpowiednie tantale SMD i ceramiki SMD pod kątem pojemności i napięcia nie jest łatwo.

--> Tantalach na jakie napiecie masz na mysli? Bo chyba nie na 5V i nizej :P Tak w  gole powiedz, jakie teraz masz "sluchawki" oraz jaka impedancja wyjsciowa je sterujesz?

lancaster

  • Gość
01-02-2013, 13:30
Panowie, mam prośbę o nie wywoływanie nikogo z imienia i nazwiska, daje to zwykle powód do "odniesienia" się.
A mi sie już naprawdę wpisów nie chce kasować.

Corvus5

  • 2596 / 5367
  • Ekspert
01-02-2013, 13:53
Dobrze Lan, będzie bez nazwisk.

Słuchawki 32ohm, pałąk z jednych, gąbki z innych, tłumienie własne, przetworniki z jakichś chińskich odrzutów, kabel też innej marki, wtyki też z innego miasta.

Wstępnie poczyszczone linie +12/GND/-12V dają ładne sterowanie. Nawet NE5532 się polepszyło, ale to nie to. OPA627 jest czysty na wysokich, ale średnica jeszcze coś niezbyt. AD797 na średnicy ok, ale wysokie spowolniały. JRC2114 znormalniał, ale jeszcze ma swój porywczy nastrój. LM6172 jak był spokojny, miał lekkie pogłosy, ale ogólnie miał brzmienie szumiące, to jest teraz czyste.

Ze względu, że skupiłem się obecnie na powyższych liniach, charakter zmian brzmienia jest ograniczony, gdyż 5V ma duży udział w sposobie przedstawienia dźwięku.

O tantalach myślę, że 10V na linię 5V; 20V na linię 12-15V; 6V lub 10V na linię 3,3V. Paliłem już tantale, więc sceptycznie do nich podchodzę. Sekcja cyfrowa DACa zmienia brzmienie zależności od zasilania: zmienia się przede wszystkich czystość wysokich tonów i ilość oraz czytelność pogłosów. Chciałbym tam się skupić w pierwszej kolejności na ceramikach i tantalach ze względu na pracę na w.cz.

patrykvel

  • 282 / 4700
  • Zaawansowany użytkownik
01-02-2013, 14:16
Problem z wyborem opampa? Zakup daca napięciowego i kompletnie go olej :D
Musisz mieć niezlłgo pecha z tantalami, u mnie tantale pracują bez problemu, w Black Pearlu Majkela przez pól roku tantal na 25V pracował na napięciu 25,2V i nic mu się nie stało. :P
W zasilaniu cyfry też najlepiej mi grają tantale, chodź takie Sanyo WG były niczego sobie. U mnie dac wyglada aktualnie tak/ http://przeklej.net/image_details/52577.html W sumie wszedzie sa tantale. :P

fallow

  • 6457 / 5870
  • Ekspert
01-02-2013, 14:34
Chinskie Lampucery i lampuceropodobne na CSsach byly trendy kilka lat temu w polskim towarzystwie DIY :))

Rasowy audiofil to by powiedzial, ze to nie jest rozwiazanie problemu tylko jego olanie, wszak w tym CSie z wyjsciem napieciowym tez op-amp siedzi tylko jest w kostce zintegrowany :)) Nawet go wymienic nie mozna :)))


  • Post ma zabarwienie humorystyczne, zeby nie bylo